Palangoje septyni esantys taksofonai skaičiuoja savo paskutines dienas

Linas JEGELEVIČIUS, 2021-01-16
Peržiūrėta
1036
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje septyni esantys taksofonai skaičiuoja savo paskutines dienas

Kai kiekvienos Palangos močiutės ar kiekvieno pyplio saujoje pūpso mobilus telefonas, kalbėti apie taksofonus tolygu Palangos paplūdimyje kasinėti dinozaurų skeletų. Bet nustebsite: Lietuvoje šiuo metu vis dar veikia daugiau nei du šimtai taksofonų, o septyni iš jų yra Palangoje. Tiesa, iš vieno jų, esančio Klaipėdos plente, pernai nebuvo nėkart paskambinta. 
„Tačiau naujieji metai šiai senajai ryšio gali būti tikrai paskutiniai, nes į Lietuvos teisę bus perkeliamas Europos elektroninių ryšių kodeksas, pagal kurį taksofonai jau nebebus laikomi universalia ryšio paslauga, kurią privaloma teikti,“ – Audrius Stasiulaitis, „Telia“ komunikacijos vadovas, sakė „Palangos tiltui.“
Taksofonus iki šiol aptarnauti ir išlaikyti įstatymų įpareigota šalies telekomunikacijų lyderė „Telia“ skaičiuoja, kad dauguma šių aparatų per visus metus panaudojami vos kelis ar keliolika kartų, o visų taksofonais atliktų skambučių vidutinė trukmė nesiekia net minutės.
„Iš daugiau kaip pusės aparatų per metus nepaskambinama nė karto. Iš visų septynių Palangoje esančių taksofonų per metus niekas nepaskambino iš Klaipėdos plente esančio aparato, o iš visų likusių skambinta tik į lietuviškus numerius,“ – teigė A. Stasiulaitis.
Šalyje, kur aktyvių mobiliojo ryšio SIM kortelių yra daugiau nei gyventojų, taksofonai seniausiai tapo nereikalinga atgyvena. Dauguma jų tik renka dulkes, o ir pati technologija yra moraliai pasenusi, todėl jau ne vienerius metus prašome Ryšių reguliavimo tarnybos (RRT) leidimo atsisakyti šios nuostolingos paslaugos teikimo. RRT pernai atlikta gyventojų apklausa parodė, kad taksofonais naudojosi tik apie 1 proc. respondentų.
Anot „Palangos tilto“ pašnekovo, pernai Lietuvoje buvo 392 taksofonai, tačiau šįmet gegužę RRT leido sumažinti jų skaičių iki 213-os. Lietuvoje priėmus Elektroninių ryšių įstatymo pakeitimus, 2021 m. taksofonų gali ir nebelikti.
„Dėl to dar iki gegužės turės nuspręsti RRT. Taksofonų kaip universalios paslaugos jau yra atsisakiusios bent 12 Europos Sąjungos šalių,“ – teigė „Telia“ atstovas.
„Taksofonai jau daugiau nei dešimtmetį yra nuostolinga paslauga. Jų visiškai atsisakyti neskubama argumentuojant, kad šiais aparatais galima paskambinti Bendrajam pagalbos centrui (BPC). Bet net ir pagalbos numeriu 112 per metus iš taksofonų paskambinama tik pavieniais atvejais. Be to, iš taksofonų skambučių neįmanoma identifikuoti, todėl dažnai pasitaiko melagingų pranešimų, kurie trikdo BPC darbą,“ – sakė jis.
Dar viena priežastis atsisakyti taksofonų yra ta, kad pasaulyje tiesiog nebeliko taksofonų kortelių gamintojų. „Telia“ turimų kortelių atsargų dar užteks, bet joms pasibaigus dabartinius taksofonus tektų perdaryti ar pakeisti, o tai būtų brangi ir betikslė investicija. Taksofono korteles dabar galima įsigyti „Lietuvos pašto“ skyriuose.

 


 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kai kiekvienos Palangos močiutės ar kiekvieno pyplio saujoje pūpso mobilus telefonas, kalbėti apie taksofonus tolygu Palangos paplūdimyje kasinėti dinozaurų skeletų. Bet nustebsite: Lietuvoje šiuo metu vis dar veikia daugiau nei du šimtai taksofonų, o septyni iš jų yra Palangoje. Tiesa, iš vieno jų, esančio Klaipėdos plente, pernai nebuvo nėkart paskambinta....


Nuo rytojaus, lapkričio 11 d., mobilus koronaviruso patikros punktas Palangoje dirbs intensyvesniu grafiku – penkias dienas per savaitę. Tyrimai bus atliekami kiekvieną darbo dieną – nuo pirmadienio iki penktadienio 8–12 val.


Per dieną – vidutiniškai po 10 nubaustų poilsiautojų. Jei tiksliau – per praėjusio savaitgalio tris dienas nubausti 27 pažeidėjai, kurie Palangos J.Basanavičiaus g. ar Palangos botanikos parke važinėjo dviračiais, elektriniais dviračiais ar elektriniais paspirtukais.


1000 kilometrų daug kam gali pasirodyti tolimas ir neįveikiamas atstumas. O jei dar dviračiu? Tačiau taip tikrai negalvoja verslininkas Vitalis Paradnevičius. Jau šią savaitę būtent tokį atstumą plento dviračiu jis planuoja įveikti per 6 dienas. Aplankydamas ne tik gražiąsias Lietuvos vietas, bet ir vietinius verslus.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Penktadienį Palangoje pakvipo stintomis – prasidėjo tris dienas (vasario 7-9 d.) truksianti ilgai laukta žvejiška žiemos šventė – „Palangos stinta“.


Palangos vasaros skaitykla skaičiuoja 50-ąjį sezoną

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2016 06 16 | Rubrika: Kultūra

Birželio 13 dieną Palangos vasaros skaitykloje būriavosi visi, kuriems ne svetima knyga. Čia buvo atidaromas vasaros skaityklos 50-asis sezonas. Atidarymo metu buvo rengiamas ir „Literatūrinis furšetas“, kuriame derėjo ir knygos, ir maistas.  


„Saulės! Gero vėjo! Pramogų!“ – šeštadienį per keturias dienas trukusių Joninių šventės atidarymą paskui ką tik inauguruotą Janmarienburgo miesto burmistrą Mikelį Balčių skandavo šventojiškiai ir miestelio svečiai. Ir šūkiai buvo išgirsti: nors visą Lietuvą merkė lietus ir paparčio žiedo tautiečiams teko ieškoti...


Palanga tris dienas šventė kurortinio sezono pradžią

"Palangos tilto" informacija, 2014 05 19 | Rubrika: Miestas

„Myliu Palangą!” – tris dienas nuo penktadienio vidurdienio iki vėlyvo sekmadienio vakaro šis šūkis skambėjo pačių įvairiausių renginių gausa miestiečius ir svečius džiuginusioje Palangoje, kuri savaitgalį visus sukvietė į tradicinę kurorto šventę, ženklinančią aktyviojo vasaros sezono pradžią. Šurmuliavo nuo penktadienio Jau nuo...


Mes, „greitabėgiai“ moderniųjų laikų žmonės, lyg pasakas ar seniai pamirštą stebuklą atrandame Palangos – Šventosios – Latvijos apylinkėse aptiktus ideliai civilizacijos nepaliestus kampelius, kur viskas, o viskas – tikra, kaip dangus su debesų laivynais, smėlio karalijos, kur gyvenimas yra milijonus metų toks, kurį tu, aš, mes bejėgiai...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius