Palangos Koncertų salės koncesininkas: dideli renginiai organizatoriams dabar yra tiesiog nepakeliami

Palangos tiltas, 2020-06-07
Peržiūrėta
1768
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Vyriausybė patvirtino renginių organizavimo sąlygų planą, pagal kurį nuo birželio atvirose erdvėse ketinama leisti renginius iki 300 žiūrovų, uždarose erdvėse – iki 100, užtikrinant dviejų metrų atstumą tarp žiūrovų. Vyriausybei pritarus karantino švelninimui, tačiau jų organizatoriai pabrėžia, kad 100 ar 300 žiūrovų didžiulėse arenose renginiai nėra įsivaizduojami – jie organizatoriams būtų tiesiog finansiškai nepakeliami.

„Dabartinis viešojoje erdvėje pasirodęs Vyriausybės planas, kad uždarose patalpose renginių metu žiūrovų skaičių planuojama riboti iki 100 ir iki 300 lauke, mūsų nuomone, yra blogas ir neatitinka šių dienų realijų. Vilniaus „Akropolyje“, mūsų skaičiavimais, per dieną apsilanko apie 25 tūkstančius žmonių. Kauno gimtadienio šventėje dalyvavo tūkstančiai žmonių, o mus nori riboti iki 300, kai realiai gyvenime – visai kitokie skaičiai“, – anksčiau „Vakarų ekspresui“ sakė Renginių industrijos asociacijos prezidentas Gediminas Jaunius. Jo teigimu, renginių organizatoriai saugiai gali sukontroliuoti kur kas didesnį skaičių žmonių. „Reikėtų pradėti kalbėti mažiausiai apie 1 000 žiūrovų ar dalyvių skaičių renginių lauke metu ir apie 500 uždarose patalpose. Vėliau šį skaičių, atsižvelgus į Lietuvos situaciją, sergamumą ir panašiai, galima būtų keisti – esant gerai situacijai, sąlygas švelninti“, – savo pasiūlymą pateikė G. Jaunius.

 „Renginių organizatoriai gali kontroliuoti renginio dalyvių srautus, paskirstyti įėjimus, kontroliuoti, kad nebūtų susibūrimų. Viskas yra įmanoma, tik reikia kalbėtis ir spręsti situaciją, o ne tik riboti“, – akcentavo pokalbininkas. 

Pasak UAB „Infrastruktūra LT“, kuri valdo Klaipėdos „Švyturio“ areną ir Palangos koncertų salę, vadovo Pauliaus Baltrėno, Vyriausybė, ribodama žiūrovų skaičių, turėtų atsižvelgti į koncertų salių, arenų, teatrų ar sporto salių plotą.

„Juk yra didelis skirtumas, ar 300 žiūrovų sutalpinsi į 300 vietų miestelio koncertų salę, ar 300 žiūrovų renginį stebės kelių tūkstančių vietų arenoje. Manome, kad nuo arenos, koncertų salės ploto galėtų būti paskaičiuotas išvestinis rodiklis, kiek žiūrovų būtų saugu priimti“, – savo įžvalgomis dalijosi P. Baltrėnas.

„Juk, tarkime, „Švyturio“ arena, priklausomai nuo renginio tipo talpinanti apie 5 500 žiūrovų, tikrai galėtų saugiai priimti mažiausiai tūkstantį žiūrovų. Žiūrovus galima susodinti į kas antrą vietą šachmatų principu, laikantis dviejų metrų atstumo“, – akcentavo pokalbininkas. Jis sutinka, kad dėl saugumo tam tikrų ribojimų reikėtų laikytis, tačiau tie ribojimai neturėtų būti pertekliniai. „Keista, kad mūsų, renginių organizavimo, sektorius yra labiau apribotas nei kiti. Juk, tarkime, viešojo maitinimo sektoriuje ar prekybos centruose žmonių srautas per dieną būna kur kas didesnis ir ten užsikrėtimo koronavirusu galimybė yra net didesnė. Mes turime įsirengę modernias vėdinimo sistemas, galime dezinfekuoti paviršius, kontroliuoti atstumus, žmonių patekimo srautus. Kodėl gi negali būti panašių saugumo kriterijų kaip, tarkime, prekybos centruose ar viešojo maitinimo sektoriuje? Manome, kad Vyriausybės parengti renginių ribojimo kriterijai yra labiau pritaikyti valstybinių mažesnių teatrų, koncertų salių ir panašiems renginiams, bet ne didžiosioms arenoms. Juk koks geras renginys didžiulėje arenoje gali finansiškai pasiteisinti, jei jį stebės vos 100 ar 300 žiūrovų? Tai sunkiai suvokiama“, – pabrėžė P. Baltrėnas.

Pasak P. Baltrėno, jau aišku, kad nuo kovo 13 iki gegužės 31 dienos Palangos koncertų salėje neįvyko 19 planuotų renginių. Jei karantino sąlygos nebus gerokai sušvelnintos, iš viso iki rudens minėtoje kurorto koncertų salėje gali neįvykti net 61 renginys. „Švyturio“ arenoje neįvyko 18 planuotų renginių, o iki rudens jų skaičius gali padidėti iki 29. „Bendras abiejų salių nuostolis per karantiną iki rudens gali siekti apie 400 tūkstančius eurų“, – pabrėžė P. Baltrėnas.

"Vakarų ekspresas", Paulius Matulevičius

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos koncertų salės apšvietimas primins reikšmingus įvykius bei minėtinas dienas.


 Rugsėjo 21 dieną pasaulyje minima tarptautinė Alzheimerio diena. Ta proga Palangos koncertų salės pastatas nušvis purpurine spalva.


Palangos koncertų salei (PKS) blogesnis įvykis nei koronaviruso pandemija galėtų, ko gero, būti tik 5 tonų meteorito smūgis – 2020 metais Palangos koncertų salėje buvo suplanuoti 134 koncertiniai renginiai. Dėl prasidėjusios COVID-19 pandemijos joje įvyko tik 33 renginiai. „Bendrai vertinant, situacija yra labai bloga ir, tikėtina, bloga ji bus net ir panaikinus karantiną....


Palangos koncertų salei (PKS) blogesnis įvykis nei koronaviruso pandemija galėtų, ko gero, būti tik 5 tonų meteorito smūgis – 2020 metais Palangos koncertų salėje buvo suplanuoti 134 koncertiniai renginiai. Dėl prasidėjusios COVID-19 pandemijos joje įvyko tik 33 renginiai. (SKAITYKITE VISĄ STRAIPSNĮ PENKTADIENĮ "PALANGOS TILTE")


Pasak UAB „Infrastruktūra LT“, kuri valdo Klaipėdos „Švyturio“ areną ir Palangos koncertų salę, vadovo Pauliaus Baltrėno, Vyriausybė, ribodama žiūrovų skaičių, turėtų atsižvelgti į koncertų salių, arenų, teatrų ar sporto salių plotą.


Palangos koncertų salės (PKS) koncesininkas (nuomotojas), UAB „Pajūrio infrastruktūra“ aštriai reagavo į buvusio PKS nuomos konkurso dalyvio UAB „Universali arena“ kandžią pastabą mūsų laikraštyje, kad kai kurie renginiai Palangos koncertų salėje yra, girdi, „anekdotiški“, tai yra mažaverčiai.


Palangos koncertų salė – kurorto pasididžiavimas, tačiau jos užpildymas ir išlaikymas kelia nemažą galvos skausmą jos koncesininkui ir investuotojui, UAB „Pajūrio infrastuktūra.“ „Galime pasidžiaugti, kad visus sutarty numatytus įsipareigojimus mes vykdome, tačiau mūsų bene pagrindinis iššūkis – įvykdyti finansinius tikslus ir įsipareigojimus....


Šių metų pradžioje nuardytosios Vasaros estrados vietoje jau ryškėja būsimosios ne vien vasaros sezonu, o visus metus palangiškius ir miesto svečius koncertais ir kitais kultūros renginiais džiuginsiančios naujosios Koncertų salės, kurią kultūros ministras Šarūnas Birutis įvardijo pirmąja universalia koncertų sale visoje Lietuvoje, kontūrai. Rekonstrukciją...


Pasirašyta rangos darbų sutartis dėl Palangos koncertų salės rekonstrukcijos

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 10 17 | Rubrika: Miestas

Palangos koncertų salės rekonstrukcijai uždegta žalia šviesa – ketvirtadienį Savivaldybėje pasirašyta rangos darbų sutartis. Dokumentą pasirašė Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė ir UAB „Conresta“ direktoriaus pavaduotojas komercijai vadovas Ernestas Šeženis.


Pradėti Palangos koncertų salės projektavimo darbai

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 01 21 | Rubrika: Miestas

Palangos miesto savivaldybei pasirašius sutartį su UAB „Uostamiesčio projektas“, praėjusią savaitę pradėti kurorto koncertų salės projektavimo darbai. Jau po keleto metų senosios Vasaros estrados vietoje išdygs modernus daugiafunkcinis trijų, tarpusavyje sujungtų, korpusų pastatas, kuriame įsikurs net tik koncertų salė, bet ir Kultūros centras bei meno mokykla.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius