„Palangos orkestras“ kviečia pasimatyti Vilniaus knygų mugėje

Palangos tiltas, 2023-02-20
Peržiūrėta
1055
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Palangos orkestras“ kviečia pasimatyti Vilniaus knygų mugėje

Vasario 23-26 d. vyksianti 23-ioji Vilniaus knygų mugė jau tradiciškai kviečia ir į AGATA „Muzikos salę“, kurioje šiemet susitikimo su savo klausytojais lauks jubiliejinius metus švenčiantis „Palangos orkestras“. 

Visas keturias mugės dienas – nuo ketvirtadienio iki sekmadienio – „Palangos orkestras“ ragina užsukti į kolektyvo stendą „Muzikos salėje“, kur pristatys artimiausius projektus ir renginius: tarptautinį pučiamųjų muzikos festivalį „Amber Wind“, tradicinį vasaros koncertų ciklą „Orkestro vasara“, edukacinę programą vaikams „Skambantis miškas“, naujų kūrinių pučiamųjų orkestrams kūrybinį konkursą „MCC Palanga“ bei 2024 m. į Palangą atkeliausiantį prestižinį pučiamųjų žanro konkursą – „Europos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionatą“, kuris šiemet vyksta Švedijoje. Orkestro gerbėjai taip pat turės galimybę įsigyti 2019 m. išleistą Viktorijos Urbonaitės ir Laimos Penek knygą „Palangos orkestras. Dialogai“.

Šeštadienį, vasario 25 d., 12 val. „Palangos orkestras“ kvies diskusijai tema „Pučiamųjų orkestrai: tendencijos ir stereotipai“. Mintimis apie pučiamųjų orkestrų vystymosi kryptis, žanro kultūrą, prestižą ir stereotipus bei priežastis, lemiančias lietuviško repertuaro stoką dalinsis „Palangos orkestro“ meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Vygantas Rekašius, dirigentas, kompozitorius Tadas Šileika, trimitininkas, kompozitorius, LMTA Pučiamųjų ir mušamųjų instrumentų katedros lektorius Linas Rupšlaukis. Pokalbį moderuos – Ramūnas Zilnys. 

„Palangos orkestras“ Vilniaus knygų mugėje dalyvauja antrąkart – 2020-aisiais kolektyvas „Muzikos salėje“ pristatė tradicinio vasaros koncertų ciklo „Orkestro vasara“ programą. 

Unikaliu turiniu kasmet stebinanti „Muzikos salė“, organizuojama asociacijos AGATA ir suburianti daugumą Lietuvos kurėjų, muzikantų ir melomanų po vienu stogu – didžiausia Lietuvos muzikinės produkcijos mugė su dešimtimis koncertų, pokalbių ir susitikimų.

„Muzikos salė“ lankytojų lauks 23-26 d. Litexpo parodų ir kongresų centre, Vilniuje, tarptautinės Vilniaus knygų mugės metu.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Užbaigdamas 70-uosius muzikavimo metus, Palangos orkestras tradiciškai kviečia į dėkingumui ir bendrystui pašvęstus koncertus „Kalėdinės muzikos valanda“, kuriais šiemet apdovanos tris miestus – Vilnių, Kauną bei Palangą.


Jei pas mus – Palangos viešojoje bibliotekoje yra knygų, tai didelė tikimybė, kad gali būti ir jų skirtukų! Kiekvienas, kuris dažniau ar rečiau mėgsta skaityti, puikiai žino, kam šie knygos žymekliai reikalingi.


Vilniaus knygų mugė – didžiausias metų literatūros įvykis, kai skaičiuojami rezultatai, skelbiamos geriausios knygos, apdovanojami jų autoriai.


Vasario 23-26 d. vyksianti 23-ioji Vilniaus knygų mugė jau tradiciškai kviečia ir į AGATA „Muzikos salę“, kurioje šiemet susitikimo su savo klausytojais lauks jubiliejinius metus švenčiantis „Palangos orkestras“. 


Birželio 7 d., antradienį, 16:30 val. Palangos viešojoje bibliotekoje vyks vieno iškiliausių mąstytojų, humanistų ir kultūros veikėjų Lietuvos istorijoje Vilhelmo Storosto-Vydūno knygų pristatymas. 


Birželio 11 d. Sostinės Šv. Kristoforo orkestras Vakarų Lietuvos muzikos gerbėjus kviečia į Palangą. Kurorto salėje bus pristatytas išskirtinis muzikinis projektas “Gražiausios Frank Sinatra dainos naujai”, kurį surengs orkestro kolektyvas ir solistas Justinas Lapatinskas.


Lietuvos mokslų akademija miestų savivaldybėms ir bibliotekoms dovanoja tūkstančius mokslo populiarinimo knygų. 


Koks instrumentas vadinamas sielos veidrodžiu, kam orkestrui reikalingas dirigentas, kodėl muzikuojant būtina klausytis vienas kito – atsakymus į šiuos ir daugybę kitų klausimų naujojoje edukacinėje programoje vaikams „Skambantis miškas“ kviečia atrasti „Palangos orkestras“. Pirmosios muzikinės kelionės mažųjų klausytojų laukia jau gruodžio 17 d. Palangos kurhauzo teatro salėje. 


Besiartinantį savaitgalį „Palangos orkestras“ kviečia susitikti tik ką užgimusios knygos „Palangos orkestras. Dialogai“ bei kompaktinės plokštelės pristatymo renginiuose.


A.Palei ir Klaipėdos kamerinis orkestras interpretuos Mocartą

Palangos m. savivaldybės informacija, 2009 02 03 | Rubrika: Sveikata

Klaipėdos kamerinis orkestras tęsia kūrybinę draugystę su garsiuoju pianistu Alexanderiu Palei‘umi. Vasario 7 dieną, šeštadienį, 18 valandą Klaipėdos koncertų salėje A. Palei‘us skambins ir diriguos klaipėdiečių orkestrui Wolfgango Amadeus Mozarto koncertus, pažymėtus opusais Nr. 9, 11, 12 ir 13.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius