„Palangos orkestras“ kviečia į knygos ir CD pristatymo renginius

"Palangos tilto" informacija, 2019-12-04
Peržiūrėta
108
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Besiartinantį savaitgalį „Palangos orkestras“ kviečia susitikti tik ką užgimusios knygos „Palangos orkestras. Dialogai“ bei kompaktinės plokštelės pristatymo renginiuose.

Koncertuose-susitikimuose trijuose Žemaitijos miestuose knygos gimimo užkulisių istorijomis dalinsis jos autorės, kūrybos namų „Kregždynas“ įkūrėjos Viktorija Urbonaitė ir Laima Penek, „Palangos orkestro“ dirigentas Vygantas Rekašius, muzikuos – „Palangos orkestras“.

„Palangos orkestro“ knygos kelionė prasidės šeštadienį, gruodžio 7 d., Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčioje. Sekmadienį knyga aplankys Skuodo rajono kultūros centrą, o pirmadienį, gruodžio 9 d., „Palangos orkestras ir knygos autorės su gerbėjais susitiks gimtojoje Palangoje – Palangos koncertų salėje.

Pernai 65-erių metų jubiliejų pasitikęs „Palangos orkestras“ – vienas svarbiausių Palangos miesto kultūrinio identiteto kūrėjų. 1953 m. įkurtas, du kartus naikintas ir vis atgimdavęs kolektyvas „Orkestro vasaros“ koncertais Palangos Birutės parko rotondoje tęsia antrą šimtmetį gyvuojančią, dar kurorto įkūrėjų Grafų Tiškevičių laikais pradėtą orkestrinės muzikos koncertų tradiciją.

Su šiais koncertais užaugo kelios klausytojų kartos, o „Palangos orkestras“ užsitarnavo neabejotiną publikos meilę bei užaugino gausų būrį po geriausius orkestrus išsibarsčiusių muzikantų.

Per savo gyvavimo laikotarpį „Palangos orkestras“ surengė daugybę koncertų, dalyvavo įvairiose šventėse, festivaliuose, radijo ir televizijos laidose. Garsas apie „Palangos orkestrą“ pasklidęs ir už Lietuvos ribų.

Šiandien „Palangos orkestras“ – vienas profesionaliausių pučiamųjų muzikos instrumentų orkestrų šalyje, išsiskiriantis kultūringu skambesiu. Savo koncertinių programų kokybei, įvairovei bei Palangos miesto reprezentavimui „Palangos orkestras“ skiria ypatingą dėmesį.

Tik ką išleistoje knygoje, pasak jos tekstų autorės Viktorijos Urbonaitės, atvirai apie įspūdingą „Palangos orkestro“ istoriją, šlovės ir liūdesio dienas, šventinius koncertus, nuotykius, partitūras, instrumentus, kasdienybę, repeticijas, nuovargį, meilę ir mirtį peržengiančią ištikimą bičiulystę, apie muziką, užauginusią ne vieną šiandienos Lietuvos kartą. Tai knyga, skirta ne tik muzikantams ir besižavintiems „Palangos orkestru“, bet ir visiems, ieškantiems padrąsinimo, išminties, įkvėpimo.

Knygoje skaitytojai ras ir malonią staigmeną – kompaktinę plokštelę, kurios įrašams pasirinkti vieno talentingiausių pokario kartos kompozitorių, nuosaikaus modernisto Eduardo Balsio kūriniai pučiamųjų orkestrui.

Projektą finansuoja – Lietuvos kultūros taryba, Palangos miesto savivaldybė, asociacija „Latga“.

Knygos „Palangos orkestras. Dialogai“ bei kompaktinės plokštelės pristatymo renginiai:

Gruodžio 7 d. 18.00
KLAIPĖDA
Klaipėdos Šv. Pranciškaus Asyžiečio koplyčioje (Savanorių g. 4, Klaipėda)

Gruodžio 8 d. 14.00
SKUODAS
Skuodo rajono kultūros centre (Gedimino g. 1, Skuodas)

Gruodžio 9 d. 18.00
PALANGA
Palangos koncertų salėje (Vytauto g. 43 Palanga)

Renginiai nemokami.

Nuotraukos – Laima Penek.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Sparčiai įsibėgėjant rudeniui, vis dažniau pastebimi spalvas keičiantys medžiai, pajaučiami lietaus lašai. Tačiau pajūryje vis dar jaučiasi vasaros šurmulys, kuris kviečia pasisukti renginių karuselėje. Šiųmetis, jau dvyliktąjį kartą organizuojamas festivalis „Pasaulio balsai“, dovanojo dvylika renginių, o paskutinysis, viską vainikuosiantis, nuskambės jau...


Viešoji įstaiga „Palangos orkestras“ Kultūros ministro Mindaugo Kvietkausko įsakymu pripažintas profesionaliojo scenos meno įstaiga.


Vargu ar kokios nors knygos pristatymas Klaipėdoje yra sulaukęs tokių aistrų, kokias sukėlė Vytautas Čepas, kalbėdamas apie savo ką tik pasirodžiusį dokumentinį romaną "Siena". Vienas šios knygos herojų verslininkas Gediminas Jacka baksnojo į raudonai pabrauktas frazes ir neslėpė – kreipsis į teismą, rašo dienraštis "Klaipėda".


Besiartinantį savaitgalį „Palangos orkestras“ kviečia susitikti tik ką užgimusios knygos „Palangos orkestras. Dialogai“ bei kompaktinės plokštelės pristatymo renginiuose.


Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka rugsėjo 11 d. – spalio 3 d. kviečia į projekto „lapo pasakojimai: nuo medžio iki knygos“ renginius.  


Lino Kojalos knygos pristatymas


Vasario 26 dieną Palangos senosios gimnazijos bendruomenė turėjo unikalią progą dalyvauti gimnazijos alumno Andriaus Kleivos debiutinės knygos ,,Kaip veikia Japonija" pristatyme, į kurį autorius atvyko iš Vilniuje vykusios knygų mugės, kur jo knyga sulaukė didelio dėmesio.  


Renginių ciklas „Palangos dienos“, tradiciškai kasmet vykstantis kovo pabaigoje – balandžio pradžioje, jau turi aiškius kontūrus – trečiadienį, gruodžio 21 d., „Palangos dienų“ organizatoriai apsilankė Savivaldybėje bei planuojamus renginius pristatė miesto merui Šarūnui Vaitkui ir administracijos direktorei Akvilei Kilijonienei.


Ketvirtadienį, gruodžio 4 d., Palangos globos namai minės veiklos 20-mečio jubiliejų. Ta proga šios įstaigos darbuotojai bei gyventojai visus palangiškius kviečia į šventinius renginius – prisiminti 20-mečio kelią, pasidžiaugti įstaigos veiklos rezultatais ir tiesiog pabūti kartu. Esami ir buvę Globos namų darbuotojai, o taip pat ir visi norintys...


A.Palei ir Klaipėdos kamerinis orkestras interpretuos Mocartą

Palangos m. savivaldybės informacija, 2009 02 04 | Rubrika: Sveikata

Klaipėdos kamerinis orkestras tęsia kūrybinę draugystę su garsiuoju pianistu Alexanderiu Palei‘umi. Vasario 7 dieną, šeštadienį, 18 valandą Klaipėdos koncertų salėje A. Palei‘us skambins ir diriguos klaipėdiečių orkestrui Wolfgango Amadeus Mozarto koncertus, pažymėtus opusais Nr. 9, 11, 12 ir 13.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius