Kurorto sezono atidarymo šventėje „Myliu Palangą!” - ir garbingų svečių apsilankymai

Linas JEGELEVIČIUS, 2011-05-16
Peržiūrėta
2031
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kurorto sezono atidarymo šventėje „Myliu Palangą!” - ir garbingų svečių apsilankymai

Nežinia, kokiems dievams meldėsi Palangos kurorto atidarymo šventės „Myliu Palangą!“ organizatoriai, bet oras kurorte praėjusį šeštadienį buvo kaip pagal užsakymą.

O pirmoji šventės diena – penktadienis – nieko gero nežadėjo: krapnojęs lietus gerokai pakeitė šventės programą – S. Vainiūno muzikos orkestrantai, atlikę kelis akordus, skuodė slėptis nuo įkyraus lietučio. Jis vertė šventės organizatorius – Palangos Kultūros centro darbuotojus – apsvarstyti galimybę sutrumpinti šventės penktadienio programą.

 

Atvyko draugai iš Švedijos

Ši kurorto sezono atidarymo šventė išskirtinė: į ją atvyko Švedijos Simrishamno miesto, su kuriuo Palanga jau draugauja dvidešimt metų, delegacija, vadovaujama mero Andreo Johnsono. Švedai atvyko į Palangą paminėti prieš 20 metų pasirašytos dviejų miestų bendradarbiavimo sutarties.

Švedai pirmiausia praėjusio penktadienio rytmetį Tarybos posėdžių salėje susitiko su Palangos savivaldybės administracijos vadovais, skyrių vedėjais, Tarybos nariais ir meru Šarūnu Vaitkumi ir jo pavaduotoju Sauliumi Sime.

Abi pusės prisiminė ryškiausias tarpusavio bendradarbiavimo akimirkas. Švedų delegacijos „mohikanas“ (taip jį pristatė savivaldybės Kultūros skyriaus vyriausiasis specialistas Robertas Trautmanas) S. Telmanas, Palangoje lankęsis, anot jo, „gal 50 ar 60 kartų“, prisiminint abiejų miestų draugystės ištakas. „Pirma mūsų dovana Palangos savivaldybei buvo telefonas-faksas“, - prisiminė švedas. Vėliau švedai siuntė į Palangą kitokią materialinę pagalbą. Laikui bėgant ją pakeitė kultūriniai mainai.

Švedai dalyvavo daugelyje kurorto šventės atidarymo renginių – jie šeštadienį pasitiko J. Basanavičiaus gatvėje ir Seimo pirmininkę Ireną Degutienę.

 

Visus viliojo kermošius

Šeštadienį ryte palangiškius ir miesto svečius trimitais ir kitais muzikos instrumentais žadino Palangos pučiamųjų orkestras, nuo dešimtos valandos miesto Vytauto gatvėje šurmuliavo kermošius „Palangos Juzė“.

Lynojant penktadienį, pirmąją šventės dieną, iš 200 užsiregistravusių dalyvauti kermošiuje prekeivių dalis į kermošių neatvyko. Šeštadienį visuose kermošiaus paviljonuose sukosi liaudies amatų meistrai.

Palangiškiams ir  miesto svečiams jie siūlė pasmaguriauti kulinarijos ar mėsos gaminiais, įsigyti meno dirbinių, buities reikmenų, knygų, bižuterijos, molio, juvelyrinių gaminių. Kai kurie amatininkai kvietė pasimokyti kalviauti ir verpti.

Vieni spoksojo, kiti traukė pinigines, treti domėjosi prekėmis – nuobodžiaujančių nebuvo.

Kam ne prie širdies buvo kermošius, traukė į „Ramybės“ kultūros centrą, kur buvo galima mokytis piešti ant...vandens, ėjo į miesto viešąją biblioteką, kur įvyko parodos, skirtos Palangos miesto bendradarbiavimui su Švedijos Simrishamno miestu, atidarymas arba pėdino į Jūratės ir Kęstučio skverą, kur vyko meno kolektyvų koncertas.

Kai kurie „internetoholikai“ skvere stvarstė savo nešiojamus kompiuterius – Palanga šį sezoną pateikė naujovę – nemokamą internetą kurorto aikštėse ir skveruose.

Šį savaitgalį Palangoje lankėsi ir didelė Švedijos Sirvishamno miesto savivaldybės delegacija. Su šiuo švedų miestu Palanga jau draugauja daugiau kaip 20 metų.

Nors į kurorto sezono atidarymo šventę atvyko keliolika tūkstančių svečių, bet, anot Palangos policijos komisariato viršininko Alvydo Katkausko, „minia buvo draugiška ir pavyzdingai besielgianti.“ „Šeštadienį, iki vakaro, ir penktadienį policijos pareigūnai sulaikė po du įkaušusius šventės dalyvius. Kitokių viešosios tvarkos pažeidimų neužfiksavome“, - sakė A. Katkauskas.

 

 

Į šventę atvyko Seimo pirmininkė

Į Palangos sezono atidarymo šventę, Palangos mero Šarūno Vaitkaus kvietimu, atvyko ir Seimo pirmininkė Irena Degutienė.

Į Palangą ji atvyko iš Kretingos rajono, Darbėnų,  kur dalyvavo partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienai renginyje.

Palangoje Seimo pirmininkės kortežas pirmiausia stabtelėjo prie Palangos vaikų reabilitacijos sanatorijos „Palangos Gintaras“.

Sanatorijoje per metus sveikatą taiso virš penkių tūkstančių vaikų. Joje vyksta renovacija, tačiau jai pabaigti dar trūksta trijų milijonų litų. Palangos meras keliskart I. Degutienei priminė apie tai. „Sanatorijoje besigydantys vaikai būtinai turi gauti tuos pinigus. Parvažaviusi į Vilnių, būtinai pasikalbėsiu su Sveikatos apsaugos ministerijos vadovybe, kad toks finansavimas būtų skirtas. Juk Lietuvoje turime tik dvi tokias sanatorijas vaikams – Druskininkuose ir čia, Palangoje. Mano žiniomis, „Palangos Gintaras“ yra didžiausia,“ - sakė I. Degutienė.

Trečią valandą prie rekonstruoto Palangos tilto, laukdama jo atidarymo, susirinko didelė minia. I. Degutienė atvyko į jo atidarymą. „Kas nemyli Palangos?“ – ji kreipėsi į vasariškai nusiteikusią minią. Tokiems neatsiradus, Seimo pirmininkė vardijo Palangos privalumus: „Čia-baltas purus smėlis, gražiausios merginos, malonūs ir svetingi Palangos gyventojai, ir, svarbiausia, sava, nors dažniausiai šalta Baltijos jūra.“

Gerai nusiteikusi Seimo pirmininkė mostelėjo į merginas, vilkinčias tik marškinėliais ir šortais: „Pasižiūrėkite, kokios fantastiškos merginos Palangoje!“

 

Merui buvo įteikta Mėlynoji vėliava

Džiaugdamasi laiku rekonstruotu Palangos tiltu, I. Degutienė sakė: „Tikrai einame į priekį. Prisimenu, koks buvo tiltas prieš 20-30 metų. Tikėkimės, kad visi gyvensime dar geriau.“

Tilto rekonstrukcijos darbai kainavo 1 milijoną  479 tūkstančius litų. Juos atliko „Lemminkainen Lietuva“.

Palangos meras Š. Vaitkus, atidarydamas tiltą, sakė, kad „Palanga yra mylima visame pasaulyje.“ „Būtinai mylėkite Palangą taip, kaip Palangos gyventojai ir aš,“ – kvietė visus Palangos meras.

Į šventę atvykęs Vidaus reikalų ministras, palangiškis Raimundas Palaitis prisiminė, kaip prieš 20 metų su draugais šokinėjęs nuo Palangos tilto galo į jūrą. „Jūs nesekite mano pavyzdžiu, bet vidaus reikalų pareigūnai pasirūpins, kad jums visiems Palangoje būtų saugu,“ – pabrėžė ministras.

Žaliųjų judėjimo pirmininkas R. Braziulis merui Š. Vaitkui įteikė Mėlynąją vėliavą. Lietuva Mėlynosios vėliavos programoje dalyvauja nuo 2001 metų.

Mėlynosios vėliavos programa – savanoriška sertifikavimo sistema paplūdimiams ir prieplaukoms. Tai - viena iš Aplinkosauginio švietimo fondo programų. Ji skirta savivaldybėms, plėtojančioms turizmo paslaugas. Paplūdimiai ir prieplaukos yra apdovanojami Mėlynąja vėliava. Siekdami gauti Mėlynąją vėliavą, savivaldybė ir paplūdimius bei prieplaukas prižiūrinčios institucijos privalo įgyvendinti daugybę reikalavimų aplinkosauginio švietimo ir informavimo, vandens kokybės, aplinkosauginio valdymo, saugumo ir paslaugų kokybės kategorijose.

 

I. Degutienei visi keiksnojo „kvadą“

Atrišę tilto atidarymo juostelę, padarytą iš kaklaraiščių su užrašu „Myliu Palangą“, valdžios vyrai ir moterys rišo juos vieni kitiems, o po to žygiavo iki Palangos tilto galo. Paskui Seimo pirmininkės palydą pėdino ir kurorto svečiai bei palangiškiai. Kai kurie jų nuoširdžiai stebėjosi matydami Seimo pirmininkę.

Spaudos konferencijoje žurnalistai Seimo pirmininkės I. Degutienės, be kita ko,  klausė, ką reikėtų daryti, kad įvairūs verslo projektai Palangoje neįstrigtų daugybėje „kvado“ (Kultūros vertybių apsaugos departamento-aut.) reikalavimų.

Buvo prisimintas bendrovės „Pinus Proprius“ „įstrigęs“ statybų buvusio baseino „Jūratė“ vietoje projektas. Prokurorai, gindami viešąjį interesą, vadinamojoje paminklosauginėje teritorijoje sustabdė pradėtų objektų statybas, konstatavę, kad nepaisoma minėto planavimo dokumento reikalavimų, nors miestas tokioms statyboms neprieštaravo. Buvo prarasta investicijų už daugiau kaip 4 milijonus litų.

„Ar „kvadui“ nėra suteikta per daug įgaliojimų? Nenormalu, kad remiantis vien „kvado“ išvadomis, yra stabdomos didelės investicijos, kurioms pritaria savivaldybė,“ – stebėjosi I. Degutienė.

Seimo pirmininkei buvo priminti ir kurhauzo reikalai. Lankantis Palangoje premjerui Andriui Kubiliui, Palangos meras Š. Vaitkus siūlė jam prie Vyriausybės sudaryti darbo grupę kurhauzo reikalams spręsti. I. Degutienė tam pritarė ir žadėjo raginti suinteresuotas tarnybas spręsti kurhauzo problemą.

 

Vyko koncertai, sporto varžybos

„Palangos tilto“ žurnalistas Seimo pirmininkės domėjosi ir apie netrukus įvyksiančius Tėvynės Sąjungos-Krikščionių demokratų partijos pirmininko rinkimus, kuriuose kol kas atvirai apie savo dalyvavimą pareiškė dabartinis partijos pirmininkas A. Kubilius ir I. Degutienė.

„Dėl mano dalyvavimo rinkimuose laimės visa partija ir, aišku, demokratija. Su A. Kubiliumi mes turime kai kurių skirtingų požiūrių“, - prisipažino Seimo pirmininkė. „Žinoma, kad sieksiu rinkimuose laimėti“, - tvirtino „Palangos tiltui“ ji.

Vakare šventę „Myliu Palangą!“ pratęsė Latvijos karinių jūrų pajėgų Bigband koncertas. Vėliau palangiškiai ir kurorto svečiai savo šypsenomis buvo kviečiami prisijungti prie ,,šypsenų parado“. Jau sutemus, Jūratės ir Kastyčio skvere įvyko Palangos orkestro ir Švedijos roko grupės „Le Batallon Des Fous“ koncertas, o linksmybes vienuoliktą valandą užbaigė muzikinis pirotechnikos reginys ant Jūros tilto.

Sekmadienį Palangos sezono atidarymo šventę „Myliu Palangą!” užbaigė sporto renginiai – gatvės krepšinio varžybos ir dviračių slalomas.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite


Nors Palangoje, sakoma, blogo oro nebūna, būtent jį šiandien keiksnojo Palangos sezono atidarymo šventės „Myliu Palanga“ kermošiaus dalyviai. „Pažiūrėkite į dangų –toks niūrus. Žvarbokas vėjas pučia. Laimė, kad nelyja,“ – sakė gintaro dirbiniais prekiaujanti palangiškė. Vytauto gatvėje vykstančiame kermošiuje...


Didžiausias kurortas kviečia visus į sezono atidarymo šventę „Myliu Palangą“

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 05 10 | Rubrika: Miestas

Naują poilsio sezoną pasitinkanti Palanga šiemet keičia savo veidą. Kurorte organizuojama Baltijos šalių asamblėja, kurios data sutampa su kurortinio sezono atidarymu, rodo, kad Palanga tampa  vasaros Šiaurės Europos širdimi, kviesdama poilsiauti šeimas iš įvairių šalių bei užtikrindama įvairiausias pramogas ir skirtingiems skoniams...


Nežinia, kokiems dievams meldėsi Palangos kurorto atidarymo šventės „Myliu Palangą!“ organizatoriai, bet oras kurorte praėjusį šeštadienį buvo kaip pagal užsakymą. O pirmoji šventės diena – penktadienis – nieko gero nežadėjo: krapnojęs lietus gerokai pakeitė šventės programą – S. Vainiūno muzikos orkestrantai, atlikę kelis akordus, skuodė slėptis nuo įkyraus lietučio. Jis vertė šventės...


Artėjant Palangos atidarymo šventei visi restoranai, barai bei viešbučiai ruošiasi, gražinasi aplinką, tobulina valgiaraštį. „Palangos tiltas“ pasiteiravo kai kurių Palangos verslininkų, kokių naujovių gali tikėtis atvykę svečiai bei vietiniai gyventojai, ko jie tikisi iš Palangos atidarymo šventės.


Paplūdimio futbolo sezono atidarymo taurė iškeliavo į Vilnių

„Palangos tilto“ informacija, 2010 06 08 | Rubrika: Miestas

Savaitgalį Palangoje pirmą kartą šiemet virė aistros paplūdimio futbolo aikštelėse. Tradicinį 2010 metų sezono atidarymo turnyrą laimėjo Vilniaus „Rings“ futbolininkai.


Jubiliejinio sezono atidarymo akimirkos

Aldo ŽOLIO ir Aisto Mendeikos nuotraukos, 2010 05 19 | Rubrika: Miestas

Jubiliejinio sezono atidarymo akimirkos   Aldo ŽOLIO ir Aisto Mendeikos nuotraukos


Vasaros sezono Palangoje atidarymo programa

Palanga 2010, 2010 05 11 | Rubrika: Kultūra

40-oji vasaros sezono atidarymo šventė.


Įvardintos sezono atidarymo šventės klaidos

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 05 22 | Rubrika: Miestas

Vakar Palangos miesto savivaldybės meras Vytautas Stalmokas pakvietė Savivaldybės bei kitų atsakingų institucijų vadovus aptarti praėjusios sezono atidarymo šventės renginius.


Praėjusį pirmadienį miesto Savivaldybėje aptarti artėjančio vasaros sezono atidarymo renginio „Kurorto šventė 2009“ programos metmenys. Miesto vadovo Vytauto Stalmoko inicijuotame pasitarime dalyvavo kurorto valdžios atstovai, Kultūros skyriaus ir Kultūros centro specialistai, atsakingi už šventės rengimą, bei visuomeninių organizacijų, vietos radijo ir spaudos atstovai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius