Charkivo nacionalinio akademinio operos ir baleto teatro baleto artistai ir orkestras Palangos Koncertų salėje surengė jaudinantį ir širdį veriantį pasirodymą (FOTO GALERIJA)

"Palangos tilto" informacija, 2022-05-08
Peržiūrėta
8827
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Charkivo nacionalinio akademinio operos ir baleto teatro baleto artistai ir orkestras Palangos Koncertų salėje surengė jaudinantį ir širdį veriantį pasirodymą (FOTO GALERIJA)

Šeštadienį, gegužės 7 dieną, Palangos Koncertų salėje Ukrainos Charkivo nacionalinio akademinio operos ir baleto teatro baleto artistai ir orkestras surengė jaudinantį ir širdį veriantį pasirodymą.

„Kai pamatai, kad dar visai neseniai buvusio milijoninio miesto operos ir baleto teatro prima balerinai iš akių byra ašaros, nebežinai, ką toliau sakyti, kaip kalbėti, nes jauti, kad ir paties balsas tuoj suvirps, o galvoje tiek emocijų ir jų skalė tokia plati, jog tiesiog neįmanoma visko sutalpinti į jokius sakinius,“ – savo Facebook jausmu pasidalijo Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

Jis Palangos bendruomenės vardu padėkojo Charkivo teatro baleto artistų trupei ir orkestrui Palangoje surengusiems tokį pasirodymą.

„Kalbėjau apie tai, kad mes mylime ir palaikome Ukrainą bei mūsų brolius ir seses Ukrainos žmones, kad suprantame, jog jų kova – tai ne tik kova už Europos, bet ir už  kiekvieno iš mūsų laisvę ir jokiais pasaulio turtais neišmatuojamą galimybę mums dabar gyventi taikoje.“

„Žinau, kad kartu su 250 teatro operos, baleto artistų ir orkestro muzikantų į Lietuvą atvyko ir 30 jų vaikų, tarp kurių jauniausias – vos poros mėnesių kūdikis, gimęs vienoje iš bombarduojamo Charkivo slėptuvių. Kartu su Ievute ir Domantu paprašėme perduoti kiekvienam vaikui simbolinę mūsų miesto bendruomenės dovaną – po saldainių dėžutę, ant kiekvienos kurių užrašytas stebuklingas ir taip trokštamas bei taip linkimas žodis PERGALĖ. Nes mes viliamės, tikime ir neabejojame, kad PERGALĖ tikrai bus,“ – skelbia mero įrašas.

„Pastarosiomis dienomis ir ypač pastarąją parą Charkivas ir jo apylinkės itin stipriai bombarduojami ir apšaudomi. Nemažai pas mus vakar koncertavusių artistų ir muzikantų, jau išvažiuodami iš savo gimtojo miesto, nebeturėjo namų, kai kurie jau būdami Lietuvoje sužinojo, kad grįžti nebėra kur. Stiprybės šiems nuostabiems meno žmonėms ir visai Ukraina! iš visos širdies dėkoju ir Jonui Sakalauskui už tai, kad šis  baletas  užsuko ir į mūsų Palangą!“ – dėkoja Š. Vaitkus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Rugpjūčio 30 d. 19 val. kurhauzo salėje nemokamą koncertą dovanos Nacionalinio Kijevo operos teatro solistė Ksenija Bachritdinova–Kravčiuk.


Pasiilgote baleto? Vasario 1 d. (trečiadienį) 18.30 val. Klaipėdos Žvejų rūmuose Charkivo nacionalinio akademinio operos ir baleto teatro šokėjai pristato spektaklį visai šeimai „Snieguolė ir septyni nykštukai“, o vasario 4 d. (šeštadienį) 18 val. Palangos koncertų salėje – Baleto Gala koncertą.


Gegužės pradžioje lietuvių šiltai sutiktas Charkivo nacionalinis akademinis operos ir baleto teatras šią savaitę rengia du pasirodymus pajūryje: trečiadienį, gegužės 18 d. 18.30 val. Klaipėdos Žvejų rūmuose bus rodomas baletas „Pandoros paslaptys“, o Palangos koncertų salėje šeštadienį, gegužės 21 d. 18 val. skambės opera „Karmen“. 


Šeštadienį, gegužės 7 dieną, Palangos Koncertų salėje Ukrainos Charkivo nacionalinio akademinio operos ir baleto teatro baleto artistai ir orkestras surengė jaudinantį ir širdį veriantį pasirodymą.


Gegužės 3–9 dienomis Lietuvoje rengiami Charkivo nacionalinio akademinio operos ir baleto teatro pasirodymai. Gegužės 7 d. 19 val. Charkivo artistų baleto gala koncertas vyks Palangos koncertų salėje. Nors už bilietus surinkti pinigai Ukrainos artistams labai reikalingi, du mėnesius rodyti spektaklių negalėję bombarduojamo miesto artistai sako, kad labiausiai jie pasiilgo publikos. 


Rugpjūčio 21 d. 18 val. Palangos Kurhauzo teatro salėje skambės muzikinis operetės spektaklis „Išsipildžiusios svajonės istorija“. Šis spektaklis liepos mėnesį skambėjo renovuotos Palangos Kurhauzo teatro salės atidaryme. Spektaklio atlikėjai – Vokalinis duetas „Bella Vita“ Gražina Skinderytė – Kurnickienė (sopranas) ir Lietuvos Nacionalinio operos ir baleto teatro emeritas Vytautas...


Antradienį, birželio 16 d., Savivaldybėje lankėsi ir su miesto meru Šarūnu Vaitkumi susitiko Lietuvos operos ir baleto teatro operos solistas Vytautas Kurnickas bei dainininkė Gražina Skinderytė-Kurnickienė.


Kaip klostysis Halos ir Ahmado gyvenimas Lietuvoje, nuspręsti gali žiūrovai – forumo teatro pasirodyme kiekvienas žiūrovas tampa dalyviu ir gali paveikti situacijos eigą. Pasirodymas vyks spalio 21 d. 13 val. Palangoje, Kurhauzo 3-iajame aukšte, teatro palėpėje (Grafų Tiškevičių al. 1, Palanga). Renginys nemokamas.  


Palangos koncertų salėje šeštadienį, sausio 28 d., 19 val. skambės aistros ir negirdėto temperamento kupina muzika – didžiausiame šalies kurorte Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras publikai pristatys šimtmečio miuziklu tituluojamą spektaklį „Smuikininkas ant stogo“. Jerry Bocko 2 dalių miuziklas „Smuikininkas ant stogo“ –...


Palangos koncertų salė žiemą geros muzikos mėgėjus pakvies į aukšto lygio muzikinius renginius – be kitų atlikėjų, scenoje sužibės ir pasaulinio lygio muzikos žvaigždė Richard Clayderman.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius