Žemaitijos akademijos dalyviai siautė Šventojoje

Rasa GEDVILAITĖ, 2010-06-11
Peržiūrėta
2221
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Praėjusią savaitę Šventojoje siautė būrys jaunuolių, atvykusių iš įvairių Lietuvos miestų. Nusiteikę šėlioti ir daug sužinoti, jie aktyviai dalyvavo jau penktąjį kartą rengtoje Žemaitijos akademijoje, įgavusioje optimistišką pavadinimą „Kartu mes galime daug“. Šiemet renginyje, vykusiame būtent Šventojoje, dalyvavo 334 dalyviai, panorę praleisti tris dienas itin naudingai ir be abejo, linksmai.

 

Darbo grupės

Net iš 16 savivaldybių suvažiavę dalyviai sukūrė ištisą palapinių miestelį, kuriame vyravo „jaunatviškas maksimalizmas“, kuo daugiau sužinoti ir patirti. Pirmąją dieną organizatoriai – Jaunimo reikalų taryba, jos pirmininkė Alma Pronckūnienė, Palangos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus atsakingasis sekretorius, pirmininkės pavaduotojas Saulius Simė, technikos klubas „7 angaras“ – subūrė 14 darbo grupių, kuriose jaunieji dalyviai turėjo progą išbandyti įvairiausių sričių veiklą. Į pagalbą vaikams suskubo įdomiausių specialybių žmonės. Šventosios žvejys Vytautas Grišinas kartu su 20 vaikų grupe plaukė į jūrą, suteikę šiai išvykai atitinkamą pavadinimą „Jūra maitina“, Gelbėjimo stoties vadovas Jonas Pirožnikas supažindino su gelbėjimo svarbiausiais elementais, technikos klubas „7 angaras“ organizavo karybos grupę, kurioje trys buvę savanoriai papasakojo savus išgyvenimus, pateikdami juos ir vaizdine medžiaga. Dramos sambūrio „M“ – 3-oji karta nariai su vadove Alma Pronckūniene priešaky parengė pramogą tema „Be kompleksų improvizuojam“. Motociklų žinovas Adomas Benetis atskleidė, kaip gimsta motociklai. Vaikai savomis rankomis bandė kurti tai, apie ką ir patys svajoja. Renginių organizatorius Dovydas Bajoras susirinkusiai grupei papasakojo apie asmeninių finansų valdymą, o Kultūros centro direktorius Nerijus Stasiulis suteikė žinių, kaip bendrauti su žiniasklaida. Etnoklubo „Mėguva“ vadovė Zita Baniulaitytė supažindino su senąja Palanga bei išmokė senovinių žaidimų, pakvietusi vaikus drauge pasisvečiuoti pas žymų kraštotyrininką Mikelį Balčių. Daug dėmesio sulaukė ir breiko šokėjas Jurgis Ašmonas, atvykęs iš Klaipėdos, parkūrininkas (parkūras – sportinio tipo veikla, kurios pagrindinis principas yra judėjimas, patekimas iš vienos vietos į kitą kiek įmanoma greičiau ir efektyviau) Rimvydas Petrošius, grafiti meistras Egidijus Gužauskas. Jaunuoliai besidomintys populiariausiais šiuolaikiniais menais turėjo progą ne tik išgirsti teorinių žinių, tačiau galėjo ir patys išbandyti. Patyrę daug naujų įspūdžių dalyviai juos vėliau išradingai pristatė, taip vaikai sužinojo apie patirtas vieni kitų pramogas.

Po aktyvaus ir kūrybingo darbo, uždegę Lietuvos vienybės laužą, jaunuoliai šėlo diskotekoje. Už didžiulį norą praplėsti savo akiratį, iniciatyvumą dalyviai sulaukė atitinkamos dovanos.

 

Sportiniai išbandymai

Nauja diena dalyviams pateikė naujų pramogų. Tądien jaunuoliai sportavo, tad teko išbandyti  ne tik įvairiausias sporto šakas, bet ir drauge atvykusių draugų sportinį pasirengimą. Stengdamiesi pranokti vieni kitus jie atskleidė visus savo sportinius gabumus. Visos rungtynės vyko paplūdimyje, tad buvo galima pajausti ne tik azartą, juk jūra teikia ir savų malonumų. Dalyviai jų pasisėmė su kaupu.

 

Talentų šou

Dalyviai savo aktyvumą galiausiai pademonstravo ir scenoje. Renginio vedėjų – Dovydo Bajoro ir Gintauto Vaitkevičiaus – padedami jaunuoliai vienas pakui kitą su jauduliu lipo ant scenos ir atskleidė savo talentus. Jie dainavo, šoko įvairių stilių šokius, pokštavo, vaidino neįtikėčiausius  personažus, taip nudžiugindami visus susirinkusius draugus ir net pro šalį einančius svečius, kurie su susidomėjimu žvelgė į linksmai dūkstančius vaikus, atiduodančius visas savo kūrybines jėgas vardan gražaus vakaro.

 

Jubiliejinis renginys – Šventojoje

Pirmoji Žemaitijos akademija įvyko Skuode, pradėjusi tradiciją kasmet keltis vis į kitą Žemaitijos vietą. Penktoji – jubiliejinė – šventė buvo pasitikta Šventojoje. Kaip pasakojo vienas iš organizatorių, Jaunimo reikalų tarybos pirmininkės pavaduotojas S.Simė, jei tik užteks finansavimo, apkeliaus visus Žemaitijos kampelius. Šiemet šventės organizatoriams labai padėjo Palangos miesto savivaldybė bei Jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūra (JTBA). Šventojoje apsilankė ir JTBA direktorė Lilija Gerasimienė.

Kaip ir kasmet, taip ir šiemet buvo reikalaujama sugalvoti renginiui naują šūkį. Palangiškiai dalyvius pasitiko su „Žemaitija – mes jėga, penktą metą mes drauge“. Tai atspindėjo užsimezgusią akademijos stiprybę. Jaunuolių aktyvumą bei norą dalyvauti pastebėjo ir palangiškiai. „Kiekvieną grupę sudarė po 14 jaunuolių bei 2 suaugusieji, tačiau kitose savivaldybėse atsirado ir daugiau norinčių dalyvauti, taigi, atvažiavo po du autobusus, juk neatsakysim“, - apie renginio populiarumą papasakojo S.Simė.

Susirinkę jaunuoliai turėjo progą visapusiškai atsiskleisti, tad abejonių, ar renginys paliko gerą įspūdį, nekilo. Puikiai nusiteikę vaikai šiųmetinę akademiją pabaigė kelione link Žemaičių alkos, Palangos Žemaičių draugijos vadovui Augustui Narmontui pasakojant apie senąsias žemaičių apeigas.

Kitąmet renginys vyks Klaipėdoje, tad ir vėliava buvo perduota būtent klaipėdiečiams. Dalyvius padėjo įamžinti ir tradicijai tęsiantis palikti prisiminimams Audrius Danilevičius, sukūręs fotometraštį, tad niekas „nenugrims“ į užmarštį, o ir apdovanojimai už nuopelnus sportinėse rungtyse ir talentus nuolat suteiks daug gerų emocijų.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Birželio 8-10 dienomis, į Palangą sugužės aktyviausi jaunuoliai iš visos Žemaitijos, kitų Lietuvos miestų, kurortas sulauks svečių ir iš užsienyje esančių Palangos miestų-partnerių – Lietuvos jaunimo metų proga Palangoje vyks Jaunimo vasaros akademija „Kartu mes galime daug!“. Tai – tradicinis, jau 16-tus metus rengiamas jauniems žmonėms skirtas renginys, kurį kasmet organizuoja viena iš...


Lietuvai šiemet minint jaunimo metus, Palangoje birželio 8-10 d. rengiama Jaunimo vasaros akademija 2022 „Kartu mes galime daug“.


Palangoje ir Šventojoje įrengtos daugiafunkcinės, saulės baterija įkraunamos viešųjų erdvių paslaugų stotelės SUNECO. Šis įrenginys puošia viešąsias erdves bei technologiškai praturtina įvairiais, kasdieninį žmonių poreikį aprūpinančiais sprendimais. Palangoje stotelė įrengta greta Turizmo informacijos centro, Šventojoje - centrinėje aikštėje.


Sausio 12-13 dienomis kviečiame aktyviai dalyvauti Laisvės gynėjų dienai skirtuose renginiuose Palangoje ir Šventojoje.


Vasario 3-4 dienomis Palangos meras Šarūnas Vaitkus kartu su kitais Lietuvos Savivaldybių Asociacijos (LSA) atstovais dalyvavo Europos Komisijos (EK) renginyje. "Iš viso 23 Lietuvos merai, LSA nariai, dalyvavo Europos Komisijos renginyje, kuriame buvo diskutuojamos ES 2021-2027 finansavimo perspektyvos. Klausėmės pranešimų ES temomis naujos EK komandos, vakare įvyko...


Palangos kultūros ir jaunimo centro šokių ansamblis „Bočiai“, vadovaujamas Janinos Serapinienės, liepos 17-22 dienomis dalyvavo Vengrijoje vykusiame tarptautiniame folkloro festivalyje „Keliaujantis“. Tai – didžiausias folkloro festivalis Vengrijoje, šiemet surengtas jau 19-tąjį kartą. 


Italų rengtoje stovykloje dalyvavo ir palangiškiai

„Palangos tilto“ informacija, 2010 08 22 | Rubrika: Miestas

Praėjusią savaitę Klaipėdoje vyko vieno garsiausių pasaulio futbolo klubų „AC Milan“ iš Italijos, vaikų futbolo stovykla „AC Milan Junior Camp“. Treniruotes stovykloje vedė treneriai iš Italijos.


Praėjusį penktadienį Šventojoje buvo smagiai atšvęsta tradicinė Žvejų šventė. Ir šįkart nebuvo pamirštos žvejiškos tradicijos, kurias išbandyti ryžosi patys aktyviausi šventės dalyviai. Kokia gi Žvejų šventė be pačių žvejų, žuvies traukimo, nebijant iššūkių, o ir jėgos išbandymo, tad aktyvių pramogų netrūko.


Praėjusią savaitę Šventojoje siautė būrys jaunuolių, atvykusių iš įvairių Lietuvos miestų. Nusiteikę šėlioti ir daug sužinoti, jie aktyviai dalyvavo jau penktąjį kartą rengtoje Žemaitijos akademijoje, įgavusioje optimistišką pavadinimą „Kartu mes galime daug“. Šiemet renginyje, vykusiame būtent Šventojoje, dalyvavo 334 dalyviai, panorę praleisti tris dienas itin naudingai ir be abejo...


Šventojoje gimę kūriniai pristatyti palangiškiams

„Palangos tilto“ informacija, 2009 10 20 | Rubrika: Kultūra

Šeštadienį Palangos viešojoje bibliotekoje savo darbus pristatyti susirinko vasarą vykusio jau ketvirtojo plenero „Šventosios žemės atminties ženklai“ dalyviai. Šis Šventojoje vykęs dailės pleneras buvo skirtas šiemet 185-etį mininčiai Būtingės evangelikų liuteronų bažnyčiai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius