Šventojoje sužibo Kalėdų eglutė

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-12-15
Peržiūrėta
480
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Šventojoje sužibo Kalėdų eglutė

Šeštadienį spalvingi fejerverkai, ugnies šou, Kalėdų senelio stebuklai, klounų pokštai ir mažųjų šventojiškių dainos bei šokiai lydėjo kaip niekada įspūdingą Kalėdų eglutės įžiebimo šventę Šventojoje.
„Tokios šventės mes nematėme keletą metų“, - įspūdžiais dalijosi Šventosios gyventojai, kuriems pritarė ir iš Palangos atvažiavę pasidžiaugti švente dar lapkričio pabaigoje savo įspūdingąją eglutę įžiebę svečiai.
Nors šeštadienio rytas nieko garo nežadėjo – pūtė smarkus vėjas, naktį nuo tikros, gyvos eglutės nuplėšęs didžiąją dalį aktyvių Šventosios bendruomenės moterų nupirktų žaisliukų ir ryte, atpūtęs smarkius lietaus šuorus trukdęs ką tik atgabentomis lempučių girliandomis dabinti žaliaskarę, - į pavakarę dangus nusigiedrijo. Tad jau prieš penktą valandą vakaro, kai turėjo prasidėti ceremonija, prie eglutės ir šalia jos esančios scenos pradėjo rinktis šventės svečiai.
Šventinę programą pradėjo trys žavūs elfai, kuriems „dirigavo“ Palangos kultūros centro kultūrinės veiklos vadybininkė Monika Jarulytė, pakvietę į sceną Šventosios pagrindinės mokyklos pradinukus, kurie, vadovės Monikos Kažienės išmokyti, pašoko smagių šokių, bei muzikos mokytojos Virginijos Juškienės išugdytus dainorėlius, dovanojusius klausytojams skambių dainų pynes.
Ne tik mažieji šventojiškiai, bet ir jų tėveliai bei seneliai ir plojo, ir šoko tiek scenoje, tiek aplink ją, kai juos linksmino nuotaikingas klounų duetas „Dulidu“ bei jų pagalbininkas, ne tik groti, bet ir kalbėti smuiku mokantis maestro iš Klaipėdos.
Savo atsineštais žibintais kelią Kalėdų seneliui nušvietę šventės svečiai turėjo dar vieną progą ir pašokti, ir padainuoti. Ir net linkėjimų pačiam Kalėdų seneliui pasakyti.
Palangos miesto mero vardu šventojiškius su artėjančiomis didžiausiomis metų šventėmis pasveikinusi mero patarėja Jurgita Vanagė linkėjo visiems mylėti ir savo miestą, ir vieniems kitus. Ir kartu su Kalėdų seneliu įžiebė įvairiaspalvėmis švieselėmis nušvitusią eglutę.
Tuo šventė nesibaigė: stulbinantį pasirodymą „Liepsnojanti klasika“ surengė kauniečiai „Ugnies valdovai“, sužavėtai publikai įrodę, jog išties gali valdyti ugnį. Jų žongliravimas liepsnojančiais įrankiais ir stebino, ir kiek gąsdino: vėjas vis dėlto smarkiai pūtė, o liepsnos plaikstėsi prie pat artistų plaukų...
Nespėjus nutilti „Ugnies valdovų“ pasirodymą palydėjusiems aplodismentams, dangų nušvietė įspūdingi fejerverkai.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje ir Šventojoje nušvito Kalėdų eglės (FOTO GALERIJA)

"Palangos tilto" informacija, 2020 12 05 | Rubrika: Miestas

Vakar, penktadienį, Palanga ir Šventoji nušvito kalėdinėmis spalvomis – gražutė eglutė puikuojasi miesto centre ties Kurhauzu, o Šventojoje – miestelio centrinėje. Tiesa, atėjus prie žaliaskarių pasigrožėti šventiniu renginiu nebuvo galimybės – visas nuostabaus grožio, užburiantis ir į kalėdinės pasakos pasaulį įvedantis veiksmas vyko tik...Šeštadienio vakare palangiškiai ir miesto svečiai traukė link centrinės miesto aikštės, kur su nekantrumu laukė įsižiebsiančios kalėdinės eglės, pradėsiančios visą mėnesį truksiančių šventinių renginių ciklą. Pagrindinis didžiųjų žiemos švenčių simbolis nudžiugino po spektaklio, sulaukto Kalėdų senelio ir įvairių renginių pristatymo. Šiemet...


Renovuoto Salomėjos Nėries g. 3 namo gyventojai prieš šventes pašiurpo gavę „Palangos komunalinio ūkio“ sąskaitas – eilutėje „namo renovacija“ rikiavosi įspūdingos sumos. „Iki 2024 metų, atmetus valstybės paramą, turiu sumokėti 9531 eurą, mokėjimus išdėstant kas mėnesį. Pirma sąskaita – 120 eurų, po to ji truputį mažės...


Šventojoje sužibo Kalėdų eglutė

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 12 15 | Rubrika: Jūros vaikai

Šeštadienį spalvingi fejerverkai, ugnies šou, Kalėdų senelio stebuklai, klounų pokštai ir mažųjų šventojiškių dainos bei šokiai lydėjo kaip niekada įspūdingą Kalėdų eglutės įžiebimo šventę Šventojoje.


Šventojoje po griuvėsiais žuvo žmogus

Linas JEGELEVIČIUS, 2011 04 25 | Rubrika: Kriminalai

Ketvirtadienio popietę Šventojoje, Prieplaukos gatvėje, po apleistų dirbtuvių nuolaužomis, žuvo žinomas Šventosios verslininkas Vytautas Grišinas.


Praėjusį penktadienį Šventojoje buvo smagiai atšvęsta tradicinė Žvejų šventė. Ir šįkart nebuvo pamirštos žvejiškos tradicijos, kurias išbandyti ryžosi patys aktyviausi šventės dalyviai. Kokia gi Žvejų šventė be pačių žvejų, žuvies traukimo, nebijant iššūkių, o ir jėgos išbandymo, tad aktyvių pramogų netrūko.


Praėjusią savaitę Šventojoje siautė būrys jaunuolių, atvykusių iš įvairių Lietuvos miestų. Nusiteikę šėlioti ir daug sužinoti, jie aktyviai dalyvavo jau penktąjį kartą rengtoje Žemaitijos akademijoje, įgavusioje optimistišką pavadinimą „Kartu mes galime daug“. Šiemet renginyje, vykusiame būtent Šventojoje, dalyvavo 334 dalyviai, panorę praleisti tris dienas itin naudingai ir be abejo...


Šventojoje gimę kūriniai pristatyti palangiškiams

„Palangos tilto“ informacija, 2009 10 21 | Rubrika: Kultūra

Šeštadienį Palangos viešojoje bibliotekoje savo darbus pristatyti susirinko vasarą vykusio jau ketvirtojo plenero „Šventosios žemės atminties ženklai“ dalyviai. Šis Šventojoje vykęs dailės pleneras buvo skirtas šiemet 185-etį mininčiai Būtingės evangelikų liuteronų bažnyčiai.


Gamtos išdaigos Šventojoje

„Palangos tilto“ informacija, 2009 04 01 | Rubrika: Miestas

Netikėtą ir neregėtą išdaigą šį pavasarį gamta iškrėtė Šventojoje. Atvykę prie Šventosios žiočių gamtosaugininkai nustėro, išvydę labai keistą vaizdą. Pastarąjį savaitgalį nuo pavasarinio lietaus prie „Beždžionių tilto“ pakilęs Šventosios upės vanduo pragraužė naujas žiotis į jūrą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius