Palangos šauliai leidosi į piligriminę kelionę

Palangos tiltas, 2017-09-14
Peržiūrėta
1217
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos šauliai leidosi į piligriminę kelionę

Palangos jūros šaulių prašymu kelionę užsakė 3-osios rinktinės vadas Rolandas Lukšas. Šauliai į kelionę vyko kartu su Lietuvos jūrų flotilės kariais, kurie dalyvavo visų kariuomenės rūšių garbės rikiuotėje Šiluvos atlaiduose.
Mišiose dalyvavo daug vyskupų ir kunigų iš visos Lietuvos, taip pat Lietuvos kariuomenės vadas ir tų valstybių vadai, kurie šiuo metu dislokuoti Lietuvoje. Mišių pabaigoje sveikinimo kalbą sakė mūsų krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis.
Vėliau, vadovaujant Karinių jūrų pajėgų kapelionui Remigijui Monstvilui, šauliai nuvyko į Tytuvėnų vienuolyno ansamblį. Gidė išsamiai papasakojo ir aprodė šio didžiulio statinio istorinę vertybę.
Kelionė tęsėsi Kelmės rajone, kur atkurtos Lietuvos nepriklausomybės metais pastatyti naujas Palendrių Šv. Benedikto vienuolynas su bažnyčia prancūzų lėšomis. Šiuo metu ten gyvena 14 vienuolių. Pagrindinė vienuolyno dalis yra uždara lankytojams ir vadinama „klauzūra“. Tačiau visiems atviras įėjimas į vienuolyno bažnyčią, norintiems dalyvauti vienuolių pamaldose. Labai nustebino vienuolyno ir bažnyčios įdomi naujoviška architektūra.
Dviejuose autobusuose, pajudėjusiuose į atlaidus ir kitus lankytinus objektus, vyko Lietuvos jūrų flotilės ir Dragūno pulko kariai iš Klaipėdos ir 12 Palangos šaulių. Svečiams buvo demonstruojamas filmas apie aplankytąjį šių laikų vienuolyną ir vienuolių gyvenimo būdą. Kaip paaiškėjo, vienuolynui priklauso 80 ha žemės. Norintieji keletą dienų praleisti dvasingoje aplinkoje, turi galimybę tą padaryti atskirame pastate su valgykla. Tai nieko nekainuoja. Toks vienuolynas yra vienintelis Lietuvoje. Keliautojams ši viešnagė paliko didžiulį įspūdį, sužinota daug įdomaus, kas anksčiau nebuvo girdėta.

Palangos šaulių vadas Adolfas SENDRAUSKAS

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Leistino greičio viršijimas – viena didžiausių problemų su kuriomis tenka susidurti policijos pareigūnams. Todėl atsižvelgiant į statistiškai nemažėjančius atvejus, kai vairuotojai keliuose vairuodami transporto priemones naudoja mobiliojo ryšio įrenginius ir viršija leistiną važiavimo greitį, 2022 metų vasario 15 dieną vykdyta tikslinė policinė priemonė, skirta Kelių eismo taisyklių...


Prieš lapkričio pirmąją, pagal tradiciją, Palangos šauliai aplanko mirusių ir nužudytų patriotų  kapus bei paminklus. 


Palangos jūros šauliai, tęsdami tradiciją dalyvauti Šiluvos atlaiduose, savo pageidavimą pareiškė 3-iosios jūros šaulių rinktinės vadui atsargos majorui Rolandui Lukšui. Jis pasirūpino transportu, ačiū jam už tai. Į kelionę vykome kartu su Klaipėdos šaulių delegacija.


Palangos šauliai dalyvavo Šiluvos atlaiduose

"Palangos tilto" informacija, 2019 09 11 | Rubrika: Miestas

Ne pirmi metai, šauliai į kelionę vyko kartu su Lietuvos jūrų flotilės kariais, kurie dalyvavo visų kariuomenės rūšių garbės rikiuotėje Šiluvos atlaiduose. Ši diena buvo skirta kariuomenei, šauliams ir rezistencinės kovos dalyviams, tremtiniams. 


Palangos jūros šaulių prašymu kelionę užsakė 3-osios šaulių rinktinės vadas Rolandas Lukšas. Šauliai į kelionę vyko kartu su Lietuvos jūrų flotilės kariais-šauktiniais, kurie dalyvavo visų kariuomenės rūšių garbės rikiuotėje Šiluvos atlaiduose.


Šį šeštadienį (2017-12-16) pasiseks tiems, kas apsilankys „Palangos“ krepšinio komandos rungtynėse.


Palangos jūros šaulių prašymu kelionę užsakė 3-osios rinktinės vadas Rolandas Lukšas. Šauliai į kelionę vyko kartu su Lietuvos jūrų flotilės kariais, kurie dalyvavo visų kariuomenės rūšių garbės rikiuotėje Šiluvos atlaiduose.


Balandžio pabaigoje Šventosios gyventojai ir svečiai galėjo išvysti naują meninės dokumentikos ilgametražį filmą „Vėjų žemė“, pasakojantį apie Šventosios kuršių – Lietuvos latvių bendruomenę. Žiūrovai filmą sutiko itin palankiai, planuojamos tarptautinės premjeros.


Paskui „Wizz Air“ lėktuvą, nusileidusį Palangos oro uoste praėjusią savaitę, antradienį, kovo 29-ąją, Palangos oro uoste nusileido bendrovės „Rynair“ orlaivis „Boeing“. Juo iš Londono Stanstedo oro uosto atskrido 172 keleiviai. Visame „Boeing“ lėktuve – 180 vietų.


Prancūzų neįgaliųjų kelionės po Lietuvą idėja gimė prieš porą metų, kai Klaipėdos krašto socialinio tinklo darbuotojai lankėsi Dordonėje. Lietuvių viešnagės metu vienas iš susitikimų vyko Prancūzijos paralyžiaus asociacijos būstinėje. Sutikti asociacijos nariai prancūzai labai susidomėjo Lietuva ir joje veikiančiomis neįgaliųjų įstaigomis bei draugijomis....


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius