Palangos merui trūko kantrybė: prabilo apie „įžūlius“ miesto verslininkus ir prekybą alkoholiu

Palangos tiltas, 2024-06-08
Peržiūrėta
1547
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

"Laukinių vakarų salūnas". FOTO: DELFI / KIRIL ČACHOVSKIJ
"Laukinių vakarų salūnas". FOTO: DELFI / KIRIL ČACHOVSKIJ

Palangos valdžia jau kuris laikas kovoja, su, kaip aiškina, vienu garsiausiu miesto triukšmadariu – Palangos naktiniu klubu „Salūnas“. Prieš kurį laiką miesto taryba jiems apribojusi leidimus prekiauti alkoholiu, šiandien liko nieko nepešusi. Teismas tokius nutarimus panaikino. 

Penktadienį popiet Palangos meras Šarūnas Vaitkus socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalijo informacija apie teismo priimtą sprendimą, esą „turi būti labiau pakanti alkoholio pilstytojams ir jų „laisvei“. 

Meras atvirai pasakojo, kad J. Basanavičiaus g. įsikūręs naktinis klubas „Salūnas“ miesto valdžiai „jau ne vienerius metus yra didžiulis galvos skausmas“ bei gyventojų nepasitenkinimo šaltinis dėl naktimis skleidžiamo triukšmo.

„Kalbu apie kone didžiausius Palangos triukšmadarius – vasaromis iki paryčių veikiantį barą „Malibu Lounge Palanga“ ir naktinį klubą „Salūnas“, įsikūrusius J.Basanavičiaus g. 16, kur anksčiau veikė taip pat liūdnai dėl triukšmo ir skandalų pagarsėjęs „Laukinių Vakarų salūnas“. Dabar čia veiklą vykdančios ar vykdysiančios viešojo maitinimo ir pasilinksminimo paslaugų įmonės šią vasarą vėl galės pilstyti alkoholį – taip mums nurodė teismas“, – tikino jis.

Kaip aiškino meras, reaguodama į policijos prašymus ir gyventojų nusiskundimus, Palangos miesto taryba dar 2018 – ųjų liepą buvo apribojusi leidimą pastate J. Basanavičiaus g. 16 prekiauti alkoholiu ir uždraudė tai daryti nuo 1 val. iki 8 val. ryto. 

Jis tikino, kad kiek vėliau, 2022 metų gruodį, miesto Taryba nusprendė apskritai 2 metams panaikinti licenciją prekiauti alkoholiu adresu J.Basanavičiaus g. 16. 

Nors, kaip tikino jis, pranešimų dėl tvarkos pažeidimų skaičius, panaikinus licenciją prekiauti alkoholiu sumažėjo 40 proc., Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas priėmė kitokį sprendimą. 

„Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas visai prieš pat šią vasarą konstatavo, kad „pritaikius draudimą (šiuo atveju – draudimą prekiauti alkoholiniais gėrimais) neproporcingai ilgam laikotarpiui, padaromas esminis neigiamas poveikis ūkio subjekto turtinei, ekonominei padėčiai – jis yra pašalinamas (nustatytam laikui) iš prekybos alkoholio produktais rinkos atitinkamoje teritorijoje, apribojama jo ūkinės veiklos laisvė“, – citavo Š. Vaitkus.

„Kiek dar šimtų (o gal tūkstančių?) pranešimų turi būti fiksuojama ir surašyta protokolų, kad būtų paisomas pirmiausia viešasis, o ne įžūlių verslininkų, praėjusią vasarą raginusių lankytojus į pasilinksminimo vietą atsinešti „savo butelį“, pasipelnymo bet kokio kaina interesas?“, – klausė jis.

Anot Š. Vaitkaus, per praėjusius metus, kai objekte buvo draudžiama prekiauti alkoholiu, policijos registruojamų įvykių registre buvo fiksuoti 105 pranešimai, iš jų: dėl viešosios tvarkos pažeidimų – 91, dėl nusikaltimų asmeniui (muštynės) – 7, dėl turtinės veikos (vagystės iš klientų) – 3, dėl narkotinių medžiagų – 3, dėl asmens atvaizdo paviešinimo be sutikimo – 1.

„Iš 91 pranešimo dėl viešosios tvarkos pažeidimų 88 sudarė dėl triukšmo“, – apibendrino jis.

„Delfi“ primena, kad praėjusių metų birželį rašė apie tai, kad Palangoje atgimęs legendinis naktinis klubas „Salūnas“ neturėdamas prekybos alkoholiu licencijos sugalvojo kitą išeitį – klientams siūlė atsinešti savo gėrimų.

Tuomet rašėme, kad Palangos J. Basanavičiaus gatvėje ilgus metus veikęs naktinis klubas „Laukinių vakarų salūnas“ gyvavimą baigė 2019 m., kai dėl nuolatinių viešosios tvarkos pažeidimų jam buvo panaikinta naktinės prekybos alkoholiu licencija. Kiek vėliau vietoje jo atsidarė baras „Malibu Lounge Palanga“, kuris taip pat nebeveikė praėjusiais metais. Tačiau 2023 metų vasarą viešosios tvarkos pažeidimais garsėjusi pasilinksminimo vieta vėl atgimė šiek tiek kitoje vietoje, prie pat J. Basanavičiaus gatvės, ir šiek tiek pakeistu pavadinimu – „Salūnas“.

Prekybos alkoholiu licencijos neturėjo ir ši įstaiga, tačiau jos vadovai sumąstė, kad bilietus į renginius ir koncertus įsigiję lankytojai gali atsinešti savo alkoholinių gėrimų ir juos laisvai vartoti vietoje.

Raminta Rakauskė

www.DELFI.lt

Jūsų komentaras:

Meta 2024-06-10 20:21 (IP: 172.68.243.49)
Teismams nėra patinka tas, o anas nepatinka kaip kai kurių miestų merams karaliukams...

Gaila 2024-06-09 17:47 (IP: 172.71.102.125)
Palangos miesto valdžios. Deda pastangas kad būtų tvarkinga Palanga bet tokie " barai" dauginasi kaip tarakonai. Dabar dar vienas šviežus taškas atsidarė Basanavičiaus 24a. Nei pagalbos poilsiautojams nei kaimynams triukšmas ir jovalas baisiau už Salūna . De Cuboje neįmanoma ramiai pasėdėti.

Taip pat skaitykite

Palangos valdžia jau kuris laikas kovoja, su, kaip aiškina, vienu garsiausiu miesto triukšmadariu – Palangos naktiniu klubu „Salūnas“. 


„Jau ne kartą rašiau apie tai, kad Palangoje esama tokių verslo įmonių, su kuriomis nepavyksta susikalbėti net policijos pareigūnams. Maža to, kaip parodė praėjusios vasaros patirtis, kuo labiau pareigūnai bando kalbėtis ir sudrausminti, tuo įmantriau kai kurių įmonių atstovai kratosi atsakomybės ir prigalvoja įvairiausių būdų, kad liktų nenubausti ir galėtų toliau savivaliauti,“ – sako...


„Blogesni jau negali būti, tai aišku, kad bus geresni. Šimtu procentų“, – apie 2021-uosius laidoje „Jūs rimtai?“ kalbėjo Andrius Užkalnis, apžvelgdamas, kas 2020-aisiais įvyko ir Lietuvoje, ir pasaulyje. Vis dėlto, karantinas turi ir gerų pusių, sakė jis delfi.lt. Viena jų – Palangos verslininkai dar rugpjūtį buvo pripažinę, kad uždirbo tiek...


Penktadienio (Rugpjūčio 21 d.) vakarą Palangoje moterys rinkosi į televizijos laidų vedėjos Indrės Stonkuvienės iniciatyvos #MoterųPasaulyje renginį. Jo metu vakaro viešnia tapusi dainininkė Rūta Ščiogolevaitė prakalbo apie visuomenės požiūrį į vienišas bei daugiavaikes mamas.


Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus pasipiktino nuo šių metų įsigaliojusiu draudimu prekiauti alkoholiu nestacionariose lauko kavinėse. Tarp jų – ir įsikūrusios pajūryje, tad padaugėjo tokių poilsiautojų, kurie svaigiuosius gėrimus prie jūros nešasi patys. Negana to, suklestėjo ir nelegali prekyba alkoholiu.


Dvigubi standartai ar įstatymo spragos? – klausia paplūdimių kavinių savininkai. Nestacionarių kavinių savininkams uždrausta prekiauti alkoholiu, o štai paplūdimiuose esančios nuolatinės kavinės prekybą juo vykdo be jokių apribojimų, rašo lrytas.lt


Klaipėdos apygardos teismas administracinio nusižengimo byloje šiandien priėmė nutartį, kurioje konstatavo, jog byloje yra surinkta pakankamai duomenų, kurie leidžia patikimai spręsti dėl vaikino kaltės. Jaunuolis buvo nubaustas 200 Eur bauda už tai, kad 2019 m. vasarą, dirbdamas bare Palangoje, po 1 val. nakties kontrolinio pirkimo metu policijos pareigūnui pardavė 0,5 l talpos...


Vakar įvyko Palangos miesto savivaldybės Tarybos posėdis. Jame dalyvavo 19 kurorto politikų, nebuvo tik Edmundo Krasausko ir Broniaus Vaitkaus. Rinkliavų skyriaus vedėja Loreta Žulkuvienė vėl pristatė sprendimo projektą dėl prekybos alkoholiu švenčių metu. „Projekte pakeitimų, palyginti su praėjusiu posėdžiu, nėra, tik komitetams buvo išaiškinta labiau kas...


Atviras laiškas Palangos miesto savivaldybės merui Šarūnui Vaitkui Griauti paprasčiau negu kurti


Ar tarybai užteks ryžto prekybą alkoholiu suvaržyti iš esmės?

Alvydas ZIABKUS, “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2010 09 05 | Rubrika: Miestas

Rugsėjo 1-osios dienos popietę mokslų pradžią švenčiantys Palangos vyresniųjų klasių mokiniai J.Basanavičiaus gatve traukė link jūros tilto nešini šampano ir rimtesnių alkoholinių gėrimų buteliais. Iš kur jie gavo pirkti svaigiųjų gėrimų, jei rugsėjo pirmą dieną prekyba alkoholiu visoje šalyje yra uždrausta? Toje pačioje J.Basanavičiaus gatvėje veikia barui prilyginta alkoholio...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius