Palangos S. Dariaus ir S. Girėno gatvė jau džiugina savo grožiu ir modernumu

"Palangos tilto" redakcija, 2020-06-05
Peržiūrėta
1891
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Gatvėje jau galima įkrauti elektromobilius, įrengtos patogios vietos sportininkų autobusams, žiedas, puošia visą gėlių kompozicijos.
S. Dariaus ir S. Girėno gatvės atkarpos nuo Klaipėdos pl. iki Sporto g. statybos darbai buvo pradėti pernai rugsėjį.
Buvo įrengtas gatvės drenažas, paklota 400 metrų naujų lietaus nuotekų tinklų, UAB „Palangos vandenys“ paraleliai atnaujino ir 450 metrų ilgio vandentiekio tinklą.
Šiais metais buvo atlikti antžeminiai gatvės statybos darbai. Jų metu nebuvo apsiribojama tik važiuojamosios dangos atnaujinimu – buvo įrengtas ir naujas, modernus gatvės apšvietimas, nauji pėsčiųjų ir dviračių takai, gyventojų patogumui – nauji suolai ir šiukšlių dėžės. Buvo pasirūpinta ir želdiniais – buvo pasodinti paprastieji klevus, šalia gatvės įrengtas alpinariumus.
Siekiant užtikrinti pėsčiųjų ir automobilių eismo saugumą, S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje, ties sankirta su Sporto gatve šiemet buvo įrengta žiedinė sankryža. Ties šia sankryža atsirado trys saugios pėsčiųjų perėjos. Visų eismo dalyvių patogumui jos yra papildomai apšviestos.
S. Dariaus ir S. Girėno gatvės aplinka pritaikyta ir neįgaliesiems – gatvės statybos darbų metu buvo įrengtos dvi automobilių stovėjimo vietos, pritaikytos žmonėms su negalia. Visoje tvarkomoje gatvės atkarpoje pėsčiųjų takų susikirtimuose su važiuojamąja dalimi, atsižvelgiant į neįgaliesiems būtinus reikalavimus, įrengti šaligatvių nuolydžiai.
Dar numatoma įrengti ir poilsio aikšteles.
Pasak Palangos miesto savivaldybės administracijos Statybos skyriaus vedėjo pavaduotojo Giedriaus Ramono, atnaujinti S. Dariaus ir S. Girėno gatvę jau buvo būtina, kadangi gatvės asfalto danga buvo susidėvėjusi, tad važiavimo kokybė yra labai suprastėjusi. Prastos būklės ir gatvės bordiūrai, o esami apšvietimo tinklai su lempomis taip pat jau buvo morališkai pasenę ir jau pradėję rūdyti, dažai išblukę bei nebedera su bendru kraštovaizdžiu. Kadangi gatvėje nėra lietaus nuotekų surinkimo tinklo, po lietaus ar pavasario polaidžio šioje gatvės dalyje stovėjo vanduo.
Šalia važiuojamosios dalies esantis šaligatvis taip pat buvo prastos būklės – plytelės išsiklaipiusios bei aptrupėjusios, tad pėstiesiems vaikščioti šiuo šaligatviu buvo ne tik nepatogu, bet ir nesaugu.
Sutvarkytos S. Dariaus ir S. Girėno gatvės atkarpos ilgis – 408 metrai.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Baigti medinės vilos „Romeo“ išorės remonto darbai, tad romantiškosios Palangos „dvynės“ – vilos „Romeo“ ir „Džiuljeta“ – savo grožiu, menančiu elegantišką grafų Tiškevičių istorinį laikotarpį, ir vėl traukia praeivių akį.


Palangoje vasarį atidaryti modernūs Bendruomenės namai džiugina palangiškius, kurie čia sėkmingai vykdo savo veiklas. 


Baigiama rekonstruoti Sermiesčio gatvė, šiuo metu jau klojamas asfaltas. 


Savivaldybė informuoja, kad lapkričio 20, 21 ir 23 dienomis (penktadienį, šeštadienį ir pirmadienį) vyks Vytauto gatvės atkarpos nuo S. Dariaus ir S. Girėno g. iki Druskininkų g. asfaltavimo darbai. Vairuotojai prašomi minėtomis dienomis šioje Vytauto gatvės atkarpoje nestatyti savo automobilių. Dėkojame už supratingumą.


Gatvėje jau galima įkrauti elektromobilius, įrengtos patogios vietos sportininkų autobusams, žiedas, puošia visą gėlių kompozicijos. S. Dariaus ir S. Girėno gatvės atkarpos nuo Klaipėdos pl. iki Sporto g. statybos darbai buvo pradėti pernai rugsėjį.


Asfaltuojama Valteriškės gatvė.


Kurorto gyventojus bei svečius ir vėl džiugina muzikinis fontanas – Nepriklausomybės aikštėte jis vandens, muzikos ir spalvų šokiu žavi kasdien nuo 12 iki 22 val. 


Palangos Birutės parkas bei jame esantis Gintaro muziejus daugeliui neįsivaizduojamas be garsiojo rožyno. Čia tikrai užsuka kiekvienas, panoręs pasivaikščioti „Palangos perlu“ vadinamo Birutės parko takeliais, įsiamžinti tarp įspūdingų žiedų nori ir švenčiantieji ypatingas savo šeimos šventes. Ir tai nestebina – kiekvieną, apsilankiusį rožyne...


Besibaigiančius jubiliejinius – dvidešimtuosius – metus po Lietuvos valstybės nepriklausomybės paskelbimo norėjome paminėti su žinomu pajūrio advokatu, Palangos, o vėliau ir Klaipėdos Sąjūdžio tarybos pirmininku, Nepriklausomybės akto signataru Liudviku Narcizu Rasimavičiumi-Rasimu. Meilę Tėvynei pajutęs dar mokyklos suole dėjo visas pastangas, jog Lietuva nusikratytų...


Pražydusios magnolijos džiugina praeivius

„Palangos tilto“ informacija, 2010 05 11 | Rubrika: Miestas

Pavasarį pražysta žiedai įvairiausiomis spalvomis. Ypatingai džiugina prasiskleidusios Skulptūrų parke, šalia „Šilelio“ vilos, magnolijos. Balti ir rausvi žiedai traukia praeivių dėmesį, o neatsispyrę šiam grožiui žmonės įsileidžia į širdis tikrąjį pavasario džiaugsmą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius