Palangos senosios kapinės tvarkomos puikiai

Sandra ŠENKER, 2013-06-20
Peržiūrėta
2704
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos senosios kapinės  tvarkomos puikiai


,,Palangos tilto“ redakcija gavo anoniminį skundą, jog prastai tvarkomos senosios Palangos kapinės.

Skunde teigiama, kad takeliai, vedantys prie kapų, yra kreivi, apaugę žolėmis. Kranai, iš kurių galima įsipilti vandens, prastai veikia, sunku jais naudotis. Jau kurį laiką nėra skelbimų stendo. Visa kapinių aplinka skendi šiukšlėse, o pačios kapinių prižiūrėtojos nė su žiburiu nerasi.
„Įspūdis, kad Palangos kapinės niekieno neprižiūrimos? Neapgrėbiama aplinka, takai apžėlę, nevalomi. Ilgai iš po žiemos darkėsi šiukšlės... Niekada nesimato kapų prižiūrėtojo“? – piktinosi laiško siuntėjas.
UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Konstantinas Skierus tikino, kad tokie skundai yra niekiniai, kaltinimai „laužti iš piršto” ir jie žeidžia ne tik komunalininkus, bet ir mirusiuosius.
,,Nesąmonė, aš į nesąmones neatsakinėju. Tegul laiško autorius parodo, kur Lietuvoje geriau tvarkomos kapinės“, – piktinosi K. Skierus.
Nusprendžiau pati įsitikinti, kaip atrodo miesto kapinės, nuvykau į jas.
Įžengus pro pagrindinius vartelius, pasitinka tvarka ir tyla. Takai, vedantys prie Anapilin išėjusiųjų kapų, sutvarkyti bei nugrėbti.  Šiukšlių aplinkui nesimato. Kiek akys aprėpia, žolė visur nupjauta, krūmai apkarpyti. Aplinkui žmonės tvarko savo artimųjų kapus.
Artimųjų kapų atvykusi aplankyti Adelė Piparienė teigia, kad priekaištų kapines prižiūrintiems  komunalininkams neturi.
„Mūsų šeimos kapas yra vidurinėse kapinėse. Su jokiomis  problemomis nesusiduriu. Nei medžių nėra ir žolė visur nupjauta“, – pasakojo Adelė.
Vaikštinėjant po senąsias kapinaites, jokios akis badančios netvarkos taip pat nepastebėjau. Net senieji kapai, kurių seniai jau niekas nebelanko, apkuopti. Atsitiktinai užkalbinta moteris, kuri grėbė šapus, teigė esanti komunalinio darbuotoja, ir pačių senųjų kapinių prižiūrėtoja.  Moteris stebėjosi išgirstais skundais ir negalėjo suprasti, iš kur jie.
Kapinėse sutikta palangiškė, kuri tuo metu pylėsi vandenį, taip pat  tikino, jog  kapinės yra tvarkingos,  jokių priekaištų jų  prižiūrėtojams neturi. „Dabar žmonės kapinėse nori tik pasipuikuoti. Tarpusavy varžosi, kas didesnį paminklą pastatys, kas brangesnę gėlę nupirks.  Dėl tokio išpuikimo ir kyla bėdos. Anksčiau vandenį iš tvenkinėlio nešdavomės, dabar mat kranas neįtinka“, – pastebėjo moteris. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gera žinia Palangos senosios gimnazijos bendruomenei – bus rekonstruojamas Palangos senosios gimnazijos stadionas.


Sovietinį statinį gyvenamaisiais būstais Palangoje pavertusi bendrovė stebisi kai kurių kaimynų požiūriu – asfaltas jiems mieliau už žalią veją ir medžius, rašoma atsiųstame pranešime spaudai.


Artimųjų kapus Palangos miesto kapinėse rasti nuo šiol bus paprasčiau – miesto civilinės kapinės suskaitmenintos, tad visa aktuali informacija jau patogiai pasiekiama virtualioje erdvėje. 
Praėjusį sekmadienį Palangos senosios gimnazijos abiturientams buvo įteikti brandos atestatai. Šventę abiturientai pradėjo susirinkdami prie Palangos senosios gimnazijos, kur buvo atidengta grindinio plytelė, skirta gimnaziją baigiantiems 81-osios laidos abiturientams.


Palangos senosios gimnaziją baigė 94 abiturientai

"Palangos tilto" redakcija, 2020 08 28 | Rubrika: Miestas

Šių metų rugpjūčio 7 dieną brandos atestatai buvo įteikti 80 -ajai Palangos senosios gimnazijos abiturientų laidai. Gimnaziją baigė 94 abiturientai, kurie bendruomenės atmintyje išliks kaip itin kūrybiški, talentingi, įdomūs, draugiški ir nuoširdūs jauni žmonės. Gimnazijos auklėtiniai puikiai išlaikė valstybinius brandos egzaminus – iš...


Palangoje bei Šventojoje intensyviai tvarkomos gatvės. Daugelis rugsėjį pradėtų darbų jau juda link pabaigos.


Palangos senosios kapinės tvarkomos puikiai

Sandra ŠENKER, 2013 06 20 | Rubrika: Miestas

,,Palangos tilto“ redakcija gavo anoniminį skundą, jog prastai tvarkomos senosios Palangos kapinės.


Palangoje tvarkomos miesto gatvės ir daugiabučių kiemai  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2012 05 22 | Rubrika: Miestas

Palangoje miesto tvarkymo darbai nesustoja – darbininkai intensyviai triūsia Žvejų g. atkarpoje nuo Ganyklų g. iki Vytauto g. Dar šią vasarą rekonstruojamoje dalyje bus pakeisti gatvės ir šaligatvių pagrindai, jų dangų konstrukcijos, įrengti lietaus nuotekų surinkimo šuliniai, gatvės apšvietimo tinklai. „Kad gyventojai patirtų kuo mažiau...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius