Palangos koncertų salėje - pirmasis tarptautinis jaunimo konkursas PALANGA TALENT LEAGUE

Palangos tiltas, 2022-10-12
Peržiūrėta
1416
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos koncertų salėje - pirmasis tarptautinis jaunimo konkursas PALANGA TALENT LEAGUE

Praėjusį savaitgalį Palanga sutraukė didžiulį būrį vaikų ir jaunimo. Palangos koncertų salėje įvyko pirmasis tarptautinis vaikų ir jaunimo vokalinis konkursas PALANGOS TALENTŲ LYGA. 

Norą dalyvauti šiame konkurse pareiškė daugiau nei 160 jaunųjų atlikėjų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Suomijos ir Belgijos. Šventinė atmosfera jau vyravo dieną prieš festivalį, kuomet dalyvių eisena link jūros tilto, filmuojama dronais, traukė Palangos svečių dėmesį. Renginio dieną nuo pat ankstaus ryto Palangos koncertų salėje vyko jaunųjų atlikėjų konkursas, vertinamas tarptautinės vertinimo komisijos, kurios sudėtyje - pripažinti vokalo pedagogai ir muzikos ekspertai. Tos pačios dienos vakare žiūrovai buvo kviečiami stebėti įspūdingiausių konkurso pasirodymų, kuriuos filmavo LRT televizija.

„Šis konkursas – tai mūsų pirmas žingsnis Palangoje. Apie Palangą galvojome jau seniai, tad sulaukę Palangos miesto savivaldybės palaikymo, projektą įgyvendinome. Tai mūsų jauniausias festivalis. Jau dabar aišku, kad jis bus labai mylimas ir puoselėjamas „vaikas“ „Muzikos talentų lygos“ šeimoje“, - pasakoja projekto autorė ir prodiuserė Asta Bagdonavičienė.

Palangos miesto savivaldybė ir jos meras Šarūnas Vaitkus įsteigė simpatijų prizą labiausiai patikusiam atlikėjui. Jis atiteko svečiui iš Latvijos 15-mečiui Daniels Širmanis. „Esu labai laimingas, papuolęs į tokį nuostabų festivalį, o gauti mero įsteigtą simpatijų prizą – yra dar didesnis džiaugsmas ir didelė garbė“, - džiaugėsi laimėtojas.

Šiame konkurse buvo įsteigti 3 pagrindiniai apdovanojimai: du iš jų išvažiavo į Latviją, o vienas liko Lietuvoje ir atiteko įspūdingai scenoje pasirodžiusiai palangiškei 14-metei Mėtai Visminaitei (vokalo mokytoja Diana Beržanskienė), kuri itin įtaigiai atliko lietuvišką kūrinį „Lietuva – tu namai, tu – širdis“.

Palangos Vlado Jurgučio progimnazijos mokiniai savanoriavimu gausiai prisidėjo prie sklandžios renginio eigos. A. Bagdonavičienė džiaugėsi: „Labai smagu, kad tokių renginių svarbą įvertina ir prie jų organizavimo prisideda ne tik miesto savivaldybė, bet ir miesto bendruomenė. Savanorystė – svarbi ne tik mums kaip renginio organizatoriams, bet ir pačiam savanoriui, kuomet jaunam žmogui formuojasi jo vertybių samprata“. Jai antrino ir renginio režisierė Regina Stadalnikaitė: „Savanoriai atliko labai svarbų – ne visuomet pastebimą – darbą. Kita vertus, patiems savanoriams – tai nauji atradimai, naujos patirtys, kurios leidžia jiems patiems augti, tobulėti, formuoti bendravimo ir reagavimo į įvairias situacijas įgūdžius“.

Be šio projekto, organizatorius VšĮ „Ars festa“ dar rengia tarptautinius vaikų ir jaunimo konkursus Vilniuje „Muzikos talentų lyga“ ir „Christmas Talent League“ bei konkursą Ispanijoje „Summer Talent League“.

Projektas dalinai finansuojamas Palangos miesto savivaldybės.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lietuvos estrados legendai pagerbti skirta iniciatyva įgauna realius kontūrus – sausio pabaigoje Palangos koncertų salėje bus atidaryta Stasio Povilaičio vardu paženklinta paroda. 


Palangos koncertų salėje jau galima pasigrožėti palangiškio miniatiūrų autoriaus, dailininko, poeto Vytauto Kuso dovana Palangai - 770 miniatiūrų ir miniatiūrine knyga, dedikuota miesto garbingai sukakčiai.


Kovo 30 d. – birželio 1 d. Palangos koncertų salėje veiks Vytauto Kuso kūrinių paroda „770 miniatiūrų Palangai“.


Praėjusį savaitgalį Palanga sutraukė didžiulį būrį vaikų ir jaunimo. 


Gegužės 3–9 dienomis Lietuvoje rengiami Charkivo nacionalinio akademinio operos ir baleto teatro pasirodymai. Gegužės 7 d. 19 val. Charkivo artistų baleto gala koncertas vyks Palangos koncertų salėje. Nors už bilietus surinkti pinigai Ukrainos artistams labai reikalingi, du mėnesius rodyti spektaklių negalėję bombarduojamo miesto artistai sako, kad labiausiai jie pasiilgo publikos. 


Unikalioje vietoje – pušynų apsuptyje ir visai šalia jūros – esanti garsioji vila „Auska“ bei jai priskirta teritorija tarnaus bendruomenės poreikiams – čia bus teikiamos sveikatinimo ir socialinės paslaugos. Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė sakė „Palangos tiltui“, kad tikisi, kad detalusis „Auskos“ žemės sklypo planas bus patvirtintas pirmoje 2022 metų...


Lapkričio 15 d., penktadienį, 18 val. Palangos koncertų salėje vyks nemokamas iškilmingas koncertas „Mažesnieji broliai – su žmonėmis ir dėl žmonių“ , skirtas brolių pranciškonų atsikūrimo Lietuvoje 30-mečiui.


Vienuoliktus metus profesionalios komedijos gerbėjus džiuginantis, intensyviai po visą Lietuvą gastroliuojantis „Domino“ teatras ir šią vasarą lankysis pajūryje, tik šįkart jau išskirtinėje erdvėje – modernioje, puikią garso ir šviesų kokybę užtikrinančioje, draugiškoje palangiškiams ir miesto svečiams Palangos koncertų salėje.


Palangos koncertų salėje šeštadienį, sausio 28 d., 19 val. skambės aistros ir negirdėto temperamento kupina muzika – didžiausiame šalies kurorte Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras publikai pristatys šimtmečio miuziklu tituluojamą spektaklį „Smuikininkas ant stogo“. Jerry Bocko 2 dalių miuziklas „Smuikininkas ant stogo“ –...


Palangoje – pirmasis tarptautinis smėlio skulptūrų festivalis

"Palangos tilto" informacija, 2014 06 27 | Rubrika: Miestas

Pirmą kartą Lietuvos istorijoje rytoj Palangoje prasidės Tarptautinis smėlio skulptūrų festivalis. Menininkai iš Danijos, Vengrijos, Lenkijos, Latvijos bei Lietuvos sukurs milžiniškas, daugiau nei 4 metrų aukščio skulptūras po atviru dangumi, kurias apžiūrėti bus galima iki rugsėjo pradžios. Smėlio skulptūrų parkas įsikurs J. Basanavičiaus gatvės gale esančiame skvere...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius