Palangos paplūdimyje varžėsi gelbėtojai

Rasa GEDVILAITĖ, 2018-08-16
Peržiūrėta
1289
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos paplūdimyje varžėsi gelbėtojai

Vakar prie Palangos gelbėtojų stoties vyko Baltijos jūros gelbėtojų čempionatas. Jame varžėsi keturios gelbėtojų komandos iš Klaipėdos, Palangos ir Neringos. Susikaupusių, ryžto nugalėti neslepiančių gelbėtojų susirinko apie šimtą. Ir viena buvo aišku nuo pradžių: tikrai nugalės gelbėtojai.

Aštunti metai
Ketvirtadienį priešpiet prie Palangos gelbėjimo stoties būriavosi nemenkas būrys gelbėtojų, besirengusių sudalyvauti ir puikiai pasirodyti Baltijos jūros gelbėtojų čempionate.
Šiemet gelbėtojų čempionatas buvo organizuojamas aštuntus metus. Jis prasidėjo 2011 metais, idėjai kilus Klaipėdos paplūdimių gelbėtojų vadovui Aleksandrui Siakki. „Pradžioje čempionatas vyko tarpusavyje – tarp Smiltynės ir Klaipėdos, paskui nusprendėme pakviesti Palangą ir Nidą. Bandėme ir latvius pasikviesti, bet nepavyko“, – pasakojo A. Siakki.
Čempionatas, pasak jo, suteikia gelbėtojams galimybę pabendrauti vieniems su kitais, o ir draugiškai parungtyniauti, išbandyti savo jėgas.
O prasidėjus vasaros sezonui, pasirodo, nėra taip lengva sulaukti norinčių dirbti gelbėtojais – trūksta pasirengimo. „Visų pirma, jie turi mokėti puikiai plaukti. O žmonių, mokančių plaukti, mažėja, mat Lietuvoje baseinų mažėja, menksta galimybės išmokti“, – teigė klaipėdietis.
Palangos gelbėtojų vadas Jonas Pirožnikas taip pat patikino, kad atsirinkti tinkamus gelbėtojus nebuvo šiemet lengva. „Atrinkome pačius geriausius, fiziškai pasirengusius, kurie gebėtų savarankiškai priimti sprendimus“, – sakė jis.

Gelbėtojai turi būti vertinami
Gelbėtoms čempionato metu teko įveikti tris individualias (vėliavėlės, sprintas ir kombinuotas bėgimas/plaukimas) ir tris komandines užduotis (sprintas, gelbėjimas su lenta ir gelbėjimo darbai), – su užduotimis supažindino čempionato teisėjas Ričardas Kurpius.
Iš viso dalyvavo keturios komandos: Klaipėdos, Smiltynės, Palangos ir Neringos bei 11 gelbėtojų individualiai.
Palangos meras Šarūnas Vaitkus, atėjęs pasveikinti susirinkusių gelbėtojų, gyrė jų pasirinktą prasmingą darbą. „Tai parodo, kad žmonės yra atsidavę. Jų darbas nėra lengvas, jų tikslas yra gelbėti gyvybes, o šiais metais vasara nebuvo labai rami. Pajūryje apsilankė daugiau kaip pusė milijono žmonių, tad suvaldyti tokią minią nebuvo lengva. Žmonės ne visada pritaria gelbėtojų drausminimui, todėl labai svarbu padėkoti jiems už jų atsidavimą“, – teigė meras.
Atostogas Palangoje leidęs vidaus reikalų ministras Eimutis Misiūnas pastebėjo, jog šie metai prie jūros, atsižvelgiant į statistiką, nebuvo tokie blogi, daug prastesnė situacija yra prie ežerų. „Ne visuose ežeruose budi gelbėtojai, ne visur yra įrengti paplūdimiai. Bet prie jūros budintys gelbėtojai puikiai susitvarko, jiems yra žinomi visi iššūkiai“, – sakė ministras.
Pasak jo, gelbėtojus reiktų gerbti, vertinti, juk jie gelbėja mūsų gyvybes, o įprastai būna atvirkščiai, – žmonės nenoriai klauso jų nurodymų, nepaiso iškeltos maudytis draudžiančios vėliavos ir net pyksta, jei būna genami iš vandens. „Žmonės dažnai pervertina savo galimybes, savo jėgas, tinkamai neįvertina grėsmių. Gelbėtojai yra tam, kad užtikrintų poilsio kokybę, tą privalo suprasti kiekvienas poilsiautojas. O tam, kad suprastų, jog gelbėtojų žodžiai nėra tušti, taikoma administracinė atsakomybė. Tačiau, kiek žinau, šiemet pajūry – kitokia publika, daug drausmingesnė publika. Mieste pats vaikščiojau, nemačiau jokių iššaukiančių žmonių, galbūt ir mentalitetas keičiasi“, – pastebėjimais pasidalijo ministras.

Prevencinis darbas – dar svarbesnis
Prasidėjus oficialiajai varžybų daliai, pirmiausia visus pasveikino Lietuvos profesionalių gelbėtojų vandenyje federacijos prezidentas J. Pirožnikas, priminęs, kokiu tikslu organizuojamas jau aštuntus metus čempionatas: tam, kad visuomenei būtų parodoma, koks yra svarbus šis darbas ir kad kiekvienas poilsiautojas, matydamas šias varžybas, įsivaizduotų ir žinotų, apie kokius pavojus skelbia kabanti raudona vėliava ir kaip gelbėtojai rizikuoja savo gyvybe.
„Tai yra pats kilniausias tikslas šiame gyvenime, šioje žemėje – išgelbėti gyvybę ir žmogų apsaugoti. Šią vasarą ypač daug žmonių, poilsiautojų ir aš matau čia visų gelbėtojų atsidavimą. Visą dieną išbūti karštyje, siekiant užkirsti nelaimei kelią. Aš dėkoju jums už išgelbėtas gyvybes. Užimkite visi pirmąsias vietas, jūs to esate verti“, – linkėjo gelbėtojams meras Š. Vaitkus.
Ministras E. Misiūnas pasidžiaugė, jog savo atostogoms pasirinko būtent tokį laiką, kai Palangoje susirinko toks būrys gelbėtojų. „Būti gelbėtoju yra didelė garbė. Išgelbėtų žmonių padėkos – neįvertinamos. Bet jūsų raudona apranga ir jūsų prevencinė veikla, kuri galbūt įvairiai gali būti vertinama, yra dar didesnis indėlis, gelbėjant žmones. Jūsų važinėjimas, patruliavimas, perspėjimai – didelis prevencinis darbas, kurį aš vertinu gal net labiau nei reagavimą į nelaimę. Kuo mažiau nelaimių, kuo daugiau prevencijos, tuo galėtų būti geresni jūsų darbo vertinimai. O šiandien susirinkote varžytis. Varžybos – jūsų vienybės simbolis. Jūs visi esate sportiški, pasiruošę, tad lai laimi tas geriausias“, – šypsojosi ministras.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nors orai karščiu dar nelepina ir jūros vanduo dar nespėjo įšilti iki maudynėms palankios temperatūros, Palangos centrinėje gelbėjimo stotyje jau budi gelbėtojai – jie darbą pradėjo sekmadienį, gegužės 15 d.


Pirmadienį, rugsėjo 13 d., Palangoje, paplūdimyje, rastas moters lavonas.


Antradienį, rugpjūčio 3 d., Palangos paplūdimyje susirinko geriausi šalies pajūrio gelbėtojai – kurorte vyko vienuoliktasis Baltijos jūros gelbėjimo čempionatas. Jame jėgas išbandyti ryžosi keturios gelbėtojų komandos: Palangos, Klaipėdos, Smiltynės ir Nidos. Geriausiai čempionate pasirodė ir pelnyta pergale džiaugėsi klaipėdiškiai.


Nuo penktadienio, gegužės 15 d., Palangos miesto centrinėje gelbėjimo stotyje, kaip ir kasmet pagal sutartį su Savivaldybe, pradėjo budėti gelbėtojai, jau veikia ir trumpasis pagalbos telefonas – 1509.


Palangos paplūdimyje varžėsi gelbėtojai

Rasa GEDVILAITĖ, 2018 08 16 | Rubrika: Miestas

Vakar prie Palangos gelbėtojų stoties vyko Baltijos jūros gelbėtojų čempionatas. Jame varžėsi keturios gelbėtojų komandos iš Klaipėdos, Palangos ir Neringos. Susikaupusių, ryžto nugalėti neslepiančių gelbėtojų susirinko apie šimtą. Ir viena buvo aišku nuo pradžių: tikrai nugalės gelbėtojai.


Poilsiautojų saugumu paplūdimyje rūpinsis septyniasdešimt profesionalų, apsirūpinusių modernia technika gelbėtojų. Jau šį sekmadienį, gegužės 15 d., pajūrio gelbėtojai pradės budėti paplūdimiuose. Palyginti su praėjusia vasara, šiais metais tiek gelbėtojų, tiek poilsiautojų laukia naujovė – be kasmet veikiančių gelbėjimo postų, įrengti ir trys nauji, pratęstas ir...


Praėjusį antradienį Klaipėdos apskrities ugniagesiai gelbėtojai minėjo savo profesinę šventę – šv. Florijono ugniagesių globėjo dieną – Kretingoje. Buvo aukojamos šv. Mišios už ugniagesius gelbėtojus Kretingos Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčioje, vėliau ugniagesiai dalyvavo šventinėje rikiuotėje...


Palangos komunalininkai baigia įrengti medinę aikštelę paplūdimyje, kurioje grožėtis jūra bei vasaros saulėlydžiais bus patogu neįgaliesiems. Ties Birutės parku, netoli poilsio namų „Palangos žuvėdra“ esančiame paplūdimyje žmonėms su negalia pritaikyti ir privažiavimai prie jūros – nutiesti patogūs mediniai takai per kopas, kopose įrengta apžvalgos aikštelė...


Pastaruoju metu šalį alinantys karščiai sparčiai didina skęstančiųjų bei nuskendusių žmonių skaičių. Jeigu birželio mėnesį vien tik šalies ugniagesiai iš įvairių vandens telkinių ištraukė 19 skenduolių, tarp jų ir 4 vaikus, tai dar nesibaigus liepai, jau ištrauktas trisdešimtas nuskendęs žmogus. O iš viso šiemet ugniagesiai...


Palangos gelbėtojai siūlo naujovę – maudynes... siaučiant jūrai

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 05 17 | Rubrika: Miestas

Nors orai kol kas nelepina, kurortinį sezoną atidariusios Palangos pajūryje nuo praėjusio antradienio jau budi gelbėtojai. Pramogautojų saugumą vandenyje visą parą užtikrins po tris centrinėje gelbėjimo stotyje besidarbuojančius profesionalus. Nuo birželio jų skaičius gerokai išaugs – 24 kilometrų paplūdimio atkarpoje įrengtuose vienuolikoje postų nuolat dirbs 24 gelbėtojai....


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius