Palangos tikslas: nenusileisti Vokietijai ir Lenkijai

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2012-01-16
Peržiūrėta
412
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos tikslas: nenusileisti Vokietijai ir Lenkijai

Palangos turizmo informacijos centro (TIC) direktorės Allos Valužienės planuose – įdomūs, veiklos kupini metai: Vašingtone vasario mėnesį bus pradėta skleisti informacija apie mūsų šalies pajūrio regioną, toliau bus plėtojamas bendradarbiavimas su kinais, bei siekis „žūtbūt“ pralenkti Vokietiją ir Lenkiją. „Šiais metais miesto savivaldybė TIC skyrė didesnį finansavimą, juk Palanga beveik iš turizmo gyvena“, – „Palangos tiltui“ sakė A. Valužienė.

 

Lietuvoje daugėja amerikiečių

Praėjusių metų rudenį, viešėdama už Atlanto A. Valužienė susitiko su Lietuvos ambasadoriumi Vašingtone Žygimantu Pavilioniu. „Planuodama kelionę į JAV prašiau suteikti audienciją bei progą pakalbėti apie galimą Palangos ir jos teikiamų turizmo ir sveikatingumo paslaugų prezentaciją, kadangi amerikiečių turistų kiekis Lietuvoje auga. Mūsų šalyje kasmet apsilanko apie 20 tūkstančių turistų iš JAV. Dauguma jų – išeiviai iš Lietuvos, tačiau yra ir tokių, kurie aplanko Palangą iš pažintinės pusės: keliaudami po Skandinavijos šalis užsuka ir pas mus. Taigi, jau galime kalbėti apie vizito rezultatus – vasario mėnesį Vašingtone pasirodys informacija apie Lietuvos pajūrį: Palangą, Nidą, Klaipėdą, Gargždus, Šilutę. Informaciją turistams atnaujinsime 2 kartus per metus“, – sakė pašnekovė.

A. Valužienė pabrėžė, kad informacija apie pajūrį bus platinama ambasadoje: „Joje vyksta daugybė renginių, susitikimų. Viešėdama dalyvavau Mikalojaus Konstantino Čiurlionio atminimo vakare, į kurį susirinko tikrai daug įvairaus amžiaus žmonių. Ambasada – puiki vieta pristatyti Palangą dar ir dėl to, kad joje dažnai lankosi jaunimas, verslininkai, kurie turi savus kontaktus. Tikiuosi, kad Klaipėdos uoste padaugės ir kruizinių laivų. Juk turistai aplanko ne tik Klaipėdą, bet ir Palangą. Taigi, mums svarbiausia, kad informacijos apie mus būtų kuo daugiau“.

Turistai iš JAV – ne vieninteliai, kuriuos mūsų kurorte planuoja išvysti Turizmo informacijos centro direktorė.

„Praėjusią vasarą kabliuką užmetėme kinams. Tam, kad Palangoje jų daugėtų, parengėme projektą

„Baltijos gintaro kelias“. Nuo neatmenamų laikų Baltijos gintaras pirklių „gintaro keliais“ pasiekdavo tolimiausius kraštus. Turistinis maršrutas „Baltijos gintaro kelias“ supažindina turistus ir keliautojus su gintaro būtimi Lietuvoje, Latvijoje ir Kalinigrado srityje. Kinai – žmonės, kurie neturi jokių ribų tobulėjimui, užsispyrę, tvirto charakterio. Daugelis jų gintarą kaip žaliavą vertina puikiai“, – pasakojo direktorė.

 

Tikslas – nenusileisti kaimynams

Vasaros sostinė Palanga turistus vilioja ne tik ilsėtis, bet ir gydytis. Tačiau kaip laikraščiui sakė A. Valužienė, turime pasistengti bei neužleisti savo pozicijų Vokietijai ar Lenkijai.

„Mūsų kaimynės Vokietija bei Lenkija taip pat turi Baltijos jūrą bei puikius kurortinius miestelius. Lenkijoje netrukus ir vizos bus išduodamos paprasčiau. Taigi, tikėtina, jog prarasime dalį poilsiautojų. Tam, kad taip neatsitikų – turime investuoti į reklamą, skleisti žinią apie save“, – reklamos galia neabejoja A. Valužienė bei pasidžiaugė, kad vis daugiau turistų atranda Šventąją.

„Ateinančią vasarą, kaip ir pernai, Turizmo informacijos centrui bus reikalinga papildoma darbuotoja. Esame patenkinti praėjusio sezono rezultatais, tad stengsimės tokį pat lygį išlaikyti ir šiais metais. Savo skyrių atidarysime ir Šventojoje. Šią vasarą jis labai pasiteisino – vis daugiau užsieniečių poilsiui renkasi Šventają. Tikimės, jog jūrų uostas formuos kitokį poilsiautojų ratą“, – teigė A.Valužienė.

TIC šįmet planuoja aplankyti gausybę parodų. „Parodos – dar viena puiki proga papasakoti kurorto naujienas, pasiekimus, tad dalyvavimas jose būtinas. Pirmoji, kurioje dalyvausime vasario mėnesį Rygoje – „Balturas“, paskui lankysimės Osle, Kaliningrade, Maskvoje, Lenkijoje. Viena svarbiausių parodų, kurioje pristatysime Palangą, Vilniuje vyksianti „Vivattur“, – pokalbį baigė A. Valužienė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Surink Lietuvą“ kartu su Palangos turizmo ir informacijos centru pristato jau trečiąjį „Surink Lietuvą“ proginį magnetuką. O proga, šįkart, išties įdomi, daugeliui gal net negirdėta: Šiais metais Palanga švenčia 100 metų prijungimo prie Lietuvos jubiliejų.


Rugsėjo 27 dieną Lietuvoje švenčiama pasaulinė turizmo darbuotojų diena. Ši diena ypač ypatinga Palangos Turizmo Informacijos centrui, kuris šią savaitę švenčia centro įkūrimo dvidešimtemtį. Palangos TIC direktorė Rasa Kmitienė dėkojo visiems atvykusiems į šventę ir visiems linkėjo kantrybės, ištvermės ir sugebėjimo nuspėti turistų...


Palangos turizmo informacijos centras kviečia naudingai ir įdomiai praleisti Pasaulinę turizmo dieną. Šia proga rugsėjo 27-28 dienomis kurorte vyks nemažai renginių, ir visi jie - nemokami.    


Lietuvoje nerasime miesto ar miestelio be žydų kultūros ženklų. Palangoje žydai gyveno nuo XV a. antrosios pusės. 1487 m. Palangoje jau veikė žydų laidojimo brolija Chevra Kadiša, todėl šis faktas leidžia teigti, kad miestelyje jau buvo žydų bendruomenė. XVII a. žydai sudarė nemažą Palangos gyventojų dalį, jie savo darbais stengėsi nedidelę gyvenvietę paversti klestinčiu miestu.


Vakarų Lietuvos turizmo informacijos centrai kartu su kolegomis iš Kaliningrado srities bei Pamario ir Varmijos Mozūrų vaivadijų baigia vykdyti Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos Federacijos bendradarbiavimo per sieną programos dalinai finansuojamą projektą „TourInfoNet“.


Palangos turizmo informacijos centro (TIC) direktorės Allos Valužienės planuose – įdomūs, veiklos kupini metai: Vašingtone vasario mėnesį bus pradėta skleisti informacija apie mūsų šalies pajūrio regioną, toliau bus plėtojamas bendradarbiavimas su kinais, bei siekis „žūtbūt“ pralenkti Vokietiją ir Lenkiją. „Šiais metais miesto savivaldybė TIC skyrė...


Praėjęs šeštadienis buvo ypatingai dosnus Palangos turizmo informacijos centrui. Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos tradiciškai apdovanojo šių metų turizmo projektus Lietuvoje, o Palangos turizmo informacijos centras už nuveiktus darbus gavo nominaciją kaip sėkmingiausiai 2010 metais dirbęs turizmo informacijos centras. Apdovanojimus taip pat gavo „Palangos linas“...


Palangos turizmo informacijos centras pagaliau taip pat sulaukė geresnių darbo sąlygų. Pagal ES vykdomą projektą „Palangos Turizmo informacijos centro infrastruktūros plėtra“ buvo padidintos turizmo informacijos centro patalpos ir padarytas remontas. „Anksčiau dirbdavome 40 kvadratinių metrų patalpose ir vietos buvo labai mažai, ypač vasaros metu, kuomet į centrą sugužėdavo daug turistų....


Antrąją  dešimtmetį sėkmingai veiklą vystančios ir į erdvesnes patalpas persikėlusios  viešosios įstaigos Palangos turizmo ir informacijos centro laukia permainos.  Miesto valdžios planuose – numatyta pertvarkyti viešąją įstaigą į biudžetinę bei patvirtinti jos nuostatus. Nors svarių argumentų, kodėl reikia išlaikyti įstaigą iš biudžeto, taip ir nėra.


Palangos miesto savivaldybės kontrolierių tarnyba, atlikusi VšĮ „Palangos turizmo informacijos centras“ finansinį auditą, reikšmingų pažeidimų įstaigos veikloje nenustatė. Konstatuota, kad 2009 metais, lyginant su 2008 metais pajamų gauta 50,2 tūkst. litų mažiau. Sumenko pajamos už teikiamas apgyvendinimo paslaugas, už ekskursijų aptarnavimą bei už reklamą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius