Atgimęs futbolo klubas „Palanga“ puoselėja ambicingus planus

Palangos tiltas, 2015-03-30
Peržiūrėta
1570
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Atgimęs futbolo klubas „Palanga“ puoselėja ambicingus planus

Kai buvę miesto futbolo fanatikai 2010 metais iš naujo suformavo futbolo klubą FK „Palanga“, tai buvo džiugus įvykis, sugrąžinęs į miestą aukštesnio lygio futbolą – neeilinis įvykis visiems Palangos futbolo aistruoliams.

Buvo kilusi grėsmė išnykti
Iš naujo surinkta komanda nusprendė dalyvauti Lietuvos futbolo federacijos II lygos Vakarų zonos pirmenybėse. Tuo laiku buvo siekiama pasirodyti kaip įmanoma geriau ir pabandyti laimėti čempionatą. Palangiškiams šis išbandymas nepasirodė labai sunkus ir jau debiutiniame sezone pasiekė aukščiausią rezultatą – tapo II lygos Vakarų zonos nugalėtojais. FK „Palanga“ iškovojo teisę dalyvauti aukštesnio lygio futbolo turnyre. Įkvėpti klubo vadovai pradėjo formuoti dar stipresnę ir pajėgesnę komandą startams LFF I lygos pirmenybėse. Deja, perėjus į aukštesnio lygio turnyrą rungtyniauti buvo daug sunkiau, todėl ir rezultatai nebebuvo tokie geri kaip II lygoje – 2012 metais buvo užimta 8 vieta.
Paskutinius dvejus metus komandos rezultatai dar šiek tiek suprastėjo ir pirmenybėse 2013 ir 2014 metais teko tenkintis 12 vieta. Klubui buvo kilusi reali grėsmė išnykti iš futbolo žemėlapio.

Klubo atgimimas
Bet išaušo diena, į klubą ir komandą atnešusi daug teigiamų permainų – klubas tarsi antrą kartą atgimė iš naujo. Jis bandys įrodyti, kad Palangoje futbolas gyvas.
Klubo vairą perėmė ambicijų nestokojantys jauni žmonės, sulaukėme finansinės pagalbos, klubui nusprendė padėti nauji savininkai. Vadovybė pradėjo intensyviai kalbėtis su rėmėjais, komanda pradėjo bendradarbiauti su kitomis futbolo organizacijomis, atnaujintas trenerių štabas – komandą treniruos Valdas Trakys ir Gvidas Juška, klube liko ir vyriausiasis treneris Marsel Balasanov, kuris ne pirmus metus vadovauja komandai ir puikiai pažįsta komandą, taip pat ieškomi nauji ir pajėgūs žaidėjai, kurie sustiprintų komandą, vėl sugrįžo palangiškių susidomėjimas klubu.
Klubas pradėjo bendradarbiauti su Klaipėdos „Atlantu“ – pasirašyta sutartis, pagal kurią klaipėdiečiai gali paskolinti keletą žaidėjų Palangos klubui, o tai reiškia tik dar didesnį komandos sustiprėjimą.
Komandoje liko praėjusio sezono branduolys: Andrius Paulauskas, Linas Vaitkus, komandos kapitonas Mantas Perepliotovas, Tadas Gudauskas, Haroldas Jonauskis, Mikas Kura. Prie jų taip pat prisijungė ir daug kitų naujų bei tikrai pajėgių futbolininkų – Simonas Juška, Aidas Capas, Edgaras Ditmonas, Aurimas Skurdelis, Arnoldas Mauragas, Mindaugas Bitinas, Marius Stankus, Gediminas Žilys, vartininkas Ernestas Grudys, kurie rungtyniavo kitose I lygos komandose ir buvo vieni iš lyderių, kai kurie taip pat žaidė net pačioje A lygoje. Į komandą atvyko legionierius iš Ukrainos Bogdan Poliakhov, komandos peržiūroje pateisinęs trenerių lūkesčius, todėl liko Palangoje.

Ateities karta
FK „Palanga“ ketina prisidėti ir prie jaunosios kartos futbolininkų ugdymo. Klubas skatins vaikus sportuoti ir sieks užauginti naujus žaidėjus Palangos miestui. Mūsų komanda pasirašė bendradarbiavimo sutartis su Palangos sporto centru ir FK „Gintaras“ vaikų grupių atstovais. Pagal sutartis įsipareigojame rengti įvairiausius turnyrus, taip pat aprūpinti vaikų komandas futbolo inventoriumi, suteikti geriausias sąlygas treniruotis, aprūpinti vaikus sportine apranga.
Vaikams tobulėti padės ir futbolo paslaptis atskleis jau minėtas vienas iš komandos narių, žaidžiantysis treneris Gvidas Juška. Jis dirbs vaikų treneriu kartu su Palangos klubo vyr. treneriu Marseliu Balasanovu. Taip pat vaikus ugdys ir Palangos sporto centro treneriai. Visi dirbs turėdami vieną tikslą – sieks užauginti naują futbolininkų kartą Palangos mieste. Dabar lankančių treniruotes ir žaidžiančių yra virš 100 vaikų, todėl tai bus didelė atsakomybė ir lauks rimtas darbas.

2015 metų tikslai – ambicingi
Naujiems iššūkiams ir naujam sezonui suburta FK „Palanga“ nestokoja ambicijų ir sieks šiame sezone sugrąžinti į stadioną visus klubo gerbėjus, aistruolius ir kitus žmones, kuriems patinka futbolas.
Klubo tikslas – būti geriausiųjų penketuke, o galbūt ir tapti I lygos pirmenybių prizininkais. Laukia labai ilgas sezonas, I lygoje dalyvaus 18 komandų, bus žaidžiami 34 turai, todėl lengva tikrai nebus. Norint siekti aukščiausių rezultatų, labai svarbu yra klubo biudžetas bei finansinė parama, todėl futbolo klubo vadovai tikisi, kad užsibrėžtų tikslų siekti padės ir Palangos miesto savivaldybė. Tik taip galėsime kartu kelti futbolo lygį mieste ir garsinti Palangos vardą.
Tikimės, kad visi bendromis jėgomis vieną dieną pasieksime aukščiausią Lietuvos futbolo lygą bei parodysime visiems, kad futbolas Palangoje yra gyvas – tokiu būdu garsinsime Palangos miesto vardą!

Modestas GALDIKAS
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Su Palangos vaikais dirbs futbolo specialistas iš Portugalijos, o jo asistentas - kamerūnietis.


Liepos 4-5 dienomis Kaune esantis Nacionalinės futbolo akademijos manieže vyko vaikų futbolo turnyras „Hegelmann Cup 2020“, kuris sukvietė per 300 jaunųjų futbolo talentų iš Lietuvos.


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Palangos poliklinika jau dėliojasi planus, kaip ir kada galėtų atverti duris planiniams pacientams. Net ir tai padarius srautai bus kontroliuojami, ir jos dirbs dar ne visu pajėgumu. Poliklinikos planus dar turės įvertinti Nacionalinis visuomenės sveikatos centras. "Net ir po karantino iki pusės paslaugų bus teikiama tik nuotoliniu būdu," - "Palangos tiltui" sakė Palangos...


Ekstremali situacija šalyje pakoregavo Palangos konservatorių planus. Balandžio 3 dieną turėjęs įvykti visuotinis Palangos skyriaus konservatorių susirinkimas, kuriame turėjo būti apsvarstytas ir skyriaus kandidatų į Seimo rinkimus klausimas, dėl karantino buvo atidėtas neribotam laikui.


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Rugsėjį prasideda daug aktyvesnis metas, vėl grįžtama į darbus ar mokslus ir laisvo laiko lieka mažiau. Todėltechnologijų lyderė „Tele2“ siūlo jį taupyti ir apsipirkti internetinėje parduotuvėje www.tele2.lt, o čia įsigijusiems naujus planus – dovanoja papildomų duomenų.


Kai buvę miesto futbolo fanatikai 2010 metais iš naujo suformavo futbolo klubą FK „Palanga“, tai buvo džiugus įvykis, sugrąžinęs į miestą aukštesnio lygio futbolą – neeilinis įvykis visiems Palangos futbolo aistruoliams.


Lietuvos gimtadienis – Vasario 16-oji – gražiausia ir svarbiausia mūsų valstybės šventė. Palangos lopšelio-darželio ,,Nykštukas“ bendruomenė kiekvienais metais randa naujų idėjų, sudomindama vaikus krašto ir miesto istorija. Tęsdami projektą ,,Darželio ir šeimos bendradarbiavimo sėkmė“, skatinome visus – ir tėvelius –...


Sporto salės, kurioje galėtų prisiglausti pats su išaugusiu mažųjų futbolininkų būriu, ką tik įsteigtos viešosios įstaigos – futbolo klubo „Gintaras“ dalininkas, direktorius ir treneris Marselis Balasanovas negavo tol, kol klubo durų nepravėrė keli žymūs miesto politikai su savo sūnumis. „Gal sutapimas, gal ne, tik tuomet atsikvėpiau. Kitaip buvo grėsmė...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius