Augantį mažųjų Palangos futbolininkų būrį ugdys futbolo klubas „Gintaras“

Linas JEGELEVIČIUS, 2014-11-06
Peržiūrėta
1543
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Futbolo klubo „Gintaras“ dalininkas, direktorius ir treneris Marselis Balasanovas
Futbolo klubo „Gintaras“ dalininkas, direktorius ir treneris Marselis Balasanovas

 

Sporto salės, kurioje galėtų prisiglausti pats su išaugusiu mažųjų futbolininkų būriu, ką tik įsteigtos viešosios įstaigos – futbolo klubo „Gintaras“ dalininkas, direktorius ir treneris Marselis Balasanovas negavo tol, kol klubo durų nepravėrė keli žymūs miesto politikai su savo sūnumis. „Gal sutapimas, gal ne, tik tuomet atsikvėpiau. Kitaip buvo grėsmė, kad gali ir nelikti grupių“, – liūdnai šypsojosi Armėnijoje gimęs ir augęs žinomas Klaipėdos krašte futbolo specialistas. Jį dėl pasiaukojimo, meilės futbolui ir vaikams liaupsina ir jaunieji kurorto futbolininkai, ir jų tėveliai.
Kurti viešąją futbolo įstaigą, anot jo, buvo Romo Zubernio (futbolo klubo „Palanga“ steigėjas – aut.) sumanymas.
„Vaikų, norinčių žaisti futbolą mieste nuolat daugėja. Rinkau 2006, 2007 metais gimusių vaikų futbolo grupes, bet vasarą atsirado ir 2010-aisiais gimusių vaikų, norinčių lankyti futbolo treniruotes. Futbolo pamokėles vedu ir trejuose miesto lopšeliuose-darželiuose: „Pasakoje“, „Gintarėlyje“ ir „Nykštuke“. Juose futbolo paslapčių mokosi apie 40 vaikų“, – pasakojo M. Balasanovas.
Anot jo, suaugusiųjų futbolo, žiūrėk, gali ir nelikti Palangoje, „išdžiūvus“ finansavimui, o vaikų futbolas, treneris tiki, stiprės ir plėsis Palangoje.
Šiuo metu „Gintare“ treniruojasi 70 vaikų.
Kol kas M. Balasanovas klube dirba vienas, bet svarsto, klubui stiprėjant, samdyti talentingą trenerį.
Pasak jo, masiškumas – kaip ir kiekviename sporte – labai gerai, bet Palangoje šeimą sukūręs armėnas jau pradėjo būti selektyvesnis, atrinkdamas vaikus į grupes.
Šiuo metu klube treniruojasi įvairiose grupėse 2006–2010 metais gimę berniukai.
Neseniai „Gintaras“ gavo savivaldybės paramą padengti sporto salės nuomos „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje kaštus.
„Lengviau visi atsikvėpėme. Buvo susidaręs keistas įspūdis, kad pats Sporto centras nenori, kad mums kur nors mieste būtų išnuomota sporto salė. Tik dviem žinomiems miesto politikams užrašius savo sūnus į mano futbolo grupę, – atsitiktinai ar ne – išsisprendė salės klausimas“, – pasakojo M. Balasanovas.
Beje, kitas įdomus sutapimas: įsteigus 2008-aisiais gimusių berniukų grupę, ją paskubėjo įsteigti ir Sporto centras.
Vienas Marselis treniruoja apie 70 jaunųjų palangiškių, o tuo tarpu trys etatiniai, galvos dėl patalpų nesukantys treneriai Sporto centre, treniruoja apie 40 panašaus amžiaus vaikų.
Ar teisingai yra paskirstomos miesto biudžeto lėšos Sporto centrui? O gal Palangai derėtų pasekti Klaipėdos miesto pavyzdžiu ir pagal mokinio „krepšelio“ modelį įsteigti sportininko „krepšelį“? Jo esmė būtų paprasta: miesto biudžeto pinigėliai „sektų“ jaunuosius sportininkus: nepatektų automatiškai, kaip iki šiol, Sporto centrui, o į juos pretenduotų ir privatūs sporto klubai, gebantys prisivilioti vaikus.
Apie tai „Palangos tilto“ kavarytyje buvo diskutuota praėjusį antradienį. Plačiau apie diskusiją – antradienio numeryje.
Dabar didžiausia M. Balasanovo bėda – futbolo vartai. Jų „Baltijoje“ nėra. Pasirodo, su jais nesaugu.
Marselio treniruotėse jaunieji futbolininkai „dega“ užsidegimu žaisti futbolą, sekti futbolo grandų pėdomis, žinoti visas naujienas apie juos.
Berniukų guru, neabejotinai, yra M. Balasanovas – vienintelis Palangoje futbolo treneris, turintis tarptautinę B kategoriją, ilgametis Armėnijos nacionalinės futbolo rinktinės žaidėjas, su Gargždų „Banga“ – Lietuvos A futbolo čempionato prizininkas. Šiandien Marselis – ir Palangos futbolo klubo „Palanga“, žaidžiančio šalies I-oje lygoje, treneris.
Už 33-ejų metų Marselio pečių – ilgametė futbolininko Armėnijoje ir Lietuvoje patirtis.
„Teko su Armėnijos nacionaline jaunimo ir suaugusiųjų rinktinėmis dalyvauti pasaulio ir Europos jaunimo čempionato atrankose – įspūdis neužmirštamas. Ką jau bekalbėti apie suaugusiųjų pasaulio čempionatą, kuris kartą per ketverius metus mėnesiui tampa didžiausiu pasaulio ir sporto įvykiu“, – „Palangos tiltui“ sakė M. Balasanovas.
„Džiaugiuosi, kad tėveliai, matyt, įvertinę mano, kaip buvusio futbolininko pasiekimus, o dabar, kaip futbolo trenerio gerą vardą, nepagaili 40 litų mėnesiui ir skatina lankyti mano vedamas treniruotes. Džiaugiuosi, kad vaikams esu autoritetas, bet darbo jau turiu tiek daug, kad energingai ieškau dar vieno talentingo trenerio“, – sakė M. Balasanovas.
Jis jau dešimt metų gyvena Palangoje, ir sako, kad jam čia labai patinka: „Gal dėl gamtos kontrastų – vasara, žiema. Gal dėl jūros? Žinoma, esminis dalykas tai, kad čia yra mano žmona, mano du sūnūs auga, čia atsiskleidžiu kaip treneris“.
Kad futbolas Palangoje atgytų, reikia, kad kuo daugiau žmonių – nuo eilinio palangiškio iki miesto vadovų – gyventų futbolu.
„Taip yra visur pasaulyje, kur futbolas yra išvystytas ir yra itin svarbi šalies, miesto ekonomikos dalis, – pastebėjo pašnekovas. – Gyvenu dešimt metų Palangoje, bet tik pastaraisiais metais čia jaučiu tam tikrą futbolo atgimimą, didesnį dėmesį. Vaikų tėveliai skundžiasi, kad net neranda mieste futbolo batelių. Man džiugu matyti, kai vaikai, paaugliai ir net suaugę spardo futbolo kamuolį „bame“.
 

Jūsų komentaras:

nedas 2018-07-02 08:44 ([email protected] / IP: 78.57.245.0)
noreciau jusu paklausti ar mano eitu treniruotes arnas normantas 11 sodu 24 10

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka reiškia solidarumą bei paramą kovojančiai Ukrainai ir informuoja, kad biblioteka yra pasirengusi teikti nemokamas paslaugas prieglobstį radusiems Ukrainos gyventojams.


Palangiškiui Jonui Jonkui rugsėjo pabaigoje sukako 70 metų, bet vienas vyriausių aktyvių šalies futbolininkų ir neabejotinai vyriausias Palangos futbolininkas kol kas „bucų“ ant vinies sienoje nekabins. „Tpfu, tpfu, kol kas yra jėgų, futbolas – mano aistra, traumos nepersekioja, o sveikata – visai gera.  Nenoriu dar tik ant sofos sėdėti,“ – Jonas, kuris žaidžia už Palangos senjorų futbolo...


Palangos futbolo akademija „Gintaras“ skirta visiems vaikams kurie nori žaisti futbolą. Akademija pasisako, kad futbolas vaikams Palangoje yra geriausia terpė vaikui judėti ir užsiimti fizine veikla.


Šimtai vaikų iš visos Lietuvos kiekvienais metais vieni ar kartu su tėveliais atvyksta į Palangą, į vaikų reabilitacijos sanatoriją „Palangos gintaras“, sustiprėti, pasigydyti, pasikonsultuoti su visoje šalyje žinomais specialistais. Vaizdingoje Palangos vietoje, pušų apsuptyje įsikūrusi vaikų reabilitacijos sanatorija „Palangos gintaras“ yra...


Viešoji įstaiga „Palangos orkestras“ Kultūros ministro Mindaugo Kvietkausko įsakymu pripažintas profesionaliojo scenos meno įstaiga.


Rugpjūčio 25 d. 17 val. Palangos gintaro muziejuje atidaroma jungtinė Lietuvos auksakalių paroda „GoldsmithMeetsAmber“ („Akistata: auksakalys ir gintaras“). Parodos metu aštuoniolika auksakalių iš Klaipėdos, Vilniaus, Telšių, Trakų, Kintų, Kretingos ir Šilutės pristatys savo kūrinius, kurių pagrindinis akcentas yra gintaras. Parodą...


Jau trejus metus Palangoje veikianti vaikų futbolo komanda „Gintaras“, skinanti pergales įvairiose varžybose, savo amžiaus grupėje iškovojusi Vakarų Lietuvos čempionų titulą, kviečia jaunuosius palangiškius į savo būrį. Kodėl verta rinktis futbolą ir kodėl būtent šioje komandoje, pasakoja klubo vadovas Marselis Balasanovas.


Kai buvę miesto futbolo fanatikai 2010 metais iš naujo suformavo futbolo klubą FK „Palanga“, tai buvo džiugus įvykis, sugrąžinęs į miestą aukštesnio lygio futbolą – neeilinis įvykis visiems Palangos futbolo aistruoliams.


Sporto salės, kurioje galėtų prisiglausti pats su išaugusiu mažųjų futbolininkų būriu, ką tik įsteigtos viešosios įstaigos – futbolo klubo „Gintaras“ dalininkas, direktorius ir treneris Marselis Balasanovas negavo tol, kol klubo durų nepravėrė keli žymūs miesto politikai su savo sūnumis. „Gal sutapimas, gal ne, tik tuomet atsikvėpiau. Kitaip buvo grėsmė...


Obuolių pasakos suviliojo gausų būrį mažųjų

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 11 16 | Rubrika: Miestas

Praėjusį šeštadienį Palangos miesto vaikų bibliotekoje mažųjų palangiškių, įsikibusių savo tėveliams ir pedagogams į rankas išties netrūko. Gausus skaičius mažųjų panoro išvysti teatro grupės „Beprotiškai. Fantastiški“ sukurtos improvizacijos pagal rašytojo Vytauto V.Landsbergio „Obuolių pasakas“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius