Palangos savivaldybėje žmonių su negalia balsas negirdimas?

Palangos tiltas, 2015-11-23
Peržiūrėta
77
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos savivaldybėje žmonių su negalia balsas negirdimas?

Palangos miesto savivaldybėje vyko šalies Neįgaliųjų reikalų tarybos išvažiuojamasis posėdis. Posėdyje aktualias problemas aptarė Neįgaliųjų reikalų departamento direktorė Asta Kandratavičienė, Lietuvos sutrikusios psichikos žmonių globos bendrijos valdybos pirmininkė Algė Nariūnienė ir vadovas Vaidotas Nikžentaitis, Lietuvos sutrikusio intelekto žmonių globos bendrijos „Viltis“ asociacijos vadovė Dana Migaliova, Lietuvos kurčiųjų draugijos prezidentas Vytautas Pivoras, Palangos žmonių su negalia atstovai, Palangos miesto socialinių paslaugų centro direktorė Daiva Dekontaitė, Palangos miesto savivaldybės administracijos ir Socialinės rūpybos skyriaus atstovės. Neįgaliųjų reikalų departamento direktorė A. Kandratavičienė teigė, kad Palangoje būsto pritaikymo darbai praktiškai nevyksta. Socialinės rūpybos skyriaus vedėjos Genutės Kavarzienės patikslintais duomenimis, būsto pritaikymo Palangos mieste laukia 4 asmenys. Šis skaičius, anot posėdžio dalyvių, yra pernelyg mažas savivaldybei, turinčiai beveik 17 tūkstančių gyventojų. Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Violetos Staskonienės teigimu, Palangos savivaldybė iki šiol nesiima būsto pritaikymų, nes gausu statybos projektų ir trūksta galinčių juos įgyvendinti darbuotojų. Per diskusiją išaiškėjo, kad šiuo metu Palanga yra pertvarkoma iš esmės. Vyksta Palangos stadiono renovacija, todėl mažieji projektai lieka užmiršti. V. Staskonienė sakė: „Svarbūs – dideli projektai, tad mažiems nebėra laiko. Antroji savivaldybės nesprendžiama ir netgi ignoruojama problema – žmonių su negalia bendruomenių Palangoje patalpos, kurios ne tik nepritaikytos negalią turintiems asmenims, bet ir neatitinka jokių higienos normų. Šiuo metu žmonės su negalia įsikūrę rūsyje. Norint į jį patekti, reikia nusileisti laiptais. Sienos apaugusios pelėsiais ir grybeliu. Patalpos yra nuolatos užpilamos, todėl jose tvyro drėgmės kvapas“. Į klausimą, kada žmonių su negalia bendruomenė gaus kitas patalpas, per posėdį atsakyta nebuvo. V. Staskonienė teigė, kad sprendimo nėra. Viskas, ką gali pasiūlyti, – tai patalpos priemiestyje.

„Palangos tilto“ inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Penktadienį, rugpjūčio 23 d., Palangos miesto savivaldybėje lankėsi ir su miesto mero pavaduotoju Rimantu Antanu Mikalkėnu susitiko Turkijos ambasadorius Gökhanas Turanas.


Spalio 1 d., minint Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną, Palangos miesto savivaldybė kartu su parneriais – kurorto verslininkais, kultūros, meno, sporto sričių darbuotojais, dvasininkais – miesto senjorus kviečia nemokamai pramogauti. Šiemetinė Tarptautinės pagyvenusių žmonių dienos tema Palangoje – aktyvus bei turiningas laisvalaikis ir sveika gyvensena.


Šventojoje jau devintą kartą sukviestas respublikinio lygio tradicinis festivalis „Nepalikim su negalia vienų“. Tai renginys, sklidinas muzikos, dainų, šokių, šypsenų ir neblėstančių linksmų nuotaikų. Festivalio dalyviai rinkosi Švenčiausiosios Mergelės Marijos Jūros žvaigždės bažnyčioje. Šia proga buvo aukojamos iškilmingos...


Trečiadienis Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Palangos skyriaus vedėjai Elenai Kuznecovai buvo paskutinė darbo diena. Po 9 metų, praleistų skaičiuojant mokesčius, žinoma palangiškė, miesto Tarybos narė nusprendė palikti valstybinę tarnybą. E. Kuznecova „Palangos tiltui“ sakė, kad jaučiasi puikiai ir neigė gandus, kad po mokesčių inspekcijos...


Antradienį, gegužės 31 dieną, Palangos miesto savivaldybėje viešėjo bei su miesto vadovais susitiko Gruzijos technikos universiteto Lietuvių kalbos ir kultūros centro studentai, kurie Gruzijoje studijuoja lietuvių kalbą. Viešnagės Lietuvoje metu studentus lydi minėto universiteto Lietuvių kalbos ir kultūros centro vadovas profesorius Vidas Kavaliauskas.


Palangos miesto savivaldybėje vyko šalies Neįgaliųjų reikalų tarybos išvažiuojamasis posėdis. Posėdyje aktualias problemas aptarė Neįgaliųjų reikalų departamento direktorė Asta Kandratavičienė, Lietuvos sutrikusios psichikos žmonių globos bendrijos valdybos pirmininkė Algė Nariūnienė ir vadovas Vaidotas Nikžentaitis


„Nepalikim su negalia vienų“ – tokiu pavadinimu tarptautinis dainų, šokių ir muzikos festivalis jau penktą kartą šurmuliavo Šventojoje. Sveikatos centre „Energetikas“ vykusį renginį, įgyvendindama Regionų kultūros projektą, mažinantį kultūrinę ir socialinę atskirtį, organizavo viešoji įstaiga „Elijos vėjarožė“.


Kodėl ne visų palangiškių balsas pasiekia dangų?

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2014 03 27 | Rubrika: Savaitės komentaras

Nuoširdžiai pavydžiu tarybos narei Elenai Kuznecovai. Pavydžiu, kaip žurnalistas, į kurio viešai miesto spaudoje pareikštą nuomonę, aktualiais miesto gyvenimo klausimais valdžiai išsakomas pastabas ar pasiūlymus Savivaldybė privalėtų bent jau kaip nors sureaguoti. Bent jau argumentuotai atsakyti, kodėl tie pastebėjimai ar pasiūlymai nėra priimtini.


Negalią turintis žmogus dažnai tampa visuomenės atstumtuoju, jo vengiama ir vis dar sukama akis į šoną. Nors jau imamas reikšti kitoks požiūris į negalią – fizinę ar psichinę – turinčius žmones, specialiai vaikams kuriamos grupės tam, kad galėtų pilnavertiškai mokytis, stengiamasi priimti, neatsižvelgiant į negalią. Tačiau, kaip paminėjo Anė Petrikienė, Palangos sutrikusios psichikos...


Daugėja socialiai pažeidžiamų žmonių

‚Palangos tilto“ informacija, 2010 02 10 | Rubrika: Miestas

Augant bedarbių skaičiui, atsiranda vis daugiau socialiai pažeidžiamų žmonių. Pristigus pajamų tenka ieškoti išeities iš susiklosčiusios keblios padėties, todėl vis daugiau žmonių kreipiasi į Socialinės rūpybos skyrių, tikėdamiesi gauti maisto davinių. Šiais metais priimti jau 226 prašymai ir prognozuojama, kad skaičius dėl skurdžios materialinės padėties augs.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas