Futbolo klubas „Gintaras“ kviečia jaunuosius palangiškius į savo būrį

Palangos tiltas, 2016-09-05
Peržiūrėta
2974
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Futbolo klubas „Gintaras“ kviečia jaunuosius palangiškius į savo būrį

Jau trejus metus Palangoje veikianti vaikų futbolo komanda „Gintaras“, skinanti pergales įvairiose varžybose, savo amžiaus grupėje iškovojusi Vakarų Lietuvos čempionų titulą, kviečia jaunuosius palangiškius į savo būrį. Kodėl verta rinktis futbolą ir kodėl būtent šioje komandoje, pasakoja klubo vadovas Marselis Balasanovas.


– Vaikams siūloma įvairiausių sporto būrelių, tad kodėl verta rinktis būtent futbolą?
– Futbolas – populiariausia sporto šaka visame pasaulyje. Tai – sporto karalius, nes labai graži sporto šaka, labai vyriška. Čia galima pamatyti viską – protų mūšį kaip šachmatuose, stiprias vyriškas dvikovas, greitį ir nuostabaus grožio įvarčius. Futbolas – tai kolektyvinis žaidimas, kuris reikalauja didelio pasiaukojimo visos komandos labui, o tuo pačiu ir individualaus meistriškumo bei asmeninių savybių. Šį žaidimą visuomet labai gražu ir įdomu žiūrėti. Didelis futbolo privalumas yra tas, kad žaidžiama visus metus, didžiąją dalį – lauke. Todėl praleidžiama daug laiko gryname ore.
– O kodėl derėtų rinktis būtent futbolo klubą „Gintaras“?
– Futbolo klubas „Gintaras“ – mano „kūdikis“, į jį aš įdedu net tik savo žinias, laiką, bet ir visą savo gyvenimą, tad ir požiūris į klubą yra visiškai kitoks. Futbolas man – visas gyvenimas, darbu jo negalėčiau įvardinti. Pagrindinis mūsų klubo privalumas – esame stipriausia savo amžiaus grupėje berniukų futbolo komanda Palangoje. Su vaikais dirbame ne tik futbolo aikštėje, gerokai prisidedame prie vaikų auklėjimo – švenčiame gimtadienius, einame prie jūros, stovyklaujame, rengiame šventes kartu su tėvais. Vaikai kartą per mėnesį lanko baseiną „Amberton Green“ viešbutyje, taip pat viešbučiuose „Gabija“ bei „Palangos vėtra“. Reguliariai vyksta papildomos fizinio parengimo treniruotės, bendradarbiaujam su dziudo bei sambo klubu, šios treniruotės vyks kartą per savaitę vikrumui lavinti. Šių metų naujovė – specialios treniruotės vartininkams. Už visus šiuos papildomus užsiėmimus nereikia papildomai mokėti. Vaikams skiriamas tikrai labai didelis dėmesys. Tėveliai nuolat informuojami apie pasikeitusius tvarkaraščius, varžybų laiką ir pan. Į kituose miestuose vykstančias varžybas vaikai nuvežami ir parvežami. Apskritai privačių klubų tikslas – išauginti kuo daugiau futbolininkų. Todėl ir Lietuvos futbolo federacija yra suinteresuota, kad mūsų šalyje steigtųsi kuo daugiau privačių futbolo klubų. „Gintaro“ klube vaikai kaupia pagrindinį žinių ir įgūdžių bagažą, būtiną iki 12-os metų. Svarbu ir tai, kad aš pats, kaip vyrų bei vaikų treneris, nuolat tobulinuosi, lankau kursus, keliu kvalifikaciją. Mūsų treniruotės vyksta strategiškai patogioje vietoje – Vlado Jurgučio mokyklos stadione.
– Palangoje yra galimybė lankyti ir nemokamas futbolo treniruotes. Motyvuokite, kodėl tėveliams verta mokėti pinigus už treniruotes FK „Gintaras“?
– Pirmiausia noriu pabrėžti, kad kalbant ne tik apie futbolą – apie bet kokią sritį, daug kas sutiks su manim, kad tą, ką gauna nemokamai, žmonės pernelyg ir nevertina. Reiktų suprasti, kad nemokamų būrelių nėra, juos finansuoja arba tėveliai, arba savivaldybė. Deja, kol kas biudžetinėse įstaigose treneriai gauna didesnes pajamas nei privačių klubų treneriai. Noriu pasidžiaugti, kad Palangos miesto savivaldybė šiemet pradėjo finansuoti ir privačius būrelius. Manau, kad tėveliai pirmiausia turi atkreipti dėmesį į pasirinkto būrelio pasiekimus bei treniruočių kokybę. Šiuo metu klubą lanko apie 60 vaikų, kurie suskirstyti į 3 grupes, ne pagal amžių, bet pagal pajėgumą. Tai labai svarbu, nes stiprėti ir tobulėti galima tik tarp stipresnių. Taip pat vienas iš mūsų klubo privalumų, kad kiekvieną grupę visada treniruoja pagrindinis treneris bei vienas iš asistentų, taip skirdami daugiau laiko bei dėmesio berniukams.
– Nuo kokio amžiaus geriausia pradėti treniruotis?
– Kuo anksčiau, tuo geriau. Mane patį tėtis, profesionalus treneris, treniruoti pradėjo nuo 2-ejų metų, kai tik pradėjau vaikščioti. Dar visai neseniai niekas nedirbo su Palangos darželinukais, aš pirmasis mūsų mieste tai pradėjau. Iš pradžių teko sulaukti ir pašaipų, bet dabar mano pavyzdžiu seka jau ir kiti treneriai. Tačiau jei jūsų vaikas jau mokyklinio amžiaus, irgi nenuleiskite rankų. Geriau vėliau nei niekada. Vaikas iki pat 14-os metų gali netikėtai atsiskleisti.

FK „Gintaras“ vaikų ir jų tėvelių mintys apie treniruotes, klubą ir trenerį:
Audronė Bumbulienė, Benedikto mama:
– FK „Gintaras“ pasirinkome dėl treniruočių kokybės. Turime gerą, reiklų trenerį. Treniruotės visuomet vyksta laiku, niekada nebūna taip, kad ateini, o treniruotės nėra. Labai puikus klubo administravimas. Berniukai dažnai važiuoja į varžybas, jei ne į kitą miestą, bent jau žaidžia tarpusavyje. Benediktas treniruotes lankyti pradėjo dar darželyje ir tobulėja akyse, pažanga akivaizdi. Atėjome, buvo gerai, tad nematėm reikalo ką nors keisti, pavyzdžiui, ieškoti nemokamų užsiėmimų. Nematuojame visko pinigais. Sūnus lanko ir kitus užsiėmimus, o futbolą pasirinkome dėl komandinio žaidimo.
Giedrius Šernauskas, Igno tėtis:
– Sūnus nuo mažens domėjosi futbolu, nuolat spardydavo kamuolį. Pradėjome lankyti Palangos sporto centrą, nors jis tuo metu ir nerinko 2006 m. grupės. Tad Ignas treniravosi su vyresniais, 2004 m. berniukais. Atsitiktinai teko pasikalbėti su Marseliu, sužinojome, kad jis renka 2006–2007 m. grupę. Kurį laiką Ignas lankė ir Sporto centrą, ir FK „Gintaras“. Leidome vaikui pasirinkti. Po savaitės jis pasakė, kad pasilieka pas Marselį. Čia jam patiko dėl technikos, įvairių derinukų, asmeninio darbo ir jam, kaip ir kiekvienam vaikui, skiriamo dėmesio. O Sporto centre vaikams tiesiog paduodavo kamuolį spardyti. Bent jau taip buvo tuo metu. Treniruočių „Gintare“ rezultatus pajutome jau po kelių mėnesių. Mums, aišku, ir norėjosi kokybės, o tai, kad treniruotės mokamos – ne rodiklis.
Ligita Sinušienė, Elono mama:
– Būdamas pirmokas sūnus lankė krepšinį, bet mačiau, kad ši sporto šaka jam visai „nelimpa“, o norėjosi, kad sūnus sportuotų. Elonas pasakė, kad norėtų lankyti futbolą. Jau ketinau skambinti į Sporto centrą, bet sulaukiau žinutės elektroniniame pašte, kad renkama 2006 m. berniukų grupė pas trenerį Marselį. Taip atsidūrėme šiame klube. Elonas futbolą „jaukinosi“ palengva. Ir matau, kad jo entuziazmas tik auga ir stiprėja. Čia susirado daug draugų, berniukai tapo tikra draugiška komanda, nors taip nenutiko savaime. Treneris tam dėjo ir tebededa labai daug pastangų. Marselis niekada nepraleisdavo pro ausis jokių patyčių, ko pasitaikydavo pirmais metais. Ir nuolat skatina berniukus draugystei, gudriai išlaviruodamas taip, kad stipriausi komandos žaidėjai nesusiburtų į vieną lyderių grupelę. Net ir varžybų metu draugiškai su vaikais susitaria, kad leis pažaisti ir silpnesniems, suplanuojant žaidimo taktiką taip, kad nenukentėtų ir komandos rezultatas. Mane, kaip motiną, labai žavi tai, kad treneris į savo darbą žiūri labai rimtai. Jau šie maži mūsų berniukai žino, kokias realias karjeros galimybes gali suteikti profesionalus futbolas ateityje, ir lygiai taip pat jie žino, kad net ir netapę geriausiais žaidėjais, visuomet galės prisidurti pajamų, žaisdami už savo miesto komandą ateityje. Trenerio dėka klubas turi rimtų rėmėjų, berniukai turi net tris varžybinės aprangos komplektus ir dar vieną – šiltą. O futbolo stovyklos – labiausiai laukiamas sūnaus vasaros įvykis. Užimtiems tėvams labai padeda Manto mama Lina, profesionaliai administruojanti klubą. Nuolat gauname ne tik žinutes apie treniruočių laiką, varžybų laiką, bet ir raginimus paskaityti apie klubo pasiekimus „Facebook‘e“ ar miesto laikraščiuose, šaltuoju metų laiku per šias žinutes berniukai sukviečiami kartu pasidžiaugti žiemos sniegu. O vasarą, jeigu mes, palangiškiai, neturime laiko su vaikais nueiti prie jūros, visus juos nusiveda Marselis.
Elonas, 10 m.: lankau FK „Gintaras“, nes man patinka futbolas, o čia gerai išmoko. Patinka treneris, nes gerai moko, gerai treniruoja. Palangoje yra tik 3 treneriai, o Marselis – pats geriausias. Aš taip galvoju.
Mantas, 8 m.: lankau šį klubą, nes man čia labai patinka, susiradau naujų draugų. Treneris griežtas, bet ir linksmas. Kai pagiria, tai būna labai smagu.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Legendinė Vlado Jurgučio progimnazijos futbolo aikštelė, kurioje trenerio Marselio Balasanovo yra išugdytas ne vienas talentas, žaidžiantis įvairaus amžiaus Lietuvos vaikų ir jaunimo futbolo rinktinėse, atgimė. Padengta šiuolaikiška danga, sutvarkyta aplinka. Ji – jauki ir saugi.


Palangoje vasarį atidaryti modernūs Bendruomenės namai džiugina palangiškius, kurie čia sėkmingai vykdo savo veiklas. 


Paklaustas, ar žinąs be Palangos kitą maždaug 16 tūkstančių miestuką, kurio vaikų futbolo klube dirbtų net trys užsieniečiai treneriai, Ricardo Casalero,  Palangos vaikų futbolo akademijos „Gintaras“ vyriausiasis treneris iš Portugalijos, juokėsi: „Oi, ne. Tai, ko gero, retenybė.“


Palangos Lions moterų klubas kviečia sudalyvauti gerumo ir šilumos kupiname renginyje „Sapnuok baltai“, kuris vyks spalio 16 d. 18.00 val. Kurhauzo koncertų salėje (Grafų Tiškevičių al.1, Palanga). Vakaro metu surinktos lėšos bus skiriamos neįgaliems Palangos miesto vaikams bei Klubo globojamoms šeimoms.


Palangos moksleivių klubas (Virbališkės takas 4) spalio 30 d. 16 val. kviečia į Moliūgų dekoravimo šventę.


Rugpjūčio 25 d. 17 val. Palangos gintaro muziejuje atidaroma jungtinė Lietuvos auksakalių paroda „GoldsmithMeetsAmber“ („Akistata: auksakalys ir gintaras“). Parodos metu aštuoniolika auksakalių iš Klaipėdos, Vilniaus, Telšių, Trakų, Kintų, Kretingos ir Šilutės pristatys savo kūrinius, kurių pagrindinis akcentas yra gintaras. Parodą...


Jau trejus metus Palangoje veikianti vaikų futbolo komanda „Gintaras“, skinanti pergales įvairiose varžybose, savo amžiaus grupėje iškovojusi Vakarų Lietuvos čempionų titulą, kviečia jaunuosius palangiškius į savo būrį. Kodėl verta rinktis futbolą ir kodėl būtent šioje komandoje, pasakoja klubo vadovas Marselis Balasanovas.


Kai buvę miesto futbolo fanatikai 2010 metais iš naujo suformavo futbolo klubą FK „Palanga“, tai buvo džiugus įvykis, sugrąžinęs į miestą aukštesnio lygio futbolą – neeilinis įvykis visiems Palangos futbolo aistruoliams.


Sporto salės, kurioje galėtų prisiglausti pats su išaugusiu mažųjų futbolininkų būriu, ką tik įsteigtos viešosios įstaigos – futbolo klubo „Gintaras“ dalininkas, direktorius ir treneris Marselis Balasanovas negavo tol, kol klubo durų nepravėrė keli žymūs miesto politikai su savo sūnumis. „Gal sutapimas, gal ne, tik tuomet atsikvėpiau. Kitaip buvo grėsmė...


Praėjusį ketvirtadienį palangiškius susiburti į Palangos miesto viešąją biblioteką paskatino iš Šilutės atvykęs Lietuvoje žinomas renginių vedėjas, komentatorius, dainų tekstų autorius Marijus Budraitis, pristatęs savo pirmąją poezijos knygą „Naktigonė“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius