Palangos observatorijos bokštui reikia naujo kupolo

Jurgita Vanagė, Palangos savivaldybės mero patarėja, 2011-07-12
Peržiūrėta
189
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos observatorijos bokštui reikia naujo kupolo

Palangoje apsilankę bei observatorijos pastatą apžiūrėję bendrovės „IDD“ atstovai konstatavo, kad esamas bokšto kupolas yra pasenęs, ir norint čia įrengti teleskopą, Palangai teks imtis rimto remonto arba esamą kupolą keisti nauju. Antrasis variantas, specialistų teigimu, kurortui atsieitų pigiau.

 

„IDD“ vadovas Dalius Aleksandravičius bei projektų vadovas Martynas Laužikas ketvirtadienį kartu su Palangos meru Šarūnu Vaitkumi lankėsi Pradinėje mokykloje įrengtos observatorijos bokšte bei įvertino jo būklę. Po apžiūros konstatuota – patalpos yra kur kas rimtesnė problema, nei rūpestis, kur ir už kokią sumą įsigyti bei įrengti teleskopą. „Pats kupolas pastatytas teisingai, tačiau jo būklė kelia abejonių“, - sakė D. Aleksandravičius. 

Kupolas nebuvo atvertas nuo jo pastatymo – 1984 metų. Įrengus observatoriją, jis turėtų suktis sinchroniškai su teleskopu, antraip pramogautojams ženkliai sumažėtų galimybių stebėti įdomius dangaus objektus.

„IDD“ atstovai pripažino, jog Palangos observatorijai pagaminti naują kupolą atsieitų nemažai – maždaug 200 tūkst. litų. Tačiau galimas kitas problemos sprendimas – pirkti serijinės gamybos kupolą, kuris kainuotų gerokai pigiau. D. Aleksandravičius ir M. Laužikas pažadėjo išsamiau pasidomėti kupolų kainomis, o palangiškiai savo ruožtu observatorijos bokšto remonto klausimus turės aptarti su statybininkais – reikia įvertinti, ar patikima bokšto konstrukcija. 

Turistų poreikius tenkinantis teleskopas, anot specialistų, kainuoja nuo 25 tūkst. litų. „Jis turi būti galingas, kad stebėti žvaigždes netrukdytų miesto tarša – apšvietimas, automobilių žibintų bei kitų objektų skleidžiama tarša“, - sakė D. Aleksandravičius.

„IDD“ atstovai palangiškiams pasiūlė pasidomėti ir galimybe įsigyti ir vadinamąjį Saulės teleskopą, kuriuo arčiausiai Žemės esančią žvaigždę būtų galima stebėti ir dieną.

Primename, kad observatoriją norima įkurti Pradinės mokyklos patalpose – ten dar prieš keletą dešimtmečių buvo įrengtas šioms reikmėms pritaikytas bokštas. Tačiau iš Švedijos gabentas teleskopas Palangos nepasiekė, tad patalpos pagal paskirtį taip ir nebuvo panaudotos.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pranešame, kad bendrovės direktoriaus sprendimu (2020 m. birželio 10 d. įsakymas Nr.V-87) 2020 m. liepos 7 d. 15 00 val. šaukiamas UAB „Palangos vandenys“ neeilinis visuotinis akcininkų susirinkimas.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Ne paslaptis, kad būtent kvepalai atlieka labai daug svarbių funkcijų – tik iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad jie jus pakvėpina, tačiau iš tiesų jų teikiama nauda yra gerokai didesnė: kvepalai padeda formuoti įvaizdį, išreikšti asmenybę, gerina nuotaika ir t.t. Be to, tai gali būti nuostabi dovana. Tačiau ir tai dar ne viskas – daugėja mokslinių...


Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčios bokšto remonto darbai artėja link pabaigos – apžvelgti kurortą iš daugiau nei dvidešimties metrų aukštyje įrengtos apžvalgos aikštelės bus galima jau ankstyvą rudenį.


Šventojoje birželio 8-11 dienomis riaumojo antrasis paplūdimio baikerių festivalis „BeachBikeFest 2017“. Preliminariais skaičiavimais į Šventąją atvyko apie pusantro tūkstančio baikerių.


Palangoje startuoja daugiabučių namų renovacijos antrasis etapas

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2014 03 24 | Rubrika: Miestas

Palangoje startuoja antrasis daugiabučių namų renovacijos etapas – penktadienį pasirašyta Savivaldybės administracijos ir UAB „Terma Consult“ sutartis dėl 58 kurorto daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) energinio naudingumo sertifikatų bei investicinių planų parengimo.


Kompanijos, norinčios išsilaikyti rinkoje, ieško geriausių specialistų. Tačiau Palangos darbdaviai laikraščiui prisipažino vis labiau jaučią kvalifikuotos darbo jėgos stygių. Pasak Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovo Gintaro Sičiūno, mūsų kurorte jų paprasčiausiai nėra: „Palangoje rasti kvalifikuotą specialistą yra neįmanoma. Kur jų...


Palangos observatorijos bokštui reikia naujo kupolo

Jurgita Vanagė, Palangos savivaldybės mero patarėja, 2011 07 12 | Rubrika: Miestas

Palangoje apsilankę bei observatorijos pastatą apžiūrėję bendrovės „IDD“ atstovai konstatavo, kad esamas bokšto kupolas yra pasenęs, ir norint čia įrengti teleskopą, Palangai teks imtis rimto remonto arba esamą kupolą keisti nauju. Antrasis variantas, specialistų teigimu, kurortui atsieitų pigiau.


Dainininkė Evelina Sašenko - šešis kartus „Dainų dainelės“ laureatė, šiuo metu Lietuvos muzikos ir teatro akademijos magistrantūroje studijuojanti džiazo vokalą. Ji dalyvavo tokiuose projektuose kaip „Triumfo arka 2“, LNK muzikiniame projekte „Žvaigždžių duetai 5“, taipogi du kartus jau žengė į nacionalinės atrankos „Eurovizija“ sceną,  antrasis kartas, žinia, buvo sėkmingas – mergina...


Gaisras suniokojo pastatą

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 12 23 | Rubrika: Miestas

Prieššventinis laikotarpis kurortą paženklino gaisru. Praėjusį sekmadienį paryčiais Palangos priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba gesino mįslingai užsiplieskusį pastatą  S.Daukanto gatvėje. Sovietmečiu statytas namas buvo skirtas poilsiui ir pramogoms. Jame veikė klubas, buvo įrengta biliardinė.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius