Palangos kurorto ir Liepojos muziejai sutarė bendradarbiauti

Palangos tiltas, 2016-04-28
Peržiūrėta
2010
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos kurorto ir Liepojos muziejai sutarė bendradarbiauti

Palangos kurorto muziejus, vadovaujamas direktoriaus Jūračio Viktoro Liachovičiaus, bendradarbiaus su Palangos miesto partnerio Liepojos muziejumi – tai patvirtinanti sutartis trečiadienį, balandžio 27 d., pasirašyta Palangos miesto savivaldybėje. Sutartį parašais patvirtino J. V. Liachovičius ir Liepojos muziejaus direktorė Dace Kārkla.
Bendradarbiavimo sutartimi siekiama ne tik stiprinti broliškus lietuvių ir latvių santykius, bet ir puoselėti bei viešinti bendrą istoriją, dalinantis muziejų darbo patirtimi.
„Tiek Liepoja, tiek Palanga ir Šventoji istoriškai buvo kuršių genčių apgyvendintos teritorijos, vėliau Kuršo gubernijos (1795–1917 m.) dalis. Tai yra vienas iš svarbiausių muziejų veiklos sąlyčio taškų. Ne mažiau svarbu ir tai, kad Būtingėje gyvena nemažai latvių, Šventojoje puoselėjamos žvejybos tradicijos – tai irgi aktualu ne tik Palangai, bet ir Liepojai”, – sakė J. V. Liachovičius.
Pasak Palangos kurorto muziejaus direktoriaus, bendradarbiaudami muziejai keisis ne tik patirtimi, bet ir laikinosiomis ekspozicijomis, kaimynams pristatys savo parodas. „Bendradarbiavimas tarp sienų bus abipusiai naudingas”, – įsitikinęs Palangos kurorto muziejaus vadovas.
Liepojos muziejaus direktorė D. Kārkla pridūrė, kad be J. Liachovičiaus paminėtų bendradarbiavimo sričių, labai svarbi yra ir galimybė abiem muziejams rengti bendrus projektus.
Palangos miesto savivaldybė ir Liepojos miesto savivaldybė yra pasirašiusios tarpusavio draugystės ir bendradarbiavimo sutartį – kultūros ir turizmo srityse šie miestai bendradarbiauja nuo 2015 metų.

Palangos m. sav. inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kviesdami švęsti Tarptautinę muziejų dieną keturi Palangos muziejai susijungia akcijai, kurios kulminacija taps nemokamas dalyvavimas išskirtinėse jų parengtose programose gegužės 18 d.


Palangos miesto savivaldybė ir Klaipėdos universitetas plėtos abipusiai naudingą bendradarbiavimą. Tai patvirtinančią sutartį penktadienį pasirašė Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ir Klaipėdos universiteto rektorius, prof. dr. Artūras Razbadauskas.


Vienintelis Palangos laikraštis "Palangos tiltas" stiprina jėgas ir siūlo bendradarbiauti - rašyti įdomius interviu su įdomiais kurorto žmonėmis. Reikalavimai: mylėti Palangą, pažinti jos įdomius žmones, žinoti, kuo jie gyvena, ir draugauti su lietuvišku žodžiu, būti lanksčiam (-iai).


Palangoje maudynių jūroje mėgėjai jausis dar saugesni ¬– trečiadienį Savivaldybėje Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos vadas Renatas Požėla ir Lietuvos profesionalių gelbėtojų vandenyje federacijos prezidentas Jonas Pirožnikas pasirašė sutartį, kuria įsipareigojo plėtoti dviejų šalių bendradarbiavimą, siekiant...


Palangos kurorto muziejus ir Pavelostos (Latvija) kraštotyros muziejus, atsižvelgdami į abipusį susidomėjimą plėtoti bendradarbiavimą ir pripažindami, kad draugiškų partnerystės santykių Europos Sąjungoje stiprinimas padės plėtoti kultūrinius ryšius, sutarė bendradarbiauti ­– penktadienį pasirašyta tai patvirtinanti sutartis.


Aš visai buvau pamiršusi apie kosulį. Tik pasiekus Europą, jis mane ėmė ir užklupo. Pradžioje buvęs švelnesnis, šį rytą jis buvo toks stiprus ir varginantis, kad net sukeldavo skausmingus spazmus. Jau pradedu galvoti apie tai, kas dar po kokių kelių dienų mane užklups. Ši kelionė mano organizmui – tikras išbandymas ir signalas man, kad turėčiau...


Palangos kurorto muziejus, vadovaujamas direktoriaus Jūračio Viktoro Liachovičiaus, bendradarbiaus su Palangos miesto partnerio Liepojos muziejumi – tai patvirtinanti sutartis trečiadienį, balandžio 27 d., pasirašyta Palangos miesto savivaldybėje. Sutartį parašais patvirtino J. V. Liachovičius ir Liepojos muziejaus direktorė Dace Kārkla.


Muziejų metais paskelbti 2012-ieji atrodo turėtų pritraukti daugiau lankytojų, o ir pačios kultūros įstaigos džiaugtis didesniu tiek žmonių, tiek valdžios dėmesiu. Tačiau Palangos muziejai negali pasigirti itin dideliais pokyčiais, ar gausesniu finansavimu organizuoti kultūrinei veiklai. Ar „popsinės“ kultūros kupina J.Basanavičiaus gatvė neužgožia rimtojo meno?...


Palangos Savivaldybė ir Lietuvos jūrų muziejus sutarė bendradarbiauti

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 03 22 | Rubrika: Miestas

Aktyviajam turizmo sezonui besirengiantys Palangos savivaldybės, turizmo, kultūros bei verslo atstovai pripažįsta – ilgalaikis bei visapusiškas bendradarbiavimas su Lietuvos jūrų muziejumi yra vienas iš būdų į pajūrį privilioti didesnius turistų srautus. Šiuo klausimu Palangos mero Šarūno Vaitkaus kabinete sutarta su šio vieno iš populiariausių...


Norvegai siūlo bendradarbiauti

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009 03 06 | Rubrika: Miestas

Palangos oro uostas gali didžiuotis vienu iš pastovesnių ir patogiu maršrutu: Palanga – Oslas. Nuolatinių keleivių teigimu, lėktuvai kyla ir leidžiasi pilnutėliai – ir ne tik pilni emigruojančių ir grįžtančių. Oslas – vos už valandos kelio. Tai patrauklu ir verslininkams, ir turistams.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius