Palangos savivaldybė tapo STT tyrimo įkaite

„Lietuvos rytas", 2013-05-09
Peržiūrėta
976
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos savivaldybė tapo STT tyrimo įkaite

Palangos savivaldybės Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas jau ketvirtą mėnesį nušalintas nuo pareigų, bet į jo vietą laikinai priimti kitą žmogų draudžia įstatymas.
Kurorto valdžia sutrikusi – įtariamuoju tapusiam Palangos vyriausiajam architektui Svajūnui Bradūnui uždrausta eiti šias pareigas, bet savivaldybė negali nei jo atleisti, nei į šias pareigas priimti laikino darbuotojo.
Kyšio paėmimu ir piktnaudžiavimu tarnyba įtariamas 42 metų valstybės tarnautojas sulaikytas sausio pabaigoje. Netrukus jį teismas trims mėnesiams nušalino nuo pareigų.
Neseniai nušalinimo terminas buvo pratęstas dar trims mėnesiams.
Nors S. Bradūno veiklą tiriantys Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai žada stengtis ikiteisminį tyrimą baigti kuo greičiau, Palangos savivaldybės administracija iki metų pabaigos gali likti be svarbaus skyriaus vadovo.
„Kol S. Bradūnas tebėra nušalintas nuo pareigų ir nėra nuteistas, jo atleisti neturime pagrindo. Tačiau teismas šią bylą gali pradėti nagrinėti ir rudenį, o jo sprendimas – įsiteisėti dar vėliau.
Nuo vasario mėnesio skyriui vadovauja vedėjo pavaduotojas Algimantas Danta, kuris dabar neturi teisės nei susirgti, nei išeiti atostogų. Pavasarį šiame skyriuje padidėjus darbo krūviui jau šiuo metu trūksta darbuotojų, o ką reikės daryti vasarą, kai prasidės atostogų metas?” – apie Palangos savivaldybėje susidariusią situaciją pasakojo administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė.
Valstybės tarnybos įstatymas numato teisę priimti pakaitinį darbuotoją valstybės tarnautojui susirgus, jo motinystės ar tėvystės atostogų laikotarpiui, tačiau įstatymas nenumato pakaitinio darbuotojo priėmimo valstybės tarnautojo nušalinimo nuo pareigų atveju.
„Koks skirtumas, dėl kokių priežasčių valstybės tarnautojas negali eiti savo pareigų: dėl ligos ar dėl pradėto ikiteisminio tyrimo. Jo darbą vis tiek kas nors turi atlikti”, – įžvelgusi Valstybės tarnybos įstatymo spragą piktinosi A. Kilijonienė.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Paskelbti konkursai į karjeros valstybės tarnautojų Palangos miesto savivaldybės administracijos Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vyriausiojo specialisto ir savivaldybės vyriausiojo inžinieriaus (vyresniojo patarėjo) pareigas.


Į Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) Seimo frakcijos paramą Seime lyčiai neutraliam partnerystės įstatymui (tam, kad įstatymas būtų pradėtas svarstyti, jo iniciatoriai pritrūko dvejų balsų – L. J.), Darius Kubilius, Palangos miesto savivaldybės Tarybos narys ir Tarybos Etikos komisijos pirmininkas, švelniai tariant, reagavo ne itin etiškai. Po Lietuvos Valstiečių ir...


Kitą savaitę Vyriausioji rinkimų komisija spręs, ar Palangos politiką Daną Palucką atleisti iš tarybos kaip nuslėpusį teistumą, ar leisti atsistatydinti pačiam.


Nuo spalio 21 dienos iš pareigų atleidžiama Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) Palangos skyriaus vedėja Nijolė Jonikienė. Palangos skyriaus vedėjo funkcijas atliks vyriausiasis specialistas Martynas Mikelevičius. Palangos skyriaus vedėjai trauktis iš pareigų buvo pasiūlyta po to, kai paaiškėjo gausybė šio teritorinio NŽT padalinio veiklos pažeidimų. NŽT Palangos...


Trečiadienį miesto mero Šarūno Vaitkaus kabinete vos tilpo visi Savivaldybės administracijos vadovai, skyrių vedėjai ir gausus būrys Šventosios seniūnijos bendruomenės aktyvistų.


Palangos savivaldybė tapo STT tyrimo įkaite

„Lietuvos rytas", 2013 05 09 | Rubrika: Miestas

Palangos savivaldybės Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas jau ketvirtą mėnesį nušalintas nuo pareigų, bet į jo vietą laikinai priimti kitą žmogų draudžia įstatymas.


Vakar Klaipėdos miesto apylinkės teismas priėmė nutartį dėl Palangos miesto savivaldybės Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjo Svajūno Bradūno, kuriam įtarimai dėl galimo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi siekiant asmeninės naudos perkvalifikuoti į įtarimus dėl galimo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir kyšio paėmimo. Valdininkas trims mėnesiams nušalinamas...


Nors nauja savivaldybės valdžia trimituoja, kad paskelbs žūtbūtinį karą visiems apsileidėliams, nelegalios reklamos ir su valdžia nesuderintų statinių statytojams, bet pastariesiems tokie valdžios grasinantys šūksniai – nė motais. Kaip įsitikino „Palangos tiltas“, pačioje kurorto šerdyje, J. Basanavičiaus gatvėje, šią savaitę kyla mažiausiai trys statiniai, kurių statybos nėra palaiminęs...


Žiemą kai kuriose Palangos gatvėse buvo pastatyti eismą ribojantys ženklai, kad komunalininkai galėtų lengviau nuvalyti gatves. Daugiausia ženklų buvo pranešančių apie vienpusį eismą, tačiau pažeidinėjančių šiuos ženklus buvo ne vienas ir ne keli, o ženkliai daugiau. „Tikrai daug žmonių pažeidinėja šiuos laikinus kelio ženklus, tačiau mes jų bausti negalime, kadangi Palangos savivaldybė...


Praėjusį ketvirtadienį Tarybos posėdyje savivaldybės Komunalinio ūkio skyriaus vedėją Kostą Jakubauską, ne itin rišliai Tarybos nariams pristatantį darbotvarkės klausimą, badė pašaipūs žvilgsniai: „Gal vėl girtas?“ Kažin, ar valdininkas gali drąsiai žiūrėti kolegoms ir savo vadovams į akis – vos prieš savaitę, rugpjūčio 13-ąją, darbo metu, jis buvo pastebėtas neblaivus. Atvykus policijos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius