Palangos „Guboja“ surengė koncertus Vatikane ir Venecijoje

"Palangos tilto" informacija, 2019-11-07
Peržiūrėta
1
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pravažiavę Lenkiją, Čekiją, Austriją, pasiekėme išsvajotą Italiją. Aplankėme Šv. Antano miestą Paduvą, garsėjančią nuostabiąja Šv. Antano bazilika su įspūdingais bizantiškais kupolais, Donatelo sukurtu Didžiuoju altoriumi su Šv. Antano stebuklų scenomis, šventojo palaikų, relikvijų ir kt. koplyčiomis, vienu seniausių Europoje Paduvos universitetu, kuriame kelias dešimtis metų dirbo garsusis Galilėjo Galilėjus Fruto aikšte su Radžionės rūmais.
Aplankėme Renesanso lopšiu vadinamą Toskanos regiono sostinę Florenciją, kurioje gimė garsus italų poetas Dantė ir ryškų pėdsaką paliko bankininkų Medičių šeima. Miesto transportu vykome į istorinį Florencijos senamiestį. Apžvalginės ekskursijos metu susipažinome su miesto istorija, pamatėme stulbinančio dydžio Santa Maria del Fiore katedrą, šalia esančią Džoto projektuotą varpinę ir krikštyklą su nepaprasto grožio durimis, Mikelandželo pavadintomis „Rojaus vartais“. Apžiūrėjome Senąjį tiltą, kuris yra vienas iš gražiausių miesto simbolių, lankėmės Sinjorijos aikštėje, kur stovi Senieji rūmai.
Miesto transportu vykome į mažiausią pasaulio valstybę Vatikaną. Kunigo Andriaus Končiaus dėka be išankstinės rezervacijos patekome į Vatikano muziejų, Šv. Petro aikštėje apžiūrėjome didžiausia ir puošniausia katalikų bažnyčia pasaulyje laikomą Šv. Petro baziliką. Turėjome išskirtinę galimybę nusileisti laiptais į Lietuvių koplyčią, pasimelsti savomis intencijomis bei pamatyti ir atpažinti kaip savą centrinėje sienoje švytinčią Vilniaus Aušros Vartų Gailestingumo Motiną, o apsižvalgę aplink, šoninėse sienose istorinius Lietuvos valdovus, krikštytojus, vyskupus, kankinius ir šventuosius, kurie tarsi vainikas apsupa iš visų pusių koplyčios lankytoją. Sužavėti likome Mikelandželo šedevru – Siksto koplyčia, bene labiausiai lankomu objektu. Pasikėlę liftu, įveikę apie 300 laiptelių, pasiekėme kupolo viršūnę, iš kurios akimis galėjome apglėbti visą Vatikaną.
Pasistiprinę itališkomis picomis, apsilankėme Popiežiškoje Lietuvių Šv. Kazimiero kolegijoje, kur mus maloniai sutiko ir bendravo kolegijos rektorius kun. Audrius Arštikaitis. Iš kolegijos keliavome į netoliese esančią Visų Šventųjų Bažnyčią, kur giedojome, dalyvavome Šventose Mišiose, savo sakraliniais kūriniais šlovinome Viešpatį, meldėmės už gyvus ir mirusiuosius.
Vykome į amžinuoju miestu vadinamą Italijos sostinę Romą. Apžvalginės ekskursijos metu aplankėme Kapitolijaus kalvą, ant kurios stovėjo šventykla Jupiteriui, Junonai ir Minervai, ir Trajano koloną, vaizduojančią imperatoriaus Trajano kovas su Dakija. Apžiūrėjome Venecijos aikštę ir Trevi aikštę su garsiausiu Romos fontanu, o pakeliui į barokinę Navonos aikštę su „Keturių upių“ fontanu aplankėme garsųjį Romos Panteoną, kuris pastatytas dar 126 m. Ekskursijos metu išgirdome apie vieną svarbiausių romėnų architektūros bei inžinerijos pavyzdžių – Romos Koliziejų. Aplankytas Asyžius, tai miestas - tvirtovė, kurią viduramžiais pastatė etruskai. Miestą juosia 5 km gynybinė siena su aštuoneriais vartais. Garsiausias šio miesto paminklas, traukiantis viso pasaulio maldininkus, yra Šv. Pranciškaus vienuolynas ir Šv. Pranciškaus bazilika, kurioje palaidotas šv. Pranciškus.
Veneto regiono sostinė Venecija, pastatyta ant daugiau kaip šimto mažų salelių, išsibarsčiusių lagūnoje. Miestas sužavėjo ypatingai siaurų gatvelių ir kanalų labirintais, daugybe tiltų, jaukiomis aikštėmis, įspūdingais rūmais ir bažnyčiomis. Laivu plaukėme iki Šv. Morkaus aikštės, kur pamatėme daugiau nei tūkstantmetį gyvavusios Venecijos respublikos valdovų Dožų rūmus ir greta stovinčią didingą Šv. Morkaus baziliką. Pasivaikščiojome siauromis miesto gatvelėmis, pamatėme Atodūsių tiltą, kuriuo buvo sujungti Dožų rūmai ir kalėjimas. Ant Rialto tilto pasigrožėjome Didžiuoju kanalu, vingiuojančiu per visą istorinį Venecijos centrą, turėjome galimybę pakilti į Šv. Morkaus aikštėje esančią varpinę, paklaidžioti gatvelių labirintais, o vienoje iš žymiausių bažnyčių Venecijos Šv. Petro Bazilikoje turėjome koncertą.
Slovėnijoje apsilankėme didžiausiuose Europoje stalaktitų - stalagmitų urvuose POSTOJNA JAMA ( tai antri pagal dydį stalagtitų ir stalagmitų urvai pasaulyje. Šių urvų labirintų ilgis daugiau nei 20 km.
Šios kelionės įspūdžiai ilgai neišblės.


Valdonė Juozapavičienė ir Dalia Bajarūnienė

Jūsų komentaras:

Dalia 2019-11-13 13:35 ([email protected] / IP: 83.171.2.36)
Guboja surengė? Oho. O kur dingo Žaisa"? Žadėjo koncertuoti. O kuri čia tikroji autorė?

2019-11-13 10:44 (IP: 90.131.37.128)
Kartu su Kauno rajono Samylų k.c. moterų choru ,,Žaisa '' ????

2019-11-13 10:25 (IP: 90.131.37.128)
Kartu su Kauno rajono Samylų k.c. moterųchoru ,,Žaisa '' ????

Taip pat skaitykite

Karantino metu kavinė Palangoje surengė vakarėlį, dalyviai ir organizatoriai bus baudžiami . Policija primena, jog karantino nesilaikantys asmenys ir įmonės gali būti ir bus baudžiami įstatymo nustatyta tvarka.


Palangos „Guboja“ surengė koncertus Vatikane ir Venecijoje

"Palangos tilto" informacija, 2019 11 07 | Rubrika: Miestas

Pravažiavę Lenkiją, Čekiją, Austriją, pasiekėme išsvajotą Italiją. Aplankėme Šv. Antano miestą Paduvą, garsėjančią nuostabiąja Šv. Antano bazilika su įspūdingais bizantiškais kupolais, Donatelo sukurtu Didžiuoju altoriumi su Šv. Antano stebuklų scenomis, šventojo palaikų, relikvijų ir kt. koplyčiomis, vienu seniausių Europoje Paduvos universitetu...


Liepos 22-31 d. Palangoje treniruočių stovyklą surengė nacionalinė krepšinio rinktinė. Į stovyklą besirenkantys krepšininkai susitiko po 2 metų pertraukos, tačiau daug laiko pasidalyti gyvenimo džiaugsmais ir rūpesčiais žaidėjai neturės. Jau visai netrukus prasidės pasiruošimas rugpjūčio 31–rugsėjo 15 d. Kinijoje vyksiančiam čempionatui.


Vos Jurbarke nurimo žiaurūs paauglių smurto protrūkiai, sportiškas paauglys surengė išpuolį Palangoje. Netoli mokyklos paauglys vienu smūgiu nokautavo vaikiną, kuriam pargriuvus, dar spyrė į veidą. Sumuštas vaikinas kurį laiką buvo komoje.


Palangos viešbučių ir restoranų asociacija (PVRA) kartu su miesto savivaldybės Vaikų teisių apsaugos skyriaus specialistėmis gruodžio 22-ąją kavinėje-boulingePub „Riviera“ surengė labdaros vakarą mažas pajamas gaunančių Palangos šeimų vaikams. Kaip papasakojo PVRA prezidentas Darius Miklovas, vakare dalyvavo daugiau kaip 50 vaikučių iš 30 šeimų.


Turbūt nesuklysime teigdami, kad patys mažiausieji – lopšelinukai ir darželinukai, – itin myli mokytojus, kurie moko juos dainuoti. Tačiau pasirodo, jog dainuoti mažiausiuosius mokantys pedagogai dainai suburia ne tik savo auklėtinius, bet ir kolegas. Geriausias to įrodymas – praėjusį penktadienį lopšelyje-darželyje „Nykštukas“ vykęs antrasis...


Praėjusią savaitę tėveliai bei jų atžalos sugūžėjo į Palangos moksleivių klubą, kuriame vyko šventinis – ataskaitinis Moksleivių klubo mokinių koncertas Motinos dienai. Moksleiviai parodė ne tik savo sugebėjimus šokių aikštelėje, tačiau ir dainavo bei grojo.


Šalies ugniagesiai surengė čempionatą Palangoje

Jūratė RIEPŠAITĖ, 2012 07 02 | Rubrika: Miestas

Klaipėdos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos stadione vyko 2012 metų Lietuvos Respublikos ugniagesybos sporto čempionatas. Šių varžybų tikslas buvo tobulinti ugniagesių gelbėtojų profesionalumą, tęsti, stiprinti ir populiarinti jų profesinio sporto tradicijas.   Palangoje – pirmą kartą...


Vakar šalies premjeras Andrius Kubilius lankėsi Klaipėdoje, Kretingos rajone, o vizitą baigė Palangoje. Premjeras jau prieš mėnesį, dar neišrinkus naujojo Palangos mero, buvo suplanavęs šį vizitą. Ministrui pirmininkui lankantis Palangoje, bendrapartiečiai kurorte bandė įpiršti mintį, kad nuo šiol konservatorių pirmu smuiku grojanti nauja Palangos valdžia galėtų tikėtis didesnio...


Vakar ir šiandien Palangoje, „Gabijos“ viešbutyje, teisėjų, prokurorų ir policijos pareigūnų mokymus kaip kovoti prieš vyrų smurtą prieš moteris šeimose surengė šios srities specialistė, JAV teisininkė Cheryl Tomas. Ji šių metų kovo mėnesį žurnalo „Newsweek“ buvo tituluota nominacija „Moterys, kurios sukrėtė pasaulį“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas