Bendruomenės namai: palangiškius džiugina jiems skirtos erdvės ir galimybės čia vykdyti savo veiklas

Palangos tiltas, 2023-11-16
Peržiūrėta
1111
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Bendruomenės namai: palangiškius džiugina jiems skirtos erdvės ir galimybės čia vykdyti savo veiklas

Palangoje vasarį atidaryti modernūs Bendruomenės namai, po vienu stogu subūrę Trečiojo amžiaus universitetą, Švietimo pagalbos tarnybą, neįgaliųjų organizacijas, šokių kolektyvus „Bočiai“, „Banguolis“, šaulių, senjorų ir kitas organizacijas, džiugina palangiškius, kurie čia sėkmingai vykdo savo veiklas. Kalbinti pašnekovai džiaugiasi naujomis patalpomis ir pripažįsta, kad ne tik patogiau rinktis jiems skirtose erdvėse, bet ir malonu svečius priimti.

Palangos miesto bendruomenė neturėjo patalpų, kuriose po vienu stogu galėtų susirinkti įvairios visuomeninės organizacijos bei saviveiklininkai ir su bendraminčiais užsiimti patinkama veikla.

Tokia galimybė atsirado Palangos savivaldybės biudžeto lėšomis modernizavus ir šioms reikmėms pritaikius buvusios „Smilčių“ pradinės mokyklos pastatą, esantį Jūratės gatvėje. 

Ir tiesa, jog tokių patalpų kurorte bendruomenės žmonėms labai reikėjo, tad nė vienas negailėjo gerų žodžių atnaujintoms erdvėms.

„Patalpos išdalintos labai tikslingai, visiems yra skirtos patogios ir funkcionalios vietos. Organizacijos sėkmingai vykdo savo veiklas. Išties labai greit apsipratom šiose atnaujintose patalpose, sąlygos labai geros. Ypač dabar, kai vykdomo įtraukiojo ugdymo mokymai, galime kviesti lektorius į estetišką aplinką, vykdyti šiuolaikius mokymus“, – kalbėjo Palangos švietimo pagalbos tarnybos direktorė Vilma Želvienė.

Pašnekovė pasakojo, jog patalpose yra dvi salės, viena talpina didesnę grupę, kita – mažesnę. Savivaldybės finansinė pagalba padėjo įsigyti įrangos, kuri gelbsti organizuojant mokymus. 

„Pavasarį atvyko svečių, sulaukėme atsiliepimų, jog galime didžiuotis tomis sąlygomis, kurios dabar mums sudarytos“, – šypsojosi vadovė.

Naujos patalpos džiugina

Bendruomenės namuose įsikūręs Trečiojo amžiaus universitetas turi dvi auditorijas ir jos visada būna pilnai užimtos. Patalpose taip pat renkasi kurorto aklųjų ir silpnaregių organizacija, neįgalieji ir žmonių su psichine negalia bendrijos atstovai, šauliai, bendruomenės „Palangos santarvė“ nariai bei Palangos pensininkų bendrija „Bočiai“.

„Anksčiau mes rinkdavomės Gintaro gatvėje esančiose Savivaldybės patalpose. Dabar daug geriau, kai turime mums skirtą vietą. Renkamės kartą per savaitę. Jau rengėme bendrą susitikimą su kitų miestų senjorais, svečiai tikrai seilę varvino dėl tokių gražių patalpų“, – šypsojosi Lietuvos pensininkų sąjungos Palangos pensininkų bendrijos „Bočiai“ pirmininkas Kęstutis Staniulis, kuris kuruoja beveik šimto senjorų bendriją.

Pašnekovas pabrėžė, jog ir vieta labai patogi, patogus privažiavimas, ir patalpa jiems skirta pirmame aukšte, o tai senjorams labai svarbu.

Naujomis patalpomis džiaugėsi ir ten besirenkančios „Palangos santarvės“ pirmininkė Daina Eimanavičienė. „Viskas labai gerai. Savivaldybė labai pasistengė. Nebereikia prašyti salės Gintaro gatvėje, dabar galime rinktis naujose, gražiose erdvėse. Džiaugiamės, kad Bendruomenės namai atitinka savo pavadinimą ir sukvietė po savo stogu kurorto bendruomenes. To mums labai reikėjo ir dėl to džiaugiamės“, – kalbėjo D. Eimanavičienė. 

Įsikūrė patogioje vietoje

Bendruomenės namai įsikūrė kurorto gyventojams labai patogioje vietoje – miesto centre esančioje Jūratės gatvėje, buvusios „Smilčių“ pradinės mokyklos pastate. Siekiant užtikrinti, kad palangiškiai Bendruomenės namuose jaustųsi patogiai, pastatas buvo rekonstruotas bei modernizuotas.

Rekonstruojant pastatą, buvo apšiltintas fasadas, stogas, pakeisti langai, įrengta nauja šildymo sistema, liftas, taip pat atnaujintas apšvietimas, įrengti nauji sanitariniai mazgai, pagal poreikius perplanuotos ir patalpos.

 

Palangos savivaldybės inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje vasarį atidaryti modernūs Bendruomenės namai džiugina palangiškius, kurie čia sėkmingai vykdo savo veiklas. 


Dainininkė Natalija Bunkė nusprendė parduoti savo vasaros rezidencija tapusius namus pajūryje.


32-ąjį kartą iš įvairių Lietuvos vietų susirinkę folkloro ansambliai balandžio 22-24 dienomis kvies palangiškius ir miesto svečius į Jurginių festivalio veiklas gamtoje – nuo skambančių eitynių iki slibino ugnies misterijos pajūryje. 


Gatvėje jau galima įkrauti elektromobilius, įrengtos patogios vietos sportininkų autobusams, žiedas, puošia visą gėlių kompozicijos. S. Dariaus ir S. Girėno gatvės atkarpos nuo Klaipėdos pl. iki Sporto g. statybos darbai buvo pradėti pernai rugsėjį.


Prieš šiek tiek daugiau nei trejus metus visuomenei pristatyti atnaujinti Palangos laidojimo namai. Jų renovacija, o dabar ir priežiūra rūpinasi savivaldybės įmonė UAB „Palangos komunalinis ūkis.“ Per šį laikotarpį jie sulaukė daug teigiamų atsiliepimų. Palangos laidojimo namų vadybininkas Raimundas Litvinas pripažino, jog blogų atsiliepimų tikrai neteko...


Jau trejus metus Palangoje veikianti vaikų futbolo komanda „Gintaras“, skinanti pergales įvairiose varžybose, savo amžiaus grupėje iškovojusi Vakarų Lietuvos čempionų titulą, kviečia jaunuosius palangiškius į savo būrį. Kodėl verta rinktis futbolą ir kodėl būtent šioje komandoje, pasakoja klubo vadovas Marselis Balasanovas.


Angelina Jolie rado dar vieną būdą būti žvaigžde – ši aktorė, „Oskaro“ laureatė ir Jungtinių Tautų (JT) ambasadorė pabėgėlių reikalams, dabar sulaukia pagarbos pareiškimų iš sveikatos apsaugos aktyvistų, gydytojų ir savo gerbėjų, kai atskleidė, jog ryžosi abiejų krūtų pašalinimo operacijai, kad sumažintų riziką susirgti vėžiu. 37 metų aktorei abi...


Ne patį smagiausią vaizdelį atsinešė šių metų vasario 7-osios dienos rytas į Palangos centrą. Taip, Lietuvos kultūros sostinės – 2013, arti „Fontaniuko“ autobusų stotelėje, laukdami autobuso į Šventąją, ant suoliuko trys jau apgirtę, bet nepurvini vyrai kuo ramiausiai, „keiksmablyniais“ pasūdydami pokalbį, „tvarkė“ nemažą degtinės...


Neretai gyvūnų savininkams tenka patirti nusivylimą dėl pabėgusių, dingusių, į namus nesugrįžusių ar nerastų augintinių. Be to, kone kasdien veterinarijos klinikos sulaukia „pamestinukų“. Kadangi gyvūnai dažniausiai būna nepaženklinti bei neregistruoti, neįmanoma nustatyti bei grąžinti juos šeimininkams. Šią problemą padėtų išspręsti atliekamas naminių gyvūnų...


Praėjusį ketvirtadienį palangiškius susiburti į Palangos miesto viešąją biblioteką paskatino iš Šilutės atvykęs Lietuvoje žinomas renginių vedėjas, komentatorius, dainų tekstų autorius Marijus Budraitis, pristatęs savo pirmąją poezijos knygą „Naktigonė“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius