Palangos senosios poliklinikos rekonstrukcijos darbams duodamas startas: kas ir kada pasikeis?

"Palangos tilto" informacija, 2024-02-09
Peržiūrėta
665
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos senosios poliklinikos rekonstrukcijos darbams duodamas startas: kas ir kada pasikeis?

„Nuoširdžiai džiaugiuosi galėdamas pranešti mūsų bendruomenei tikrai gerą ir lauktą žinią – šiandien (vasario 9 d.) pasirašyta Palangos asmens sveikatos priežiūros centro, arba kitaip vadinamos poliklinikos, rekonstravimo darbų sutartis,“ – Facebook pranešė Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

Šį dokumentą savo parašais patvirtino Palangos savivaldybės administracijos direktorė Violeta Staskonienė ir konkursą laimėjusio rangovo – UAB „Telšių meistras“ – direktorius Ramūnas Gedgaudas.

Sutartis numato, kad visi darbai turi būti atlikti per 15 mėnesių, tad, jei neatsiras nenumatytų trukdžių,  iki ateinančios vasaros poliklinika jau turėtų būti pasikeitusi.

Visiems rekonstrukcijos darbams prireiks beveik 1,6 mln. eurų. Būtų neteisinga teigti, kad tai yra investicijos vien į pastato būklės pagerinimą – tai pinigai pirmiausia miestiečių sveikatai gerinti, kokybiškai aptarnauti bei įstaigoje dirbančių specialistų darbo sąlygoms tapti labiau šiuolaikėmis.

Darbai bus atliekami pagal projektuotojo UAB „Statybų inžinerinė strategija“ parengto rekonstravimo techninio projekto sprendinius.

Vykdant rekonstrukciją bus perplanuotas patalpų išdėstymas, be viso kito, jos bus pritaikytos pacientams su negalia. Taip pat poliklinikoje atsiras ir liftas, kas itin svarbu tiek neįgaliesiems, tiek vyresniems ligoniams.

Siekiant užtikrinti gyventojų ir darbuotojų saugumą, bus įrengta žaibosaugos, gaisro ir apsaugos vaizdo stebėjimo signalizacijų sistemos. Taupyti bei palaikyti reikiamą patalpų temperatūrą padės naujai pakeisti langai ir nauja  šildymo bei vėdinimo rekuperacinė sistema su kondicionavimu. Taip pat bus nutiesti nauji telefonų ir kompiuterių sistemų tinklai. 

Kiek pasikeis ir poliklinikos pastato fasadas – planuojama ne tik jį sutvarkyti, bet ir nugriauti du įėjimus pietiniame fasade, o šiaurinėje pusėje įrengti naują pandusą. 

Poliklinika pastatyta 1971 m., 2001 metais buvo vykdyti rekonstravimo, o 2016 metai atlikti paprastojo remonto darbai. Tad, praėjus dviem dešimtmečiams po ankstesnės rekonstrukcijos, jau atėjo laikas naujiems, šiuolaikius poreikius atitinkantiems pokyčiams. Juos buvome numatę ir savo rinkimų programoje, tad pažadus vykdome. 

Palangos asmens sveikatos priežiūros centras aptarnauja tikrai nemažą skaičių mūsų miesto gyventojų. Todėl šio objekto rekonstrukcija išties labai svarbi gyvenimo kokybei Palangoje gerinti. 

Poliklinikoje šiuo metu darbuojasi 55 darbuotojai, iš jų – 43 medicinos personalo specialistai. Rekonstrukcijos metu turės būti užtikrintas nepertraukiamas jų darbas ir pacientų priėmimas – tai viena iš pasirašytosios sutarties sąlygų. 

Vietoje jau nugriauto skalbyklos bei katilinės pastato bus įrengta patogi automobilių stovėjimo aikštelė. 

„Rekonstrukcijos darbai, gavus visus reikiamus leidimus, jau netrukus bus pradėti. Žinoma, tvarkant pastatą, bus tam tikrų nepatogumų tiek pacientams, tiek darbuotojams, tačiau galutinis rezultatas turėtų mus visus džiuginti,“ – sako meras Š. Vaitkus.

PT info

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ketvirtadienį pasirašyta Palangos asmens sveikatos priežiūros centro, arba kitaip vadinamos poliklinikos, rekonstravimo darbų sutartis. 


„Nuoširdžiai džiaugiuosi galėdamas pranešti mūsų bendruomenei tikrai gerą ir lauktą žinią – šiandien (vasario 9 d.) pasirašyta Palangos asmens sveikatos priežiūros centro, arba kitaip vadinamos poliklinikos, rekonstravimo darbų sutartis,“ – Facebook pranešė Palangos meras Šarūnas Vaitkus. Šį dokumentą savo parašais patvirtino Palangos savivaldybės administracijos direktorė Violeta...


Miesto poliklinika jau neilgai trukus pasikeis – taps ne tik gražesnė, bet ir gerokai patogesnė tiek lankytojams, tiek čia dirbantiems medikams. Gruodžio 11 dieną paskelbtas poliklinikos pastato rekonstrukcijos darbų konkursas.


Į policiją kreipęsis vyras nurodė pernai vasarą buvęs pagrobtas Palangoje ir vėliau nuvežtas į nežinomą sodybą darbams.


ių metų rugsėjo 3 d. pradedami Gintaro gatvės statybos darbai. Juos numatoma pradėti ruože nuo Smilčių gatvės iki Vytauto gatvės. Vykdant darbus iš dalies bus ribojamas eismas, o tiesiant vandentiekio, lietaus nuotekų tinklus, rengiant gatvės pagrindus – patekimas į gatvę bus draudžiamas.


Buvusi senosios autobusų stoties teritorija Palangoje po metų turėtų pasikeisti neatpažįstamai: ją norima kapitališkai rekonstruoti ir paversti nauju turistų traukos centru. Anot Palangos valdžios, jau yra gautas statybų leidimas, ir dabar viskas priklausys nuo finansų, mat projektas įvertintas apie 730 tūkst. eurų.


Žengtas pirmas žingsnis link Palangos asmens sveikatos priežiūros centro modernizacijos – ketvirtadienį pasirašyta miesto poliklinikos rekonstrukcijos techninio projekto parengimo sutartis. Sutartį su UAB „Statybų inžinerinė strategija“, atstovaujama direktorės Reginos Girdžiuvienės, pasirašė Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė....


Penktadienį Palangoje duota pradžia Koncertų salės rekonstrukcijos darbams. Simbolinę kapsulę su laišku ateities kartoms įkasė Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ir darbų rangovo – UAB „Conresta“ – direktorius Lukas Lukaitis. Plačiau apie ceremoniją- "Palangos tilto" antradienio numeryje;


Praėjusį ketvirtadienį miesto Taryba patvirtino žemės sklypo, esančio Vytauto g. 155, detaliojo plano koncepciją. „Palangos lino“ direktorius Algirdas Jonaitis džiaugiasi gavęs detaliojo plano patvirtinimą: „Su šiuo projektu vargstame nuo 2006 metų. Žinoma, kad džiaugiamės tarybos sprendimu, tačiau kada prasidės „Palangos lino“ plėtros darbai, prognozuoti...


Po Šv.Kalėdų posėdžiavusi  miesto valdžia buvo priversta grįžti prie klausimo dėl kurorto poliklinikos veiklos ir finansinės ataskaitos už 2009 metus ir panaikinti anksčiau priimtą sprendimą. Rugsėjį skubotai priimtą sprendimą netvirtinti įstaigos ataskaitos pareikalavo panaikinti Vyriausybės atstovo tarnyba Klaipėdos apskrityje. Nurodytas ir terminas, jog sprendimą prieštaraujantį...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius