Palangoje su 5 eurais kišenėje: „Rūta“, „Cepeliniškės“, „Gruzinų namai“, „Rąžė“ – vietos, kur tiek tikrai pakaks

"Delfi", 2021-08-17
Peržiūrėta
3705
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

 Justinos Asakavičiūtės nuotr.
Justinos Asakavičiūtės nuotr.

Visada atostogų metu norisi stipriai išlaidauti, bet ir sukiotis prie puodų dažnai pritingime. Interneto platybės ošia nuo poilsiautojų komentarų apie tai, kaip Palangoje brangu pietauti, tad nusprendėme pažiūrėti, ar tikrai, rašo delfi.lt žurnalistė Justina Asakavičiūtė.

Kainų, žinoma, yra visokių, tačiau pateikiame keletą vietų, kur galima drąsiai įžengti, kišenėje turint ir penkis eurus. 

Kavinė „Rūta“ Vytauto gatvėje įsikūrusi kavinė geru oru vidury dienos lauke – pilnutėlė, viduje vietų atsisėsti netrūksta. Čia dienos pietūs siūlomi kasdien, o prie sriubos galima rinktis iš kelto patiekalų. Tądien, kai lankėmės, prie dienos sriubos buvo siūlomi net šeši pasirinkimai: mėginama įtikti ir lietuviškos virtuvės, ir mėsos, ir žuvies mėgėjams. Tiesa, keleto patiekalų jau nebebuvo likę, bet kavinės administratorė rodo dienos pietums skirtą cepelinų porciją, o tokie pietūs „Rūtoje“ atsieitų 5 eurus. 

„Cepeliniškės“, bene žinomiausia vieta cepelinų mėgėjų vieta Palangoje, Basanavičiaus gatvėje, neturinti jokių dienos pietų valandų apribojimų ir jais klientus vaišinanti visą dieną. Pietūs čia jums kainuos 4,50 Eur, o rinktis taip pat galėsite iš bent kelių patiekalų. Tiesa, į 5 eurus tilpti „Cepeliniškėse“ nesunku ir nesirenkant dienos pietų: plovas su aviena čia atsieis kaip tik tiek, balandėliai kainuos 4 Eur, lietiniai – taip pat 5 Eur, charčio sriuba su aviena – 3 Eur. 

„Cepeliniškės“ turi pasiūlymą ir Palangoje pasiskiepijusiems COVID-19 vakcina: čia tokie lankytojai cepelinais vaišinami nemokamai. 

„Gruzinų namai“. Einant Basanavičiaus gatve, iš toli pasitinka kartvelų muzika ir tolumoje Sakartelo vėliava. Kavinė „Gruzinų namai“ siūlo autentiškus gruziniškus valgius, o padavėjas net parodo, kaip teisingai juos valgyti. Norintiems užsienio egzotikos Lietuvoje, siūloma paragauti Chinkali – maišelių su malta mėsa ir sultiniu, kurie kainuoja 5 Eur, baklažanų suktinukas, įdarytas graikinių riešutų pasta, vaisiais – 1,50 Eur, Chačiapuri Guruli su trimis skirtingais įdarais – taip pat 5 Eur. Siūlomas ir gruziniškas kiaulienos šašlykas. 

Tiesa, jis atsieis jau kiek daugiau – 8 Eur. „Gruzinų namai“ turi vos keletą staliukų ir visi jie dažniausiai yra užimti, tad gali tekti šiek tiek palaukti. Be to, panorusiems paragauti netradicinių patiekalų gruziniškos kultūros apsuptyje, reikėtų žinoti, kad šioje vietoje personalas nekalba lietuviškai, tad pasiruoškite užsisakyti anglų ar rusų kalba, bei nėra galimybės atsiskaityti banko kortele. 

Valgykla „Rąžė“ Apie šią Vytauto gatvėje įsikūrusią valgyklą tikriausiai žino dažnas pajūrio poilsiautojas. „Rąžė“ Palangoje veikia nuo neatmenamų laikų ir šiandien tebesiūlo pigius pietus savo klientams: cepelinų porcija čia atsieis vos 4 eurus, šnicelis – 3,70 Eur, kiaulienos guliašo kaina taip pat nesiekia 5 Eur. Žuvies mėgėjai čia irgi ras ką pavalgyti – žuvies kepsnio kaina čia 4,90 Eur. Valgykla tokiomis kainomis klientus pasitinka kasdien nuo 8 iki 20 valandos. 

Justinos Asakavičiūtės nuotr.

 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ne vienam kyla klausimas, o ką veikti, kai jau išvaikščiotas pajūris ir Palangos kurorto pušynai, įkvėpta gaivaus oro, mintys sudėliotos ir norisi kažko naujo ir nepažinto. 


Dainininkė Natalija Bunkė nusprendė parduoti savo vasaros rezidencija tapusius namus pajūryje.


Visada atostogų metu norisi stipriai išlaidauti, bet ir sukiotis prie puodų dažnai pritingime. Interneto platybės ošia nuo poilsiautojų komentarų apie tai, kaip Palangoje brangu pietauti, tad nusprendėme pažiūrėti, ar tikrai, rašo delfi.lt žurnalistė Justina Asakavičiūtė.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Šiandien Palanga didžiuojasi, kad šilumos kainą miestelėnams per kelis metus sumažino 25 procentais, karšto vandens kainą vos per metus su trupučiu – 15 procentų. Mieste šalto vandens kaina nesikeičia jau nuo 2009 metų, nors darbo užmokesčio, kuro kaštai gerokai išaugo. Šalto vandens kaina šiemet kurorte net sumažėjo 5 procentais....


Palangoje tęsiasi tradicinis, jau devintasis tarptautinis festivalis „Palangos vasara“, dovanojantis nepamirštamas akimirkas tiek teatro meno, tiek klasikinės muzikos gerbėjams. Festivalis vyks rugpjūčio 7-11 dienomis.


Renginiuose Tėvynei – ir tradicinė rūta

Nijolė ŠAUKLIENĖ Šventosios pagrindinės mokyklos mokytoja , 2013 03 14 | Rubrika: O man ne dzin

Šventosios pagrindinėje mokykloje laikotarpis tarp Vasario 16-osios ir Kovo 11-osios buvo įprasmintas daugybe renginių. Tuo rūpinosi į projektą ,,Lietuviais esame mes gimę“ susibūrę mokytojai Meilė Petrauskienė (projekto vadovė), Silva Sendrauskienė, Virginija Juškienė, Nijolė Šauklienė, Stasys Baužys.


Be maisto žmogus išgyventų savaites, be vandens – keletą dienų, tačiau be oro galėtume išbūti tik keletą minučių. Kvėpavimo sutrikimai, kamuojantys tiek vaikus, tiek suaugusius, turi įtakos tiek fizinei, tiek psichinei savijautai. Ir jeigu vaikai dažniausiai kenčia dėl padidėjusių adenoidų, kuriuos galima nesunkiai pašalinti, suaugusiesiems yra sunkiau. Kvėpavimo...


Lietuvos kredito unijoms pastaruoju metu dėmesio nestinga. Sparčiai joms augant, Lietuvos bankas priėmė kredito unijų priežiūros ir veiklos sugriežtinimo priemones. Tačiau į jas Palangos kredito unijos (PKU) valdybos pirmininkas Vytenis Tomkus linkęs žiūrėti optimistiškai: „Galima ir pasidžiaugti, kad eilę metų besikaupusios problemos pagaliau buvo pradėtos spręsti, kredito unija...


„Mokykla – antri namai ar...?“

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012 03 15 | Rubrika: Miestas

Daugeliui mūsų namai yra ta vieta, kur jautiesi saugus, ramus, mylimas. Namuose mes ilsimės, džiaugiamės, kartais ir liūdime. Tačiau kas yra namai mūsų jaunimui? Ir jeigu mokykla yra antrieji namai, kodėl tiek daug Lietuvos moksleivių juos apleidžia? Pagal šalies Konstituciją, visi asmenys iki šešiolikos metų privalo mokytis, tačiau vis dažniau ir daug kalbama apie...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius