Palangos pulsas

Palangos tiltas, 2017-12-22
Peržiūrėta
241
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos pulsas

Knyga „Pasižadėjimas Lietuvai“ – Palangos miesto savivaldybėje
Per visą šalį keliaujanti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirta knyga „Pasižadėjimas Lietuvai“ – Palangoje. Kurorto gyventojai ją pavartyti bei su knygoje daugelio žmonių įrašytais pasižadėjimais savo Tėvynei susipažinti gali Palangos miesto savivaldybėje, Informacijoje.
Sekmadienį, gruodžio 17 d., Kurhauze vykusios Tautinės sueigos metu visų palangiškių ir šventojiškių vardu pasižadėjimą Lietuvai knygoje įrašė Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus. „Palangos miesto bendruomenė sveikina Lietuvą su Valstybės atkūrimo šimtmečiu. Kiekvienas palangiškis, šventojiškis savo siekiais, idėjomis bei darbais kuria ir kurs mūsų šalies gerovę, o kurorto svečiams rodomu svetingumu visam pasauliui garsiai skelbsime, kad lietuviai yra draugiška, svetinga ir laiminga tauta. Vardan tos Lietuvos vienybė težydi!” – tokį įrašą kurorto vadovas paliko knygoje „Pasižadėjimas Lietuvai”. Tą pačią dieną visi norintieji Tautinės sueigos dalyviai knygoje įrašė ir asmeninius pasižadėjimus Lietuvai.
Visos Lietuvos žmonių pasižadėjimų knyga su moraliniais įsipareigojimais savo Tėvynei iš rankų į rankas keliauja, jungdama visus bendram tikslui – gyventi darniai, siekti pažangos, įgyvendinti svajones, įprasminti save darbais Lietuvoje. Šios idėjos sumanytojas – Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis. Pirmoji įrašą knygoje paliko Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė.
Palangoje knyga „Pasižadėjimas Lietuvai“ bus iki sausio 1 d. Kviečiame atvykti į Savivaldybę bei susipažinti su knygoje įrašytais pasižadėjimais savo Tėvynei.

Patikslinimas
Praėjusiame PT numeryje rašėme, kad Maironio poemos skaitymo renginyje buvo galima pasirašyti iš Seimo atvežtoje knygoje „Pasižadėjimas Lietuvai“. Patiksliname, kad knygą Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis paprašė Seimo nario Kretingos-Palangos rinkimų apygardoje Antano Vinkaus pristatyti į Palangą.

Marselio Balasanovo pripažinimas
Marselis Balasanovas, futbolo klubo „Palanga“ treneris iš Palangos, padėjo Lietuvos salės futbolo rinktinei iškovoti Baltijos taurę. Gruodžio 3-7 dienomis Šiauliuose vyko tarptautinis nacionalinių rinktinių futsal turnyras – „BalticCup 2017“. Pirmą kartą istorijoje Lietuvos rinktinei pavyko laimėti šį titulą. Iki šiol net 6 kartus laimėjo Latvijos rinktinė bei 1 kartą Suomijos. Turnyro metu mūsų rinktinei vadovavo bei istorinę pergalę iškovojo Palangos FK „Gintaras“ treneris Marsel Balasanov.

„Kupetoje“ gyvenantis Kalėdų senelis surengėfotosesiją
Šiemetinis Kalėdų laukimo laikotarpis Palangoje – ypatingas. Belaukiant žiemos švenčių į kultūros erdvę „Kupeta“ visus miesto gyventojus ir svečius kvietė naujas „Spindinčios Kalėdos Palangoje“ projektas, kuriame sau įdomios veiklos rado bet kokio amžiaus palangiškis ar kurorto svečias.
Džiaugiamės, kad naujai įsižiebusi unikali „Kupetos“ erdvė sulaukė daug lankytojų. Įdomu tai, kad visos veiklos pasiteisino ir dar kartą išryškino, ko labiausiai reikia Palangos bendruomenei ir kurorto svečiams. Ypatingai daug vaikų, šeimų aplankė edukacines programas „Kalėdos pagal bobutę“, „Kalėdų senelio arbatinė“, Teatro erdvę, kurioje spektaklius rodė „Grubusis“ teatras, klausėsi ir kartu dainavo Palangos kamerinio choro giesmių vakaruose, pravėrė „stebuklingos“ spintos duris ir grožėjosi bendruomenės suneštų mezginių ir nuotraukų parodomis.
Bet šventės nesibaigia! Turime naujieną. „Kupetoje“ gyvenantis Kalėdų senelis nusprendė pasivaikščioti po Palangą ir surengtifotosesiją. Taigi, gruodžio 22-23 d. ir 26-30 d. 17 val. Palangos miesto centrinėje aikštėje jis visų lauks ir kvies kartu nusifotografuoti.

Palangos kultūros ir jaunimo centro inf.

„Palangos santarvės“ projektas bendruomenei
Miesto bendruomenė „Palangos santarvė“ pagal Bendruomeninės veiklos stiprinimo priemonę 2017–2019 metais veiksmų plano įgyvendinimo priemonę, vykdė projektą, kurio tikslas sudaryti sąlygas Palangos miesto gyventojams tapti fiziškai aktyvesniems, sveikesniems ir stiprinti bendruomeniškumą.
„Šiuo konkrečiu sveikatinimo projektu, kuris buvo iš dviejų dalių, iš arčiau supažindinome su įdomiais ir lengvai prieinamais tempimo pratimais, o ir sudominome tautiniu šokiu, bei išmokome naujų tautinio šokio elementų. Minimi užsiėmimai puikiai tinko įvairioms amžiaus grupėms, sportavo ir šoko vidutinio ir augesnio amžiaus asmenys, vyrai ir moterys bei nedidelę negalią turintys gyventojai. Minimas projektas vyko du mėnesius pirmadieniais-ketvirtadieniais. Projekte dalyvavo 106 Palangos miesto gyventojai. Sporto užsiėmimus skirtus laikysenai, gerai savijautai gerinti vykdė sporto treneriai Algirdas Rasimas bei Erikas Cchovrebovas. Smagu, jog tautinio kostiumo metus palydėjome tautiniu paveldu – tautiniu šokiu, kuris ne tik džiugino, bet ir suteikė vilties mūsų tautinių tradicijų išlikimui, jų tęstinumui. Užsiėmimus vedė tautinių šokių vadovė Irena Serapinienė“, – rašoma „Santarvės“ pranešime.

Vakar įvyko miesto savivaldybės Tarybos posėdis
Vakar įvyko paskutinis šiais metais miesto savivaldybės Tarybos posėdis. Jis truko apie valandą. Didžiausio politikų dėmesio sulaukė klausimas dėl papildomo pusantro etato skyrimo Palangos visuomenės sveikatos biurui. Balsų dauguma buvo nuspręsta etatus skirti.

Nauja išmokų vaikams tvarka
2018 m. sausio 1 d. įsigalioja nauja išmokų vaikams įstatymo redakcija. Universali 30 Eur išmoka vaikui bus mokama visiems vaikams (nuo gimimo iki 18 metų ir vyresniems, jei mokosi pagal bendrojo ugdymo programą (įskaitant ir profesinio mokymo įstaigose besimokančius pagal bendrojo ugdymo programą ir pagal bendrojo ugdymo programą kartu su profesinio mokymo programa), bet ne ilgiau, iki jiems sukaks 21 metai), nevertinant šeimos gaunamų pajamų.
Papildoma išmoka vaikui (nuo gimimo iki 2 metų – 28,5 Eur, nuo 2 iki 18 metų ir vyresniems, jei mokosi pagal bendrojo ugdymo programą (įskaitant ir profesinio mokymo įstaigose besimokančius pagal bendrojo ugdymo programą ir pagal bendrojo ugdymo programą kartu su profesinio mokymo programa), bet ne ilgiau, iki jiems sukaks 21 metai – 15,2 Eur) bus skiriama šeimoms, auginančioms ir (ar) globojančioms 1 ar 2 vaikus, jeigu šeimos pajamos vienam asmeniui per mėnesį yra mažesnės negu 1,5 VRP (nuo 2018-01-01 – 183 Eur). Šeimos ar bendrai gyvenančių asmenų pajamos apskaičiuojamos imant praėjusių kalendorinių metų arba 12 mėn. iki teisės gauti išmoką atsiradimo dienos pajamas. Šeimoms, auginančioms ir (ar) globojančioms 3 ar daugiau vaikų išmokos skiriamos nevertinant šeimos gaunamų pajamų.
Prašymus elektroniniu būdu bus galima teikti per socialinės paramos informacinę sistemą www.spis.lt. Taip pat prašymą bus galima pateikti raštu savivaldybėje pagal savo deklaruotą gyvenamąją vietą.
Atsižvelgiant į padidėsiantį išmokų vaikams gavėjų skaičių, siekiant išvengti pateikiančių prašymus gyventojų eilių, asmenų prašymai gauti išmokas vaikui nuo 2018 m. sausio 2 d. Palangos miesto savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyriuje (toliau tekste – Skyrius) bus priimami ir nagrinėjami tokia tvarka: pirmiausia bus nagrinėjami gyventojų prašymai, pateikti elektroniniu būdu per informacinę sistemą www.spis.lt, po to priėmimo dienomis Skyriuje bus aptarnaujami iš anksto prašymams pateikti užsiregistravę asmenys. Išankstinė gyventojų registracija vyks nuo 2018-01-02 telefonu (8 460) 48 720.
Išmoka vaikui, kaip ir kitos socialinės išmokos, yra mokama už praėjusį mėnesį. Prašymą pateikus vėliau negu 2018 m. sausio mėnesį, išmoka gali būti skiriama už 12 praėjusių mėnesių. Tai reiškia, kad net jeigu tėvai kreiptųsi ir 2018 m. lapkričio mėn., išmoka bus paskirta ir išmokėta nuo 2018 m. sausio 1 d., todėl nėra būtinybės kreiptis jau 2018 metų pradžioje.

Ačiū geradariams!
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Palangos skyrius prisijungė prie „Palangos tilto“ Kalėdų gerumo akcijos ir atnešė dovanų mažiau likimo apdovanotiems vaikams. Tarnyba pirmąkart dalyvauja laikraščio gerumo akcijoje. Ačiū, mielieji.

Jonas Siaurukas išleido knygą
Palangiškis Jonas Siaurukas išleido knygelę „Laisvės keliu“. „Ją rašiau visą gyvenimą“, – sakė palangiškis.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Palangos tiltas“ siekia Jums pateikti kuo daugiau įvairesnių žinių. Skaitykite nuo šiol „Palangos pulsą“ laikraščio antrajame puslapyje. Norite pasidalinti žinia, naujiena, informacija? Praneškite mums! Redakcijos telefonas – 8 460 40004


Savaitės pulsas (2011-01-15)  1

Žinias rinko Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Alfredas Pumpulis, 2011 01 17 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2011-01-08)

Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 10 | Rubrika: Miestas

Savaitės pulsas (2011-01-08). Savivaldybės internetinė svetainė neatitinka reikalavimų.  Moldavai Palangoje. Sveikuolių negąsdina joks oras. Moksleivių klube atsisveikinta su eglutėmis: Tautinių šokių kolektyvų – jaunųjų narių bei „Bočių“, kuriems vadovauja Janina Serapinienė ir Rimas Tranauskas, aktyvumo dėka visi drauge dainavo ir šoko, aplinkosaugininkas...


Savaitės pulsas (2011-01-05)  1

Linas Jegelevičius, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 05 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-18)  1

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Alfredas Pumpulis, 2010 12 20 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-15)

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 12 15 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-11)

Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, 2010 12 13 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-08)

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, 2010 12 08 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 12 06 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, Gediminas Griškevičius, Dalia Jurgaitytė, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius