Palangos gimnazistai pajūryje atsisveikino su mokytoju legenda

Palangos tiltas, 2015-09-21
Peržiūrėta
1119
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Rimgaudas Kornelijus Grabauskas
Rimgaudas Kornelijus Grabauskas

Europos judėjimo savaitę Palangos senoji gimnazija užbaigė tradicine sporto švente „Palangos pajūris – Palangos vaikams“. Žaisminga jūra, žydras dangus ir rekordinis dalyvių skaičius – per 300 – džiugino ne tik gimnazijos bendruomenę, bet ir fizinio lavinimo mokytoją Rimgaudą Kornelijų Grabauską, darbui pašventusį daug gyvenimo metų. Sporto šventės atidarymo metu gausiai susirinkęs pedagogų kolektyvas, gimnazistai plojimais dėkojo mokytojui už ilgametį – išdirbo net 47 metus – pedagoginį darbą. „Ilgiausių metų“ dainą toli sklaidė Palangos pajūrio vėjas, linkėdamas puikaus laiko, išėjus iš pedagoginio darbo.
Sportinį renginį pakoregavo vėjas. Futbolą ir tinklinį gimnazistai grįžo žaisti į užuovėją – Palangos senosios gimnazijos sporto aikštyną. Linksmos individualios užduotys sėkmingai vyko paplūdimyje. „Pajūrio krepšinį“ – teniso kamuoliukų metimą į tariamą krepšį, laimėjo abiturientas Paulius Girevičius. Dviejų kilogramų kamuolį pavėjui toliausiai metė trečiokas Rokas Beniušis (14,95). Aistė Gadliauskaitė numetė toliausiai – 6 metrus. Pati linksmiausia rungtis paplūdimyje – „Palestros“ bėgimas. Jūra išdykėliškai išmaudė visus bėgikus ir laimėti leido abiturientui Gyčiui Okuličiui.
Visi pirmų vietų nugalėtojai buvo apdovanoti badmintono raketėmis. Kitų vietų laimėtojai – spalvingomis stiklinėmis, žaismingomis kanceliarinėmis dovanomis, kurios dar ilgą laiką primins dalyviams, kas yra Palangos pajūrio šeimininkai.
Masiškiausi sportiniai susitikimai vyko gimnazijos kieme. Keletą valandų prireikė, kol išsiaiškinome, kas po vasaros geriausiai žaidžia futbolą ir tinklinį. Puikiomis dovanomis ir sirgalių palaikymu buvo apdovanoti futbolininkai Goda Stonkutė, Tadas Kulvinskas, Matas Viršilas, Edgaras Nausėda.
Ilgiausiai dėl nugalėtojų titulo varžėsi tinklininkai. Trečią pirmos vietos apdovanojimą sporto šventėje gavo Gytis Okuličius su savo komanda – Živile ir Roku.
Nurimusi Palanga, ištuštėję paplūdimiai, gelstantys lapai skelbia Palangos miesto moksleiviams, kad prasideda jų laikas – mokslo, sporto, bendravimo ir raiškos laikas.

Dalia RAKAUSKIENĖ
Palangos senoji gimnazija

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šiemet, pasibaigus 53 - iajam Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkursui, Palangos senoji gimnazija turi kuo pasidžiaugti. Šeši jos gimnazistai buvo pakviesti į finalinį etapą ir net penkti apdovanoti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos II ir III laipsnio diplomais. Iš viso sulaukta 167 darbų iš visos Lietuvos, 100 mokinių buvo pakviesta į...


Festivalio „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“ programa Palangoje

"Palangos tilto" informacija, 2020 08 06 | Rubrika: Kultūra

Tarptautinis operos ir simfoninės muzikos festivalis „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“ specialiai Palangoje atostogaujantiems teatro ir muzikos gurmanams siūlo malonius vakarus su opera, baletu bei vokaline muzika. „Muzikinis rugpjūtis pajūryje“ – vienas didžiausių profesionalųjį scenos meną pristatančių muzikos festivalių Vakarų Lietuvoje.


Antrąją birželio savaitę Palangos gimnazistai ėmėsi praktiškai tyrinėti aplinką pasirinkę juos dominantį pažinimo būdą: mokslinį tyrinėjimą, meninį ar sportinį pažinimą. Gimnazistai savaitę mokėsi netradicinėse erdvėse, tyrinėjo, vykdė apklausas, atliko bandymus, eksperimentus, kūrybiškai pritaikė žinias, įgytas per pamokas.


Šylant orams bei švelnėjant karantino apribojimams, išaugo susidomėjimas nuoma pajūryje bei kaimo turizmo sodybose. Butuose „įstrigę“ žmonės ieško galimybių pabėgti į gamtą, planuoja vasaros atostogas. Lyginant su tuo pačiu 2019 m. laikotarpiu, kaimo turizmo bei nuomos pajūryje paklausa šią savaitę išaugo 15-28 proc.


Seimo nariai žada aiškintis, ar trečiųjų šalių piliečiai masiškai naudojasi įstatymo spraga ir pajūryje, Palangoje, neteisėtai supirkinėja žemes. Pagal įstatymą, trečiųjų šalių piliečiams žemės pajūryje įsigyti negalima, tačiau neslepiama, kad dažniausiai rusai Lietuvoje kuria fiktyvias įmones ir per jas perka sklypus.


Iki 2016 m. vasaros olimpinių žaidynių Brazilijos mieste Rio de Ženeire likus 77 dienoms, Palangos senosios gimnazijos aikštyne „šėlo“ olimpinės kovos. Dėl savo Kūno kultūros ženklų ir Palangos senosios gimnazijos rekordų varžėsi nemažas būrys mokinių. Olimpines žaidynes kartu bandė imituoti Palangos senosios gimnazijos gimnazistai, V. Jurgučio pagrindinės mokyklos...


Palangos kovinių sporto šakų klubas „Žvėris gym“ pagrįstai turi kuo didžiuotis: klubo savininko ir trenerio Rolando Remeikos vadovaujami jaunieji palangiškiai skina pergales ne tik Lietuvos, bet ir tarptautiniuose turnyruose. Pernai vykusiame Europos K 1 čempionate palangiškis Edgaras Šemeta buvo trečias, po vieną kovą tarptautiniuose turnyruose yra...


Europos judėjimo savaitę Palangos senoji gimnazija užbaigė tradicine sporto švente „Palangos pajūris – Palangos vaikams“. Žaisminga jūra, žydras dangus ir rekordinis dalyvių skaičius – per 300 – džiugino ne tik gimnazijos bendruomenę, bet ir fizinio lavinimo mokytoją Rimgaudą Kornelijų Grabauską, darbui pašventusį daug gyvenimo metų. Sporto...


Savaitgalį Lietuvoje viešėjo garsi kino filmų legenda Jean Claude Van Damme. Garsusis aktorius skyrė dėmesį ne tik verslo reikalams, bet ir jauniesiems karatistams, su kuriais dalijosi savo karatė įgūdžiais bei žiniomis.


Senosios gimnazijos 3-4 klasės gimnazistai šeštadienį dalyvavo Rietave vykusiame meninio skaitymo regioniniame etape ir, sužavėję komisijos narius, užėmė pirmąją vietą. Meninė kompozicija „Žiūrėjimas į Lietuvą“, kurią atliko konkurse, buvo ilgai kurto ir puoselėto, pusmetį trukusio pilietinio tautinio ugdymo projekto rezultatas, sužadinęs visas opiausias Lietuvos problemas, ypatingai...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius