Palangos poliklinikos direktorė: „Ketvirtadalis „kovido“ atvejų Palangoje – besimptomiai, serga net 2 metukų vaikutis su tėvais“

Linas JEGELEVIČIUS, 2020-12-23
Peržiūrėta
1735
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Poliklinikos direktorė Jūratė Mikutienė
Poliklinikos direktorė Jūratė Mikutienė

Ketvirtadalis „kovido“ atvejų Palangoje – besimptomiai, kurorte koronavirusu serga net dvejų metukų vaikutis su tėvais, o praėjusį ketvirtadienį, poliklinika kartu su Savivaldybe sprendė klausimą dėl šaldytuvo vakcinoms laikyti įsigijimo. „Deja, atrodo, kad dėl milžiniškos paklausos (šaldytuvams vakcinoms nuo COVID-19 laikyti) tiekėjai kol kas negali nieko pasiūlyti. Jeigu nepavyks jo įsigyti, teks tam naudoti mūsų turimą šaldytuvą, naudojamą kitoms priemonėms laikyti,“ –„Palangos tiltui“ sakė Jūratė Mikutienė, Palangos asmens sveikatos priežiūros centro (PASPC), žinomo miesto poliklinikos vardu, direktorė.
Paprašyta pakomentuoti, kokia yra „kovido“ situacija kurorte, J. Mikutienė sakė, kad koronaviruso atvejų mieste daugėja, o situacija dėl to nėra stabili.
„Mūsų centro šeimos gydytojai lanko tik tuos koronavirusu sergančius pacientus, kurie yra virš 65 metų ir kurie yra rizikos grupėje – turi kitų gretutinių ligų ir panašiai,“ – sakė J. Mikutienė.
Ar pacientą guldyti į ligoninę, ar ne, lemia ir paciento deguonies kraujyje lygis. Sunkia „kovido“ forma sergantys pacientai dūsta, jiems trūksta oro.
„Nuo lapkričio 18 dienos mūsų šeimos gydytojai namuose lankė, ar dar lanko, 18 tokių pacientų,“ – sakė PASPC direktorė. Anot jos, skirtingai nei pavasarį, dabar koronavirusu dažniau suserga jauni žmonės.
„Turime daugiau susirgimų šeimose, kur vaikai lanko mokyklas ar lopšelius-darželius. Šią savaitę užregistravome net dviejų metų vaikutį su koronavirusu. Jo abu jauni tėvai taip pat serga,“ – pasakojo J. Mikutienė. „Vaikų, sergančių „kovidu“, nemažai turime,“ – pridūrė.
COVID-19 yra itin brangus poliklinikai – juk po kiekvieno vizito į namus pas pacientus tenka utilizuoti (sunaikinti) vienkartinius chalatus, kaukes, veido skydus. Anot J. Mikutienės, per lapkričio mėnesį vien COVID-19 mobiliajame punkte Palangoje dirbančių medikų apsaugos priemonių buvo utilizuota 60 kilogramų. Dar 30 kilogramų – iš poliklinikos.
Poliklinikoje koronavirusu buvo susirgusi viena slaugytoja. „Džiaugiuosi, kad koronavirusas mūsų įstaigoje neišplito,“ – pasidžiaugė poliklinikos direktorė.
O kada palangiškiai galėtų sulaukti pirmųjų vakcinų nuo koronaviruso?
„Jau turime projektinį variantą iš Sveikatos apsaugos ministerijos. Konkrečiau viskas turėjo paaiškėti ketvirtadienį (kalbėjomės trečiadienį – L. J.), bet konkrečios datos ir skaičių – kada ir kiek vakcinų pasieks Palangą – kol kas nežinome,“ – sakė J. Mikutienė. „Tikiuosi, kad pirmosios vakcinos mus pasieks apie sausio vidurį, bet pirmoji vakcinos partija bus labai nedidelė, todėl ji atiteks medicinos darbuotojams, kurie dirba stacionare su ligoniais.“ Anot jos, Palanga tikisi gauti Pfizer vakciną.
Poliklinika jau yra pateikusi savo skaičiavimus, kiek Palangai reikėtų gauti vakcinų nuo COVID-19, kad miesto gyventojai prieš jį įgytų kolektyvinį imunitetą. Manoma, kad mieste skiepytis turėtų apie 10 tūkstančių gyventojų, kad kurorto bendruomenė įgytų vadinamąjį bandos imunitetą.
Vakar poliklinikos ir miesto Savivaldybės vadovai sprendė ir kitą opų klausimą – kaip ir kur įsigyti specialų šaldytuvą vakcinai laikyti.
„Problema tokia, kad dėl milžiniškos apklausos tiekėjai dabar neturi ko pasiūlyti,“ – sakė J. Mikutienė. „Blogiausiu atveju, turėsime naudoti savo turimą šaldytuvą, kurį naudojame kitiems tikslams dabar,“ – ji pridūrė. Tokio specialaus šaldytuvo koronaviruso vakcinai kaina svyruoja nuo 5 tūkstančių eurų iki 15 tūkstančių eurų.
Sveikatos apsaugos ministerija vakar pranešė, kad iki kovo pabaigos planuoja paskiepyti visus medikus, slaugos namų gyventojus ir vyresnius nei 80 metų žmones.
Anot J. Mikutienės, medicininių paslaugų teikimas miesto gyventojams poliklinikoje nesutriko karantino metu.
„Teikiame ir odontologines paslaugas, ir fizioterapijos paslaugos, tačiau vykdome išankstinę registraciją. Pirminę konsultaciją teikiame telefonu. Nė vienam neatsakome pagalbos,“ – pabrėžė direktorė.
„Dirbame išties labai daug. Juk be įprastų paslaugų tenka dirbti ir su „kovido“ pacientais, tenka ypač saugotis, tenka pildyti daug įvairios dokumentacijos,“ – sakė J. Mikutienė.
Šiuo metu "kovidu" kurorte serga apie 30o palangiškių, apie 550 laikomi pasveikę. Šeši mirė.

 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje antradienį patvirtinta 16 naujų COVID-19 atvejų, serga 66 palangiškiai, nuo pandemijos pradžios kurorte susirgo 2685 Palangos miesto savivaldybės gyventojai, 24 mirė.


Kaip pranešė Palangos miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras, trečiadienį, lapkričio 3 dieną,  Savivaldybėje buvo registruota 17 naujų COVID atvejų, 192 palangiškiai šia infekcija serga, nuo pandemijos pradžios Palangoje užfiksuota 2 300 koronaviruso atvejų.


Kaip pranešė „Palangos tiltui“ Palangos savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, antradienį, spalio  12 dieną, Palangoje užfiksuota 18 naujų COVID-19 atvejų, 125 miestelėnai virusu šiuo metu serga. Nuo pandemijos ligos kurorte buvo patvirtinta 1817 ligos atvejų.


Palanga – vis dar juodojoje COVID-19 zonoje, per parą, iš pirmadienio, spalio 4 d., į antradienį, spalio 5 d., nustatyta 13 naujų koronaviruso atvejų, serga 125 palangiškiai.


Per trečiadienį Lietuvoje nustatyta per 800 naujų koronaviruso atvejų ir epidemiologinė situacija tik prastėja. Tądien Palangoje buvo nustatyta 11 naujų koronaviruso atvejų, šia liga serga 66 palangiškiai.


Kaip praneša Statistikos departamentas, pirmadienį Lietuvoje nustatyti 655 nauji koronaviruso atvejai, mirė dar 5 žmonės. Pirmadienį COVID-19 atvejų Palangoje neregistruota, kurorte dar juo serga 47 asmenys. Nuo pandemijos pradžios koronavirusu Palangoje susirgo 1 078 asmenys.


Kaip pranešė Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, sekmadienį, sausio 24-ąją, Palangoje sekmadienį „kovido“ atvejų neregistruota, serga 358, 409 jau pasveiko, 7 palangiškiai mirė. Per praėjusią parą šalyje izoliuoti 892 asmenys, iš viso izoliacijoje, įskaitant žmones, kuriems patvirtinta COVID-19 liga, šiuo metu yra 73 294 asmenys.  


Kai didžiosios šalies savivaldybės ir jų ligoninės jau džiaugiasi gavę pirmąsias vakcinos prieš koronovirusą siuntas, Palangos sveikatos priežiūros įstaigos dar negali pasakyti, kad pirmosios vakcinos pasieks ir didžiausią šalies kurortą, Palangą. Pirmadienio (gruodžio 28 d.) Jūratė Mikutienė, miesto poliklinikos (Palangos asmens sveikatos priežiūros centro) direktorė, o...


Ketvirtadalis „kovido“ atvejų Palangoje – besimptomiai, kurorte koronavirusu serga net dvejų metukų vaikutis su tėvais, o praėjusį ketvirtadienį, poliklinika kartu su Savivaldybe sprendė klausimą dėl šaldytuvo vakcinoms laikyti įsigijimo. „Deja, atrodo, kad dėl milžiniškos paklausos (šaldytuvams vakcinoms nuo COVID-19 laikyti) tiekėjai kol kas...


Ketvirtadalis „kovido“ atvejų Palangoje – besimptomiai, kurorte koronavirusu serga net dviejų metukų vaikutis su tėvais, o rytoj (ketvirtadienį) su Savivaldybe bus sprendžiamas klausimas dėl šaldytuvo vakcinoms laikyti įsigijimo. Skaitykite visą interviu su Jūrate Mikutiene, Palangos miesto poliklinikos (oficialiai, Palangos asmens sveikatos priežiūros centro - aut.)...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius