Palangos pulsas

Palangos tiltas, 2016-09-19
Peržiūrėta
235
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos pulsas

Konkursas „Mano augintinis“

Pasaulinė gyvūnijos diena minima spalio 4-ąją. Pasaulinės gyvūnijos dienos proga Palangos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ir UAB „Mano augintinis“ organizuoja vaikų piešinių konkursą „Mano augintinis – mano draugas“. Konkurse gali dalyvauti vaikai iki 12 metų  amžiaus, piešinius pristatyti iki rugsėjo 30 d. į Palangos VMVT Vasario 16-osios g. 35a, Palanga. Spalio 4 d. 14 val. Palangos VMVT vyks  piešinių konkurso „Mano augintinis – mano draugas“ laimėtojų apdovanojimas.

Atidaryta paroda

Rugsėjo 17 d. 16 val. A. Mončio namuose-muziejuje (S. Daukanto g. 16, Palanga) atidaryta kolektyvinė paroda „Scenos“. Parodoje eksponuojamas fotografijas vienija tipologiška žvilgsnio strategija. Autoriai fiksuoja aplinkas ir personažus laikydamiesi griežtai nustatyto metodo. Autorių darbus galime priskirti vokiškajai deadpan estetikai, kuri plačiai paplitusi pasaulyje, o Lietuvos fotografijos lauke pasireiškia tik fragmentiškai kai kurių autorių darbuose. Tad parodoje matome ne tik su fotografijos menu siejamų menininkų darbus, bet ir šiuolaikinio meno lauko dalyvius. Parodos autoriai: Dainius Liškevičius, Alvydas Lukys, Vilma Samulionytė, Gytis Skudžinskas, Darius Žiūra.

Pas kaimynus

Praėjusio ketvirtadienio, rugsėjo 15-osios, popietę į Kuršių marias buvo įkritęs žvejys, kurį operatyviai išgelbėjo uosto locmaniniai kateriai. Apie į vandenį ties II-ąja „Smiltynės“ perkėla įkritusį žveją apie 14.55 val. dispečeriui pranešė locmaninio katerio „Mingė“ įgula. Žvejys netrukus išgelbėtas.
„Vyriškis į vandenį įkrito nuo krantinėje esančių sutvirtinimų. Incidentas įvyko Smiltynės pusėje, ne uosto akvatorijoje. Locmaniniam kateriui priplaukti buvo sudėtinga, nes yra per seklu. Buvo išsiųstas kateris „Zunda“, tačiau pro šalį plaukė vilkikas „VS 1“, kuris nuleido guminę valtelę ir išgelbėjo žmogų, jį perdavė medikams“, – sakė Uosto kapitono pavaduotojas Eduardas Ringis.

Krepšinis Palangoje

​Pirmosios draugiškos „BC Palanga“ rungtynės namų arenoje – jau šiandien, rugsėjo 20-ąją. Palangos komandai iššūkį mes Kretingos „Kretinga“ ekipos krepšininkai. Įėjimas nemokamas. Rungtynių pradžia – 19.30 val. Ateikite ir palaikykite komandą.

Keliaujanti paroda apie popiežių

Rugsėjo 22 d. 11 val. Palangos miesto savivaldybėje (Vytauto g. 112, II aukštas) bus atidaryta paroda „Popiežiaus Pranciškaus viešnagė Izraelyje“. Parodoje pristatomos per 20 nuotraukų, geriausiai atskleidžiančių istorinio įvykio atmosferą ir svarbiausius popiežiaus kelionės susitikimus. Parodą atidarys ir pristatys J. E. Izraelio valstybės ambasadorius Amiras Maimonas, Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų parapijos klebonas kun. dr. Marius Venskus ir Palangos miesto savivaldybės meras Šarūnas Vaitkus. 2014 m. gegužę įvyko pirmasis popiežiaus Pranciškaus ir ketvirtasis popiežiaus apsilankymas Šventojoje žemėje.
Nuo praėjusių metų rugpjūčio mėnesio, kuomet paroda buvo pristatyta Vilniaus Katedros aikštėje, ji buvo eksponuota Šiauliuose, Žagarėje, Panevėžyje, Biržuose, Kupiškyje, Elektrėnuose, Kaune, Marijampolėje, Birštone, Alytuje ir Molėtuose. Šių metų rugpjūčio mėnesį paroda persikėlė į Vakarų Lietuvą ir buvo pristatyta Šilutėje, o nuo rugsėjo 22 d. ji bus eksponuojama Palangoje. Palangos miesto savivaldybėje parodą bus galima apžiūrėti iki rugsėjo 28 d. Rugsėjo 29 d. paroda bus perkelta į Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų ir ten eksponuojama iki spalio 5 d.
Daugiau informacijos: Palangos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Kristina Litvinienė, tel. (8 460) 48 557, el. p. [email protected]

Paskaita apie energetinį lauką

Moksliniais tyrimais įrodyta, kad visa informacija apie žmogų slypi jo energetiniame lauke. „Kiekviena gyva būtybė, taip pat ir žmogus, yra sudarytas ne tik iš materijos (fizinio kūno), bet turi ir subtilias (energoinformacines) struktūras, kurios atspindi ne tik fizinę būklę, bet lemia ir emocijas, mintis, jausmus bei ketinimus“, – teigia technologijos mokslų daktaras A. Dabkevičius.
Jis šiandien, rugsėjo 20 dieną, 18 valandą, ves nemokamą paskaitą „Žmogaus energinis laukas ir čakros“, kurioje apžvelgs žmogaus energinių laukų struktūrą, lygius ir sluoksnius, taip pat pateiks čakrų energetinių centrų harmonizavimo metodus. Paskaitos lankytojai turės galimybę susipažinti su energinio lauko fotografavimo ir vizualizavimo metodais: „Kirliano“ ir GDV (angl. Gas Discharge Visualization). Diagnostikos metu vien tik iš žmogaus lauko nuotraukos galima atsakyti į labiausiai visiems rūpimus geros savijautos klausimus ir objektyviai įvertinti žmogaus fizinio kūno sveikatos lygį ir psichoemocinę būklę. Po paskaitos dalyviai turės galimybę pasidaryti savo energetinio lauko ir centrų diagnostiką, kurios kaina – 30 Eur. Būtina išankstinė registracija tel. +37060785888.

Šventoji šurmuliavo

Savaitgalį Šventosios gyventojų ir svečių laukė itin daug įspūdingų renginių – rugsėjo 17 d. čia vyko Jūros ir Baltų vienybės dienos minėjimas bei tarptautinis bendruomenių festivalis „Vilingis“.
Rugsėjo šventės Šventojoje jau tapo tradicija – taip norima pakviesti linksmai ir įsimintinai pažymėti vasaros pabaigą, suburti vietos bendruomenę bei pasidžiaugti nors ir rudenėjančiais, bet vis dar šiltais orais.

Atidaryta paroda „Mainos rūbai margo svieto“

Rugsėjo 18 dieną Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaitykloje atidaryta paroda „Mainos rūbai margo svieto“ . Čia ryškiausiomis spalvomis mirga nacionaliniai kostiumai iš Latvijos Kuržemės, Vakarų Ukrainos, Rusijos Podolsko krašto, Žemaitijos ir Klaipėdos krašto. Ekspoziciją papildo įvairūs aksesuarai: pirštinės, kojinės, riešinės, juostos, delmonai, skraistės, skaros ir netgi nosinaitės. Parodą visą savaitę (iki rugsėjo 24 d.) lydės tarptautinis tradicinės tekstilės pleneras ,,Sijonas: tradicijos ir improvizacijos“. Tarptautiniame plenere mielai sutiko dalyvauti pati mados dizainerė Jolanta Rimkutė su savo konstruktore Rūta Vaitiekūniene. O taip pat Liepojos liaudies taikomojo meno studija ,,Kursa“, Podolsko tradicinės rusų kultūros centras ,,Istoki“, Lvovo dailės akademijos tekstilės katedros docentė Zenovija Šulga su savo studentėmis, Lietuvos dailės akademijos studentės ir palangiškės randarbių mylėtojos. Plenero metu vyks paskaitos, atviros kūrybinės dirbtuvės ir meistriškumo pamokos. Plenero darbai ir mados dizainerės Jolantos Rimkutės sijonų kolekcija „Improvizacijos“ bus pristatomi renginyje ,,Palangos stalas“ rugsėjo 24 dieną 16 val. Palangos vasaros skaitykloje. Sijonus etniniais motyvais demonstruos žavios Palangos ir Kretingos panelės, o lydės world/ethno projektas Esatis. Šventės dieną (rugsėjo 24 d.) prie vasaros skaityklos nuo 13 val. vyks įvairiausi žaidimai ir edukacijos su siūlais bei audiniais: audimai, pynimai, siuvimai. Bus rankdarbių turgelis, kuriame žėrės latviškos pirštinės ir kiti ukrainietiški, lietuviški rankdarbiai. 15 val. koncertuos folkloro ansamblio ,,Mėguva“ kapela.

Palangoje – Konstitucijos egzaminas

Rugsėjo 27 d., antradienį, 12 val., Palangos miesto bendruomenė kviečiama dalyvauti Konstitucijos egzamine ir išmėginti savo Konstitucijos žinias. Jubiliejiniame 10-ame Konstitucijos egzamine taip pat kviečiami dalyvauti visi Lietuvos piliečiai. Egzamino užduotys yra skirtos skirtingoms tikslinėms grupėms: teisinį išsilavinimą turintiems ir jo siekiantiems piliečiams bei piliečiams, neturintiems ir nesiekiantiems teisinio išsilavinimo. Konstitucijos egzaminas vyks Palangos miesto savivaldybės administracijos pastate (Vytauto g. 112, Palangoje, 232 kab., direktoriaus pasitarimų kabinete). Egzamino trukmė – 45 min. Visus mūsų bendruomenės narius, norinčius pasitikrinti teisines žinias, kviečiame registruotis į Konstitucijos egzaminą 2016 portale DELFI (www.delfi.lt/konstitucijos-egzaminas/) arba rugsėjo 27 d. 12 val. atvykus laikyti egzamino į Palangos miesto savivaldybės administracijos pastatą (Vytauto g. 112, Palangoje, 232 kab., direktoriaus pasitarimų kabinetą). Daugiau informacijos: www.konstitucijosegzaminas.lt Egzamino koordinatorius savivaldybėje – N. Danijelianc, tel. (8 460) 41 402, el. p. [email protected]

Įamžins Stasio Povilaičio atminimą

Palangos miesto savivaldybės administracijos organizuojamam Dainininko Stasio Povilaičio atminimo įamžinimo Palangoje idėjos projekto konkursui (toliau – Konkursas) pateikti 7 idėjos projektai. Šie projektai eksponuojami Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje, Vytauto g. 61 (III aukštas) nuo 2016 m. rugsėjo 10 d. Vienas populiariausių dainininkų šviesaus atminimo maestro Stasys Povilaitis į Palangą gyventi atvyko 1961 m. Baigęs aštuonmetę mokyklą, mokslus tęsė vakarinėje mokykloje. Su vienminčiais buvo subūręs jaunimo estrados ansamblį. Vėliau Vilniuje studijavo žurnalistiką, dainavo įvairiuose ansambliuose, iš kurių žinomiausias „Nerija“. Maestro daugybę kartų koncertavo Palangos vasaros estradoje (dabar – Palangos koncertų salė). 2013 m. Stasys Povilaitis minėjo savo penkiasdešimtmetį scenoje. Paskutinis jo viešas pasirodymas – 2015 m. liepos 6 d., kai jis kartu su kitais atlikėjais atliko tautišką giesmę ant Palangos tilto akcijoje „Tautiška giesmė aplink pasaulį“. Stasys Povilaitis mirė 2015 m. spalio 6 d. Jo valia urna su kremuotais palaikais palaidota Palangos miesto kapinėse.
I-III vietas laimėjusiems projektams bus skiriamos piniginės premijos: I vieta – 3000 Eur, II vieta – 2000 Eur, III vieta – 1000 Eur. Konkurso koordinatorius – Palangos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Kristina Litvinienė, tel. (8 460) 48 557, el. p. [email protected]
Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje eksponuojamų idėjos projektų nuotraukas rasite Facebook profilyje „Palangos kultūros paveldas“.

Palangiškė vis tiek grįžta į gimtąjį miestą

Lrytas.lt straipsnyje „Be pinigų ir valdžios palaikymo Vilija Gečaitė keičia Palangą“ rašo apie veiklią palangiškę merginą Viliją Gečaitę. Vilija prieš porą metų sukūrė judėjimą „Žmonės sportuoja“, kurio dėka palangiškiai ir miesto svečiai galėjo išbandyti įvairiausias sporto šakas Palangoje vasaros metu nemokamai. Buvo nesupratusių tokios V.Gečaitės iniciatyvos ir net besišaipančių iš jos entuziazmo. Toks užmojis stebina, daugelis manė, kad Vilija nuleis rankas, išvyks į užsienį. Tačiau taip nenutiko. Vilija užsienyje studijavo ir tikrai turėjo galimybių likti, tačiau grįžo namo į Palangą. „Patirtis gyvenant kitose šalyse padėjo atkreipti dėmesį, kad tėviškėje žmonėms ne itin svarbu save realizuoti ir kad vienas iš įrankių gali būti sportas. Lietuva pilna ambicingų, gabių ir daug laiko skiriančių darbui žmonių. Tačiau kartu su tuo seka ir eilė problemų. Tai aplinkoje vyraujantis stresas, laiko trūkumas, nesusikalbėjimas, kritinio mąstymo trūkumas, neefektyvus laiko išnaudojimas ar tam tikras žmonių tipas, kuris situacijas geba komplikuoti, o ne spręsti, taip paveikdamas daugelio žmonių emocinę, darbinę būseną, o kartu ir rezultatų efektyvumą“, – kalbėjo Vilija.
Anot jos, Vilnius bei kiti didieji Lietuvos miestai akivaizdžiai lenkia pavyzdžiais, rodančiais, jog žmonių grupės formuojasi, kurdamos poreikį gyvenimo kokybei įvairiose sferose.
„Savo aplinkoje sutinku ambicingų moterų ir vyrų, kuriems nei amžius, nei vaikų skaičius, nei socialinis statusas nekliudo kiekvieną dieną siekti užsibrėžtų tikslų, mėgautis gyvenimu. Norisi, jog tokių žmonių būtų daugiau ne tik didmiesčiuose“, – sako mergina.
Įkvėpta to, kaip vystosi jos įkurtas judėjimas „Žmonės sportuoja“, ir atkaklių trenerių, Vilija ir įkūrė studiją apleistame pastate Palangoje. Studijos vienas iš tikslų yra performuoti nusistovėjusią kultūrą visuomenėje, kurioje iki šiol nebuvo vietos sportui.
„Džiaugiuosi, jog Palangoje „Žmonės sportuoja“ iniciatyva ir susibūrusi moterų trenerių komanda jau įtraukė nemažą dalį gyventojų, kurie ne tik kuria bendruomenės jausmą, bet ir kartu per sportą tobulėja“, – sakė V.Gečaitė.

Už automobilių stovėjimą mokėti jau nebereikia

Nuo rugsėjo 15 dienos už automobilių stovėjimą Palangoje mokėti vėl nebereikia, primena lrytas.lt. Penktadienį, rugsėjo 16-ąją, buvo išjungti visi Palangoje pastatyti 38 parkomatai. Mokestį už automobilių stovėjimą administruojantis savivaldybės Rinkliavų centras suskaičiavo, kad per keturis vasaros sezono mėnesius iš šios rinkliavos gauta apie 360 tūkst. eurų – beveik 12 tūkst. eurų daugiau nei pernai. Šiemet mažiau buvo gauta taip vadinamojo susitaikymo mokesčio, kai už automobilio stovėjimą laiku nesusimokėjęs jo savininkas baudos išvengia iki kitos dienos vidurdienio sumokėdamas 12 eurų. Šią vasarą taip papildomai buvo surinkta apie 25 tūkst. eurų, pernai – 13 tūkst. eurų daugiau. Užtat Rinkliavų centras efektyviau išnaudojo Rąžės automobilių stovėjimo aikštelę. Pernai vasarą ji buvo išnuomota už 14 tūkst. eurų. Šiemet, atsisakius ją nuomoti, už automobilių stovėjimą buvo gauta 43 tūkst. eurų pajamų. Tiesa, apie 12-13 tūkst. eurų Rinkliavų centrui kainavo jos išlaikymas: darbuotojų atlyginimai, apšvietimas, valymas. Šventojoje esanti automobilių stovėjimo aikštelė šią vasarą, kaip ir pernai, už 6 tūkst. eurų buvo išnuomota atrakcionams. Iš viso šią vasarą Rinkliavų centras iš automobilių parkavimo gavo 428 tūkst. eurų – 21 tūkst. eurų daugiau nei pernai. Nors šią vasarą orai buvo prastesni nei pernai, daugiau rinkliavos už automobilių stovėjimą galėjo būti sulaukta dėl to, kad šiemet buvo apmokestintos trys papildomos stovėjimo vietos Vaineikio, Medžiotojų ir Piktuižio gatvėse. „Šios vietos daug pajamų mums neatnešė. Tose gatvėse parkomatai buvo įrengti tam, kad be reikalo mašinų ten nepaliktų poilsiautojai, kurie naktimis neduoda ramybės ten gyvenantiems žmonėms“, – teigė Rinkliavų centro direktorius Bronius Martinkus.

Degė šiukšlės

Praėjusio ketvirtadienio vakarą, apie 22.20 val., Palangos ugniagesiai gavo pranešimą, kad prie Vytauto g. 155 dega laužas. Atvykus į nurodytą vietą, paaiškėjo, kad degė sukrautos šiukšlės.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Palangos tiltas“ siekia Jums pateikti kuo daugiau įvairesnių žinių. Skaitykite nuo šiol „Palangos pulsą“ laikraščio antrajame puslapyje. Norite pasidalinti žinia, naujiena, informacija? Praneškite mums! Redakcijos telefonas – 8 460 40004


Savaitės pulsas (2011-01-15)  1

Žinias rinko Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Alfredas Pumpulis, 2011 01 17 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2011-01-08)

Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 10 | Rubrika: Miestas

Savaitės pulsas (2011-01-08). Savivaldybės internetinė svetainė neatitinka reikalavimų.  Moldavai Palangoje. Sveikuolių negąsdina joks oras. Moksleivių klube atsisveikinta su eglutėmis: Tautinių šokių kolektyvų – jaunųjų narių bei „Bočių“, kuriems vadovauja Janina Serapinienė ir Rimas Tranauskas, aktyvumo dėka visi drauge dainavo ir šoko, aplinkosaugininkas...


Savaitės pulsas (2011-01-05)  1

Linas Jegelevičius, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 05 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-18)  1

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Alfredas Pumpulis, 2010 12 20 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-15)

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 12 15 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-11)

Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, 2010 12 13 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-08)

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, 2010 12 08 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 12 06 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, Gediminas Griškevičius, Dalia Jurgaitytė, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius