Palangos jaunimo surengtoje akcijoje „DAROM‘13“ surinkta 50 tonų šiukšlių

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013-05-13
Peržiūrėta
1
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Didžiausi sąvartynus primenantys šiukšlynai plytėjo apleistose teritorijose už „Vlasavos“ autobusų stovėjimo aikštelės.

Didžiausi sąvartynus primenantys šiukšlynai plytėjo apleistose teritorijose už „Vlasavos“ autobusų stovėjimo aikštelės.

Jaunimo iniciatyvos – geriausios, kai jos subręsta ne valdininkų stalčiuose... Šeštadienį penkiose šiukšlių gausumu pasižyminčiose Palangos vietose knibždėjo gerokai per tūkstantį talkininkų, atsiliepusių į ketvirtą kartą Palangos jaunimo visuotinės švarinimosi akcijos „DAROM‘13“ koordinatorių kvietimą.
Pati akcija vyksta visoje Lietuvoje, o Palangoje kasmet ją koordinuodavo vis nauji jaunieji visuomenininkai. Pirmasis koordinatorius buvo Paulius Mielinis, po jo - Antanas Mikalauskas, pernai akcijai mūsų mieste vadovavo Janina Kusaitė, o šiais metais akcijos koordinatorius Palangoje buvo Žygimantas Mitkus.
Talkininkai buvo kviečiami tvarkyti penkias nešvariausiomis įvardintas Palangos mieste esančias vietas: teritoriją prie Bangų gatvės esančių garažų ir aplinkui plytintį miškelį bei krūmynus netoli Palangos „Baltijos“ pagrindinės mokyklos; Gabijos gatvę juosiantį miškelį; prie „Vlasavos“ autobusų stovėjimo aikštelės esantį žolyną ir krūmynus bei netoli tos pačios aikštelės Diemedžio gatvės gale esantį miškelį ir Rąžės upelio aplinką rytiniame kvartale. Maišais šiukšlėms rinkti bei pirštinėmis ginkluotus talkininkus trijose vietose - prie kavinės-galerijos „Liepa“ ir prekybos centro „Aibė“, „Vlasavos“ autobusų stovėjimo aikštelės Medvalakio gatvėje ir prie „Baltijos“ pagrindinės mokyklos pasitiko ir į numatytas teritorijas palydėjo akcijos koordinatoriai.
Kaip „Palangos tiltui“ sakė pagrindinis Palangoje vykusios akcijos koordinatorius, Senosios gimnazijos moksleivis, kovo mėnesį išrinktasis laikinai pareigas eisiantis Palangos mokinių savivaldų informacinio centro pirmininkas Žygimantas Mitkus, kol kas dar nepatvirtintais duomenimis, akcijoje dalyvavo apie 1 tūkst. 200 talkininkų. Gausiausi jų būriai atvyko iš Senosios gimnazijos, „Baltijos“, V.Jurgučio ir Šventosios pagrindinių bei Pradinės mokyklų. Prie akcijos prisidėjo ir pavieniai talkininkai, ir Socialdemokratų partijos bei Liberalų ir centro sąjungos Palangos skyrių nariai.
„Koks tikslus talkininkų skaičius ir kam – be mokyklų: partijoms, visuomeninėms organizacijoms ar judėjimams - jie atstovavo pasakyti galėsime antradienį, kai aktyviausiems talkininkams muzikos klube „Vandenis“ bus teikiamos padėkos“, - sakė akcijos koordinatorius.
Pasiteiravus, kurios iš penkių tvarkytųjų vietų buvo labiausiai prišnerkštos, Ž. Mitkus sakė, kad daugiausiai šiukšlių primėtyta „Vlasavos“ autobusų stovėjimo aikštelės apylinkėse.
„Ko tik mes neradome, – dalijosi pastebėjimais Ž. Mitkus. – Krūvos senų padangų, kurių buvo prikrautas pilnas sunkvežimis, baldai nuo sofų ir fotelių iki lentynėlių ir kriauklių, kuriems išvežti paprašėme „Palangos komunalinio ūkio“ sunkvežimio su specialiomis „žnyplėmis“. Kalnai išmestų rūbų bei avalynės – nuo botų iki liemenėlių. Toks įspūdis, kad kai kurie žmonės specialiai nemeta visokiausių šiukšlių į konteinerius, o suvelka viską čia, kur plyti apleistos teritorijos bei sklypai“.
Kiek mažiau šiukšlių būta prie Rąžės upelio, teritorijoje, kurią prižiūri komunalininkai, nors ten augančiose žolėse bei žaliuoti pradėjusiuose krūmuose taip pat buvo primėtyta įvairių maisto produktų pakuočių, stiklo šukių bei plastikinių butelių.
„Sveikų stiklinių butelių neradome, matyt, yra kas surenka“, - nusišypsojo Ž. Mitkus, pridūręs, jog šiukšlės buvo traukiamos ir iš pačios upelio vagos. O ten rasta ir plaukiojančių termosų, ir tų pačių senų padangų.
Paklaustas, ar ir kitais metais imsis koordinuoti akcijos, ar, kaip iki šiol būta, perleis šias pareigas kam nors kitam, Ž. Mitkus sakė, jog bent jau kol kas planuoja pats tai daryti. Pagrindinė priežastis, kaip pats pajuto, – naujas žmogus gan sunkiai perpranta visas organizavimo subtilybes, o pagrindiniai organizatoriai Vilniuje patys gan išsiblaškę...
„Turėjome šiek tiek problemų, kol atrinkome ir su Savivaldybės ekologe suderinome – tai privalu padaryti – vietas, kur talkininkai rinks šiukšles. Ekologė buvo apsirgusi, o be jos patarimų mes nežinojome, kur yra kokios teritorijos – į privačias lįsti negalima“, - sakė Ž. Mitkus, pridūręs, jog su talkininkais buvo kalbėta, kad kitąmet būtų geriausia neišsibarstyti po kelias vietas, o pasirinkti vieną ir ją iškuopti. Paklausus kokią, paminėta toji, kur daugiausiai šiukšlių buvo šiais metais.
„Ar esu patenkintas akcija? Ir taip, ir ne. Nepatenkintas, nes nusivyliau palangiškių visuomeniškumu ir noru dalyvauti talkose. Kiek yra gyventojų Palangoje? Per 15 tūkst. Jeigu neskaičiuosime moksleivių, į talką atėjo kiek per 100 miestiečių. Tai liūdina. Liūdina ir tai, kaip palangiškiai teršia atokesnes miesto vietas. Patenkintas – nes po trijų valandų aktyvaus darbo, pamačius, kaip pasikeitė tos teritorijos, kurias mes visi draugiškai švarinome, tikrai geras jausmas apėmė“, - kalbėjo „DAROM 13“ Palangoje koordinatorius Žygimantas Mitkus, pridūręs, jog gintaro rinkimo čempionate dalyvauti talkininkai nebeįstengė, tik stebėjo ir replikavo: „Kad taip aktyviai lankstytųsi talkos metu...”

„Palangos tiltas” vykdo Spaudos, Radijo ir Televizijos rėmimo fondo projektą „Mes – Baltijos jūros vaikai”.

Jūsų komentaras:

Puiku! 2013-05-14 11:54 (/ / IP: 86.100.60.112)
Labai SVEIKINTINA! Apaugom šiukšlėm, kur tik bepažvelgsi..Reikia grąžinti visuotinę pavasarinę apsivalymo talką!-vienok, save ir kitus gerbiančiam žmogui- jokių raginimų nereikia...

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorė Laura Grendienė – naujoji Nacionalinės jaunimo reikalų koordinatorių asociacijos (NJRKA) prezidentė. Toks sprendimas priimtas gegužės 28 d. Trakuose vykusio asociacijos visuotinio narių susirinkimo metu.  


Vasario 8 dieną Palangos miesto savivaldybėje vykusios Kraujo donorystės akcijos sėkmė pranoko organizatorių – VšĮ Nacionalinio kraujo centro Klaipėdos filialo darbuotojų – lūkesčius. Norą dalyvauti neatlygintinos donorystės akcijoje pareiškė 58 kurorto gyventojai. Gydytojui patikrinus bendrą šių savanorių sveikatos būklę, donorais tapo 45 palangiškiai.


Palangoje jau nuo trečiadienio rungiasi geriausi šalies jaunimo boksininkai – vasario 24-27 dienomis kurorte vyksta Lietuvos jaunimo bokso čempionatas.


Praėjusį sekmadienį Palangos jaunimo iniciatyvinė grupė „Aš esu kultūra“ Palangos bendruomenei surengė siurprizą – neplanuotą akciją, kurios tikslas buvo atkreipti Palangos miesto savivaldybės dėmesį į tai, jog Palangoje nėra jaunimo centro.


Praėjusį savaitgalį Antano Mončio namuose-muziejuje, jo pirmojo aukšto parodų salėje, kuri, kaip ir antrajame aukšte esanti ekspozicijų salė, anot įrašo Lietuvos kultūros vertybių registre, savo išplanavimu primena trinavę bažnyčią, tarp visus muziejaus veiklos metus, per juos vykusias parodas ir renginius primenančių plakatų, solidžių ir ne tokių solidžių...


Praėjusį antradienį, rugpjūčio 12-ąją, pasaulis minėjo Tarptautinę jaunimo dieną. Renginių, skirtų jaunimui, netrūko ir Palangoje. Gražiai ir turiningai į šiuos renginius įsiliejo pernai Palangoje Darbo biržos patalpose duris atvėręs Jaunimo darbo centras, pakvietęs jaunuosius palangiškius į kompleksinį seminarą „Internetinis verslas – teorija ir praktika“.


Mes, Telšių rajono vaikų su negalia centro ugdytiniai/klientai ir darbuotojai, esame be galo dėkingi Palangos senosios gimnazijos bendruomenei, ypač gimnazistams už kasmet suteikiamą džiaugsmą. Šios gimnazijos mokiniai, dalyvaudami akcijoje „Ištiesk gerumo ranką“, lydimi mokytojos Nijolės Redikienės, mus kasmet aplanko adventiniu laikotarpiu. Taip įvyko...


Šeštadienį penkiose šiukšlių gausumu pasižyminčiose Palangos vietose knibždėjo gerokai per tūkstantį talkininkų, atsiliepusių į ketvirtą kartą Palangos jaunimo visuotinės švarinimosi akcijos „DAROM‘13“ koordinatorių kvietimą.


Lopšelyje-darželyje „Nykštukas“ vakar surengtoje metodinėje dienoje netrūko teigiamų emocijų. Salėje susirinkusios visų miesto darželių „mamos“ – auklėtojos  gausiomis ovacijos palydėjo kiekvieną mažųjų pasirodymą. O mažieji nykštukai pasirengę buvo ypač stropiai: dainavo apie rudeniniais lapais nuspalvintą valsą, miške...


Praėjusį ketvirtadienį Palangos miesto savivaldybės administracija drauge su UAB „Žalvaris“ vykdė aplinkosauginę akciją „Sveikinkis su gamta drąsiai“, skatinę palangiškius atnešti susikaupusias aplinkai pavojingas atliekas. Tačiau, kaip paminėjo UAB „Žalvaris“ Klaipėdos regiono vadovas Mindaugas Nekrašius, būna ir geriau pavykusių akcijų – palangiškiai šįkart nebuvo labai aktyvūs.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas