Palangos poliklinikos direktorė: „Ketvirtadalis „kovido“ atvejų Palangoje – besimptomiai, serga net 2 metukų vaikutis su tėvais“

Linas JEGELEVIČIUS, 2020-12-23
Peržiūrėta
365
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Poliklinikos direktorė Jūratė Mikutienė
Poliklinikos direktorė Jūratė Mikutienė

Ketvirtadalis „kovido“ atvejų Palangoje – besimptomiai, kurorte koronavirusu serga net dvejų metukų vaikutis su tėvais, o praėjusį ketvirtadienį, poliklinika kartu su Savivaldybe sprendė klausimą dėl šaldytuvo vakcinoms laikyti įsigijimo. „Deja, atrodo, kad dėl milžiniškos paklausos (šaldytuvams vakcinoms nuo COVID-19 laikyti) tiekėjai kol kas negali nieko pasiūlyti. Jeigu nepavyks jo įsigyti, teks tam naudoti mūsų turimą šaldytuvą, naudojamą kitoms priemonėms laikyti,“ –„Palangos tiltui“ sakė Jūratė Mikutienė, Palangos asmens sveikatos priežiūros centro (PASPC), žinomo miesto poliklinikos vardu, direktorė.
Paprašyta pakomentuoti, kokia yra „kovido“ situacija kurorte, J. Mikutienė sakė, kad koronaviruso atvejų mieste daugėja, o situacija dėl to nėra stabili.
„Mūsų centro šeimos gydytojai lanko tik tuos koronavirusu sergančius pacientus, kurie yra virš 65 metų ir kurie yra rizikos grupėje – turi kitų gretutinių ligų ir panašiai,“ – sakė J. Mikutienė.
Ar pacientą guldyti į ligoninę, ar ne, lemia ir paciento deguonies kraujyje lygis. Sunkia „kovido“ forma sergantys pacientai dūsta, jiems trūksta oro.
„Nuo lapkričio 18 dienos mūsų šeimos gydytojai namuose lankė, ar dar lanko, 18 tokių pacientų,“ – sakė PASPC direktorė. Anot jos, skirtingai nei pavasarį, dabar koronavirusu dažniau suserga jauni žmonės.
„Turime daugiau susirgimų šeimose, kur vaikai lanko mokyklas ar lopšelius-darželius. Šią savaitę užregistravome net dviejų metų vaikutį su koronavirusu. Jo abu jauni tėvai taip pat serga,“ – pasakojo J. Mikutienė. „Vaikų, sergančių „kovidu“, nemažai turime,“ – pridūrė.
COVID-19 yra itin brangus poliklinikai – juk po kiekvieno vizito į namus pas pacientus tenka utilizuoti (sunaikinti) vienkartinius chalatus, kaukes, veido skydus. Anot J. Mikutienės, per lapkričio mėnesį vien COVID-19 mobiliajame punkte Palangoje dirbančių medikų apsaugos priemonių buvo utilizuota 60 kilogramų. Dar 30 kilogramų – iš poliklinikos.
Poliklinikoje koronavirusu buvo susirgusi viena slaugytoja. „Džiaugiuosi, kad koronavirusas mūsų įstaigoje neišplito,“ – pasidžiaugė poliklinikos direktorė.
O kada palangiškiai galėtų sulaukti pirmųjų vakcinų nuo koronaviruso?
„Jau turime projektinį variantą iš Sveikatos apsaugos ministerijos. Konkrečiau viskas turėjo paaiškėti ketvirtadienį (kalbėjomės trečiadienį – L. J.), bet konkrečios datos ir skaičių – kada ir kiek vakcinų pasieks Palangą – kol kas nežinome,“ – sakė J. Mikutienė. „Tikiuosi, kad pirmosios vakcinos mus pasieks apie sausio vidurį, bet pirmoji vakcinos partija bus labai nedidelė, todėl ji atiteks medicinos darbuotojams, kurie dirba stacionare su ligoniais.“ Anot jos, Palanga tikisi gauti Pfizer vakciną.
Poliklinika jau yra pateikusi savo skaičiavimus, kiek Palangai reikėtų gauti vakcinų nuo COVID-19, kad miesto gyventojai prieš jį įgytų kolektyvinį imunitetą. Manoma, kad mieste skiepytis turėtų apie 10 tūkstančių gyventojų, kad kurorto bendruomenė įgytų vadinamąjį bandos imunitetą.
Vakar poliklinikos ir miesto Savivaldybės vadovai sprendė ir kitą opų klausimą – kaip ir kur įsigyti specialų šaldytuvą vakcinai laikyti.
„Problema tokia, kad dėl milžiniškos apklausos tiekėjai dabar neturi ko pasiūlyti,“ – sakė J. Mikutienė. „Blogiausiu atveju, turėsime naudoti savo turimą šaldytuvą, kurį naudojame kitiems tikslams dabar,“ – ji pridūrė. Tokio specialaus šaldytuvo koronaviruso vakcinai kaina svyruoja nuo 5 tūkstančių eurų iki 15 tūkstančių eurų.
Sveikatos apsaugos ministerija vakar pranešė, kad iki kovo pabaigos planuoja paskiepyti visus medikus, slaugos namų gyventojus ir vyresnius nei 80 metų žmones.
Anot J. Mikutienės, medicininių paslaugų teikimas miesto gyventojams poliklinikoje nesutriko karantino metu.
„Teikiame ir odontologines paslaugas, ir fizioterapijos paslaugos, tačiau vykdome išankstinę registraciją. Pirminę konsultaciją teikiame telefonu. Nė vienam neatsakome pagalbos,“ – pabrėžė direktorė.
„Dirbame išties labai daug. Juk be įprastų paslaugų tenka dirbti ir su „kovido“ pacientais, tenka ypač saugotis, tenka pildyti daug įvairios dokumentacijos,“ – sakė J. Mikutienė.
Šiuo metu "kovidu" kurorte serga apie 30o palangiškių, apie 550 laikomi pasveikę. Šeši mirė.

 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kai didžiosios šalies savivaldybės ir jų ligoninės jau džiaugiasi gavę pirmąsias vakcinos prieš koronovirusą siuntas, Palangos sveikatos priežiūros įstaigos dar negali pasakyti, kad pirmosios vakcinos pasieks ir didžiausią šalies kurortą, Palangą. Pirmadienio (gruodžio 28 d.) Jūratė Mikutienė, miesto poliklinikos (Palangos asmens sveikatos priežiūros centro) direktorė, o...


Kai dauguma Kūčias ir Kalėdas sutiko artimiausiųjų žmonių rate ilsėdamiesi, kai kurie Palangos miesto poliklinikos, S. Kulikauskienės ir „Ave Medica“ šeimos gydytojų teikė konsultacijas telefonu. Kūčių dieną ligonius konsultavusi Jūratė Mikutienė, miesto poliklinikos (Palangos asmens sveikatos priežiūros centro) direktorė, o kartu ir šeimos gydytoja, sakė...


Ketvirtadalis „kovido“ atvejų Palangoje – besimptomiai, kurorte koronavirusu serga net dvejų metukų vaikutis su tėvais, o praėjusį ketvirtadienį, poliklinika kartu su Savivaldybe sprendė klausimą dėl šaldytuvo vakcinoms laikyti įsigijimo. „Deja, atrodo, kad dėl milžiniškos paklausos (šaldytuvams vakcinoms nuo COVID-19 laikyti) tiekėjai kol kas...


Nacionalinis visuomenės sveikatos centras pranešė, kad penktadien, gruodžio 17 d., Palangoje buvo registruota 13 naujų COVID-19 atvejų. Iš viso jų Palangoje –322. Nuo pandemijos pradžios kovo mėnesį jau 532 palangiškių susirgo, ar vis dar tebeserga, koronavirusu. Nuo jo mirė šeši palangiškiai.


Ketvirtadalis „kovido“ atvejų Palangoje – besimptomiai, kurorte koronavirusu serga net dviejų metukų vaikutis su tėvais, o rytoj (ketvirtadienį) su Savivaldybe bus sprendžiamas klausimas dėl šaldytuvo vakcinoms laikyti įsigijimo. Skaitykite visą interviu su Jūrate Mikutiene, Palangos miesto poliklinikos (oficialiai, Palangos asmens sveikatos priežiūros centro - aut.)...


Praėjusią parą, sekmadienį, ištyrus 4483 ėminius, Lietuvoje nustatyta 1919 naujų koronaviruso infekcijos atvejų. Palangoje – tik du. Šiandien koronavirusi Palangoje serga 305 palangiškiai, nuo pandemijos pradžios pavasarį „kovidu“ susirgo 483 palangiškiai.


Per praėjusią parą Lietuvoje patvirtinta 3118 COVID-19 atvejų, Palangos miesto savivaldybėje – 30.Koronaviruso protrūkis šią savaitę buvo fiksuotas ir Palangos savivaldybėje.


Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informavo „Palangos tiltą“, kad penktadienį, gruodžio 4 d., Palangoje buvo užregistruota 15 naujų COVID-19 atvejų, o šiuo metu kurorte „kovidu“ serga 234 žmonės. 116 palangiškių jau pasveiko. „Palangos tiltas“ ir Palangos miesto savivaldybė primena, kad palangiškiai, sergantys...


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Žengtas pirmas žingsnis link Palangos asmens sveikatos priežiūros centro modernizacijos – ketvirtadienį pasirašyta miesto poliklinikos rekonstrukcijos techninio projekto parengimo sutartis. Sutartį su UAB „Statybų inžinerinė strategija“, atstovaujama direktorės Reginos Girdžiuvienės, pasirašė Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė....


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius