Palangos jūros šauliai dalyvavo Šiluvos atlaiduose

Palangos tiltas, 2022-09-14
Peržiūrėta
1676
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos jūros šauliai dalyvavo Šiluvos atlaiduose

Rugsėjo 13 d. pagal tradiciją Palangos šauliai vyko į Šiluvos atlaidus kartu su Klaipėdos miesto šauliais. Transportu pasirūpino 3-iosios jūros šaulių rinktinės vadas atsargos majoras Rolandas Lukšas. 

Mergelės Marijos gimimo atlaidai yra vieni didžiausių ir svarbiausių Lietuvoje, suburiantys tūkstančius tikinčiųjų iš Lietuvos ir užsienio. 2022 m. Šilinės – didieji Švč. Mergelės Marijos gimimo atlaidai – vyksta rugsėjo 7–15 d. skirtingoms intencijoms. Šiemet ypatingas dėmesys skiriamas taikai ir paramai Ukrainai. Rugsėjo 13-oji diena – Taikos siekio diena. Buvo meldžiamasi su Lietuvos kariais,  šauliais, savanoriais. Meldžiamasi už tai, kad Lietuva būtų gyva, dinamiška ir turinti ateitį šalis, už Lietuvos krašto apsaugos struktūras ir visus taikos kūrėjus, už pasaulį, kad jame atsirastų vietos visiems visuomenės atstumtiesiems. Šv. Mišias aukojo Vilniaus arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas. Jis pasakė pamokslą, akcentuodamas melstis už taiką Ukrainoje ir pasaulyje. Atlaiduose dalyvavo keletas vyskupų ir daug kunigų iš visos Lietuvos, Karo akademijos kariūnai, savanoriai, atsargos karininkai, šaulių delegacijos iš visos Lietuvos.

Palangos šauliai bendravo ir nusifotografavo su Lietuvos Šaulių sąjungos vadu pulkininku Albertu Dapkumi. Šiemet buvo ypač gausi visų kariuomenės rūšių garbės rikiuotė, tuo paįvairindama Šiluvos atlaidus. Masė žmonių atidžiai išklausė Lietuvos kariuomenės vado generolo leitenanto Valdemaro Rupšio pasisakymą apie Lietuvos kariuomenės pasirengimą ir karą Ukrainoje. Grojo Lietuvos kariuomenės pučiamųjų orkestras, vadovaujamas atsargos majoro Egidijaus Ališausko. Pabaigoje sugiedojome Lietuvos himną.

Šventės metu vyko didelė, turtinga mugė. Išvykoje dalyvavusiems šauliams diena praėjo prasmingai ir paliko malonų įspūdį.

 

Palangos generolo J. Žemaičio 306 jūros šaulių kuopos vadas Adolfas Sendrauskas

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pagal seną tradiciją šauliai kasmet važiuoja į Šiluvos atlaidus, kurie vyksta rugsėjo 7–15 dienomis. Rugsėjo 12 d. atlaidai buvo skirti Lietuvos kariuomenei, šauliams, rezistencinės kovos dalyviams. 


„Viena šeima – viena tauta“ – tokiu šūkiu Palangos šauliai kartu su kitų miestų šauliais Kretingalėje šventė jubiliejinius 770-uosius metus. 


Mes, šauliai, jaučiame pareigą Visų šventųjų ir Vėlinių išvakarėse pagerbti žuvusius ir mirusiuosius.


Rugsėjo 13 d. pagal tradiciją Palangos šauliai vyko į Šiluvos atlaidus kartu su Klaipėdos miesto šauliais.


Palangos jūros šauliai, tęsdami tradiciją dalyvauti Šiluvos atlaiduose, savo pageidavimą pareiškė 3-iosios jūros šaulių rinktinės vadui atsargos majorui Rolandui Lukšui. Jis pasirūpino transportu, ačiū jam už tai. Į kelionę vykome kartu su Klaipėdos šaulių delegacija.


Palangos šauliai dalyvavo Šiluvos atlaiduose

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 11 | Rubrika: Miestas

Ne pirmi metai, šauliai į kelionę vyko kartu su Lietuvos jūrų flotilės kariais, kurie dalyvavo visų kariuomenės rūšių garbės rikiuotėje Šiluvos atlaiduose. Ši diena buvo skirta kariuomenei, šauliams ir rezistencinės kovos dalyviams, tremtiniams. 


Balandžio 14 d. miesto Kultūros ir jaunimo centro Palangos visuomenei žinomas ir populiarus vyrų choras „Jūros šauliai“ (vadovas Rimgaudas Juozapavičius) dalyvavo Tauragės tradiciniame vyrų chorų ir ansamblių IX-jame festivalyje „Užtraukime, vyrai, dainą“. Šiemet festivalis suskambo dar iki šiol negirdėto darnumo akordais. Kas gi gali geriau...


Antradienį Palangos šaulių bei keletos tremtinių būrys dalyvavo Šiluvos atlaiduose, skirtuose kariuomenei, šauliams, sužeistiems ir žuvusiems už Lietuvos laisvę.


Palangos „Jūros šaulių“ choras balandžio 3 dieną Tauragėje dalyvavo vieninteliame Lietuvoje vyrų chorų festivalyje „Užtraukim, vyrai, dainą“. Festivalis, kasmet organizuojamas Tauragėje, šiemet rengiamas jau septintąjį kartą, į jį susirinko geriausi šalies vyrų chorai ir vokaliniai ansambliai. Tauragėje susirinko 200 dainuojančių vyrų iš...


Kovo 23 dieną Klaipėdos apskrities jūros šaulių sąjunga savo būstinėje Klaipėdoje šventė neeilinę sukaktį – šiemet sukako 90 metų nuo sąjungos įkūrimo. Iškilmėse dalyvavo ir Klaipėdos apskrities jūros šaulių 3-osios rinktinės Palangos šaulių 6-osios kuopos šauliai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius