Šiluvos atlaiduose meldėsi už kovotojus

Palangos tiltas, 2016-09-15
Peržiūrėta
1915
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šiluvos atlaiduose meldėsi už kovotojus

Antradienį Palangos šaulių bei keletos tremtinių būrys dalyvavo Šiluvos atlaiduose, skirtuose kariuomenei, šauliams, sužeistiems ir žuvusiems už Lietuvos laisvę.
Savo vėliavomis, uniformomis iš kitų gausių piligrimų tądien išsiskyrė dar visai jauni ir jau garbaus amžiaus Lietuvos kariai, partizanai, šauliai, savanoriai, tie, kurie šiandien saugo mūsų laisvę ar garbingai gynė ją praeityje. Už visus Lietuvos laisvės ir Nepriklausomybės gynėjus buvo meldžiamasi pagrindinėse pamaldose, sykiu prašant Dievo globos mūsų Tėvynei.
Iš Palangos atvyko 13 šaulių. Palangiškiai Šiluvos atlaiduose už kariuomenę, šaulius ir kitus kovojusius už Lietuvos laisvę dalyvavo jau trečiąjį kartą.
Šiluvos Dievo Motinos, užtarusios visą Lietuvos laisvės kelią, rugsėjo 13 dienos šv. Mišiose dalyvavo taikos misijose būnantys kariai ir jų šeimos, Dievui dėkota už laisvę, o Jo gailestingumo prašyta persekiojamiems krikščionims.
Karius ir visus piligrimus aikštėje liturgine katecheze Eucharistijai rengė Ruklos įgulos I kapelionato kapelionas kun. Arnoldas Valkauskas. Jis atkreipė dėmesį, jog Šiluvos piligrimai-kariai keičiasi dovanomis: jie atiduoda savo gyvenimą taikos tarnystei, o Dievas juos apdovanoja savo dovanomis.
Karo kapelionas ragino prašyti gyvo santykio su Dievu ir žmonėmis, kuris vaduoja iš vienišumo, neša džiaugsmą. Tai ypač svarbu šiais laikais, kai gyvenimas tobulėja ir gražėja, tačiau labai trūksta bendravimo, keroja abejingumas, atsiribojimas. Katechezėje raginta ypač prašyti Šventosios Dvasios dovanų, kad širdis plėstųsi, alsuotų viltimi, kad žmogus būtų pajėgus gyventi pagal Dievo norėtą pašaukimą.
Pamokslo metu pabrėžta, kad ne tik kariai yra taikdariai – visi turi bendromis jėgomis užtikrinti taiką ir visi kartu ją laimėti. Tai būtų gailestingumo įkūnijimas visuomenėje. Jei norima taikos, reikia turėti ramybę širdyje, o dėl to, pagal popiežiaus Pranciškaus šių jubiliejinių metų paraginimą, reikia būti gailestingiems kaip Tėvas.
Šiluvos piligrimai šias pamaldas užbaigė sugiedodami Lietuvos himną.

„Palangos tilto“ inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kaune vyko paramos turnyras “Let’s Join The Fight Together”. Šių varžybų tikslas - suvienyti kovotojus.


Pagal seną tradiciją šauliai kasmet važiuoja į Šiluvos atlaidus, kurie vyksta rugsėjo 7–15 dienomis. Rugsėjo 12 d. atlaidai buvo skirti Lietuvos kariuomenei, šauliams, rezistencinės kovos dalyviams. 


Rugsėjo 13 d. pagal tradiciją Palangos šauliai vyko į Šiluvos atlaidus kartu su Klaipėdos miesto šauliais.


Palangos jūros šauliai, tęsdami tradiciją dalyvauti Šiluvos atlaiduose, savo pageidavimą pareiškė 3-iosios jūros šaulių rinktinės vadui atsargos majorui Rolandui Lukšui. Jis pasirūpino transportu, ačiū jam už tai. Į kelionę vykome kartu su Klaipėdos šaulių delegacija.


Didžiuosiuose Žemaičių Kalvarijos atlaiduose – Palangos dekanato diena. Šv. Mišių metu melstasi už Palangos bendruomenę. 


Palangos šauliai dalyvavo Šiluvos atlaiduose

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 11 | Rubrika: Miestas

Ne pirmi metai, šauliai į kelionę vyko kartu su Lietuvos jūrų flotilės kariais, kurie dalyvavo visų kariuomenės rūšių garbės rikiuotėje Šiluvos atlaiduose. Ši diena buvo skirta kariuomenei, šauliams ir rezistencinės kovos dalyviams, tremtiniams. 


Penktadienio vakarą, minint Laisvės gynėjų dieną, Palangos miesto bendruomenė ir svečiai šv. Mišiose meldėsi už sausio 13-ąją gyvybes paaukojusius didvyrius. Vėliau prie Jono Žemaičio paminklo visi drauge pasidalijo išlikusiais prisiminimais apie anuomet vykusius tragiškus įvykius.


Antradienį Palangos šaulių bei keletos tremtinių būrys dalyvavo Šiluvos atlaiduose, skirtuose kariuomenei, šauliams, sužeistiems ir žuvusiems už Lietuvos laisvę.


Gegužės pirmąjį sekmadienį – Motinos diena. Visų šv. Mišių metu kunigai meldėsi sudėtinėmis tikinčiųjų intencijomis už gyvas ir mirusias mūsų mamas. Gyvosioms prašant Dievo palaimos ir sveikatos, o mirusioms – Dangaus Karalystės džiaugsmo. Visų šv. Mišių metu mamoms buvo teikiamas iškilmingas Bažnyčios palaiminimas.  


NAUJIENŲ PABIROS

2014 08 18 | Rubrika: Miestas

Žolinė: ilgąjį savaitgalį Palanga sukvietė švęsti ne tik Žolinę, bet ir dalyvauti kurortą jau daugelį metų garsinančiuose šv. Roko atlaiduose.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius