Palangos poliklinikos direktorė Jūratė Mikutienė: „Kada pirmieji skiepai pasieks Palangą, dar nežinome, "kovido" atvejų Palangoje sumažėjo"

Linas JEGELEVIČIUS, 2020-12-28
Peržiūrėta
1652
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos poliklinikos direktorė Jūratė Mikutienė: „Kada pirmieji skiepai pasieks Palangą, dar nežinome, "kovido" atvejų Palangoje sumažėjo"

Kai didžiosios šalies savivaldybės ir jų ligoninės jau džiaugiasi gavę pirmąsias vakcinos prieš koronovirusą siuntas, Palangos sveikatos priežiūros įstaigos dar negali pasakyti, kad pirmosios vakcinos pasieks ir didžiausią šalies kurortą, Palangą. Pirmadienio (gruodžio 28 d.) Jūratė Mikutienė, miesto poliklinikos (Palangos asmens sveikatos priežiūros centro) direktorė, o kartu ir šeimos gydytoja, sakė „Palangos tiltui“, kad centras dar datos (kada pasieks pirmoji vakcinos siunta) dar nežino.

"Rytoj, antradienį (gruodžio 29 d.) Lietuvą pasieks antrojo vakcinos siunta. Šiandien, pirmadienį, gavome (iš Sveikatos ministerijos) nurodymą dar kartą peržiūrėti sąrašus kurorto medicinos darbuotojų, kurie dėl savo darbo specifikos (artimų kontaktų su COVID-19 sergančiaisiais, taip pat su rizikos grupėms priklausančiais žmonėmis) pirmiausia skiepysis. Tokį patikslintą sąrašą pateikėme iki pirmadienio 14 val. Pirmiausia, manyčiau, medikai dirbantys stacionare bus paskiepyti," - sakė J. Mikutienė.

Palangos miesto Savivaldybė atliko tyrimą - paaiškėjo, kad iš 123 kurorte dirbančių slaugos ir palaikomojo gydymo paslaugas teikiančių asmens sveikatos priežiūros bei socialinių paslaugų įstaigų darbuotojų skiepytis neprieštarautų 81. Anot Savivaldybės, reikėtų paskiepyti 15 Palangoje dirbančių medikų, susijusių su labai didele sąlyčio su užsikrėtusiais rizika. Savivaldybės duomenimis, iš beveik tūstančio – tiksliau, 888 Palangoje esančių vidutinės rizikos sveikatos sistemos darbuotojų, skiepytis sutiko 500. Savivaldybės skaičiavimais, tarp gyventojų, kurie tuomet, kai vakcina jau būtų paskirstyta savivaldybių poreikiams, turėtų būti paskiepyti pirmieji mieste, yra 4122 žmonės, vyresni nei 65 metų amžiaus ir priskirti didelei rizikai dėl komplikacijų užsikrėtus virusu ar net letalinės baigties.

Kaip teigė J. Mikutienė, pastarosiomis dienomis Palangoje fiksuojama mažiau koronaviruso atvejų.

"Nesiečiau tai tik su šventėmis, juk mobilioji (koronaviruso) tepinėlių brigada veikė. Mūsų poliklinikoje "kovido" atvejų matome jau mažiau. Dėl to labai džiaugiamės, tačiau kalbėti apie reiškimgą pokytį - dar pe anksti," - pabrėžė poliklinikos direktorė.

Anot jos, ketvirtadalis „kovido“ atvejų Palangoje – besimptomiai.

Pirmadienį buvo pranešta, kad12 Palangos miesto globos namų gyventojų, kuriems buvo nustatyta COVID-19 liga, šeimos gydytojų sprendimu laikomi pasveikusiais – informavo Palangos miesto globos namų administracija. Šiuo metu COVID-19 dar tebeserga 4 šios įstaigos darbuotojai.

Siekiant užkirsti kelią galimam koronaviruso infekcijos plitimui, Palangos miesto globos namuose laikomasi visų saugumo priemonių.

 Palanga tikisi gauti Pfizer vakciną. Poliklinika jau yra pateikusi savo skaičiavimus, kiek Palangai reikėtų gauti vakcinų nuo COVID-19, kad miesto gyventojai prieš jį įgytų kolektyvinį imunitetą. Manoma, kad mieste skiepytis turėtų apie 10 tūkstančių gyventojų, kad kurorto bendruomenė įgytų vadinamąjį bandos imunitetą.

Sveikatos apsaugos ministerija pranešė, kad iki kovo pabaigos planuoja paskiepyti visus medikus, slaugos namų gyventojus ir vyresnius nei 80 metų žmones.

Anot J. Mikutienės, medicininių paslaugų teikimas miesto gyventojams poliklinikoje nesutriko karantino metu.

„Teikiame ir odontologines paslaugas, ir fizioterapijos paslaugos, tačiau vykdome išankstinę registraciją. Pirminę konsultaciją teikiame telefonu. Nė vienam neatsakome pagalbos,“ – pabrėžė direktorė.

„Dirbame išties labai daug. Juk be įprastų paslaugų tenka dirbti ir su „kovido“ pacientais, tenka ypač saugotis, tenka pildyti daug įvairios dokumentacijos,“ – sakė J. Mikutienė.
Šiuo metu "kovidu" kurorte serga apie 300 palangiškių, apie 550 laikomi pasveikę. Šeši mirė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Kai didžiosios šalies savivaldybės ir jų ligoninės jau džiaugiasi gavę pirmąsias vakcinos prieš koronovirusą siuntas, Palangos sveikatos priežiūros įstaigos dar negali pasakyti, kad pirmosios vakcinos pasieks ir didžiausią šalies kurortą, Palangą. Pirmadienio (gruodžio 28 d.) Jūratė Mikutienė, miesto poliklinikos (Palangos asmens sveikatos priežiūros centro) direktorė, o...


Ketvirtadalis „kovido“ atvejų Palangoje – besimptomiai, kurorte koronavirusu serga net dvejų metukų vaikutis su tėvais, o praėjusį ketvirtadienį, poliklinika kartu su Savivaldybe sprendė klausimą dėl šaldytuvo vakcinoms laikyti įsigijimo. „Deja, atrodo, kad dėl milžiniškos paklausos (šaldytuvams vakcinoms nuo COVID-19 laikyti) tiekėjai kol kas...


Prasiplėtusiam „Gradiali“ pernai prireikė per 10 tūkst. kubų vandens daugiau ir per 2019 metus sunaudojęs apie 24,7 tūkst. kubų šis sveikatos centras tapo vandens pirkimo lyderis, kuris gerokai atitrūko 21 tūkst. kubų vandens ribos nepasiekusios "Palangos gintaro" sanatorijos bei "Palangos" viešbučių komplekso.


Vyriausybė pritarė vakcinos nuo koronaviruso iš „Sanofi Pasteur & GSK“ įsigijimui, tačiau žinomam palangiškiui, Palangos Sveikatos mokyklos įkūrėjui, o dabar Seimo nariui (atstovauja Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą – L.J.) Dainiui Kepeniui „kovidas“ yra „pasaulinės vaistų gamintojų mafijos sąmokslas“, o vakcina –...


Palangos galerijoje "Ramybė" atidarytos dvi parodos: Šiuolaikinės autorinės juvelyrikos paroda "Simbiozė" ir tapybos paroda "Multivitaminai".


Šią savaitę netilo "Palangos tilto" telefonas: Valstybinė mokesčių inspekcija, pakvietusi po "kovido" mokesčių mokėtojus apsilankyti vietos VMI padaliniuose ir pasirūpinti gyventojų pajamų mokesčiu ir kitomis mokestinėmis prievolėmis, sukėlė palangiškių pasipiktinimo bangą.


Ketvirtadienį, balandžio 9 d., nuotoliniu būdu įvykusiame miesto savivaldybės Tarybos posėdyje Tarybos valdančiųjų konservatorių balsais Rima Narkienė, nebuvo patvirtinta Palangos lopšelio-darželio "Gintarėlis" direktore, nors anksčiau visi Tarybos komitetai balsavo už jos kandidatūrą. R. Narkienė "Palangos tiltui" sakė, kad toks Palangos Tarybos balsavimas dėl...


Laiškanešiai karantino metu turi labiau suktis: siuntų padaugėjo, be to, laiškanešiai į namus atneša ne tik mėgstamą leidinį, tačiau ir socialines išmokas, kai kam - ir pensijas. "Palangos tiltas" kalbėjosi su "Lietuvos pašto" Palangos skyriaus vadove Modesta Mėliūniene.


Saulius Čepkauskas, transporto įmonės UAB „Vlasava“ direktorius, sakė: "Neslėpsiu, mums dabar – nelengvas metas. Gerokai sumažėjo keleivių, o mums, kaip vežėjui, reikalavimai keliami dideli."


Žygimantas Šeštokas, "Palangos kuršiai" direktorius: "Komanda pradeda NKL sezoną gerai nusiteikusi" (visą interviu skaitykite laikraštyje "Palangos tiltas" kitą penktadienį).


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius