Palangos paplūdimyje – neįgaliesiems pritaikyta infrastruktūra

Palangos tiltas, 2014-06-19
Peržiūrėta
2341
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos paplūdimyje – neįgaliesiems pritaikyta infrastruktūra

Palangos komunalininkai baigia įrengti medinę aikštelę paplūdimyje, kurioje grožėtis jūra bei vasaros saulėlydžiais bus patogu neįgaliesiems. Ties Birutės parku, netoli poilsio namų „Palangos žuvėdra“ esančiame paplūdimyje žmonėms su negalia pritaikyti ir privažiavimai prie jūros – nutiesti patogūs mediniai takai per kopas, kopose įrengta apžvalgos aikštelė su suolais, taip pat mediniai nusileidimo takas į paplūdimį bei aikštelė, kurią nuo jūros skiria vos keletas metrų.

Tokia neįgaliesiems pritaikyta paplūdimio atkarpa – ne pirma Palangos teritorijoje. Žmonėms su judėjimo negalia reikiama infrastruktūra yra įrengta ir Monciškių paplūdimyje, kur visai šalia jūros, pušyne, yra įsikūrusi paraplegikams skirta stovykla.

Palangiškis, religijos, politikos, visuomenės ir kultūros gyvenimo apžvalgininkas Tomas Viluckas buvo vienas iš iniciatorių, kad neįgaliesiems pritaikytų paplūdimių Palangoje būtų kuo daugiau. Judėjimo negalią turintis kurorto gyventojas pripažino šiuo klausimu kreipęsis į miesto merą, o prieš keletą dienų pats išbandęs naująjį važiuoti vežimėliais pritaikytą taką.

„Neįgaliesiems patogus paplūdimys bei galimybė vežimėliu privažiuoti kuo arčiau jūros – puiki žinia poilsiautojams, ir ne tik atvykstantiems iš kitų Lietuvos miestų. Juk į mūsų kurortą žmonės su negalia atvažiuoja ir iš užsienio, tad jie dažnai teiraujasi, kur yra turintiesiems judėjimo negalią pritaikyti paplūdimiai“, – kalbėjo T. Viluckas.

Pasak Palangos miesto mero Šarūno Vaitkaus, neįgaliesiems skirtų paplūdimio vietų skaičius ateityje bus plečiamas. „Kurortas turi būti atviras visiems žmonėms, taigi – ir turintiems sveikatos sutrikimų. Privalome sukurti tokią infrastruktūrą, kad kiekvienas, atvykęs į Palangą, galėtų pamatyti jūrą, saulėlydį, patekti kuo arčiau jūros bei gerai jaustis Palangoje“, – teigė kurorto vadovas.

Š. Vaitkus atkreipė dėmesį, jog pastaruoju metu visa Palangoje naujai kuriama infrastruktūra yra pritaikoma neįgaliesiems. „Į žmonių su negalia poreikius atsižvelgiama rekonstruojant Savivaldybės administracijos pastatą, neįgaliesiems pritaikytas ir neseniai duris atvėręs universalus sporto kompleksas, restauruotas Kurhauzas, kiti objektai“, – sakė meras.

 

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ošupio takas taps draugiškesnis bei saugesnis neįgaliesiems – praėjusią savaitę pasirašyta šio tako atkarpos nuo Paraplegikų stovyklos iki Šventosios pritaikymo neįgaliesiems statybos darbų sutartis.


Paplūdimiuose atnaujintos neįgaliesiems skirtos aikštelės

"Palangos tilto" redakcija, 2020 06 23 | Rubrika: Miestas

Palangos komunalininkai paplūdimyje atnaujino dvi aikšteles, skirtas neįgaliesiems, tad judėjimo sunkumų turintys palangiškiai ir kurorto svečiai gali patogiai grožėtis jūra.  


Jeigu Palangoje nuvažiuotume į vaikų aikštelę, specialiai neįgaliesiems įrengtosesūpynėse supsis sveikų vaikų pulkas, o paprašius užleisti vietą, niekas nereaguos, priešingai– atbėgs vis kiti vaikai. Sveikų vaikų tėvai nepastebi nei ženklo, nei neįgaliųjų, kurie nedrįsta, ar negali paprašyti užleisti jiems skirtas sūpynes. Su panašia padėtimi susidūrėme...


Palangos vaikų parkas praturtintas neeiliniu įrenginiu – čia įrengtos sūpuoklės, skirtos neįgaliesiems.


Palangos miesto savivaldybėje apsilankė ir su miesto meru Šarūnu Vaitkumi ir vicemeru Rimantu Antanu Mikalkėnu susitiko Europos lengvosios atletikos asociacijos atstovai. Jiems pristatyta Palangos sporto infrastruktūra, taip pat ir šiuo metu vykdomi miesto infrastruktūros plėtros projektai.


Palangos meras Šarūnas Vaitkus su palangiškiu, aktyviu visuomenininku Tomu Vilucku aptarė miesto pritaikymo neįgaliesiems klausimus.


Palangos komunalininkai baigia įrengti medinę aikštelę paplūdimyje, kurioje grožėtis jūra bei vasaros saulėlydžiais bus patogu neįgaliesiems. Ties Birutės parku, netoli poilsio namų „Palangos žuvėdra“ esančiame paplūdimyje žmonėms su negalia pritaikyti ir privažiavimai prie jūros – nutiesti patogūs mediniai takai per kopas, kopose įrengta apžvalgos aikštelė...


„Senyvo amžiaus pora, drebančiomis kojomis ir rankomis, įsikibę turėklų ir vienas kito, bandė nulipti poliklinikos laipteliais“, – apie tokį vaizdą S. Kulikauskienės bendrosios praktikos gydytojo centre pasakojo į redakciją užėjęs Palangos gyventojas S. Š., kuris šiuo metu vaikšto su ramentais. „Jei taip sunku pensinio amžiaus žmonėms, tai ką...


Nuo penktadienio Palangoje taikoma rinkliava – vienas litas už kiekvieną kurorte praleistą naktį – už naudojimąsi viešąja kurorto infrastruktūra miesto svečiams. Kad lėšos patektų į miesto biudžetą, turės pasirūpinti ne svečiai, o verslininkai. 


Praėjusių metų spalio mėnesį Palangos reabilitacijos ligoninė ėmė vykdyti Neįgaliųjų profesinės reabilitacijos infrastruktūros plėtrą pagal Europos Sąjungos Sanglaudos skatinimo veiksmų programą „Viešųjų paslaugų kokybė ir prieinamumas: sveikatos, švietimo ir socialinė infrastruktūra“. Kaip pasakojo Žmogiškųjų išteklių valdymo vyriausioji specialistė Rūta Lukauskaitė, po pertvarkos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius