Palangos trečiojo amžiaus universiteto (TAU) senjorų šokių kolektyvas „Jūrė“ paminėjo Tarptautinę šokio dieną

Palangos tiltas, 2023-05-02
Peržiūrėta
1493
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos trečiojo amžiaus universiteto (TAU) senjorų šokių kolektyvas „Jūrė“ paminėjo Tarptautinę šokio dieną

Balandžio 29-osios šeštadienio rytą Palangos TAU senjorų šokių kolektyvas „Jūrė“ susirinko Birutės parke prie „Eglės žalčių karalienės“ skulptūros paminėti Tarptautinę šokio dieną. Šokis – vienas seniausių menų. O ši diena švenčiama nuo 1982 m. Ji sutapatinta su prancūzų baletmeisterio Žano Žoržo Noverio gimtadieniu. Antrus metus iš eilės šiai dienai paminėti kolektyvas pasirenka parko erdvę. Gamtos apsuptyje, žaliuojančioje pievoje šoka įvairius Europos šokius, o didžiausias smagumėlis užlieja, kai šoka „Blezdingėlę“, „Malūnėlį“ ir „Žemėj Lietuvos“. 

„Jūrės“ senjorų šokių kolektyvas, vienijantis 24-ias nares, yra moteriškas, žingeidus, atviras naujovėms, darnus, kitais metais švęsiantis 10 metų jubiliejų. Net trys kolektyvo šokėjos šoka ir „Bočių“ šokių kolektyve. O „Jūrę“ kasmet papildo naujos narės. Kur tik kolektyvas keliauja, koncertuoja, ten ir šoka: prie jūros, kopose, ant Imbarės ir Senosios Įpilties piliakalnių, Juodkrantės kelto uoste, Platelių ežero pakrantėje ir kitur. „Jūrės“ vadovė Janina Serapinienė nuolat pabrėžia, kad šokis – tai buvimo kartu džiaugsmas. Kolektyvui šokis – gyvenimo šventė. Jo narėms visada smagu, kai sulaukia tolerantiškų žiūrovų, praeiviai ploja ar prisijungia pašokti, stengiasi išmokti šokio žingsnelių. Šitaip dalijamasi teigiamomis emocijomis ir turiningai leidžiamas laisvalaikis. 

Kolektyvo narės džiaugiasi, kad, drauge minėdamos Tarptautinę šokio dieną gamtos apsuptyje, patyrė daug teigiamų emocijų, pasikrovė energijos, taip pat nuoširdžiai dėkoja už šią dieną bendram šokiui jas subūrusiai Danutei Lepienei.        

Palangos TAU senjorų šokių kolektyvas „Jūrė“

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos trečiojo amžiaus universitetas (TAU) trečiadienį, spalio 4-ąją, paskelbė naujųjų mokslo metų pradžią. Mokytis norinčių senjorų kurorte netrūksta, jų kasmet būna apie 500. Tai tik patvirtina, kad tokia veikla yra itin reikalinga ir laukiama. 


Balandžio 29-osios šeštadienio rytą Palangos TAU senjorų šokių kolektyvas „Jūrė“ susirinko Birutės parke prie „Eglės žalčių karalienės“ skulptūros paminėti Tarptautinę šokio dieną.


Daliai Palangos besimokančiųjų naujieji mokslo metai prasidėjo beveik savaite vėliau nei kitiems –  Palangos trečiojo amžiaus universiteto (TAU) senjorai į naujų mokslo metų pradžios šventę rinkosi antradienį, rugsėjo 7 d.


Šiandien, antradienį, birželio 15 dieną, Palangos meras Šarūnas Vaitkus susitiko su Palangos trečiojo amžiaus universiteto senjorais ir aprodė jiems medinę Kurhauzo dalį.


Rugsėjo 29 d. (antradienį) Palangos TAU senjorų šokių kolektyvas „Jūrė“ vyko į kelionę po Žemaitiją. Aplankytos tokios nacionalinės vertybės ir tikri žemaičių krašto perlai, kaip Medvėgalis, Varniai, Užvenčio dvaras, Šatrija, Luokė, Biržuvėnų dvaras, Rainiai, Karaliaus Ringaudo dvaras. Telšių kavinėje ,,Senamiestis" buvo pristatyta edukacinė...


Aktyvūs kurorto senjorai yra dar ir uolūs studentai, trokštantys naujų patyrimų. Ir kasmet jų susirenka vis daugiau, o tai įrodo, jog itin reikalingas Trečiojo amžiaus universitetas kurorte. Šiemet mokslo metus pradėjo gausus būrys senjorų – net 471.


Palangos trečiojo amžiaus universiteto mokslo metų baigiamasis renginys šiemet driokstelėjo neeiliniu įvykiu – pajūrio zonos TAU konferencija „Kuo mums reikšmingas TAU: realijos ir perspektyvos“.


Vakar, spalio 1-ąją, Palangos švietimo pagalbos tarnyba visus garbaus amžiaus palangiškius ir Trečiojo amžiaus universiteto studentus senjorus pakvietė į mokslo metų pradžios šventę. Visa Palangos senosios gimnazijos aktų salė buvo beveik pilna senjorų, trokštančių ne tik pabendrauti, bet ir pradėti naujus mokslo metus bei pasigėrėti gražiu renginiu....


Minint Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną – visame pasaulyje simboliškai ji švenčiama spalio 1-ąją, – pirmąkart Palangoje nemokamo puodelio kavos ar arbatos senjorus pakvietė viešbutis „Kerpė“, vienintelis atsiliepęs į Palangos trečiojo amžiaus universiteto tarybos kvietimą šią dieną mūsų mieste sukurti naują gražią tradiciją.


Duris atvėrė Palangos trečiojo amžiaus universitetas

"Palangos tilto" informacija, 2012 10 01 | Rubrika: Miestas

Vakar trims šimtams Palangos senjorų buvo džiaugsminga diena – iškilmingai atidarytas Palangos trečiojo amžiaus universitetas (TAU) ir paskelbta du metus truksiančių studijų pradžia.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius