Palangos savivaldybėje žmonių su negalia balsas negirdimas?

Palangos tiltas, 2015-11-23
Peržiūrėta
1872
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos savivaldybėje žmonių su negalia balsas negirdimas?

Palangos miesto savivaldybėje vyko šalies Neįgaliųjų reikalų tarybos išvažiuojamasis posėdis. Posėdyje aktualias problemas aptarė Neįgaliųjų reikalų departamento direktorė Asta Kandratavičienė, Lietuvos sutrikusios psichikos žmonių globos bendrijos valdybos pirmininkė Algė Nariūnienė ir vadovas Vaidotas Nikžentaitis, Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Viltis“ asociacijos vadovė Dana Migaliova, Lietuvos kurčiųjų draugijos prezidentas Vytautas Pivoras, Palangos žmonių su negalia atstovai, Palangos miesto socialinių paslaugų centro direktorė Daiva Dekontaitė, Palangos miesto savivaldybės administracijos ir Socialinės rūpybos skyriaus atstovės. Neįgaliųjų reikalų departamento direktorė A. Kandratavičienė teigė, kad Palangoje būsto pritaikymo darbai praktiškai nevyksta. Socialinės rūpybos skyriaus vedėjos Genutės Kavarzienės patikslintais duomenimis, būsto pritaikymo Palangos mieste laukia 4 asmenys. Šis skaičius, anot posėdžio dalyvių, yra pernelyg mažas savivaldybei, turinčiai beveik 17 tūkstančių gyventojų. Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Violetos Staskonienės teigimu, Palangos savivaldybė iki šiol nesiima būsto pritaikymų, nes gausu statybos projektų ir trūksta galinčių juos įgyvendinti darbuotojų. Per diskusiją išaiškėjo, kad šiuo metu Palanga yra pertvarkoma iš esmės. Vyksta Palangos stadiono renovacija, todėl mažieji projektai lieka užmiršti. V. Staskonienė sakė: „Svarbūs – dideli projektai, tad mažiems nebėra laiko. Antroji savivaldybės nesprendžiama ir netgi ignoruojama problema – žmonių su negalia bendruomenių Palangoje patalpos, kurios ne tik nepritaikytos negalią turintiems asmenims, bet ir neatitinka jokių higienos normų. Šiuo metu žmonės su negalia įsikūrę rūsyje. Norint į jį patekti, reikia nusileisti laiptais. Sienos apaugusios pelėsiais ir grybeliu. Patalpos yra nuolatos užpilamos, todėl jose tvyro drėgmės kvapas“. Į klausimą, kada žmonių su negalia bendruomenė gaus kitas patalpas, per posėdį atsakyta nebuvo. V. Staskonienė teigė, kad sprendimo nėra. Viskas, ką gali pasiūlyti, – tai patalpos priemiestyje.

„Palangos tilto“ inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Lietuvos balsas 2023“ laimėtojas Anyanya Udongwo: akustinis koncertas 


„Lietuvos balsas 2023“ laimėtojas Anyanya Udongwo: akustinis koncertas 


Gegužės 18 d. lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė susitiko su Žmonių su negalia teisių stebėsenos komisija.


Palangos kurorto muziejuje prasidėjo projekto „Muziejus be kliūčių“ įgyvendinimas.  Jau visai netrukus pagal šį projektą muziejuje bus įrengta erdvė žmonėms su negalia. 


Pirmoji ponia Diana Nausėdienė antradienį lankėsi Palangos gintaro muziejuje, kur dalyvavo diskusijoje su Stasio Vainiūno meno mokyklos auklėtiniais ir edukacijoje su Palangos sutrikusios psichikos žmonių bendrijos nariais.


Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje vyksta Neįgaliųjų reikalų departamento organizuojamas renginys – diskusija „Asmenų su psichosocialine ar intelekto negalia teisių apsauga ir pokyčiai Lietuvoje ir Islandijoje“. 


Spalio 15 diena visame pasaulyje minima Baltosios lazdelės diena. Ji primena visiems, kad šalia mūsų gyvena žmonės su regos negalia. Spalio 15 dieną Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjunga (LASS), Lietuvos aklųjų biblioteka (LAB) ir Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centras (LASUC) solidarizuojasi ir kartu organizuoja Baltosios lazdelės dienos paminėjimą. Šiemet pagrindinį...


Šventojoje jau devintą kartą sukviestas respublikinio lygio tradicinis festivalis „Nepalikim su negalia vienų“. Tai renginys, sklidinas muzikos, dainų, šokių, šypsenų ir neblėstančių linksmų nuotaikų. Festivalio dalyviai rinkosi Švenčiausiosios Mergelės Marijos Jūros žvaigždės bažnyčioje. Šia proga buvo aukojamos iškilmingos...


Palangos miesto savivaldybėje vyko šalies Neįgaliųjų reikalų tarybos išvažiuojamasis posėdis. Posėdyje aktualias problemas aptarė Neįgaliųjų reikalų departamento direktorė Asta Kandratavičienė, Lietuvos sutrikusios psichikos žmonių globos bendrijos valdybos pirmininkė Algė Nariūnienė ir vadovas Vaidotas Nikžentaitis


„Nepalikim su negalia vienų“ – tokiu pavadinimu tarptautinis dainų, šokių ir muzikos festivalis jau penktą kartą šurmuliavo Šventojoje. Sveikatos centre „Energetikas“ vykusį renginį, įgyvendindama Regionų kultūros projektą, mažinantį kultūrinę ir socialinę atskirtį, organizavo viešoji įstaiga „Elijos vėjarožė“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius