Palangos miesto socialinių paslaugų centras Kaune vykusiame vasaros festivalyje „Vaikai yra vaikai“ gavo „Palanga magnetiškiausia“ nominaciją (FOTO GALERIJA)

Palangos tiltas, 2021-07-15
Peržiūrėta
1151
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos miesto socialinių paslaugų centras Kaune vykusiame vasaros festivalyje „Vaikai yra vaikai“ gavo „Palanga magnetiškiausia“ nominaciją (FOTO GALERIJA)

Birželio pabaigoje – liepos pradžioje vyko globos viešinimo savaitė, skirta didinti vaikų globos ir globos centrų žinomumą bendruomenėse, keisti neigiamas visuomenės nuostatas apie globą, didinti pasitikėjimą globos srities profesionalais. 

Direktorės Daivos Dekontaitės vadovaujamas Palangos miesto socialinių paslaugų centras (Globos centras) per socialines medijas kvietė palangiškius ir miesto svečius dalyvauti globos savaitės renginiuose. Savaitę pradėjome kino vakaru. 

Būrelis palangiškių  jaukiai įsitaisę ant sėdmaišių, krimsdami spragėsius žiūrėjo  biografinį filmą “Astridos Lingrend jaunystė”. Mažai kas žino, kad žymiausia vaikų rašytoja anksti tapo mama, o jos vaikelį kurį laiką augino globėja.

Kino vakarotojai, kurių tarpe buvo ir globėjų,  tikino nesigailintys gražią vasaros pavakarę iškeitę į malonią bendrystę, gyvą susitikimą, kurių pastaruosius metus daugeliui trūko.  

Ne vienerius metus viešinant globą mūsų įstaiga bendradarbiauja su Palangos miesto savivaldybės viešąją biblioteka. Norintys dalyvauti tarnybos atestuotų asmenų paskaitoje „Kelias į vaiko/paauglio emocinę gerovę“ rinkosi bibliotekos konferencijų salėje antrą globos savaitės renginių dieną. 

„Aš pati užaugau vaikų namuose, Zarasų rajone. Man jie buvo šeima, gaila tik, kad brolius atskyrė…”- stumdama vaikišką vežimėlį susigraudino jauna mama, paklausta ką yra girdėjusi apie globą, globos atvejus. “Nedažnai tenka pasakoti asmeninę savo istoriją, apie ją žino tik artimieji, retai tenka kalbėti  apie tai. Džiaugiuosi tuo, kad mano gyvenimas gerai susiklostė, sutikau gerą žmogų, susituokėm, dabar auginu savo mažylę” – tęsė pokalbį pirmoji pašnekovė. 

Globos centro specialistės kalbino praeivius judriausioje Palangos gatvėje, kviesdamos juos į viešbutį restoraną „Senoji Hansa” pasivaišinti kava, desertu ir pasikalbėti apie globą, visuomenėje esančias nuostatas apie globojamus vaikus. 

Į pajūrį skubanti, tris vaikus auginanti Raseiniškių šeima sutiko skirti savo laiką ir pasikalbėti apie vaikų globą. 

Sutuoktiniai pasakojo, kad jų artimas bičiulis savo šeimoje globoja du broliukus.

„Patys turintys du jau paaugusius savo vaikus kartu su žmona pasiryžo vaikų globai. Aišku būna visko kaip ir visose šeimose, tačiau kaskart juos susitikęs stebiu jų artimą ryšį, tarpusavio palaikymą. Manau, kad žmonės, kurie pasiryžta globai nori padėti vaikams, galbūt taip įprasmina savo gyvenimą,“ – sakė jie.

 J. Basanavičiaus gatvės praeiviai nustebdavo išgirdę klausimus apie globą, tačiau ne maža jų dalis paminėjo savo giminaičius ar draugus, kurie globoja vaikus savo šeimose ar yra tapę įtėviais. Kaitrią globos viešinimo popietę vainikavo pokalbis su šiauliečiais Jonu ir Gražvile.

„Galvoju, kad su mintimis globoti užaugama, spontaniškų sprendimų, manau,  nebūna. Aš galvoju apie tai jau daug laiko. Čia gal pats likimas man duoda ženklą imti globos. Kalbėjomės apie tai su vyru. Ketinu grįžusi apsilankyti savo miesto globos centre,“ – pasakojo jie.

Vienas iš renginių „Visi vaikai – mūsų“ sulaukė didelio praeivių susidomėjimo, ypač gausiai jame dalyvavo šeimos su vaikais. Globos centro komanda vykdė įvairias edukacines veiklas Palangos vasaros parke. Animatorius klounas linksmino mažus ir didelius, paskandindamas  vaikus muilo burbuluose, o norintys išbandyti save kaip inžinierius -  konstravo mini lėktuvus ir aitvarus. Šiuo renginiu siekėme pritraukti kuo daugiau šeimų, skleisti žinią apie Palangoje veikiantį Globos centrą, jo teikiamas paslaugas. Savo lūkestį išpildėme – vaikai dalyvavo nemokamuose veiklose, pramogose, o jų tėveliai išgirdo apie mus ir apie tai, kad Lietuvoje vis dar yra virš 2 tūkstančių vaikų, kurie laukia globėjų, įtėvių.

Ne naujiena kad, informacinė sklaida labiausiai pasiekiama per socialinius tinklus. Viešinant globos savaitės renginius ir apskritai pačią globą reikalingas bendruomenės įsitraukimas, aktyvumas. Facebook lankytojai paviešinę žinutę apie mūsų globos savaitės renginius turėjo galimybę dalyvauti konkurse ir laimėti profesionalią šeimos fotosesiją pajūrio gamtos apsuptyje.

Į dangų leidžiami aitvarai, danguje širdį piešiantys lėktuvai, mažuosius itin nudžiuginusi didžiulė putų jūra, Ievos Zasimauskaitės ir Donato Montvydo pasirodymai bei visus šventės dalyvius subūręs masinis vilties šokis „Jerusalema“ į pramogų ir veiklos sūkurį įtraukė ir mūsų globėjų šeimų bendruomenę. Globos centro komanda, savivaldybės administracijos atstovas Darius Grubys, savanoriai kartu su globėjų šeimomis vasaros festivalio  „Vaikai yra vaikai“ organizatorių buvo apdovanoti diplomu, liudijančiu, kad tapome magnetiškiausia komanda. Iš Kauno  grįžome pilni įspūdžių, ausdami mintis ir idėjas dalyvauti sąskrydyje kitąmet. 

Renginių savaitė baigėsi Palangos Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dagų bažnyčios ir Šventosios Švč. Mergelės Marijos, Jūsų žvaigždės bažnyčios parapijose aukojant Šv.  mišias už visus Lietuvos globėjus ir jų šeimas. 

Palanga turi globėjų, tikimės dar labiau padidinti jų gretas. O vaikui, netekusiam tėvų globos geriausia ką galime padovanoti tai – šeimą, rodos tiek nedaug, bet kartu ir visą pasaulį.

Globos svaitės renginiai nebūtų įvykę be savanorių, rėmėjų.  Nuoširdžiai dėkojame UAB „Timotis“, fotografei Airidai Freitakaitei, parduotuvei „Mėsa ir tešla“, šokio studijai „Vėtrungė‘, jos vadovei Birutei Gikarienei, Palangos atvira jaunimo erdvei „Be stogo“, UAB „Kauno būstai“, Palangos miesto savivaldybei bei kitiems rėmėjams.

Vitalija Kniukštienė

Palangos m. socialinių paslaugų centro Globos koordinatorė

 

Jūsų komentaras:

keista galerija 2021-07-17 12:47 (IP: 162.158.183.192)
vien pavadinimas sakytu,kad jau galerija,o ne trs skupos nuotraukeles.geda.

Taip pat skaitykite

Birželio pabaigoje – liepos pradžioje vyko globos viešinimo savaitė, skirta didinti vaikų globos ir globos centrų žinomumą bendruomenėse, keisti neigiamas visuomenės nuostatas apie globą, didinti pasitikėjimą globos srities profesionalais.  Direktorės Daivos Dekontaitės vadovaujamas Palangos miesto socialinių paslaugų centras (Globos centras) per socialines medijas kvietė...


COVID-19 pandemija nesutrukdė Palangos LIONS moterų klubui išpildyti kalėdinių svajonių ir Palangos Miesto Socialinių Paslaugų Centras gavo dovanų interaktyvią lentą.    


Palangos socialinių paslaugų centro filiale Šventojoje jau juntamos pabaigtuvių nuotaikos – Žuvėdrų gatvėje esančio gydymo paskirties poliklinikos pastato dalies rekonstravimo ir paskirties keitimo darbai jau užbaigti, šiuo metu tvarkoma dokumentacija, vykdomos užbaigimo procedūros. Pastatas bus pritaikytas socialinės priežiūros paslaugoms teikti.


Kiekvieną liepos pirmąjį sekmadienį yra minima vaikų Globėjų diena. Šia proga visoje Lietuvoje globos centrai kitą savaitę rengs renginius, skirtus Globėjo dienai paminėti bei atkreipti visuomenės dėmesį į vaikų globą. Palangos socialinių paslaugų centras (PSPC) taip pat prisideda prie šios iniciatyvos.


Palangos miesto socialinių paslaugų srities darbuotojams numatyta paskirstyti 14 180 eurų.


Antradienį, kovo 3 d., Palangos miesto savivaldybėje lankėsi Vakarų Lietuvos socialinių paslaugų centrų vadovai bei jų pavaduotojai.


Palangos kultūros ir jaunimo centro šokių ansamblis „Bočiai“, vadovaujamas Janinos Serapinienės, liepos 17-22 dienomis dalyvavo Vengrijoje vykusiame tarptautiniame folkloro festivalyje „Keliaujantis“. Tai – didžiausias folkloro festivalis Vengrijoje, šiemet surengtas jau 19-tąjį kartą. 


„Palangos gintaras“ taps žalesnis, o vaikai gavo gražią gamtos pamoką – praėjusį penktadienį „Palangos gintaro“ administracija ir mokytojai pakvietė mažuosius ligoniukus sodinti medelių.


Palangos miesto socialinių paslaugų centras (Klaipėdos pl. 76, Palanga), įgyvendindamas projektą „Socialinių paslaugų plėtra ir veiklos sąlygų gerinimas Palangos m. socialinių paslaugų tarnyboje“, nuo 2016 m. sausio 4 d. pradėjo teikti intensyvios krizių įveikimo pagalbos, laikino apnakvindinimo, psichosocialinės pagalbos paslaugas.


Pradėta Palangos socialinių paslaugų tarnybos rekonstrukcija  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 04 29 | Rubrika: Miestas

Palangoje pradėti Socialinių paslaugų tarnybos rekonstrukcijos darbai. Įgyvendinus projektą „Socialinių paslaugų plėtra ir veiklos sąlygų gerinimas Palangos miesto socialinių paslaugų tarnyboje“, kurio vertė – per 1 mln. litų, bus išplėsta minėtos tarnybos teikiamų paslaugų sfera, tad palangiškiai, kuriems reikalinga globa bei jų artimieji savo mieste pasijus...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius