Palangos pulsas

Palangos tiltas, 2016-11-03
Peržiūrėta
273
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos pulsas

Pagerbė išėjusius bendražygius

Palangos šaulių kuopos nariai tęsė tradiciją Visų Šventųjų dieną aplankyti Anapilin iškeliavusių bendražygių kapus.
Savo emocijas perteikė Palangos šaulių kuopos senbuvis Petras Neverauskas: „Norėčiau pasidalinti mintimis, ką jaučiau eidamas per Palangos kapines. Kartu su aktyviausiais šaulių būrio nariais siekėme pagerbti mirusius Palangos 6-tosios kuopos jūrų šaulius.
Tai – žmonių likimai, praėjęs gyvenimo kelias, tautos kelias. Visos tautos pragyventas etapas. Tarp jų esama skausmais paženklintų vyrų. Pavyzdžiui, vienas tėvas buvo nukankintas Maskvoje Butyrkos kalėjime. Kiti savo jaunystę praleido gulago lageriuose. Tai – mūsų Palangos miesto visuomenininkai, kurie dalyvavo įvairiuose renginiuose mieste ir už miesto ribų.
Tegul miesto kapinės, mūsų tautos žemės lopinėlis, šildo juos, o mes visada prisiminsime, kad jūs gyvenote tarp mūsų.“

„Palangos istorija jungia kartas“ sulaukė tarptautinio susidomėjimo

Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje lankėsi svečiai iš Latvijos, Lenkijos, Norvegijos bibliotekų bei Skaitymo ir rašymo fondo Briuselyje. Kolegos šiuo metu kuria neformaliojo suaugusiųjų ugdymo metodologiją, kuri stiprins bibliotekų vaidmenį socialinių inovacijų, multikultūriškumo ir kūrybiškumo srityse.
Į Lietuvą atvykusi delegacija lankėsi iš anksto pasirinktose bibliotekose, domėjosi jų veikla ir sėkmingiausiais suaugusiųjų mokymų projektais, iš kurių galėtų pasisemti patirties bei įgyti naudingų žinių. Palangos viešoji biblioteka buvo pasirinkta kaip pažangi ir išskirtinė kurortinio miesto kultūros erdvė. Šio vizito metu ypatingas dėmesys buvo skirtas Palangos viešosios bibliotekos ir partnerio – Palangos kurorto muziejaus – įvykdyto projekto „Palangos istorija jungia kartas“ aptarimui. Svečiams buvo papasakota visa projekto istorija nuo idėjos iki pasiektų rezultatų. Labiausiai juos džiugino tai, kad biblioteka siekia padėti senjorams integruotis į išmaniųjų technologijų pasaulį, o projekto metu bendrai veiklai buvo suburta ir jaunoji, ir vyresnioji karta.

Lina BUTKEVIČIŪTĖ

Pratęstas konkursas

Palangos miesto savivaldybės administracija skelbia dainininko Stasio Povilaičio atminimo įamžinimo Palangoje idėjos projekto konkurso pratęsimą.
Spalio 13 d. įvyko dainininko S. Povilaičio atminimo įamžinimo Palangoje idėjos projekto konkurso projektų vertinimo komisijos posėdis, kuriame buvo vertinami 6 projektai, atitikę konkurso sąlygose numatytus reikalavimus („Maestro Palangoje“, „Stasiui Povilaičiui atminti“, „Moderato“, „Viltis sugrįžti“, „Stasio Povilaičio vardo estrada“ ir „Atleisk man“).
Vertinant pateiktus idėjos projektus atsižvelgta į šiuos kriterijus: idėjos originalumas, savitumas, patrauklumas, meninė vertė, suderinamumas su aplinka, formos ir turinio dermė (asmenybės atspindėjimas meniniame sprendime) bei projekto sąmatos pagrįstumas. Komisijai kilo pagrįstų abejonių, ar konkurso dalyviai turėjo pakankamai laiko parengti idėjos projektus. Atsižvelgusi į visas aplinkybes, komisija nusprendė šį kartą nerinkti laimėtojų ir nutarė pratęsti konkursą. Pateiktų 6 idėjos projektų autoriai konkursui galės palikti tuos pačius projektus, juos koreguoti arba teikti naujus.
Konkurse gali dalyvauti fiziniai asmenys, privatieji juridiniai asmenys, viešieji juridiniai asmenys ar tokių asmenų grupė, galintys parengti ir įgyvendinti dainininko S. Povilaičio atminimo įamžinimo Palangoje idėjos projektą. Konkurse gali dalyvauti ir ūkio subjektų grupė jungtinės veiklos sutarties pagrindu. Pasiūlymui pateikti ūkio subjektų grupė neprivalo įsteigti juridinio asmens.
Konkurso dalyviai registruojami elektroniniu paštu [email protected] Projektas turi būti pateiktas ne vėliau kaip iki 2017 m. vasario 1 d. 12.00 val. šiuo adresu: Palangos miesto savivaldybės administracija, Vytauto g. 112, LT-00153 Palanga (priimamasis).
I-III vietas laimėjusiems projektams bus skiriamos piniginės premijos: I vieta – 3000 Eur, II vieta – 2000 Eur, III vieta – 1000 Eur.
Konkursui pateiktus projektus vertins Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta projektų vertinimo komisija.
Konkurso koordinatorius – Palangos miesto savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Kristina Litvinienė, tel. (8 460) 48 557, el. p. [email protected]

Kada ir kam lapkritį klius per reidus

Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja, kad lapkričio mėnesį policijos pareigūnai šalies keliuose vykdys daug prevencinių eismo dalyvių kontrolės priemonių.
– Lapkričio 1-20 d. – pėsčiųjų, dviračių vairuotojų, vadeliotojų kontrolė (atšvaitų, kitų šviesą atspindinčių elementų elementų naudojimas tamsiuoju paros metu ar esant blogam matomumui; pėsčiųjų važiuojamosios kelio dalies perėjimo ar ėjimo ten, kur draudžiama, kontrolė; eismo reguliavimo signalų, kelio ženklų, ženklinimo reikalavimų, eismo tvarkos automagistralėse laikymasis).
– Lapkričio 14-20 d. – pavojingo ir chuliganiško vairavimo kontrolė.
– Lapkričio 21 d. (pirmadienis) – transporto priemonių vairuotojų blaivumo patikrinimai.
– Lapkričio 21-27 d. – privalomų saugos priemonių (diržai, šalmai) naudojimo, vaikų vežimo automobiliuose taisyklių laikymosi kontrolė; dviračių vairuotojų ryškiaspalvių liemenių su šviesą atspindinčiais elementais naudojimo kontrolė.
– Lapkričio 28-gruodžio 4 d. – transporto priemonių važiavimo greičio kontrolė.
Per dešimt šių metų mėnesių policijos pareigūnai jau išaiškino 306 922 Kelių eismo taisyklių pažeidimus. Daugiausia užfiksuota nustatyto važiavimo greičio viršijimo atvejų – 109 363.
Policija prašo visų būti atsakingais eismo dalyviais, rūpintis ne tik savo, bet ir kitų saugumu, gerbti vienas kitą.

Pokyčiai parduodant alkoholį

Nuo lapkričio 1 dienos skelbti apie alkoholiniams gėrimams taikomas akcijas draudžiama. Apie tai jokios informacijos nebus nei parduotuvėse, nei restoranuose, nebelieka ir lojalumo kortelių.
Šių metų balandį Seimas priėmė Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas, kuriomis nuspręsta patikslinti su alkoholiniais gėrimais susijusius draudimus.
„Pagal priimtus pakeitimus nuo šių metų lapkričio 1 dienos bus draudžiama skelbti apie alkoholinių gėrimų kainų sumažinimą, organizuoti ne tik konkursus, bet ir žaidimus, akcijas ar loterijas, kurie skatintų įsigyti ar vartoti alkoholinius gėrimus“, – rašoma tuomet išplatintame pranešime žiniasklaidai.
Jame taip pat paaiškinta, kad bus draudžiama sudaryti galimybę pirkėjui iš karto ar per tam tikrą terminą arba įvykdžius tam tikras sąlygas po vartojimo pirkimo-pardavimo sutarties sudarymo laimėti prizą, gauti dovanų ar priedą prie alkoholinių gėrimų.
Be to, naujos nuostatos draus ne tik visuomenės informavimo priemonėse išspausdintų, bet ir kitokiais būdais išplatintų kuponų savininkams taikyti fiksuotas nuolaidas alkoholiniams gėrimams arba laikyti šiuos kuponus kitokiomis dalinio arba pilno mokėjimo priemonėmis.

Lėktuvų keleivių duomenys bus perduodami teisėsaugai

Nuo sausio skrydžių bendrovės turės registruoti ir teisėsaugai pateikti informaciją apie visus oro transportu į Lietuvą atvykstančius ir iš jos išvykstančius asmenis.
Policijos diegiama ir nuo 2017 metų sausio 1 dienos pradėsianti veikti keleivių duomenų įrašų informacinė sistema pristatyta vežėjams, pranešė policija. Į Lietuvą atvykstančių ir iš Lietuvos išvykstančių asmenų duomenys bus renkami įgyvendinant direktyvą dėl duomenų apie oro transporto keleivius keitimąsi.
Policijos departamente pažymima, kad praktiškai pradėti rinkti ir tvarkyti keleivių duomenis Lietuva pradės viena pirmųjų Europoje.
Pasak policijos generalinio komisaro pavaduotojo Edvardo Šilerio, sistema leis veiksmingai ir laiku atskleisti rengiamas, daromas ar padarytas nusikalstamas veikas, ypač latentinio pobūdžio.

Primena pasikeitusias taisykles kelyje

Nuo antradienio lengvaisiais automobiliais, motociklais automagistralėse leidžiama važiuoti ne didesniu kaip 110 kilometrų per valandą greičiu. Šis reikalavimas galios iki kovo 31 dienos. Vasaros sezonu leidžiamas 130 kilometrų per valandą greitis. 110 kilometrų per valandą greičio ribojimas nuo antradienio įsigalioja ir greitkeliuose.
Nuo balandžio iki lapkričio čia leidžiamas 120 kilometrų per valandą greitis.
„Keičiantis oro sąlygoms, keičiasi ir eismo sąlygos, todėl visų vairuotojų prašome kelyje elgtis atsakingai. Pėstiesiems norime priminti, kad tamsiuoju paros metu dėvėti atšvaitą yra būtina“, – skelbia Automobilių kelių direkcija.
Nuo antradienio taip pat leidžiama naudoti dygliuotas padangas. Naudojant tokias padangas būtina prisiklijuoti skiriamąjį ženklą. Nuo lapkričio 10-osios bus draudžiama eksploatuoti automobilius su vasarinėmis padangomis.

Jaunimas taupo ateičiai

Net 68 proc. 18-25 metų jaunuolių kas mėnesį atideda lėšų nenumatytiems atvejams ar ateities pirkiniams.
Beveik kas penktas (17 proc.) šios amžiaus grupės jaunuolis per mėnesį atsideda daugiau nei 100 eurų, kas dešimtas – nuo 51 iki 100 eurų, o kas trečias – nuo 11 iki 50 eurų, rašoma seb.lt. Tai rodo SEB banko užsakymu atlikto tyrimo duomenys.
„Santaupoms atidedamų lėšų dydis priklauso ne tik nuo jaunuolių gaunamų pajamų, bet ir nuo finansų planavimo gebėjimų. Tie, kas užsidirba patys, disponuoja didesnėmis pajamomis negu tie, kas gyvena iš tėvų paramos. Kita vertus, tie, ką finansiškai remia tėvai, gali būti mažiau suinteresuoti taupyti pinigus, nes galvoja, kad tėvai juos rems ir toliau,“ – sako SEB banko šeimos finansų ekspertė Julita Varanauskienė.
Taupyti prasčiausiai sekasi patiems jauniausiems – 18-19 metų žmonėms. Neretai tai dar moksleiviai ar pirmų kursų studentai. Dauguma jų prioritetą teikia tik ką prasidėjusioms studijoms, o ne susipažinimui su darbo rinka. Vadovaujantis tyrimo duomenimis, taupyti pavyksta tik kas antram dvidešimtmečiui (57 proc.), o pasiekęs 25 metus, pinigų susitaupo net du trečdaliai respondentų (76 proc.).
SEB banko užsakymu, jaunimo finansų tyrimą 2016 m. rugpjūčio mėnesį atliko žiniasklaidos planavimo agentūra „Mindshare“. Iš viso buvo apklausti 500 18-25 metų Lietuvos jaunuolių.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Palangos tiltas“ siekia Jums pateikti kuo daugiau įvairesnių žinių. Skaitykite nuo šiol „Palangos pulsą“ laikraščio antrajame puslapyje. Norite pasidalinti žinia, naujiena, informacija? Praneškite mums! Redakcijos telefonas – 8 460 40004


Savaitės pulsas (2011-01-15)  1

Žinias rinko Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Alfredas Pumpulis, 2011 01 17 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2011-01-08)

Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 10 | Rubrika: Miestas

Savaitės pulsas (2011-01-08). Savivaldybės internetinė svetainė neatitinka reikalavimų.  Moldavai Palangoje. Sveikuolių negąsdina joks oras. Moksleivių klube atsisveikinta su eglutėmis: Tautinių šokių kolektyvų – jaunųjų narių bei „Bočių“, kuriems vadovauja Janina Serapinienė ir Rimas Tranauskas, aktyvumo dėka visi drauge dainavo ir šoko, aplinkosaugininkas...


Savaitės pulsas (2011-01-05)  1

Linas Jegelevičius, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 05 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-18)  1

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Alfredas Pumpulis, 2010 12 20 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-15)

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 12 15 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-11)

Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, 2010 12 13 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-08)

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, 2010 12 08 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 12 06 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, Gediminas Griškevičius, Dalia Jurgaitytė, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius