Palangos pulsas

2016-12-05
Palangos pulsas

Atšventė veiklos jubiliejų

Lietuvai pagražinti draugijos Palangos skyriaus nariai savaitgalį atšventė 20-ąjį veiklos jubiliejų. Šia proga skyriaus narius bendruomenės vardu pasveikino ir Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.
Lietuvai pagražinti draugija buvo įkurta 1921 m. Kaune. Valdyba išrinkta iš Lietuvos šviesuolių: kanauninko J. Tumo-Vaižganto, prof. P. Matulionio, teisingumo ministro S. Šilingo, E. Kubiliaus, prof. T. Ivanausko ir kt. Draugijos Centro valdybos pirmininku išrinktas J. Tumas-Vaižgantas. Draugija kvietė visos Lietuvos žmones aktyviai veiklai gražinti kraštą, ugdyti jaunąją kartą.
Lietuvai pagražinti draugija atkurta 1995 m. birželio 23 d. Lietuvos šviesuolės Birutės Federavičienės iniciatyva.
Pritardami vaižgantinės draugijos siekiams ir darbams, mokytojai, moksleiviai, studentai, miškininkai, gamtosaugininkai, inžinieriai, medikai, ūkininkai ir kt. buriasi į Lietuvai pagražinti draugijos skyrius, būrelius ir dirba Lietuvos visuomenės švietimo, jaunimo dorovės ugdymo ir krašto gražinimo darbus. Šalyje jau veikia 65 skyriai. Krašto apsaugos struktūrų kariai ir karininkai yra draugijos kolektyviniai nariai. Draugijos skyriai ir būreliai jungia įvairių visuomenės sluoksnių ir įsitikinimų žmones. Jų šiuo metu yra daugiau kaip keturi tūkstančiai.

Palangos ledo ritulininkai žaidžia banguotai

Po puikių rungtynių su HC „Klaipėda“, kurias 6:3 laimėjo Palangos „Riteris“, Palangos ritulininkai patyrė du skaudžius pralaimėjimus. Prieš Gargždų komandą pralaimėta rezultatu 1:7 ir Šilutę 1:6. Abejose rungtynėse stipriai buvo pralaimėti antrieji kėliniai. Kaip ir rungtynėse su HC „Klaipėda“, vėl rezultatyvumu pasižymėjo Jurandas Altuchovas (1 įvartis), Eugenijus Mažeika (1 įvartis) ir Lukas Altuchovas, atlikęs 2 rezultatyvius perdavimus. „Norėdami visiškai sukomplektuoti komandą, turime leisti žaisti ir patikrinti komandos naujokus. Kaip bebūtų skaudu, tai ne visada pasiteisina, nors jaunimas stengiasi. Rankų nenuleidžiame ir einame pirmyn“, – sakė klubo direktorius E. Mažeika.

Puikus koncertas palydint senuosius metus

Gruodžio 31 d. 15 val. Kurhauzo salėje koncertuoja Artūro Noviko vokalinė grupė „Jazz Island“. A. Noviko džiazo mokyklos auklėtiniai – tituluoti atlikėjai, pelnę ne vieną prestižinį apdovanojimą, surengę daugybę koncertų Lietuvoje ir užsienyje. 2014 m. lapkričio mėn. grupė surengė solinius koncertus prestižinėse didžiausių Estijos ir Kinijos miestų scenose. Didžiosios Britanijos džiazo naujienų portalas http://www.londonjazznews.com parašė, kad „Jazz Island“ yra tai, kuo dainų šalis Lietuva privalo didžiuotis.

Iš Ispanijos grįžęs M. Stašelis papildė „Palangos“ klubą

Šį sezoną Ispanijos trečiosios lygos Leono „CB Augustinos Eras“ komandoje pradėjęs Mantvydas Stašelis grįžta į Lietuvą ir apsivilks Mezon-NKL pirmenybių „Palangos“ ekipos marškinėlius. Šį sezoną Ispanijos 22-ejų metų 189 cm ūgio gynėjas sužaidė 9 rungtynes ir vidutiniškai per 9 minutes pelnydavo po 2,3 taško, atkovodavo po 0,9 kamuolio ir atlikdavo po 0,4 rezultatyvaus perdavimo. Prieš persikeldamas į Ispaniją jis rungtyniavo NKL pirmenybių Kauno „JAZZ-Diremta“ komandoje. 2014–2015 metų sezone gynėjas vidutiniškai per 25 minutes pelnydavo po 11,1 taško, sugriebdavo po 2,5 kamuolio ir atlikdavo po 2,1 rezultatyvaus perdavimo. Krepšininkas anksčiau žaidė aštuoniolikmečių, devyniolikmečių ir dvidešimtmečių Lietuvos rinktinėse.
„Palangos“ komanda lygoje iškovojo 6 pergales ir dešimt kartų pralaimėjo bei užima 11-ąją vietą.
Su vienu žaidėju „Palangos“ klubas atsisveikino – pajūrio ekipos marškinėlių daugiau nebevilkės Matas Budrys. Dvidešimtmetis puolėjas šį sezoną vidutiniškai rinko po 5,5 taško, atkovojo po 2,7 kamuolio, atliko po 1,4 rezultatyvaus perdavimo ir rinko po 6,1 naudingumo balo.

 Kviečiami dalyvauti apklausoje

Vyriausybės kanceliarija, įgyvendindama projektą „Atviros Vyriausybės iniciatyvos“, kviečia piliečius dalyvauti portale E. pilietis vykdomoje apklausoje „Jūsų nuomonė apie daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą“. Apklausa vyksta iki gruodžio 9 d. Nuo 2005 iki 2013 metų Lietuvoje atnaujinta daugiau kaip 400 daugiabučių. Per pastaruosius trejus su puse metų, pritaikius naują finansinį modelį, šalyje jų renovuota beveik tris kartus daugiau – atnaujinta 1150 daugiabučių, o iki šių metų pabaigos planuojama, kad šis skaičius išaugs iki 1600. Tikėtina, kad metų pabaigoje 2013–2016 m. atnaujintų daugiabučių privalumus pajus 50 tūkst. Lietuvos šeimų, arba daugiau kaip 100 tūkst. gyventojų. Pagal renovuotų namų skaičių (skaičiuojant nuo visų savivaldybėje esančių daugiabučių) šalyje pirmauja Ignalinos (86 proc. renovuotų daugiabučių), Molėtų (23 proc. renovuotų daugiabučių), Druskininkų (30 proc. renovuotų daugiabučių), Anykščių, Tauragės, Varėnos (po 11 proc. renovuotų daugiabučių) savivaldybės.

Paminės Šekspyrą

Gruodžio 9 d. 19 val. Kurhauzo salėje – teatralizuotas koncertas Viljamo Šekspyro 400-osioms mirties metinėms paminėti „Elžbietos I-osios laikų arijos, baladės ir šokiai“. Programoje: Anna Maria Wierød – sopranas (Danija), tarptautinis senosios muzikos ansamblis „Morgaine“ (Vokietija, Lietuva, Austrija, Italija), Alina Rotaru – klavesinas, Darius Stabinskas – viola da gamba, Karin Silldorff – išilginės fleitos, Michele Carreca – liutnia.

Ko laukia ir ko ne kurortai

Dar tiktai planuojantys Naujuosius metus sutikti šalies kurortuose gyventojai greičiausiai susidurs su netikėtais sunkumais – apgyvendinimo ir sveikatinimo įmonės svečių vienai nakčiai nelaukia, rašo „Lietuvos rytas“. Planuojantys Naujuosius metus pasitikti prie jūros kol kas neskuba. Retas Palangos viešbutis gali pasigirti Naujųjų sutiktuvėms rezervavęs daugiau nei pusę kambarių. Viešbučio „Best Baltic“ pardavimų vadybininkė Natalija Reznikaitė suskaičiavo, kad iš 43 turimų numerių Kalėdoms rezervuota apie 60 proc. vietų, o Naujiesiems metams – apie 40 proc. Švenčių metu klientų laukia ir padidėjusios kainos. Už žiemą 45 eurus kainuojantį dvivietį kambarį Naujųjų metų naktį prašoma 99 eurų, o liukso numeris vietoj 60 eurų kainuos 110. Tačiau jeigu svečias dviviečiame kambaryje pageidaus praleisti dvi naktis, jam tai kainuos 30 eurų pigiau. Kol kas pustuštis ir „Alkos“ viešbutis, kuriame kol kas rezervuota tik penktadalis kambarių. Dabar 85 eurus kainuojantis dvivietis per šventes pabrangsta nežymiai, bet viešbutis svečius priima tik dviem naktims, už kurias tektų mokėti 189 eurus. Trečdalis kambarių Naujųjų metų šventėms tėra užsakyta ir „Alangos“ viešbutyje. Čia taip pat laukiami tik dviem nakvynėms atvyksiantys svečiai, kuriems abi dienas siūlomas nemokamas apsilankymas viešbučio pirtyse su baseinu bei naujametis vakaras „Alangos“ restorane su Simono Donskovo koncertu ir šventine vakariene su alkoholiniais gėrimais. Tokio šventinio pasiūlymo paketo kaina – 300 eurų. Vienai šventinei nakčiai kurortų apgyvendinimo įmonės svečius ketina priimti tik paaiškėjus, ar Naujiesiems metams liks laisvų kambarių.

Minėjo Lietuvos kariuomenės dieną

Prieš 98 metus tuometis ministras pirmininkas pasirašė įsakymą, kuriuo pradėtos formuoti šalies reguliariosios pajėgos. Lietuvos kariuomenės atkūrimo diena paminėta ir Palangoje. Į šventę susirinko gausu būrys jaunųjų šauliukų iš Palangos bei Kretingos. Palangos jūros šaulių kuopos ir Tremtinių sąjungos nariai, palangiškiai ir svečiai išklausė šv. Mišias. Nedidelį koncertą atliko Vilniaus kultūros centro moterų choras „Liepos“. Po Mišių dauguma būriavosi prie rezistencijos ir laisvės simboliu tapusio generolo J. Žemaičio paminklo. Šauliai, meras Šarūnas Vaitkus bei kiti padėjo gėles prie paminklo, pagerbdami tuos, kurie žuvo kovoje už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę.
Prie šaulių vėliavos davė priesaiką naujai priimti į šaulių sąjungą nariai, tai: Rimgaudas Juozapavičius, Bronius Špokauskas, Kęstutis Staniulis ir Albertas Kęstutis Stonys.
Vėliau visi susirinkusieji Kurhauze klausėsi Palangos kultūros ir jaunimo centro moterų ansamblio „Guboja“, Jūros šaulių vyrų choro dainų bei Palangos literatų skaitomų savos kūrybos eilių.
Po koncerto prie Kurhauzo dalyviai buvo vaišinami kareiviška koše.

Palangos jūros šaulių kuopos vadas Adolfas SENDRAUSKAS
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Palangos tiltas“ siekia Jums pateikti kuo daugiau įvairesnių žinių. Skaitykite nuo šiol „Palangos pulsą“ laikraščio antrajame puslapyje. Norite pasidalinti žinia, naujiena, informacija? Praneškite mums! Redakcijos telefonas – 8 460 40004


Savaitės pulsas (2011-01-15)  1

Žinias rinko Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Alfredas Pumpulis, 2011 01 17 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2011-01-08)

Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 10 | Rubrika: Miestas

Savaitės pulsas (2011-01-08). Savivaldybės internetinė svetainė neatitinka reikalavimų.  Moldavai Palangoje. Sveikuolių negąsdina joks oras. Moksleivių klube atsisveikinta su eglutėmis: Tautinių šokių kolektyvų – jaunųjų narių bei „Bočių“, kuriems vadovauja Janina Serapinienė ir Rimas Tranauskas, aktyvumo dėka visi drauge dainavo ir šoko, aplinkosaugininkas...


Savaitės pulsas (2011-01-05)  1

Linas Jegelevičius, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 05 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-18)  1

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Alfredas Pumpulis, 2010 12 20 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-15)

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 12 15 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-11)

Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, 2010 12 13 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-08)

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, 2010 12 08 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 12 06 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, Gediminas Griškevičius, Dalia Jurgaitytė, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas