Palangos paplūdimiai šiemet atrodys kitaip - viskas dėl persirengimo kabinų

Palangos tiltas, 2020-05-12
Peržiūrėta
1954
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangoje šią savaitę duris jau atvėrė trečdalis viešbučių. Nors kurorto valdžios sprendimu gali veikti visi viešbučiai, dalis jų svečių dar nelaukia – mat kol kas negali pasiūlyti nieko kito, išskyrus lovą ir pusryčius, nes populiarias sveikatos procedūras sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga vis dar draudžia. Sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijos Palangoje sukėlė nemažą šurmulį, mat kiekvienoje paplūdimio persirengimo būdelėje bus būtina įrengti dezinfekcinio skysčio dozatorių. Paplūdimių prižiūrėtojai skaičiuoja, kad tokia paslauga miesto biudžetui atsieis 150 000 eurų ir galvoja persirengimo kabinų šią vasarą nestatyti visai, rašo TV3.

Kambarinė Daiva paskutinį kartą apžiūri viešbučio kambarį. Kurorto valdžia panaikino kovo 30 dieną įsigaliojusi draudimą Palangoje teikti nakvynės paslaugas, tad netrukus čia apsigyvens pirmieji kurorto svečiai. Vis dėlto, duris atvėrė tik trečdalis Palangos viešbučių. „Kadangi didieji viešbučiai generuoja pajamas iš restoranų veiklos, iš maitinimo ir iš pirčių zonos, saunos, sveikatingumo tų centrų. Tai šiuo metu, šiame etape, kai leidžiama atverti apgyvendinimo duris, tai mes galime teikti tik apgyvendinimo paslaugas, tai yra nakvynę su pusryčiais arba be“, – sako Palangos viešbučių asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė. 

Palangoje viešbučiai atsidarinėja, o tinkamai pasirengti paplūdimiams kainuos 150 tūkst. eurų

Nors duris viešbučiai jau gali atverti, tačiau privalo laikytis griežtų saugumo rekomendacijų. Štai ir Daiva dezinfekuoja viešbučio kambario telefoną. Dezinfekcines priemones kambariuose ras ir svečiai. Vis dėlto verslininkai žada patys padengi šias išlaidas ir neketina jų užkrauti ant klientų pečių – didinti kainų esą neplanuoja. „4 žvaigždučių viešbučiuose prasideda nuo 100 eurų ir daugiau su pusryčiais para. O 3 žvaigždučių galima nuo 80 iki 100 eurų. Kaip ir praėjusiais metais, kainos nėra pakeltos“, – pasakoja I. Valaitienė

. „Šiai dienai birželio ir gegužės mėnuo yra nuo 10 eurų žmogui. Priklauso nuo apsistojimo laikotarpio. Vienai parai bus truputėlį brangiau – 11 ar 12 eurų, o ilgesniam periodui yra 10 eurų“, – teigia laikinos nakvynės namų savininkė Adelina Sabaliauskaitė. Tiesa, kiek svečių tuo pasinaudos ir apsilankys vasarą Palangoje, dar neaišku. Žmonėms daug klausimų kelia Sveikatos apsaugos ministerijos valdininkų išplatintos rekomendacijos. Pasak jų, paplūdimio lankytojai privalės gulėti per du metrus vienas nuo kito ir dėvėti apsaugines kaukes. Kaip tai užtikrinti, kurorto valdžia neįsivaizduoja. „Man klausimas yra, kaip sukontroliuot tokį kiekį žmonių, kai vienu momentu nuo Būtingės terminalo iki Nemirsetos gali gulėti 300 000 žmonių. Tai dabar visus vaikyti ir žiūrėti, užsidėjo kaukę ar ne, nėra tokių pajėgų ir beprasmė rekomendacija. Todėl, kad neįgyvendinama iš esmės“, – kalbėjo Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

Maža to, Sveikatos apsaugos ministerijos valdininkai rekomenduoja persirengimo kabinose pakabinti dezinfekcinio skysčio buteliukus. Paplūdimių prižiūrėtojai paskaičiavo, kad tai miesto biudžetui per vasarą atsieitų 150 000 eurų. Tad gali būti, kad persirengimo būdelių šį sezoną Palangos paplūdimyje poilsiautojai neišvys.

„Teorinė galimybė, kad šitų būdelių gali ir neatsirasti. Todėl, kad mes šiandien pasiskaičiavome, kad aprūpinti dezinfekciniu skysčiu, sustatyti dozatorius ant visų 130 persirengimo kabinų kainuotų su visu aptarnavimu 50 000 mėnesiui“, – sako „Palangos komunalinio ūkio“ direktorius Gediminas Valinevičius. Tokia žinia nustebino Palangos svečius. Žmonės svarsto, kaip reikės elgtis, jei persirengimo kabinų paplūdimyje nebus: „Nu, kaip be būdelių? Kur žmonėms persirengti? Ai, čia dėl to, kad karantinas?“ „Reikalingos. Nes kaip ateisi, išsimaudysi, visas sušlapęs eisi namo?“ „Nu, šiaip galima ir namuose apsirengti ir pareiti. Prie didelių norų viskas įmanoma.“ „Aš daryčiau mokamą persirengimo būdelę.“ Kurorto atstovai galvoja ir apie dar vieną išeitį. Kabinas pastatyti, tačiau dezinfekcinių skysčiu turės pasiinti patys paplūdimio lankytojai.

www.tv3.lt

Jūsų komentaras:

Komunalinio darbuotojas 2020-05-12 20:52 (IP: 84.15.189.4)
Bus tos kabinos, direktorius susimaišė ne tsip padakė :)

Taip pat skaitykite

Ruošdamasi kitų metų spalį vyksiantiems parlamento rinkimams, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) sudarė 71 vienmandatę Seimo rinkimų apygardą ir patvirtino jų ribas.  


Svarbiausią Kretingos miesto pramoninio rajono transporto arteriją Tiekėjų gatvę renovuojanti akcinė bendrovė „Eurovia Lietuva“ kloja paskutinį asfalto sluoksnį.


Aplinkosaugininkai atliko neeilinį Baltijos krantų pokyčių monitoringą po stiprių audrų, kurios siautė praėjusią savaitę. Monitoringas vyko Melnragės, Girulių ir Palangos rekreacinėse zonose. Krantai labiausiai apardyti ten, kur paplūdimiai siauriausi – Melnragės ir Girulių paplūdimiuose, praneša Aplinkos ministerija.


Iš lietingosios Airijos į Lietuvą dviem savaitėms pailsėti sugrįžo Eglė ir Tomas, rašo delfi.lt Pora vieną savaitgalį skyrė atostogoms prie jūros, tačiau kodėl po viešnagės pajūryje emigrantams mielesni išlieka Airijos paplūdimiai.


Palangoje šią savaitę duris jau atvėrė trečdalis viešbučių. Nors kurorto valdžios sprendimu gali veikti visi viešbučiai, dalis jų svečių dar nelaukia – mat kol kas negali pasiūlyti nieko kito, išskyrus lovą ir pusryčius, nes populiarias sveikatos procedūras sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga vis dar draudžia.


Kasmet prasidėjus aktyviajam vasaros sezonui, o jis, panašu, prasidės jau netrukus, praūžus Joninėms, visi ima žvalgytis, kokios gi kainos šiemet Palangoje. Vėl visi imsis už galvų, sakydami, kad sunku ką ir įpirkti didžiausiame šalies kurorte ir geriau traukti į Turkiją, kur viskas pigiau, o gal verslininkai jau imasi protingesnės taktikos ir stengiasi išlaikyti...


Palangos moterų paplūdimyje jau seniai tapo teisėta vien tiktai dailiosios lyties atstovių karaliavimo zona. Anksčiau vyriškiai, patingėję sukti ratą pro miško takelius, dar bandydavo kirsti jiems uždraustą zoną, tačiau ne juokais apšaukti galiausiai įprato į moterų teritoriją šiukštu kojos nekelti.


Virto persirengimo kabinos, bet viesulas paplūdimio paviljonų neįveikė

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 07 30 | Rubrika: Miestas

Po sekmadienį pajūryje praūžusios audros, vakar rytą Palangos paplūdimiai poilsiautojus pasitiko sutvarkyti. „Žmonės pajūryje ilsisi, paplūdimiai tvarkingi. Atrodo, jog škvalo nebūta“, – sakė Palangos gelbėtojų vadovas Jonas Pirožnikas.   Užklupo staiga Škvalas bei smėlio audra sekmadienį pajūrį užklupo staiga, tad pasirengti jam laiko beveik...


Kuomet manęs naujai į Angliją kartas nuo karto atvykstantys tautiečiai paklausia, ar britai „pasikėlę“ (atsiprašau už tokį bravūrišką išsireiškimą lituanistų –M.G.), nedvejodamas atsakau: „taip“. Taip, britai pasipūtę žmonės – jeigu žiūrėsime iš tradicinio lietuvio, ne itin daug keliaujančio bei mėgstančio smerkti kitaip kalbančius bei mąstančius, pasaulėžiūros bokšto. Tačiau truputį...


Nuogalių paplūdimiai – kurorto valdžiai tabu

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 06 15 | Rubrika: Miestas

Kurorto pajūris –  tai ne tik  lepinimasis saulės voniomis, maudynėmis, bet ir vieta, kuriame verda prekyba. Jau ne vienerius metus kurorto verslininkai, siekdami užsidirbti, kaunasi konkursuose dėl paklausiausių  nustatytų  viešųjų vietų, kainuojančių tūkstantines sumas. Tačiau pajūryje yra vienas išskirtinis paplūdimys – moterų, kuriame jau daugiau nei keturis...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius