Palangos kalėdinė eglė sužibo tautinėmis spalvomis

Rasa GEDVILAITĖ, 2017-12-04
Peržiūrėta
385
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos kalėdinė eglė sužibo tautinėmis spalvomis

Šeštadienio vakare palangiškiai ir miesto svečiai traukė link centrinės miesto aikštės, kur su nekantrumu laukė įsižiebsiančios kalėdinės eglės, pradėsiančios visą mėnesį truksiančių šventinių renginių ciklą. Pagrindinis didžiųjų žiemos švenčių simbolis nudžiugino po spektaklio, sulaukto Kalėdų senelio ir įvairių renginių pristatymo. Šiemet žaliaskarė išskirtinė tuo, jog padabinta tautiškumą žyminčiomis spalvomis.

Kalėdų senelio belaukiant
Šventė prasidėjo spektakliu, parodžiusiu į šventę susirinkusiems mažiesiems, kur gyvena pabaisos. Šokio spektaklio „Ten, kur gyvena pabaisos“ (choreografas – Donatas Bakėjus, dailininkė – LiukaSongailaitė) ištrauką dovanojo Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras.
Vaikams pasirodymas sukėlė įvairių emocijų – pabaisos, juos pradžioje šiek tiek gąsdinusios, vėliau ėmė kelti juoką savo reiškiamomis emocijomis ir džiaugsmą.
Tačiau prieš tai visus susirinkusius pasveikino, kreipdamasis iš ekrano, Telšių vyskupas Kęstutis Kėvalas. „Kad mūsų bendrystė, tautos solidarumas klestėtų, labai norisi palinkėti, kad Kalėdos atneštų jūsų širdyje džiaugsmo, o jūsų gyvenimas taptų pilnas Dievo artumo paguodos ir vienas kito šilumos. Apie tai yra Advento laikotarpis, apie tai – ir šventės, to ir linkime. Na, o Palanga – puiki erdvė susirinkti, pabūti, išgerti arbatos puodelį, pasivaikščioti ir pasidžiaugti gyvenimu, kuris yra mums dovanotas gerojo Dievo. Būkite laimingi, įkvėpimo jums ir su artėjančiom Kalėdom“, – sveikino jis.
Renginį vedęs UAB „Palangos renginiai“ kultūrinės veiklos vadybininkas Nerijus Stasiulis akcentavo, jog ši šventė yra geriausia proga parodyti ne tik kalėdinę šviesą, bet ir tai, kad gėris gali nugalėti visus blogumus.
Galiausiai su nekantrumu mažieji, o ir suaugusieji, ėmė laukti Kalėdų senelio. Šis nustebino pasirodęs iškart ne scenoje, o ekrane. Pasirodo, Senelis ilgai ieškojo jo laukiančių vaikų – vis atsidurdavo ne ten, kur gausus būrys vaikų. O beklajodamas po Palangą, jis parodė visiems susirinkusiems keletą vietų, kur visą gruodį vyks įvairiausių renginių.
Belaukiant Kalėdų senelio visus tradiciškai pasveikino Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus su savo šeima. „Labai džiugu, jog Lietuva, žengdama į Naujuosius metus, švęs labai svarbią sukaktį – Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį. Šia proga papuošta tautiškais motyvais ir Palangos eglė. Noriu jus nuoširdžiai pasveikinti švenčių proga, būkite sveiki, būkite laimingi“, – sveikino meras.

Tautiniais akcentais padabinta žaliaskarė
Seneliui galiausiai atrasti kelią prie centrinės miesto eglės padėjo prie Palangos bažnyčios su klebonu Mariumi Venskumi buvusi Karolina. Ji palydėjo taip lauktą Kalėdų senelį. O šis kartu su miesto meru įžiebė eglę.
Įžiebdama Kalėdų eglę, Palanga ne tik nušvito tūkstančiais šventinių lempučių bei pradėjo šventinį Kalėdų laukimo laikotarpį, bet ir pakvietė visą Lietuvą pradėti švęsti valstybės atkūrimo šimtmetį. „Palanga sveikina Lietuvą su 100-mečiu“ – tokią žinią paskelbė didžiausio šalies kurorto žaliaskarė, kuri šiemet padabinta ne tik kalėdiniais, bet ir tautiniais akcentais.
Ne tik miesto eglė, bet ir kurorto gatves dabinančios šventinės dekoracijos Palangoje spinduliuoja lietuviškumą.
Kalėdinėmis bei tautiškomis spalvomis nušvitus pagrindinei kurorto žaliaskarei bei dangų nušvietus šventiniam fejerverkui, visi buvo pakviesti į parodų paviljoną „Kupeta“, šventiniu laikotarpiu tapusį„Spindinčių Kalėdų Palangoje“ kultūrine erdve. Čia visą gruodį vyks šeimų susitikimai, edukacinės veiklos, veiks parodos, kvies teatro erdvė, vyks arbatos gėrimo su Kalėdų seniu popietės ir kitos įdomios veiklos.
Elfų mokyklėlė mažųjų lauks J. Basanavičiaus gatvėje, kavinėje „Senoji Hansa“, o įvairiose miesto kultūrinėse erdvėse skambės koncertai, vyks adventiniai užsiėmimai, tradiciškai į Šeimos dieną pakvies Palangos švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia. Kalėdinio laikotarpio renginiai Palangoje bus labai įvairūs, o svarbiausia – skirti visai šeimai.
Džiugins ir dar viena pramoga. Kad vaikams Kalėdų laukimas neprailgtų, šventiniu laikotarpiu miesto gyventojai ir svečiai galės pasidžiaugti Palangos vasaros parko dovanojama nemokama pramoga – pasivažinėti traukinuku, kuris nuveš pas Kalėdų senelį, apsistojusį „Spindinčių Kalėdų Palangoje“ kultūrinėje erdvėje – „Kupetoje“. Šiuo traukinuku pasivėžinti jau buvo galima ir šventinę kalėdinės eglės įžiebimo dieną.
Šventojoje kalėdinė eglė bus įžiebta jau artėjantį šeštadienį – gruodžio 9 dieną.

 

Jūsų komentaras:

Jonas 2017-12-06 13:51 ([email protected] / IP: 88.119.135.218)
Nezinau, kuriam vaikui patiko, bet mano ir salia buvusiems vaikams buvo matyti. kad nesuprantama, kas cia vyksta. Jokios sventines nuotaikos, tik didelis burys zmoniu!! Gaila, kad Svente mano manymu buvo skirta nevaikams, o kazkokiems pranesimams, pareiskimams ir t.t.t.

Vidmantas Palangiskis 2017-12-06 11:37 (IP: 78.57.233.115)
Tie tautiniai akcentai prie kaledu netinka...turi but ziemos pasaka, kaledos, sniegas, snaiges...tie tautiski akcentai netinka ir ne grazu

Taip pat skaitykite

Palangos koncertų salė ketvirtadienio vakarą nušvito tautinės Baltarusijos vėliavos spalvomis – taip Palangos miesto savivaldybė atsiliepė į Baltarusijos opozicijos kvietimą jungtis prie vasario 7 d. rengiamos Susigiminiavusių miestų solidarumo akcijos.  


Kasmet vertindami didžiųjų miestų eglutes Delfi skaitytojai vertina ir mažųjų miestų puošmenas. Šiais metais buvo išrinkta mieliausia Kalėdų eglė, o rinkimuose dalyvavo virš 40 tūkst. skaitytojų. Deja, Palangos eglutė liko tarp paskutiniųjų...1-ąją, garbingąją vietą, užėmė Pasvalio miesto eglė. Ši eglė sulaukė 9 proc. balsų. Specialiai šios eglutės...


Šeštadienio vakare palangiškiai ir miesto svečiai traukė link centrinės miesto aikštės, kur su nekantrumu laukė įsižiebsiančios kalėdinės eglės, pradėsiančios visą mėnesį truksiančių šventinių renginių ciklą. Pagrindinis didžiųjų žiemos švenčių simbolis nudžiugino po spektaklio, sulaukto Kalėdų senelio ir įvairių renginių pristatymo. Šiemet...


Šeštadienį, gruodžio 3 d., Palangoje pasklis kalėdinė nuotaika – 17.30 val. centrinėje miesto aikštėje bus įžiebiama Kalėdų eglė. Pasibaigus šiam žaismingam renginiui, Palangos ir Šventosios gyventojai kviečiami į Koncertų salėje vyksiantį nemokamą grupės „Tele bim-bam“ koncertą.


Vakar vakarop Palangos koncertų salė nušvito mėlyna, balta ir raudona juostomis, Prancūzijos vėliavos spalvomis.


Palangos Kalėdų eglė, vietos gyventojus ir svečius stebinanti savo išskirtine forma, išrinkta viena iš gražiausių šalies šventinių žaliaskarių – naujienų portalo „Delfi“ surengtoje apklausoje kurorto eglė tarp visų šalies žaliaskarių užėmė antrąją vietą.


Šventojoje sužibo Kalėdų eglutė

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 12 15 | Rubrika: Jūros vaikai

Šeštadienį spalvingi fejerverkai, ugnies šou, Kalėdų senelio stebuklai, klounų pokštai ir mažųjų šventojiškių dainos bei šokiai lydėjo kaip niekada įspūdingą Kalėdų eglutės įžiebimo šventę Šventojoje.


Palangos centrinėje aikštėje antradienį pradėta montuoti Kalėdų eglė, savo neįprastumu nustebinsianti ne tik palangiškius, bet ir kurorto svečius. Šis darbas užtruko tris dienas, o visu grožiu žaliaskarė nušvis rytoj, šeštadienį (lapkričio 29 d.), 17 val.


Didžiausias Lietuvos kurortas Palanga šventinėmis spalvomis nušvis jau penktadienį, lapkričio 30 d. Pavakare, 17 val., centrinėje aikštėje bus įžiebta miesto eglė, tuo pačiu metu ryškiaspalvėmis lemputėmis bei švytinčiomis dekoracijomis sužibės visas Kalėdų šviesos miestas - Palanga.


Ko per 20 Lietuvos nepriklausomybės metų nepajėgė padaryti nė vienas Palangos meras, per šiek tiek daugiau kaip pusmetį pavyko atlikti dabartiniam kurorto merui Šarūnui Vaitkui – jo pastangomis Vyriausybė tęsėjo dar liepos mėnesį Palangai duotą pažadą: erdvius kelininkų poilsio namus, esančius priešais savivaldybės administracijos pastatą Vytauto gatvėje, užvakar...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius