Palangos vaikų parkas praturtintas neįgaliesiems skirtomis sūpynėmis

Palangos tiltas, 2016-10-13
Peržiūrėta
2384
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos vaikų parkas praturtintas neįgaliesiems skirtomis sūpynėmis

Palangos vaikų parkas praturtintas neeiliniu įrenginiu – čia įrengtos sūpuoklės, skirtos neįgaliesiems.
Sūpynės išskirtinės tuo, kad yra pritaikytos suptis su neįgaliojo vežimėliu – įrengta patogi, nuo slydimo apsauganti platforma, sumontuotas specialus įvažas, pritaikytas patogiai įvažiuoti vežimėliu. Kad pramogauti būtų saugu, sumontuoti ir apsauginiai platformos rėmai.
Vienas iš reikalavimų, renkantis sūpynes, buvo tai, kad įrenginys būtų tvirtas, ilgaamžis, neprarandantis savo geometrijos, apsaugotas nuo vandalizmo bei patikimai įtvirtintas į žemę. Siekiant užtikrinti vaikų saugumą, sūpynių konstrukcijų elementai pasirinkti be aštrių kampų ir briaunų, o medžiagos – atitinkančios galiojančius ES saugumo bei kokybės standartus.
Beje, sūpynių mechanizmas sukonstruotas taip, kad supimosi metu būtų išlaikoma stabili platformos padėtis, taip pat – kad būtų galimybė neįgaliajam suptis pačiam.
Sūpynėms pasirinkta patogi vieta – Vaikų parko pradžioje, netoli nuo pagrindinio tako. Link naujųjų sūpynių ves naujai paklotas patogus takas, kad neįgaliojo vežimėliuose sėdintys vaikai galėtų be vargo privažiuoti prie jiems skirto įrenginio.
Pasak Palangos miesto mero Šarūno Vaitkaus, šios sūpynės yra daugelio kurorto gyventojų labai lauktas įrenginys, o kartu – ir ištesėtas pažadas neįgaliems Palangos vaikams. „Matydami Vaikų parke pramogaujančius mažuosius, daugelis nė nesusimąsto, kad visai netoli mūsų yra ir neįgalių vaikų, kurie lygiai taip, kaip ir sveiki jų bendraamžiai, nori linksmintis. Deja, dauguma pramogų jiems yra neprieinamos. Todėl, kai prieš metus jaunieji palangiškiai paprašė įrengti kurorte sūpynes, kuriose galėtų suptis vaikai, sėdintys neįgaliojo vežimėlyje, abejonių nekilo – šį prašymą būtina išpildyti. Džiaugiuosi, kad palangiškiams duotą pažadą ištesėjome“, – kalbėjo Š. Vaitkus.
Naujųjų sūpuoklių montavimas – ne vienintelis pokytis Palangos vaikų parke. Kurorto komunalininkai jau dabar pradėjo rengtis ateinančiam šiltajam metų sezonui, tad suskubo tvarkyti Vaikų parko aplinką.
Pasak UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus Konstantino Skieraus, atnaujinti aplinką yra būtina, kadangi Vaikų parkas intensyviai eksploatuojamas jau penkis sezonus. „Natūralu, kad ties žaidimų įrenginiais jau reikia papildyti smėlio, kai kur – atsodinti žolę. Besirengdami kitiems metams, atnaujinsime medinius parko takus. Šiuos darbus pradėjome rudenį, kadangi norime, kad pavasarį, kuomet mažieji vėl sugužės į Vaikų parką, šis atrodytų lyg naujas“, – sakė K. Skierus.

Palangos m. sav., „Palangos tilto“ inf.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Prie pat jūros, pušynų apsuptyje įsikūręs Vaikų parkas jau šį savaitgalį lauks mažųjų lankytojų – parkas vartus atkels šeštadienį, kovo 26 d.


Ošupio takas taps draugiškesnis bei saugesnis neįgaliesiems – praėjusią savaitę pasirašyta šio tako atkarpos nuo Paraplegikų stovyklos iki Šventosios pritaikymo neįgaliesiems statybos darbų sutartis.


Paplūdimiuose atnaujintos neįgaliesiems skirtos aikštelės

"Palangos tilto" redakcija, 2020 06 23 | Rubrika: Miestas

Palangos komunalininkai paplūdimyje atnaujino dvi aikšteles, skirtas neįgaliesiems, tad judėjimo sunkumų turintys palangiškiai ir kurorto svečiai gali patogiai grožėtis jūra.  


Jeigu Palangoje nuvažiuotume į vaikų aikštelę, specialiai neįgaliesiems įrengtosesūpynėse supsis sveikų vaikų pulkas, o paprašius užleisti vietą, niekas nereaguos, priešingai– atbėgs vis kiti vaikai. Sveikų vaikų tėvai nepastebi nei ženklo, nei neįgaliųjų, kurie nedrįsta, ar negali paprašyti užleisti jiems skirtas sūpynes. Su panašia padėtimi susidūrėme...


Palangos vaikų parkas praturtintas neeiliniu įrenginiu – čia įrengtos sūpuoklės, skirtos neįgaliesiems.


Palangos meras Šarūnas Vaitkus su palangiškiu, aktyviu visuomenininku Tomu Vilucku aptarė miesto pritaikymo neįgaliesiems klausimus.


Ne tik mažųjų palangiškių, bet ir iš visos Lietuvos bei kaimyninių šalių į mūsų šeimoms draugiškąjį kurortą suvažiuojančių jaunųjų poilsiautojų itin mėgiamas didžiausiai tokio pobūdžio mūsų šalyje vaikų parkas savo lankytojus pradžiugins dviem naujomis atrakcijomis – originaliomis sūpynėmis ir dar nematyta karusele.


Sporto mėgėjams – praturtintas sveikatingumo takas „Labrytys“  2

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 07 25 | Rubrika: Miestas

Palanga sveiko gyvenimo būdo propaguotojams siūlys dar veną atrakciją – praturtintą ir dvigubai pailgintą sveikatingumo taką „Labrytys“. Sutartis su darbų rangovais bus pasirašyta šią savaitę.


Vaikų parkas vėl laukia mažųjų lankytojų  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 04 29 | Rubrika: Miestas

Atšilus orams, Palangoje vėl vartus atkėlė netoli jūros, šalia pušyno įsikūręs Vaikų parkas. Jame mažieji nemokamai pramogauti gali kasdien nuo 10 iki 20 val. Vakare parkas uždaromas, įjungiama signalizacija.


Prieš mažiau nei dvi savaites atidarytas vaikų žaidimų parkas susilaukė didelio vaikų antplūdžio. „Ši vaikų žaidimų aikštelė nuostabi“, – taip apie šį įspūdingo aukščio parką atsiliepia žmonės atvykę iš svetur. Šiame parke lankosi ne tik vaikai, bet jų tėveliai ar net seneliai, kurie  laiką leidžia įsikūrusioje lauko...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius