Pradedamas rengti miesto poliklinikos rekonstrukcijos techninis projektas

Palangos tiltas, 2016-11-14
Peržiūrėta
1574
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Pradedamas rengti miesto poliklinikos rekonstrukcijos techninis projektas

Žengtas pirmas žingsnis link Palangos asmens sveikatos priežiūros centro modernizacijos – ketvirtadienį pasirašyta miesto poliklinikos rekonstrukcijos techninio projekto parengimo sutartis. Sutartį su UAB „Statybų inžinerinė strategija“, atstovaujama direktorės Reginos Girdžiuvienės, pasirašė Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė. Asmens sveikatos priežiūros centro rekonstrukcijos techninis projektas bus parengtas iki vasaros vidurio.
Palangos asmens sveikatos priežiūros centre teikiamos įvairios medicininės paslaugos, o asmenų, prisirašiusių šioje įstaigoje, skaičius kasmet auga. Tačiau 1971 metų statybos poliklinikos pastatas iki šių dienų nebuvo renovuotas, todėl jis yra ne tik morališkai, bet ir fiziškai pasenęs, nepritaikytas neįgaliesiems, ir modernizuoti jį yra būtina.
Siekiant užtikrinti žmonių su negalia poreikių patenkinimą bei galimybę patogiai naudotis sveikatos priežiūros centre teikiamomis paslaugomis ir čia organizuojamais užsiėmimais, rengiant poliklinikos pastato rekonstrukcijos techninį projektą, bus suprojektuotas liftas.
Rekonstrukcijos metu atnaujinti bus ir visi trys pastato aukštai, įrengtas rūsys, atnaujintos vidaus inžinerinės sistemos (vandentiekis, buitinės nuotekos, šildymo sistema, elektros instaliacija, priešgaisrinė instaliacija), pakeista ir apšiltinta stogo danga, įrengta žaibosaugos ir ventiliacinės sistema.
Pirmame ir antrame poliklinikos aukštuose numatoma patalpų rekonstrukcija ir darbo vietų perplanavimas. Poliklinikos poreikiams planuojama pritaikyti ir trečiąjį pastato aukštą – čia numatoma teikti fizinės medicinos ir psichosocialinės reabilitacijos paslaugas, kurios bus pritaikytos įvairaus amžiaus žmonėms, turintiems įvairius susirgimus, psichinę negalią, įrengti masažo kabinetus, kineziterapijos salę, sensorinės integracijos kabinetus ir kt., taip pat ­– perkelti ir įstaigos administraciją.
Kompleksiškai bus sprendžiama fasadų kompozicija, apdailai pasirenkant ilgaamžes medžiagas ir spalvas, būdingas Palangos miesto architektūrai, derančias prie aplinkos kraštovaizdžio.
Gydymo įstaigos kieme yra nebenaudojamas pastatas, kurį būtina nugriauti, iškeliant iš jo elektros transformatorinę. Ją numatyta perkelti į poliklinikos teritorijoje numatytą pastatyti atskirą modulinę elektros pastotę.
Rekonstruotas ir pritaikytas neįgaliesiems esamas Palangos asmens sveikatos priežiūros centras patenkins sveikatos įstaigos pacientų bei darbuotojų poreikius, taps ne tik modernus, bet ir ekonomiškas – bus pasiekta ne žemesnė kaip A energinio naudingumo klasė.
Palangos meras Šarūnas Vaitkus pabrėžė, jog Asmens sveikatos priežiūros centro rekonstrukcija – labai svarbus projektas, kadangi dabartinis pastatas nebeatitinka šiandienos poreikių. „Todėl iš karto, kai bus parengtas techninis projektas, imsimės darbų – pastatas bus modernizuotas, apšiltintas, pritaikytas neįgaliesiems. Visi – tiek asmens sveikatos priežiūros centro darbuotojai, tiek ir pacientai – atvykę į gydymo įstaigą turi jaustis gerai“, – akcentavo Š. Vaitkus.

Palangos m. sav. inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangoje baigtas įgyvendinti kapinių plėtros projektas – esama kapinių teritorija buvo sutvarkyta ir pritaikyta laidojimo vietoms tarp Laidojimo namų, senųjų kapinių bei kapinių šiaurinėje pusėje.  


Pradedamas svarstyti Palangos miesto savivaldybės 2022 metų biudžeto projektas.


Šiandien, balandžio 1-ąją, Palangos asmens sveikatos priežiūros centro (PASPC) direktorė Jūratė Mikutienė nuotoliniu būdu vykusiame Palangos miesto tarybos posėdyje pristatė praėjusių metų įstaigos veiklos ataskaitą, kuriai buvo vienbalsiai pritarta. Direktorė pažymėjo, kad pandemijos laikotarpiu įstaiga pasiekė puikius rezultatus. „Masinę Palangos miesto gyventojų vakcinaciją...


Trečiadienį, liepos 23 d., į pirmą pasitarimą Savivaldybėje rinkosi Palangos miesto strateginio plėtros plano iki 2030 m. rengėjai – įmonės UAB „Smart Continent“ atstovai – bei iš Savivaldybės atstovų sudarytos koordinacinės darbo grupės nariai.


Palangos paplūdimiai vasarą pasitiks praplatėję – Palangos miesto savivaldybė pasirašė sutartį su konkursą laimėjusiais rangovais Jan De Nul bei ¬UAB „MT Group“ dėl smėlio papildymo. Ją įgyvendinus, kurorto paplūdimiai bus papildyti apie 180 tūkst. kubinių metrų smėlio. Baigus darbus, paplūdimiai turėtų gerokai praplatėti ir siekti 70 metrų pločio.


Palangos miesto savivaldybės viešoji biblioteka rugsėjo 11 d. – spalio 3 d. kviečia į projekto „lapo pasakojimai: nuo medžio iki knygos“ renginius.  


Žengtas pirmas žingsnis link Palangos asmens sveikatos priežiūros centro modernizacijos – ketvirtadienį pasirašyta miesto poliklinikos rekonstrukcijos techninio projekto parengimo sutartis. Sutartį su UAB „Statybų inžinerinė strategija“, atstovaujama direktorės Reginos Girdžiuvienės, pasirašė Palangos savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė....


Praėjusį ketvirtadienį paaiškėjo, kas projektuos Palangos vasaros estradą. Palangos miesto savivaldybė pasirašė sutartį su keturis konkurentus įveikusia bendrove „Uostamiesčio projektas“ dėl Vasaros estrados rekonstrukcijos projekto parengimo, kuris vėliausiai turėtų būti baigtas per keturis mėnesius. Tiesa, norint įgyvendinti projektą dar reikės ieškoti...


Po Šv.Kalėdų posėdžiavusi  miesto valdžia buvo priversta grįžti prie klausimo dėl kurorto poliklinikos veiklos ir finansinės ataskaitos už 2009 metus ir panaikinti anksčiau priimtą sprendimą. Rugsėjį skubotai priimtą sprendimą netvirtinti įstaigos ataskaitos pareikalavo panaikinti Vyriausybės atstovo tarnyba Klaipėdos apskrityje. Nurodytas ir terminas, jog sprendimą prieštaraujantį...


Liberalcentristai susidorojo su poliklinikos vadovu

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 10 03 | Rubrika: Miestas

Posėdžiavusi miesto valdžia, apsvarsčiusi Palangos Pirminės asmens sveikatos priežiūros centro vadovo veiklos ir finansinės atskaitomybės ataskaitą už 2009 metus, jai nepritarė. Redakcijos žiniomis, po šių valdančiųjų sprendimo,  numatomas kitas žingsnis – poliklinikos vadovo Egidijaus Rimkaus atleidimas iš pareigų. Beje, dėl ligos E.Rimkus posėdyje nedalyvavo.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius