Palangos meras Šarūnas Vaitkus siūlo riboti patekimą į kurortus: situacija yra grėsminga

"Delfi", 2020-12-09
Peržiūrėta
331
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos meras Šarūnas Vaitkus siūlo riboti patekimą į kurortus: situacija yra grėsminga

Situacija Lietuvoje blogėja, o artėjančios šventės neramina ne tik epidemiologus. Kad situacija bloga, pripažįsta ir Palangos meras Šarūnas Vaitkus, kuris tikina, kad reikėtų griežtesnių priemonių, o šventiniu laikotarpiu Vyriausybei siūlo įvesti ribojimus dėl patekimo į kurortus, neturint rimtų priežasčių. Jau dabar dalis lietuvių aktyviai rezervuoja viešbučius naujiesiems metams sutikti Palangoje. Paklausus Palangos mero Šarūno Vaitkaus, ar nebijo, jog karantinas gali pakoreguoti šiuos planus, jis tikino, kad Vyriausybė turėtų numatyti griežtesnius ribojimus.

„Reikia žiūrėti racionaliai į tai, kas vyksta visame pasaulyje, reikia tai vertinti. Taip, girdėjau, kad daugumos viešbučių rezervacijos yra užsakytos Naujiems metams, bet tai ir džiugina, ir kelia baimę. Šį savaitgalį Palangoje buvo labai daug žmonių, atvažiavę žmonės vaikščioja tiek Basanavičiaus gatve, tiek viešose erdvėse, ir tai truputį kelia nerimą, nes epidemiologinė situacija blogėja, manau, kad Vyriausybės sprendimai šiuo atveju turėtų būti griežtesni“, –  tikino Š. Vaitkus.

Anot Š. Vaitkaus, turėtų būti ribojamas žmonių pateikimas į kurortus. „Turi būti ribojimas patekimas į kurortus šventiniu laikotarpiu. Žinoma, tie žmonės, kurie yra rezervavę viešbučius ir turi NT Palangoje, Vyriausybė turės įleisti tuos žmones, dėl kitų žmonių tikrai rekomenduotume apriboti judėjimą, nes situacija yra bloga“, – dar kartą pakartojo Palangos meras.

Paklausus, kaip bus stengiamasi, kad būtų užtikrinama tvarka, kad žmonės nesibūriuotų, meras patikino, jog policijos laukia išties didelis iššūkis.

„Ne mes atliekame tokią funkciją, tai atlieka policija ir policija turi užtikrinti visus tuos reikalavimus, kuriuos priėmė Vyriausybė. Žinoma, policijai tai bus tikrai didžiulis darbas. Bet dar pakartosiu, kad siūlome Vyriausybei kuo greičiau priimti sprendimą riboti įvažiavimus visuose miestuose, nes situacija bus labai grėsminga. Natūralu, kad šiemet į pajūrį trauks labai daug žmonių, nors šiemet Palanga atsisakė fejerverkų, visų renginių, bet tikėtina, kad visu šventiniu laikotarpiu vienintelis važiavimas – į pajūrį. Tai gali būti grėsminga, mes laukiame sprendimų“, – sako meras.

Pasiteiravus Neringos mero Dariaus Jasaičio, kokie laukia ribojimai didžiausioms metų šventėms, pašnekovas tikino, kad Neringos situacija kiek kitokia nei Palangos.

„Turbūt keltas kels visus, kurie kelsis, o jeigu bus ribojimai, ir ar bus leidžiama visiems atvažiuoti – bus matyti, tačiau, kiek pamenu, kai tokie ribojimai buvo įvesti, mums reikėjo grąžinti nuo Smiltynės perkėlos tik kelias mašinas, kurios neturėjo pagrindimo, ko važiuoja į Neringą, bet mūsų situacija yra kitokia, čia parvažiuoja turintys būstą ir dažniausiai deklaravę gyvenamą vietą leisti savaitgalius, šventes. Mums bus labai sunku išrūšiuoti ir motyvuotai jų neleisti, nebent būtų apskritai šalyje uždraustas bet koks judėjimas ir tada reikėtų argumentuoti, kur judate“, – sako Neringos meras.

 

Jūsų komentaras:

Palangiskis 2020-12-10 13:23 (IP: 172.69.190.58)
Nereikia perdėti, tuščia ta Palangą kaip po maro... Nesuprantu, kam tas vaizdavimas, kad yra žmonių... O realybėje tuščia, niūrų ir tuščias vaizdas... Kur ne kur pensininkas praeina ir vadina tai yra žmonių :))). Bet žinoma jei norisi piaro, lankstyti po tuščia Palangą su picom tada kas kito

Taip pat skaitykite

Iš šeštadienio (sausio 16-osios) į sekmadienį (sausio 17-ąją), prieš pirmą valandą, Palangos rytų daugiabučių kvartale, kuriame dalis namų apšildomi tik elektra, dingo elektros energijos tiekimas. Elektra dingo Klaipėdos pl. 57 name, taip pat dalyje Sodų gatvės ir Vasaros gatvės daugiabučių. Elektros tiekimas po kelių valandų buvo atstatytas tik netikėtą...


Kas nors pasakys, kad dovanos ir meras – du vienas kitam nederantys dalykai, tačiau miestų vadovai – ir Palangos meras Šarūnas Vaitkus – jų, oficialių, gauna ir jos yra reprezentacinių išlaidų dalis. „Tačiau pernai oficialių dovanų meras Š. Vaitkus negavo, tik,“ – Savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjas Robertas Trautmanas sakė...


Vilniaus miesto savivaldybės valdomų sovietinių poilsio namų Palangoje, Vytauto g. 32, nuomos sutarties su UAB „Baltasis tigras“ pratęsimo svarstymas Vilnaus miesto savivaldybės Tarybos posėdyje prieš pat Kalėdas, gruodžio 23 d., įplieskė žiežirbų, o sostinės meras Remigijus Šimašius net žaibavo: „Kas vyksta su tuo pastatu, nepasikuklinčiau pavadinti, yra...


Situacija Lietuvoje blogėja, o artėjančios šventės neramina ne tik epidemiologus. Kad situacija bloga, pripažįsta ir Palangos meras Šarūnas Vaitkus, kuris tikina, kad reikėtų griežtesnių priemonių, o šventiniu laikotarpiu Vyriausybei siūlo įvesti ribojimus dėl patekimo į kurortus, neturint rimtų priežasčių. Jau dabar dalis lietuvių aktyviai rezervuoja viešbučius...


Trečiadienį (balandžio 1 d.) LRT TELEVIZIJOS laidos „Nepažintas meras“ herojumi taps trečią kadenciją Palangos miesto savivaldybei vadovaujantis Šarūnas Vaitkus. Neatpažįstamai perrengtam merui teks aiškintis kelis kurorto gyventojams aktualius klausimus, kuriuos jie įvardijo laidos žurnalistui Edvardui Kubiliui.


Koronaviruso grėsmės akivaizdoje kai kurie palangiškiai panikuoja ir reikalauja, kad Palangos valdžia ribotų kitų šalių ar net kitų šalies savivaldybių gyventojų patekimą į Palangą.


Lietuvos televizijos (LTV) kameros dūzgė Palangoje – naujame LTV projekte „Nepažintas meras“ Palangos miesto vadovas Šarūnas Vaitkus, tikrąja žodžio prasme, išties tapo neatpažįstamas: su barzda, skrybėle.


Inauguruotas miesto meras Šarūnas Vaitkus

"Palangos tilto" informacija, 2019 06 02 | Rubrika: Miestas

Vakar, vykstant Palangos kurorto sezono atidarymo šventei, iškilmingame renginyje Kurhauze buvo inauguruotas meras Šarūnas Vaitkus. Jo inauguracijos šventė prasidėjo vidurdienį šventomis mišiomis Palangos bažnyčioje. Po to į Kurhauzą susirinkusi naujai išrinktoji Palangos taryba, kviestiniai svečiai, kiti palangiškiai tapo liudininkais...


Šiandien, gegužės 29 dienną, Vilniuje vyko XXV-asis Lietuvos savivaldybių asociacijos (toliau- LSA) suvažiavimas, kurio metu naujuoju LSA prezidentu išrinktas Jonavos rajono meras, socialdemokratas Mindaugas Sinkevičius, o viceprezidentu - Palangos meras Šarūnas Vaitkus. "Tai- labai svarbi pozicija Palangai,"- "Palangos tiltui" sakė Š. Vaitkus....


Gegužės 27 d. visuotiniame asociacijos „Klaipėdos regionas“ narių susirinkime ketverių metų kadencijai išrinktas naujas asociacijos prezidentas, kuriuo tapo Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus. 


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius