Palangos pulsas

Palangos tiltas, 2018-07-26
Peržiūrėta
269
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos pulsas

 Skuba užsiimti vietas paplūdimyje
Sinoptikams nudžiuginus prognozėmis apie kaitrą, lietuvišką pajūrį apgulė poilsiautojai. Gausiausia jų – Palangoje. Maždaug nuo 10 val. poilsiautojai traukia link jūros. Ir teisingai – kuo anksčiau atvyksti, tuo didesnė galimybė rasti vietos pledui pasitiesti. Tiems, kurie į pajūrį atriedėjo su visa šeima ar būriu draugų, prisiglausti gerokai sunkiau nei porelėms ar vienišiams. Kadangi jūros vandens temperatūra toli gražu neprimena lietuvių pamėgtų Ispanijos ar Graikijos krantų, retas kuris drįsta įkišti koją. Nenuostabu, gerai pasiskrudinus saulėje, jūros vanduo iš karto atrodo tarsi ledinis. Visgi viena problema pliažo lankytojus puola – nėra nemokamo tualeto. Kiekvienas eidamas į paplūdimį turėtų dėl visa ko į kišenę įsimesti eurą. Čia veikianti kavinė į tualetą įleidžia tik susimokėjus. Tiesa, yra ir gera žinia – eilėje prispyrus reikalui laukti nereikia.

Palangos aplinkkely žuvo dviratininkas ir motociklininkas
Prieš trejus metus pastatytą Palangos aplinkkelį paženklino pirmoji tragiška avarija. Antradienį šiame kelyje susidūrus motoriniam dviračiui ir motociklui žuvo abi transporto priemones vairavę vyrai. Nelaimė atsitiko prieš 18 valandą ties posūkiu į žvyrkelį, kuris veda į Parąžės sodus. Pirminiais duomenimis, motociklu „Kawasaki“ nuo Šventosios pusės važiuojantis 39 metų vilnietis įsirėžė į posūkio link besukantį savadarbį motorinį dviratį, kurį vairavo 45 metų Parąžės kaimo (Kretingos r.) gyventojas. Kol neatlikta autotechninė ekspertizė, pareigūnai dar negali patvirtinti, kaip atsitiko nelaimė. Tiriamos dvi versijos. Motorinio dviračio vairuotojas link posūkio galėjo važiuoti prieš eismą ir jam pasisukus į dešinę į jį įsirėžė staigiai priartėjęs motociklininkas. Tuomet kretingiškis turėjo matyti artėjantį motociklą, bet pasuko nesižvalgęs. Labiau tikėtina, kad motorinis dviratis važiavo ta pačia kryptimi kaip ir motociklas. Prie posūkio jis staigiai suktelėjo į važiuojamosios kelio dalies vidurį, ir šio manevro nelaukęs motociklininkas įvažiavo į dviratį. Motociklas dviratį nubloškė jau pasisukusį skersai, todėl žuvusio kretingiškio kūnas buvo aptiktas ant važiuojamosios kelio dalies. Po susidūrimo motociklas ir jo vairuotojas atsidūrė šalikelėje. Šalmu galvą apsisaugojęs vilnietis greičiausiai žuvo dėl to, kad jam nuo smūgio lūžo kaklas. Įvykį tiriantys pareigūnai neabejoja, kad motociklininkas gerokai viršijo šiame kelio ruože leistiną greitį. Po avarijos visame kelyje buvo pažirusios transporto priemonių nuolaužos, tyrėjai turėjo įvertinti ir užfiksuoti ant kelio likusio žuvusio dviratininko kūno padėtį. Todėl beveik dviem valandoms aplinkkelyje eismas buvo sustabdytas abiem kryptimis, rašo lrytas.lt

Įžymybės pamėgo vandens pramogų parką
Karščių išlepinti pajūrio poilsiautojai traukia kuo arčiau jūros. Tuo tarpu žinomi žmonės šią vasarą itin dažnai renkasi nuošalioje vietoje įsikūrusį ekstremalių vandens pramogų parką „313 Cable park“. Čia trečiadienio pavakarę parke praleido ir pirmagimio belaukiantys atlikėjai Anžela bei Žygimantas Gečai, grupė „Flying Saucer Gang“, plaukų stilistas Valerijus Gigevičius, muzikos prodiuseriai Martynas Tyla ir Neringa Zeleniūtė, radijo laidų vedėjas Orijus Gasanovas bei jo kolegė Simona Bandita su mylimuoju ledo ritulininku Andriumi Žitkovu.

Palangos gelbėtojų problema – be priežiūros palikti vaikai
Kone pusšimtis mažamečių – tiek per kelias dienas Palangos ir Šventosios paplūdimiuose buvo pasiklydusių vaikų. Laimei, visi jie rasti sėkmingai. Tačiau tokio tėvų išsiblaškymo, gelbėtojai sako, jau seniai neregėję. „Atėjo vaiko mama. Visa panikoje, pradėjo šūkauti ir ieškoti vaiko. Sako, kad niekur neranda. Mes jos klausėme, kokiais rūbais jis vilki. Pakėlė droną ir buvo nesunku pastebėti. Vaikas buvo surastas“, – „Lietuvos ryto“ televizijai pasakojo Palangos gelbėtojas Kajus. Su drono pagalba jis Palangos paplūdimyje rado tris pasiklydusius vaikus. „Su juo galima viską stebėti iš viršaus, ko paprastai nepadarytume su jokia kita technika. Iš viršaus viskas geriau matosi – tam tikri žmogaus bruožai, spalvos“, – sakė Kajus.
Gelbėtojai teigia, kad poilsiautojai šiemet kaip niekad išsiblaškę. Vien per kelias dienas teko ieškoti net 40 pasiklydusių ir tėvų nerandančių vaikų. Visi jie – iki šešerių metų. Ankstesniais metais per dieną paplūdimyje pasimesdavo vos keli vaikai. „Tai yra milžiniškas skaičius. Reiškia, kad mūsų tėvai pajūryje nesirūpina savo vaikais ir užsiima visai kitokiais reikalais – mobiliaisiais telefonais, socialiniais tinklais. O dar alkoholis ir visi kiti negerai dalykai, – „Lietuvos ryto“ televizijai kalbėjo Palangos gelbėtojų vadovas Jonas Pirožnikas. – Pavojai tame, kad tie vaikai patiria stresą. Būna, kad neranda 40 minučių, valandą. Būna, kad vaikas iš Šventosios ateina į Palangą. Vaikas visada eina palei jūrą arba į vieną, arba į kitą pusę. Kiti būna net neverkia – ramiai sau ateina, o mes pranešam per garsiakalbius ir kiti poilsiautojai pamato“.

Savaitgalį Palangą sudrebinusios „Aurum 1006 km lenktynės“ stebino rekordais
Tarptautinės 1006 km lenktynės praėjusį savaitgalį baigėsi belgų „Palanga Spa Hotel by EMG Motorsport“ komandos triumfu. Rekordus gerino ne tik lenktynių dalyviai. Renginio televizijos transliacija buvo kaip niekada moderni. „Šiemet lenktynes transliavome pasitelkę rekordinį skaičių kamerų – 21. Kamera ant troso serviso zonoje galėjo atsidurti beveik prie kiekvieno bokso. 6 kameros buvo sumontuotos automobiliuose – jos padėjo perteikti, ką konkrečioje situacijoje išgyveno vairuotojai. Transliacija, kurios komandą sudarė 34 žmonės, prasidėjo 11, baigėsi – 22 val. Darbas vyko be sustojimų. Operatoriai – ypatingai ištvermingi, jie saulėkaitoje išbuvo po 13 valandų“, – apie išskirtines darbo sąlygas pasakojo transliacijos režisierius Tomas Skamaročius.
Šiemet pirmą kartą lenktynėse surengtas moterų ralis. Jis iškart sulaukė didžiulio moterų iš visos Lietuvos susidomėjimo, dalyvavo net 59 ekipažai. Devynioliktą kartą surengtose tarptautinėse 1006 km lenktynėse, vykusiose Palangoje liepos 18-21 dienomis, dalyvavo 38 komandos iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Belgijos ir Olandijos. Komandų sudėtyse – 134 sportininkai ir 38 komandų vadovai. 1006 km lenktynėse rekordus gerino ne tik sportininkai. „Aurum 1006 km lenktynėse“ varžėsi Lietuvos, Latvijos, Estijos, Belgijos, Olandijos, Didžiosios Britanijos ir Jungtinių Amerikos Valstijų sportininkai. Po 2 komandas į lenktynes delegavo Estija ir Belgija, po vieną – Latvija ir Olandija, visas kitas – Lietuva. Vyriausias sportininkas – „Autoverslas – Rolfo Ego Racing team“ komandos narys, 67-erių Valdemaras Zakarauskas, kuriam tai buvo jubiliejinis, 15-tasis startas Palangoje. Lenktynėse debiutavo jauniausias jų dalyvis, „Diesel Animals – Vilkas Racing“ atstovaujantis penkiolikmetis Dovidas Najus. Populiariausiu lenktynių automobiliu išliko BMW. 1006 km lenktynėse buvo net 16 įvairių modifikacijų šios markės modelių.

Palangoje sudaromos dvi Sueigos
Palangos miesto savivaldybės tarybai patvirtinus Nevyriausybinių organizacijų ir bendruomeninės veiklos stiprinimo 2017–2019 metų veiksmų plano įgyvendinimo priemonės „Remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ įgyvendinimo Palangos miesto savivaldybėje aprašą, pradedamas Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos inicijuoto projekto įgyvendinimas.

Šiai priemonei įgyvendinti 2018 metais iš valstybės biudžeto Palangos savivaldybei yra skirta 11 456 eurai. Teikti paraiškas projektų rengėjai (bendruomeninės organizacijos, religinės bendruomenės ir bendrijos, nevyriausybinės organizacijos) galės išplėstinėms seniūnaičių sueigoms (toliau – Sueigos) patvirtinus prioritetines vykdytinas ir finansuotinas veiklas, skirtas priemonei įgyvendinti. Kvietimas teikti paraiškas bus skelbiamas Savivaldybės interneto puslapyje ir vietinėje spaudoje.
Palangoje sudaromos dvi Sueigos: Šventosios seniūnijos ir likusios Palangos teritorijos, kurios seniūnijos funkcijas atlieka Palangos miesto savivaldybės administracija. Palangoje veikiančios, registruotos bendruomeninės organizacijos iki šių metų rugpjūčio 1 dienos yra kviečiamos deleguoti savo atstovus į Sueigą, kurios teritorijoje bendruomeninė organizacija vykdo veiklą. Bendruomeninės organizacijos, ketinančios dalyvauti išplėstinėje seniūnaičių sueigoje, turi pateikti Sueigos pirmininkui, kurios teritorijoje organizacija vykdo veiklą, pranešimą dėl dalyvavimo sueigoje, nurodant deleguojamo atstovo kontaktinius duomenis (bendruomeninės organizacijos pavadinimas, deleguojamo asmens vardas ir pavardė, kontaktiniai telefono numeriai, el. pašto adresas) bei įgaliojimo terminus.
Pirmus Sueigų posėdžius numatoma kviesti 2018 m. rugpjūčio 3 d. Informacija apie pirmojo posėdžio tikslų laiką ir vietą bus teikiama Šventosios seniūnijoje, tel. (8 460) 45 004 arba Savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyriuje, tel. (8 460) 48 716.

Palangoje atidarytas Moldovos konsulatas
Liepos 20 dieną Palangoje oficialiai atidarytas Moldovos Respublikos garbės konsulatas, kuriam vadovauja profesorius, habilituotas daktaras Valdemaras Razumas.
Garbės konsulą pasveikino Palangos miesto savivaldybėje vykusiame susitikime dalyvavę Lietuvos užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius, Moldovos užsienio reikalų ir Europos integracijos ministerijos valstybės sekretorė Carolina Perebinos, Palangos vicemeras Rimantas Mikalkėnas ir Klaipėdos vicemeras Artūras Šulcas.
„Jūsų akademinė veikla ir indėlis į švietimą puikiai žinomas, džiaugiuosi, kad savo energija bei patirtimi prisidedate ir prie Lietuvos-Moldovos dvišalių santykių skatinimo“, – garbės konsulato vadovui V. Razumui sakė viceministras D. Skusevičius.

Sukčius siūlė darbą oro uoste
Liepos 19-ąją Kretingos r. PK užregistruotas 1972 m. gimusio Kretingos r., Salantų mstl. gyventojo pareiškimas, kad 2018-06-01 Kretingos r., Kalnalio k., gyventojui už jo neva pasiūlytą darbo vietą Palangos oro uoste sumokėjo 180 eurų bei 2018 m. birželio mėnesio viduryje už neva darbo pažymėjimo padarymą sumokėjo dar 80 eurų, tačiau iki pat šios dienos niekas nukentėjusiojo neįdarbino, į jokius kursus neišsiuntė bei pažymėjimo niekas nedavė. Įvykio metu padaryta bendra 260 eurų turtinė žala. Pradėtas tyrimas dėl sukčiavimo.

Apvogtas automobilis
Liepos 23-ąją, apie 8.30 val., Palangoje, Kęstučio g., pastebėta, kad apvogtas automobilis „BMW X6“. Išdaužtas langas, atluptas priekinis buferis ir pavogti automobilio žibintai. Transporto priemonė priklauso 1984 m. gimusiam Rusijos piliečiui. Nuostolis – 3000 eurų.

Vagys Palangoje
Liepos 22-ąją, apie 12.30 val., Palangoje, Kunigiškių g. automobilių stovėjimo aikštelėje pastebėta, jog pavogti abu automobilio „Porche Cayenne“ priekiniai žibintai. Nuostolis – 5000 eurų.
Liepos 22-ąją, apie 17.30 val., Palangoje, A. Mickevičiaus g., šeima, grįžusi į kotedžą, kuriame buvo apsistojusi, pamatė, kad, išlaužus lango rėmą, buvo patekta į vidų ir pasigedo pinigų bei daugelio daiktų. Visas nuostolis – 17 250 eurų.
Liepos 21-ąją, apie 4.30 val., Palangoje, Vaivorykštės g., buvo įsibrauta į namą ir iš jo pavogtas automobilio „Mercedes Benz GL 350“ užvedimo raktas. Pranešėjas pasigedo ir šio kieme stovėjusio automobilio, pagaminto 2016 metais, su jame buvusiais daiktais. Iš viso savininkui padaryta 83 000 eurų žala.
Liepos 21-ąją Palangos m. PK užregistruotas keturių Estijos piliečių pareiškimas, kad 9.34 val. Palangoje, Genio g., aptikta, jog iš nuomojamo namo pavogti daiktai. Dingo vieno žmogaus krepšys su fotokameromis, kurių vertė 2850 eurų, piniginė, kurios vertė 50 eurų, su dokumentais. Antrojo – telefonas, kurio vertė 900 eurų, grynieji pinigai – 35 eurai. Trečiojo pavogtas 500 eurų vertės telefonas ir 150 grynaisiais. Ketvirtojo – telefonas, kurio vertė 160 eurų.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Palangos tiltas“ siekia Jums pateikti kuo daugiau įvairesnių žinių. Skaitykite nuo šiol „Palangos pulsą“ laikraščio antrajame puslapyje. Norite pasidalinti žinia, naujiena, informacija? Praneškite mums! Redakcijos telefonas – 8 460 40004


Savaitės pulsas (2011-01-15)  1

Žinias rinko Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, Alfredas Pumpulis, 2011 01 17 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2011-01-08)

Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 10 | Rubrika: Miestas

Savaitės pulsas (2011-01-08). Savivaldybės internetinė svetainė neatitinka reikalavimų.  Moldavai Palangoje. Sveikuolių negąsdina joks oras. Moksleivių klube atsisveikinta su eglutėmis: Tautinių šokių kolektyvų – jaunųjų narių bei „Bočių“, kuriems vadovauja Janina Serapinienė ir Rimas Tranauskas, aktyvumo dėka visi drauge dainavo ir šoko, aplinkosaugininkas...


Savaitės pulsas (2011-01-05)  1

Linas Jegelevičius, Rasa Gedvilaitė, 2011 01 05 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-18)  1

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Ugnė Raudytė, Alfredas Pumpulis, 2010 12 20 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-15)

Rasa Gedvilaitė, Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, 2010 12 15 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-11)

Linas Jegelevičius, Alfredas Pumpulis, Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, 2010 12 13 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas (2010-12-08)

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, 2010 12 08 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa GEDVILAITĖ, Ugnė RAUDYTĖ, Linas JEGELEVIČIUS, 2010 12 06 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Savaitės pulsas

Rasa Gedvilaitė, Ugnė Raudytė, Linas Jegelevičius, Gediminas Griškevičius, Dalia Jurgaitytė, 2010 11 24 | Rubrika: Miestas

Ar turite žinių? Norite pranešti naujienas? Nebūkite abejingi! „Savaitės pulsas“ laukia jūsų žinių! Skambinkite 40004, 8 640 17257, rašykite [email protected] , siųskite laiškus adresu Vytauto g. 85a.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius