Palangos „Pušynas“ sėkmingai įsijungė į RKL ir planuoja plėtrą su daugiau paslaugų

Linas JEGELEVIČIUS, 2024-03-29
Peržiūrėta
3244
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos „Pušynas“ sėkmingai įsijungė į RKL ir planuoja plėtrą su daugiau paslaugų

Nuo šių metų pradžios, daugiau kaip 50 metų Palangoje gyvavęs poilsio ir reabilitacijos centras „Pušynas“ iš Vidaus reikalų ministerijos pavaldumo perėjo į Sveikatos apsaugos ministerijos ir tapo vienos iš didžiausių Vakarų Lietuvoje Respublikinės Klaipėdos ligoninės (RKL) dalimi ir dabar vadinasi RKL Palangos reabilitacijos filialas „Pušynas“.

„Labai džiaugiuosi, kad įstaigos perėjimas buvo labai sklandus. Pavyko suderinti visų – ir Sveikatos apsaugos ministerijos, ir Vidaus reikalų ministerijos, ir „Pušyno“ bei Palangos – interesus. Buvo išsaugotos visos darbo vietos. Atvirai pasakius, net pats netikėjau, kad viskas taip sklandžiai įvyks“, – RKL direktorius Darius Steponkus sakė „Lietuvos pajūriui“, laikraščio „Palangos tiltas“ turinio partneriui.

Anot jo, RKL bendruomenė su džiaugsmu sutiko naujo filialo atsiradimą įstaigos struktūroje ir dabar pacientams bus galima teikti vientisą paslaugų paketą – nuo ligos diagnozavimo iki visiško sveikatos atstatymo po operacijos ar gydymo, įtraukiant reabilitaciją.

Dabar „Pušyne“ veikia šeši reabilitacijos profiliai, šis reabilitacijos centras yra vienintelis Lietuvoje, kuris priima pacientus, turinčius regėjimo negalią.

„Jokių paslaugų neatsisakėme. Į „Pušyną“ atėjus Juditai Daratienei, labai patyrusiai naujajai „Pušyno“ medicinos vadovei, labiau išsiplėtė ligonių su stuburo patologijomis reabilitacija. Sparčią „Pušyno“ plėtrą riboja tik patalpų stygius“, – pasakojo D. Steponkus.

Anot jo, nors „Pušynas“ ir iki šiol puikiai veikė, būtina jį plėsti ir modernizuoti. 

„Planuojame plėsti teikiamų paslaugų spektrą, išlaikydami dabar esamas stipriąsias „Pušyno“ sritis kaip kardiologija ir oftalmologija, tačiau ateityje adaptuosime jas prie mūsų įstaigos teikiamų paslaugų. Generuojame didelius pacientų srautus su judėjimo aparato, ortopedijos, stuburo patologija, paslaugas čia turėtų gauti ir sergantys sąnarių, plaučių ligomis bei pacientai po intervencinės radiologijos procedūrų ir gydymo, kuri mūsų ligoninėje yra bene stipriausiai išvystyta šalyje“, – sakė D. Steponkus.

Ateityje planuojama plėsti paslaugų spektrą ir svarbiausia – jį adaptuoti prie tų medicininių paslaugų, kurios yra labiausiai išplėtotos Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje. Palangoje veikiančiame reabilitacijos centre norima didesnį dėmesį skirti kardiologijai, atramos aparato, sąnarių ligoms, pulmonologijai, čia būtų reabilituojami ir ligoniai po protezavimo operacijų.

Taip pat čia turėtų atsirasti vietų ir nišinei sričiai – pacientams po intervencinės radiologijos procedūrų ir gydymo.

J. Daratienė „Lietuvos pajūriui“ sakė, kad „Pušyno“ laukia dideli pokyčiai, ir tik į gerąją pusę. 

„Džiaugiamės patekę į puikų Respublikinės Klaipėdos ligoninės kolektyvą, jaučiame jų palaikymą pertvarkos laikotarpiu. Norime plėsti stacionarinės ir ambulatorinės reabilitacijos paslaugas. Matau didesnį ambulatorinės reabilitacijos paslaugų poreikį. Mūsų reabilitacijos centras yra puikioje vietoje, galėtumėme suteikti daugiau kokybiškų ambulatorinės reabilitacijos paslaugų Palangos miesto gyventojams, ir ne tik. Netrukus esame numatę teikti haloterapijos paslaugas“, – sakė J. Daratienė.

Anot jos, planuojama įsteigti du naujus medicininės reabilitacijos profilius: neurologinės ir kvėpavimo sistemos ligų reabilitacijos. 

J. Daratienei „Pušyne“ talkins ir žinomas pajūrio reabilitologas Saulius Mikutis.

Iki šiol „Pušynui“ vadovavęs Tomas Julius Žulkus sakė „Lietuvos pajūriui“, kad jo funkcijos, „Pušyną“ perėmus Sveikatos apsaugos ministerijai, iš esmės nepasikeitė.

„Tik dalis atsakomybės nuo mano pečių nukrito – daug dalykų daroma centralizuotai. Kol kas pereinamasis laikotarpis – labai sklandus, nors tenka įsisavinti visai naujus dalykus. Pavyzdžiui, VRM pavaldume mes turėjome net septynias skirtingas kompiuterines programas įvairioms funkcijoms, dabar turėsime vieną, ir, vadybine prasme, tai labai gerai“, – sakė T. J. Žulkus.

Kaip ir iki šiol, į „Pušyną“ reabilitacijai atvyks Vidaus reikalų sistemos pareigūnai, taipogi vadinamieji komerciniai pacientai, galintys mokėti iš savo kišenės, kuomet tokių paslaugų neapmoka Valstybinės ligonių kasos.

O RKL planuose – ir naujas „antras Pušynas“, nes sanatorija kol kas stokoja vietos visiems numatytiems tikslams realizuoti.

„Jau yra paruoštas „Pušyno“ papildomo korpuso statybos projektas – jis iškils ten, kur dabar yra garažai, tad netrukus bus galima pasiraitoti rankoves ir kibti į statybas“, – atskleidė D. Steponkus.

„Norime tapti vienu geriausių reabilitacijos centrų šalyje“, – „Lietuvos pajūriui“ pabrėžė J. Daratienė.

„Lietuvos pajūris“ primena, kad Vidaus reikalų ministerijai 2021 metais paskelbus apie „Pušyno“ privatizaciją, už jo išlikimą stojo kovoti ir Palangos miesto valdžia, įstaigos ir kurorto bendruomenė, net valstybinės institucijos – VRM planų buvo atsisakyta, o centras buvo perduotas Sveikatos apsaugos ministerijai.

Tuo džiaugiasi ir RKL vadovas D. Steponkus: „Tai atitinka visų interesus ir tai, kad „Pušyną“ visų bendromis jėgomis pavyko išlaikyti medicininei reabilitacijai ir sveikatingumui, man yra labai smagu. Tikiu, kad „Pušynas“, kaip Respublikinės Klaipėdos ligoninės dalis, taps dar labiau žinomas ir vertinamas.“

Ketinama „Pušyne“ plėsti ir ambulatorinės reabilitacijos paslaugas, kad jomis galėtų pasinaudoti kuo daugiau vietos gyventojų palangiškių. Galutinis visų paslaugų sąrašas dar modeliuojamas.

Nuotraukose:

  Respublikinės Klaipėdos ligoninės direktorius Darius Steponkus

 Judita Daratienė, „Pušyno“ medicinos vadovė

Tomas Julius Žulkus jau daug metų vadovavo „Pušynui“ iki jo perėmimo į RKL pavaldumą

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Nuo šių metų pradžios, daugiau kaip 50 metų Palangoje gyvavęs poilsio ir reabilitacijos centras „Pušynas“ iš Vidaus reikalų ministerijos pavaldumo perėjo į Sveikatos apsaugos ministerijos ir tapo vienos iš didžiausių Vakarų Lietuvoje Respublikinės Klaipėdos ligoninės (RKL) dalimi ir dabar vadinasi RKL Palangos reabilitacijos filialas „Pušynas“. „Labai džiaugiuosi, kad įstaigos perėjimas buvo...


Lietuvoje plėtojami nekilnojamojo turto (NT) projektai varžysis dėl geriausiųjų titulo Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA) ir Darnios plėtros akademijos partnerių rengiamame konkurse „Už darnią plėtrą“.


Per pandemiją lietuviai ėmė graibstyte graibstyti būstus Palangoje, Šventojoje ir kitose pajūrio vietovėse. Sėkmė lydėjo ir Palangos NT projektus: „unikalus" titulą pelnė „Vanagupės parkas“, o šiuolaikiškiausio – „Vanagupės pušynas“.


Nuo šiol ambulatorinių slaugos paslaugų namuose (ASPN) teikimo procesas bus spartesnis ir palankesnis pacientams, o paslaugų bus suteikiama net iki pustrečio karto daugiau. 


Klaipėdos apygardos teismas pirmąja instancija išnagrinėtoje didelės apimties baudžiamojoje byloje (52 tomai), kurioje kaltinimai dėl didelės vertės UAB „Nidos pušynas“ turto iššvaistymo pareikšti 8 asmenims, priėmė išteisinamąjį nuosprendį.


Sveikatos apsaugos ministerija planuoja nuo COVID-19 skiepyti šalies paplūdimiuose, penktadienį, birželio 18 d., pranešė naujienų portalas 15min.lt.


Birželį Lietuvos oro uostuose planuojamas lūžio taškas, kuomet ženkliai išaugs krypčių skaičius. Laukiant daugiau keleivių, plečiamas paslaugų spektras. Kavinių tinklas „Caffeine“ tęsia plėtrą šalies oro uostuose – nuo birželio pradžios Palangos oro uoste duris atvėrė dvi šio tinklo kavinės.


„Neseniai lankėmės Ukrainoje. Patikėkite, Lietuvos vardas ten plačiai skamba. O po šios akcijos, į kurią, kaip matau, aktyviai įsijungė ir palangiškiai, Lietuvos vardas skambės dar plačiau“, – sakė TS-LKD pirmininkas Andrius Kubilius. Palangoje viešėjęs opozicijos lyderis su bendrapartiečiais vakar, paskutiniąją akcijos „Padėkime Ukrainos...


Daugelis tų pačių  finansinių paslaugų komerciniuose bankuose yra apmokestinamos keletą kartų brangiau nei kredito unijose. Palangos kredito unija išlaiko prieinamus finansinių paslaugų mokesčius miesto ir aplinkinių rajonų gyventojams.


Nemaža dalis Palangos verslininkų gyvena tik iš vasarą gaunamų pajamų, todėl kitas metas jiems ypač sunkus. Bankai skolinti nenori, nes žmogus neturi pastovių pajamų. Todėl Evaldui Petrauskui kilo idėja įkurti Kredito uniją Palangoje. Ji yra įsikūrusi Ganyklų gatvėje. „Pas mus gali ateiti kiekvienas žmogus, norintis pasiskolinti pinigų. Jam tik reikia susirasti už jį laiduojantį žmogų....


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius