Palangos pulsas

"Palangos tilto" informacija, 2016-08-29
Peržiūrėta
36
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos pulsas

Europos Komisijos svečias – Palangoje

Šiandien ir rytoj Lietuvoje lankysis Europos Komisijos Transporto ir turizmo komiteto pirmininkas, Europos parlamento (EP) narys Michaelis Crameris. Vienas pagrindinių vizito tikslų – pristatyti „EuroVelo 13“ dviračių trasą, kuri driekiasi Lietuvos pajūriu, palei buvusią „Geležinę uždangą“ – po Antrojo pasaulinio karo padalintos Europos ribas. Trasa tęsiasi 6800 km. Europarlamentaras rytoj Palangos tarptautiniame oro uoste surengs spaudos konferenciją apie Europos transporto bendrąją politiką.

Kviečiami į autogenines treniruotes

Penktadienį (rugsėjo 2 d.) poilsio ir sveikatinimo komplekse „Atostogų parkas“ prasideda metafizikos mokslų daktaro Vilimanto Zablockio vedamos autogeninės treniruotės, kurių metu bus mokoma atsipalaidavimo meno. Treniruotės – mokamos.

„Nykštukas“ pasirengęs Rugsėjo 1-ajai

Rugsėjo 1-ąją dalis lopšelio-darželio „Nykštukas“ auklėtinių žingsniuos i mokyklėlę, o jų gretas papildys nauji vaikai. Ruošiantis naujiems mokslo metams, „Nykštuke“ buvo perdažytos ir atnaujintos lauko priemonės: vaikų žaidimų aikštelės, įranga, net 11 smėlio dėžių džiugina mažuosius. Buvo pakeista jų danga, atitinkanti visus higienos reikalavimus, sauganti naujai atvežtą smėlį. Visų darželio vaikų grupių grindys ir laiptinės taip pat perdažytos, atnaujintos. Koridoriai pasipildė naujomis, gražiomis kambarinėmis gėlėmis. Vaikučių džiaugsmui kiekvienoje grupėje bus po du minkštus kampus mažiesiems pailsėti ir nusiraminti. Priešmokyklinėse grupėse iškloti nauji žaidimų takeliai, taipogi vaikų rankytėse jau nuo rudens mirgės nauji, iš Vokietijos atvežti modernūs žaisliukai, kurie ypač naudingi mažiesiems, jų smulkiajai motorikai lavinti. Rudenį į grupes susirinks daugiau nei 204 vaikai – visos grupės efektyviai užpildytos.
Rugsejo1-ąją „Nykštuko“ laiptinėje atidaroma tapytojos Daivos Stonkuvienės paroda. Bus galima žvilgtelėti į menininkės tapybą ant šilko gėlių tematika.

Plūstelėjusios minios iškrėtė bėdų

Per savaitgalį Palangos policijos komisariate iš viso pradėti 8 ikiteisminiai tyrimai, rašo „Lietuvos rytas“. Jau praėjusio penktadienio vakarą prasimankštinti turėjo 21 metų VST grandinis – jam J. Basanavičiaus gatvėje teko pavargti, kol buvo sutramdytas metais vyresnis neblaivus poilsiautojas, kuriam nustatytas 1,81 promilės girtumas. Prieš vidurnaktį prie klubo agresyvus jaunuolis iškeikė jį bandžiusius sudrausminti pareigūnus, o sulaikomas kibo į atlapus ir vieną jų sužalojo. Grandinio laipsnį turintis VST pareigūnas patirtus sužalojimus gydosi ambulatoriškai. Narsuolis buvo uždarytas į areštinę, o jo atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl pasipriešinimo pareigūnui.

Kuriozinė vagystė Palangoje

Šeštadienį vakare vidutinio amžiaus vilnietis sumanė išsimaudyti jūroje. Visus vertingus daiktus – mobilųjį telefoną, dokumentus, piniginę – jis paliko automobilyje, skelbia lrytas.lt. Atėjęs į paplūdimį jis rūbus pasidėjo ant smėlio ir nėrė į bangas. Vieną kartą išnėręs įsitikino, kad jo palikti daiktai yra vietoje, tačiau po antro išnėrimo jis nieko neberado. Kartu su rūbais dingo vilniečio laikrodis ir automobilio rakteliai. Tačiau labiausiai jam buvo gaila pavogtų garsaus gamintojo firminių šlepečių. Tik su trumpikėmis likusiam vyrui nebeliko nieko kito, kaip prašyti praeivių paskambinti į policiją. Atvežtas pas pareigūnus vilnietis susisiekė su Klaipėdoje gyvenančiu savo draugu, kuris nuo vagių nukentėjusiam poilsiautojui atvežė drabužių. Be to, jam dar reikėjo spręsti galvosūkį, kaip patekti į paliktą užrakintą savo automobilį. Vilnietis nepanoro, kad policija bandytų ieškoti jo drabužių vagių, ir atsisakė rašyti prašymą pradėti ikiteisminį tyrimą. Jis tik prašė, kad pareigūnai jam išduotų vagystės faktą patvirtinančią pažymą, nes vilniečio turtas buvo draustas.

Didelė avarija tarp Palangos ir Šventosios

Du žmonės buvo sužaloti penktadienį pusiaukelėje tarp Palangos ir Šventosios, laiku nesustojusiam sunkvežimiui įskriejus į tris lengvuosius automobilius. Pirminiais duomenimis, nukentėjusių žmonių sužalojimai nėra dideli. Penktadienį apie 15 val. kelyje Palanga–Liepoja link Šventosios važiuojantis automobilis sustojo praleisti iš priekio važiuojančių mašinų. Automobilio vairuotojas ruošėsi sukti į kairę, į Monciškes. Paskui šį automobilį važiavusi mašina irgi sustojo, jos vairuotojas laukė, kol vėl galės važiuoti tiesiai. Tuo metu iš galo atlėkęs sunkvežimis trenkėsi į stovinčius automobilius. Pirmasis nuskriejo į kairę ir rėžėsi į dar vieną mašiną, turėjusią sukti į kairę, į pagrindinį kelią iš Monciškių. Šio automobilio vairuotojas stovėjo ties sankryža ir laukė, kol galės atlikti manevrą. Po smūgio į stovinčius automobilius sunkvežimis nuvažiavo nuo kelio ir griovyje nuvirto ant šono. Per avariją nukentėjo du žmonės. Dūžtantys stiklai vienam sužalojo akį, kitam pateko į burną. Abu nuvežti į ligoninę. Palangos policija pradėjo avarijos aplinkybių tyrimą ir aiškinasi nelaimės smulkmenas.

Kainos Palangoje jau smunka

Saulei paskutiniam rugpjūčio savaitgaliui atseikėjus šilumos, penktadienį vakare link Palangos nusidriekė eilės automobilių. Per naktį aprimęs mašinų srautas prie jūros vėl patraukė šeštadienį. Jau po pietų norintys patekti į kurortą nuo Šiaulių pusės mašinų kolonoje paskutinius keletą kilometrų judėjo vėžlio greičiu, o automobilių spūstys buvo justi jau Kretingoje.
Tačiau net ir tokią dieną Palanga toli gražu dar nebuvo sausakimša, nes savadarbiais plakatais mojuojančių būsto nuomotojų pakelėse buvo nemažai, rašo lrytas. Matyt, norėdami bent išlaižyti šiemet pustuštį vasaros dubenį poilsiautojus viliojantys būstų savininkai akivaizdžiai buvo kilstelėję siūlomos nakvynės kainą. Tačiau pakelių medžiotojai ne kažką pešė – beveik visos mašinos rūko pro šalį, nes ir poilsiautojai supranta, kad atvykęs į Palangą be iš anksto sutartos nakvynės gausi tai, kas liko.
Ramesni šį savaitgalį buvo viešbučiai. Kaip teigė 30 kambarių turinčios „Palangos vėtros“ pardavimų vadybininkė Laura Sugintienė, net ir paskutinis vasaros savaitgalis apyvartai jokios įtakos nepadarė, nes visi viešbučio kambariai šiomis dienomis buvo užsakyti dar vasaros pradžioje. Tiesa, pirmadienį poilsiautojų staigiai sumažėjo. Štai, nuo praėjusio pirmadienio 126 eurus kainavęs dvivietis atpigo iki 89 eurų, o nuo spalio jo kaina kris dar 30 eurų.
Šį savaitgalį kambarių kainas sumažino visi kurorto viešbučiai. „Alangoje“ apie 100 eurų kainavęs dvivietis nuo rugpjūčio 18 dienos atpigo beveik 20 eurų, o nuo rugsėjo 5-osios tekainuos 41 eurą. Nors visi palangiškiai keiksnoja šiemet itin prastą ir lietingą vasarą, Palangos viešbučiai, regis, ją išgyveno be didesnių praradimų. Štai „Palangos vėtros“ šio sezono užimtumas siekė 82 proc. – panašiai tiek, kiek ir ankstesnių vasarų metu. Palyginti su ankstesniais metais, minimalų, vos 10 proc. užimtumo smukimą patyrė ir „Alanga“. Tačiau iki šiol per vasaras buvusių pajamų lygį padėjo išlaikyti šiemet gerokai ūgtelėjusi viešbučio restorano apyvarta. Įvertinus visą vasarą, mažiau užimta buvo ir „Palangos žuvėdra“. Anksčiau šis viešbutis per visą vasarą būdavo užimtas apie 80 proc., šiemet kambariai buvo apgyvendinti kiek daugiau nei 70 proc.

Paroda Šventojoje

Rugsėjo 17 d. „Jūros ir baltų vienybės dienos“ minėjimo proga Šventosios g. 1, pirmame aukšte (Palangos kultūros ir jaunimo centro patalpose), 15 val. bus pristatoma fotografijų paroda „Jotvos vartams atsivėrus 2013–2016“. Paroda perteikia Alytaus tradicinio gyvosios istorijos festivalio „Jotvos vartai“ retrospektyvines akimirkas (Jotva – baltų žemė).
Pasak Palangos kultūros ir jaunimo centro kultūrinės veiklos vadybininkės Monikos Jarulytės, parodą pasirinkta eksponuoti būtent Šventojoje dėl keleto priežasčių. „Pirmiausia, kartu su „Jotvos vartų“ organizatoriais siekiama panašaus tipo festivalį surengti ir pajūrio miestelyje, turinčiame kuršiškas ištakas, antra – fotografijose perteikiamas baltiškas paveldas, kurį verta prisiminti minint Baltų vienybės dieną“, – sakė M. Jarulytė. Parodoje bus galima pamatyti Jurgitos Judickaitės Tamulienės, Stasio Šmigelsko, Viliaus Kuchalskio, Rasos Valiukevičiūtės, Dariaus Minsės, Jūratės Marčiulaitienės ir kitų „Alytaus fotografų klubo“ narių darbus. „Jūros ir baltų vienybės dienos“ šventės metu Šventojoje laukia ir kitos pramogos: „vikingų“ laivų varžybos, koncertai, amatininkų dirbtuvės, žuvienės degustacija ir daug kitų siurprizų.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Palangos tiltas“ siekia Jums pateikti kuo daugiau įvairesnių žinių. Skaitykite nuo šiol „Palangos pulsą“ laikraščio antrajame puslapyje. Norite pasidalinti žinia, naujiena, informacija? Praneškite mums! Redakcijos telefonas – 8 460 40004


Savaitės pulsas (2011-01-15)  1

Žinias rinko Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Alfredas Pumpulis, 2011 01 17 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2011-01-08)

Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 10 | Rubrika: Miestas

Savaitės pulsas (2011-01-08). Savivaldybės internetinė svetainė neatitinka reikalavimų.  Moldavai Palangoje. Sveikuolių negąsdina joks oras. Moksleivių klube atsisveikinta su eglutėmis: Tautinių šokių kolektyvų – jaunųjų narių bei „Bočių“, kuriems vadovauja Janina Serapinienė ir Rimas Tranauskas, aktyvumo dėka visi drauge dainavo ir šoko, aplinkosaugininkas...


Savaitės pulsas (2011-01-05)  1

Linas Jegelevičius, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 05 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-18)  1

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Alfredas Pumpulis, 2010 12 20 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-15)

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 12 15 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-11)

Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, 2010 12 13 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-08)

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, 2010 12 08 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 12 06 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, Gediminas Griškevičius, Dalia Jurgaitytė, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas