Palangos valdžia bando pabudinti vasaros miegu užmigusius teisėjus

Alvydas ZIABKUS, "Lietuvos rytas", 2012-08-09
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin

Palangos valdžia bando pabudinti vasaros miegu užmigusius teisėjus

Palangoje, Vytauto gatvėje, iki šiol sukasi nelegalūs atrakcionai, o teismas neturi laiko nubausti į jo nutartis dėmesio nekreipiančių sklypų savininkų.

Toks Palangos apylinkės teismo lėtapėdiškumas papiktino kurorto merą Šarūną Vaitkų.

Pasigedęs ryžtingesnių teismo veiksmų, vakar miesto vadovas kreipėsi į Nacionalinės teismų administracijos direktorių Kęstutį Vaškevičių prašydamas pagalbos.

Apie tokį Palangos teismo darbą Š.Vaitkus informavo ir šalies teisėjus, į pareigas skiriančią bei juos atleidžiančią prezidentę Dalią Grybauskaitę.

 

Uždraudė atrakcionų veiklą

„Apie kokį teismų autoritetą galima kalbėti, kai teismas abejingai stebi, kaip numojama ranka į to paties teismo nutartis ir neskubama nagrinėti tai fiksuojančių antstolių prašymų pažeidėjams skirti baudas”, – piktinosi Š.Vaitkus.

Vytauto gatvėje dviejuose Jonui Valužiui ir Rimai Valužienei priklausančiuose žemės sklypuose be savivaldybės leidimų atsiradę atrakcionai pradėjo veikti dar birželio mėnesį.

Atrakcionų savininkų prašymus išduoti leidimus Palangos valdžia atmetė, nes rekreacinės ir visuomeninės paskirties sklypuose komercinę veiklą draudžia įstatymai.

Gavęs Palangos savivaldybės skundą dėl neteisėtos atrakcionų veiklos kurorto teismas liepos 2-ąją skyrė laikinąsias priemones ir šalia Vasaros koncertų estrados esančio sklypo savininkams uždraudė vykdyti atrakcionų veiklą. Kiek vėliau atrakcionų veikla buvo uždrausta ir kitame šiems asmenims priklausančiame sklype.

 

Prašymą nagrinės tik rudenį

Nustatęs, kad teismo nutartis nėra vykdoma, liepos 12 dieną antstolis Gintaras Kairys kreipėsi į Palangos teismą prašydamas pažeidėjams skirti įstatymo numatytą baudą – iki 1000 litų už kiekvieną nutarties nevykdymo dieną.

Liepos 23 dieną su tokiu pat prašymu dėl pažeidimų kitame sklype į teismą kreipėsi ir antstolė Vida Daugirdienė.

Bet Palangos apylinkės teismas baudų skyrimą nagrinėti nusprendė tik rugsėjo viduryje.

„Kodėl valstybei atstovaujantis teismas neskuba pasinaudoti tokiems pažeidėjams drausminti praėjusiais metais Seime priimta griežta sankcija?” – nesupranta kurorto vadovas.

 

Byla nebeteko prasmės

Dar keisčiau atsitiko dėl savivaldybės skundo, kurį teismas gavo birželio 27 dieną.

Jame buvo prašoma žemės sklypo savininkus įpareigoti išmontuoti ir iš savo sklypo išgabenti neteisėtai pastatytus pramoginius įrenginius. Tačiau šios civilinės bylos nagrinėjimo data iki šiol nėra paskirta.

„Jei savivaldybės ieškinys ir bus svarstomas rudenį, jo nagrinėjimas nebeteks prasmės – pasibaigus vasarai atrakcionų veikla ir taip bus nutraukta, o įrenginiai išgabenti”, – apie susidariusią kuriozinę situaciją Nacionalinę teismų administraciją informavo Š.Vaitkus.

Mero manymu, nesudėtinga civilinė byla, kurioje įstatymų pažeidimas nekelia abejonių, iš esmės galėjo būti pradėta nagrinėti dar liepos mėnesį.

 

Siūlo komandiruoti teisėjus

Š.Vaitkus teigė suprantantis, kad vasarą teisėjai išleidžiami atostogų ir todėl gerokai padidėja darbo krūvis.

„Tačiau Nacionalinė teismų administracija turėtų spręsti šią problemą pasitelkdama Generalinės prokuratūros ir Policijos departamento pavyzdį, kai vasarą į kurortą papildomai komandiruojama pareigūnų”, – siūlo Palangos vadovas.

Jis įsitikinęs, kad kurorte vasaros sezono metu padaromi pažeidimai turi būti nagrinėjami skubos tvarka, nes praėjus vasarai neteisėtos veiklos draudimas nebetenka prasmės.

Iš neteisėtos veiklos per vasarą užsidirbę verslininkai rudenį sumoka teismų skirtas palyginti menkas baudas ir atvirai šaiposi iš Palangos savivaldybės pastangų įvesti tvarką kurorte.

 

Pažeidėjai naudojasi teismais

Ne kartą yra buvę atvejų, kai savivaldybės teisėtiems reikalavimams besipriešinantys verslininkai vasaros pradžioje teismams skundžia kurorto tarybos priimtus sprendimus.

Teismai stabdo šių sprendimų galiojimą, kol skundas bus išnagrinėtas iš esmės.

Bet bylos nagrinėjimą paskyrus tik rudenį, per vasarą abejotiną veiklą vykdę ieškovai patys atsiima ieškinius ir nutraukia pradėtas civilines bylas.

Taip ir lieka neaišku, ar apskųsti Palangos tarybos sprendimai buvo teisėti, ar ne.

Kitais metais tokia situacija kartojasi iš naujo.

„Toks visuomenei reikšmingų civilinių bylų nagrinėjimo vilkinimas leidžia pažeidėjams nepaisyti teisėtų savivaldybės reikalavimų. Kartu yra menkinamas ir teismų prestižas”, – Palangos valdžia informuoja Nacionalinę teismų administraciją ir šalies prezidentę.

Jūsų komentaras:

SAVININKAS 2012-08-11 19:57 (IP: 78.61.38.213)
KODEL MIESTO VADOVAS NESIGILINA I KUNIGISKIU KARJERO PROBLEMA IR NESUSIKVIECIA VISU SAVININKU,O GAL SI PROBLEMA NETINKA VIESESIEMS RYSIAMS AR SUGEBEJIMU TRUKSTA RIMTOM PROBLEMOM SPREST

Taip pat skaitykite

Buvusio policijos generalinio komisaro Lino Pernavo sūnus Svajūnas Pernavas nesulaukė teismo palaikymo. Vaikinas Klaipėdos apygardos teismui skundė 200 eurų baudą, kurią gavo už tai, jog Palangoje, homoseksualų pamėgtame bare, persirengusiems policijos pareigūnams pardavė alaus neleistinu laiku.


Įvykiai praėjusį penktadienį prie Klaipėdos apygardos teismo labiau primena siužetą iš filmo apie gangsterius. Sulaukęs nepalankaus sprendimo byloje dėl incidento savivaldybėje su Viešosios tvarkos skyriaus vedėju Petru Keiniu 2016 metais, kurorto verslininkas Darius Miklovas, kartu su miesto Tarybos nariu Eimučiu Židanavičiumi suvaržė judėjimo laisvę, bandė ištraukti...


Buvusiam Palangos miesto turgaus buhalteriui ir faktiškam direktoriui Eimučiui Židanavičiui vėl neramios dienos – Klaipėdos apygardos teismas praėjusią savaitę panaikino pirmos teisminės instancijos, Plungės apylinkės teismo Palangos rūmų (buvęs pavadinimas – Palangos miesto apylinkės teismas) jam palankų spendimą dėl Šventosios turgaus rekonstrukcijos ir pavedė...


Lietuvos Aukščiausiojo teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija teismo posėdyje kasacine rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo baudžiamąją bylą pagal nuteistojo Svajūno Bradūno, buvusio Palangos miesto vyriausiojo architekto, ir jo gynėjo advokato Aleksandro Jokūbausko kasacinį skundą dėl Palangos miesto apylinkės teismo 2014 metų sausio 13 dienos nuosprendžio...


Apskundęs Palangos miesto apylinkės teismo nutartį, kuria buvo pripažinta, kad miesto savivaldybė jį teisėtai atleido iš UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktoriaus pareigų, Rimantas Gliožeris, buvęs direktorius, liko it musę kandęs ir Klaipėdos apygardos teisme.


Klaipėdos apygardos teismas padėjo tašką nuo 2012-ųjų vasaros besitęsiančioje istorijoje, kai Palangos miesto savivaldybės administracija buvo skyrusi 50 Lt baudą Vincui Nesteckiui už jo valdomame sklype vykdytą komercinę veiklą, neturint tam leidimo. Užuot sumokėjęs baudą, verslininkas nusprendė bylinėtis. Bet birželio 13-ąją teismas priėmė neskundžiamą nutartį – paliko...


Palangos miesto apylinkės teisme – vėl trys teisėjos

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 04 10 | Rubrika: Miestas

Nuo sausio 26 dienos, pasibaigus teisėjos Liucijos Paulauskaitės kadencijai, visas darbo krūvis teko dviem Palangos miesto apylinkės teismo teisėjoms – laikinai einančiai teismo pirmininkės pareigas Eglei Žakevičiūtei ir Dianai Vercinskei. Nuo šio mėnesio pradžios teisėjos gali kiek lengviau atsikvėpti: balandžio 3 d. Prezidentės dekretu „Dėl apylinkių teismų teisėjų...


Palangoje, Vytauto gatvėje, iki šiol sukasi nelegalūs atrakcionai, o teismas neturi laiko nubausti į jo nutartis dėmesio nekreipiančių sklypų savininkų. Toks Palangos apylinkės teismo lėtapėdiškumas papiktino kurorto merą Šarūną Vaitkų. Pasigedęs ryžtingesnių teismo veiksmų, vakar miesto vadovas kreipėsi į Nacionalinės teismų administracijos direktorių Kęstutį...


Atrakcionai Palangoje vos ne kasmet kaitina aistras tarp verslininkų ir miesto valdžios. Šią vasarą niekaip neišsprendžiama, ką daryti su vaikų žaidimo teritorija Vytauto gatvėje, šalia kurhauzo. Teismų maratonai tęsiasi, tačiau taškas painioje istorijoje taip ir nepadedamas.   Pasiūlė skirti baudas Šiomis dienomis pas...


Vilniečių bendrovė „Pinus Proprius“ užsitęsusią bylą dėl detaliojo plano S.Neries g. 44 galiojimo teisėtumo pagaliau laimėjo. Klaipėdos apygardos administracinis teismas nusprendė pareiškėjo - Klaipėdos apygardos vyriausiojo prokuroro - prašymą atmesti kaip nepagrįstą. „Esame patenkinti sprendimu, dabar lauksime, ar teismo sprendimas bus apskųstas. Jei ne – tuomet pagaliau prasidės...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas