Žvejiškai šventei besirengiančią Palangą papuošė gintarinė stinta

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013-02-14
Peržiūrėta
841
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Žvejiškai šventei besirengiančią Palangą papuošė gintarinė stinta

Šeštadienį, vasario 16 d., vyksiančiai šventei „Palangos stinta“ besirengianti Lietuvos kultūros sostinė pasidabino dviejų metrų ilgio gintarine stinta. Šis artėjančios šventės simbolis, puošiantis Stintų ordino pilį – kavinę „Molinis ąsotis“ – visiems metams atneš sėkmę žvejyboje kiekvienam, gintarinę žuvį paliesiančiam ranka.
J. Basanavičiaus gatvę, kurioje šeštadienį vyks didžiosios Stintų šventės linksmybės, puošianti gintarinė stinta skelbia, jog artėjančiai šventei Lietuvos kultūros sostinė yra visiškai pasirengusi, o kurorto kavinės bei restoranai jau ir šiandien gali svečius pavaišinti gardžia agurkais kvepiančia žuvimi.
Mintis jubiliejinę, dešimtą šventę praturtinti dar vienu atributu – gintarine stinta – kilo Palangos tautodailininkui, Stintų ordino nariui Albertui Bukauskui. Iš metalo ir kieto putplasčio pagaminta ir iš viso per 10 kilogramų sverianti stinta papuošta 5,5 kilogramo gintaro. Darbas truko maždaug savaitę, gintarų spalvos derintos taip, kad gintarinė stinta būtų kuo panašesnė į keptą.
„Sunkiausia buvo darbo pradžia – apgalvoti, nuo kurios vietos pradėti klijuoti gintarus ir kaip užbaigti šį darbą“, - pripažino A. Bukauskas.
Pasak Stintų ordino magistro Klaido Pakutinsko, gintarinės stintos ilgis pasirinktas ne atsitiktinai – įprastai šios žuvies ilgis siekia 20 centimetrų, tačiau per dešimt šios jau tradicinės žvejiškos šventės metų, Palangos stinta išaugo dešimteriopai. „Dešimtus metus Stintų šventę rengiantys žemaičiai prie jūros sutiko jūrų dievą Bangpūtį, kuris paskyrė savo sūnų Stintenį globoti mūsų šventę ir būti jos talismanu. Šis talismanas bei šventės globėjas ir yra ši gintarinė stinta“, - sakė K. Pakutinskas.
Gintarinė žuvis Stintų ordino pilį puoš visą savaitę, o pasibaigus šventei persikels į „Molinio ąsočio“ vidų, kur lauks kitos, jau vienuoliktosios „Palangos stintos“.
Gintarinė stinta – ne vienintelė artėjančios šventės naujovė. Pasak Palangos kultūros centro direktoriaus pavaduotojo Nerijaus Stasiulio, matydami tiek būsimųjų šventės dalyvių, tiek svečių didžiulį susidomėjimą jubiliejine, dešimtąja „Palangos stinta“, organizatoriai nusprendė dalį šventės perkelti ir į sekmadienį. „Tie, kurie šeštadienį nespės atvykti į Palangą ir paragauti gardžių stintų, galės tai padaryti sekmadienį – visą dieną Palangos kavinės ir viešbučiai lauks agurkais kvepiančios žuvies paskanauti norinčių svečių“, - sakė N. Stasiulis.
Išskirtinę dieną – kartu su Lietuvos valstybės atkūrimo diena – minima „Palangos stinta“ šiemet svečius nudžiugins daugybe renginių. Tarp jų – ir valstybinės šventės proga vyksiantis didysis šventinis koncertas Jūratės ir Kastyčio skvere.
Pasak N. Stasiulio, visi šiemetinėje „Palangos stintoje“ numatomi renginiai savo apimtimi bus ženkliai didesni, nei ankstesnių švenčių metu. „Paminėtinas Žuvies barbekiu čempionatas, kuris šiais metais taps tarptautinis. Tarp kermošiaus dalyvių taip pat yra labai daug užsieniečių. Tad visi, vasario 16 d. atvykusieji į Palangą, išvys ne tik tai, ką matydavo kiekvienos Stintų šventės metu, bet ir daug daugiau įdomybių bei skanumynų tiek iš Lietuvos, tiek ir iš užsienio“, - kalbėjo N. Stasiulis.

 

Jūsų komentaras:

2013-02-14 19:35 (IP: 84.15.183.234)
sauni svente

2013-02-14 19:34 (IP: 84.15.183.234)
bus smagu

Taip pat skaitykite

Palangoje vis labiau juntamos artėjančios Stintų šventės nuotaikos – iki garsiosios žiemos pramogos likus vos dviem savaitėms, organizatoriai dėlioja paskutinius šventės „taškus“, žvejai tuo metu mėgaujasi stintų žvejyba nuo jūros tilto, o tautodailininkai jau kuria Didžiąją stintą, kuri taps „sėkmės užtaisas“ vietos žvejams.


Vasario 18 d. Palangoje vyksianti Stintų šventė vilioja ne tik gardžios žuvies bei pramogų mėgėjus, bet ir sportininkus – pirmą kartą šventės „Palangos stinta“ istorijoje renginį praturtins ir badmintono turnyras „Palangos stinta 2017“.


Vasario 18 d. Palanga kviečia į šventę „Palangos stinta 2017“ PROGRAMA


Likus lygiai mėnesiui iki šventės „Palangos stinta“, kurorto J. Basanavičiaus gatvėje pakvipo šia žuvimi – aptarti pasirengimą artėjančiai šventei susirinkę Stintų ordino nariai iškepė pirmąsias stintas bei konstatavo: žuvies bus pakankamai, tad vasario 18 d. vyksiančioje šventėje „Palangos stinta“ nestigs nei smagių atrakcijų...


Palanga jau gyvena artėjančios Stintų šventės nuotaikomis – iki minėtos šventės likus vos mėnesiui, „Palangos stintos“ organizatoriai sako esantys visiškai pasirengę švęsti ir vaišinti į Palangą susirinkusius svečius.


„Palangos stinta“ žvejus mėgėjus pakvies susirungti dėl didesnio laimikio

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 01 30 | Rubrika: Miestas

Artėjant šventei „Palangos stinta“, nekantriausi žvejai jau teiraujasi apie galimybes užsiregistruoti į tradicines stintų meškeriojimo varžybas. Jos, kaip ir kiekvienos Stintų šventės metu, vyksta nuo ankstyvo rytmečio iki vidurdienio, ir kaskart sulaukia didelio žvejų mėgėjų susidomėjimo.


Šeštadienį, vasario 16 d., vyksiančiai šventei „Palangos stinta“ besirengianti Lietuvos kultūros sostinė pasidabino dviejų metrų ilgio gintarine stinta. Šis artėjančios šventės simbolis, puošiantis Stintų ordino pilį – kavinę „Molinis ąsotis“ – visiems metams atneš sėkmę žvejyboje kiekvienam, gintarinę žuvį...


Mažiau nei po mėnesio, vasario 16 d. vyksiančiai jubiliejinei šventei „Palangos stinta“ kurortas visiškai pasirengęs – specialiu dekretu konstatavo Stintų ordino kavalieriai.


Palangoje karaliauja stinta

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 02 15 | Rubrika: Miestas

Ilgasis kurorte vyksiančių švenčių maratonas pradėtas šurmulingu kermošiumi, kurio vieta – prestižinė J.Basanavičiaus gatvė. Iš aplinkinių rajonų ir net kaimyninės Latvijos į Palangą sugūžėję prekeiviai svečiams bei miestelėnams siūlo ne tik įvairiausių gardumynų, tautodailės dirbinių, bet ir, be abejo, svarbiausios šventės „Palangos stinta 2010“ agurkais kvepiantį pajūrio skanėstą – stintą.


Palangoje pagerbta garsioji stinta

Aistas MENDEIKA, 2009 02 18 | Rubrika: Miestas

Praėjusį sekmadienį palangiškiai kurorto svečius pakvietė į tradicinę šventę „Palangos stinta 2009“. Norintieji pasidžiaugti gražia žiemos pramoga į Palangą sugūžėjo iš visos Lietuvos. Pačioje J.Basanavičiaus gatvės pradžioje juos visus pasitiko rekordinio ilgio Palangos stinta.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius