Ant antstolio – savivaldybės šešėlis dėl piktybiškai nevykdomo teismo sprendimo

Gina KUBILIŪTĖ, 2012-07-26
Peržiūrėta
299
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ant antstolio – savivaldybės šešėlis dėl piktybiškai nevykdomo teismo sprendimo

 Atrakcionai Palangoje vos ne kasmet kaitina aistras tarp verslininkų ir miesto valdžios.

Šią vasarą niekaip neišsprendžiama, ką daryti su vaikų žaidimo teritorija Vytauto gatvėje, šalia kurhauzo. Teismų maratonai tęsiasi, tačiau taškas painioje istorijoje taip ir nepadedamas.

 

Pasiūlė skirti baudas

Šiomis dienomis pas teisėjus atsidūrė antstolių prašymas, kad sklypo savininkams kas dieną reikėtų mokėti vieną tūkstantį litų baudos dėl to, kad nevykdomi teismo įpareigojimai nutraukti atrakcionų veiklą, nes esą dirbama nelegaliai.

Tiesa, dėl antstolių taip pat iškilo nesklandumų. Savivaldybė atsisakė vieno antstolio, nes jis, jos nuomone, neatliko savo pareigų.

Palangos savivaldybės Juridinio ir personalo skyriaus vedėjo pavaduotojas Vytautas Korsakas kaltino netobulą teisinę sistemą, kad nėra vykdomi sprendimai. Kai kurie tarnautojai įtaria, kad antstolis specialiai vengė vykdyti sprendimą, nes esą susitarė su žemės sklypo savininku, nors įrodyti savivaldybininkai to negali. Anot V.Korsako, dėl įtarimo, kad buvo susitarta, nuspręsta pasirinkti kitą antstolį.

 

Stebina antstolių darbas

„Mane stebina antstolio darbas, kai keletą dienų užfiksavus, jog veikla tuose sklypuose nevykdoma, savivaldybei atsiunčiamas raštas, neva teismo sprendimas yra įvykdytas. Iš karto po šio rašto atsiuntimo teismo uždrausta veikla vėl atnaujinama, o su antstoliu susisiekti nepavyksta – jis išeina atostogų ir išjungia savo telefoną, arba nekelia ragelio. To būti negali. Mano požiūriu, taip yra galimai vilkinamas laikas žinant tai, jog vasaros sezonas yra trumpas“, – komentavo Palangos meras Šarūnas Vaitkus.

Todėl savivaldybė, anot jo, neapsikentusi tokios padėties, pagalbos kreipėsi į kitą antstolį, kuris kasdien fiksuoja situaciją bei jau kreipėsi į teismą, kad kaltiems asmenims už teismo sprendimo nevykdymą būtų skirta bauda.

 

Vėl kreipėsi į teismą

Dabar šioje istorijoje problemą narplioja antstolė Vida Daugirdienė.

Kaip ji teigė „Palangos tiltui“, teismui yra pateiktas reikalavimas žemės, kurioje veikia atrakcionai, savininkams vykdyti teismo nutartį. Dokumente nurodoma, kad sklypo šeimininkams – Jonui ir Rimai Valužiams – draudžiama leisti organizuoti atrakcionų veiklą. Už teismo nutarties dėl laikinųjų apsaugos priemonių gali būti skiriama iki vieno tūkstančio litų bauda už kiekvieną nevykdymo dieną.

Anot antstolės, jie užfiksavo, kad atrakcionai tebeveikia, nors anksčiau teismas taikė laikinąsias priemones. Todėl nuspręsta vėl kreiptis į teismą. Posėdis gali būti paskirtas po 1-2 savaičių.

„Maksimali bauda dienai yra tūkstantis litų. Teismas gali ir mažiau skirti, bet vis tiek tokios sumos kasdien nelabai „skanu“. Net jei ir savininkai nemokėtų, bus nuskaičiuojama iš sąskaitų“, – teigė V.Daugirdienė.
 

Skrupulingi reikalavimai

Pagal Palangos miesto centrinės dalies detaliojo plano, patvirtinto tarybos 2000 metais, sprendinius, minėtame sklype negali būti didinamas užstatymo tankis ir intensyvumas. Be to, kaip nurodo savivaldybė, sklypas yra griežto paminklosauginio rėžimo zonoje, istorinę, archeologinę ir urbanistinę vertę turinčioje teritorijoje. Sklypui nustatytos specialios žemės naudojimo sąlygos: gamtos paminklų apsaugos zona, nekilnojamųjų kultūros vertybių teritorija ir apsaugos zonos.

Valdininkai nurodė, kad žemės savininkas privalo naudoti žemę pagal pagrindinę naudojimo paskirtį, laikytis žemės sklypui nustatytų specialiųjų žemės naudojimo sąlygų, teritorijų planavimo dokumentuose nustatytų reikalavimų.

Rekreacinėje teritorijoje žemės naudotojui draudžiama statyti pastatus ir įrenginius, nesusijusius su rekreacija, taip pat rekreacijai skirtus pastatus ir įrenginius.

Žemės savininkas prieš teikdamas pramogines paslaugas, turėjo gauti iš savivaldybės leidimą, tačiau, anot valdininkų, jis nebuvo suteiktas.
 

Žemiau absurdo

Sklypo savininkas Jonas Valužis „Palangos tiltui“ teigė, kad nemokės jokių baudų, nes nėra nusižengęs įstatymams. Jam apmaudu, kad taip miesto valdžia elgiasi ir nori atimti iš vaikų pramogas.

„Tai yra žemiau absurdo. Daug metų čia veikė atrakcionai. O dabar nori atimti juos iš vaikų. Konservatoriai moka tik uždrausti. Vaikai gi tokie patenkinti, kad gali gerai laiką praleisti“, – teigė jis.

Jis teigė, kad veikla atitinka visus reikalavimus ir nepažeidžia jokių įstatymų. Be to, anot jo, atrakcionai papildo ir savivaldybės biudžetą, yra įdarbinami žmonės, o dabar viską norima sugriauti.

„Vos ne dešimtmetį mes kai kuriems vaikams teikdavome labdarą. Uždraudė visos Lietuvos vaikams pasisupti, pažaisti atrakcionuose“, – piktinosi J.Valužis.

Valdžia, jo nuomone, turėtų ieškoti kompromisų, o ne žlugdyti verslą. Pašnekovas piktinosi, kad miesto meras leidžia vykti tokiems dalykams.

 

Pinigų nemokės

Paklausus, ką darys, jei teismas nuspręs priimti antstolės prašymą, kad už kiekvieną dieną reiktų mokėti iki vieno tūkstančio litų baudos, J.Valužis atsakė, kad jis jokių pinigų nemokės.

„Aš gi nevykdau šios veiklos. Aš čia ne prie ko“, – tvirtino žemės savininkas.

Jo sklype atrakcionų teikiamos paslaugos priklauso įmonei „Korida“. Jos savininkas Vytautas Murauskas teigė, kad viską tvarko jų advokatai. Jis laikosi panašios nuostatos, kaip ir sklypo šeimininkas. Apgailestavo, kad taip vaikams bus atimtos pramogos, bus sunaikintos darbo vietos, pajamų neteks ir pati savivaldybė.

Anot jo, jei bus nutraukta jų veikla, šiemet jie jau nebegalės įsikurti kur kitoje vietoje, kadangi sezonas jau gerokai įpusėjęs.

Jūsų komentaras:

palangiske 2012-07-27 11:52 (IP: 78.61.104.50)
i siuos atrakcionus nebeinu pora metu , nes ten dirbantysis atsisake "patampyti"vaika ant gumu ,prisege ir viskas , o ar vaikas 3 metu pats moka aukstai issokti. Manau , kad svarbu pinigelius paimti , o ponia prie bilietu tik pasijuoke .

Taip pat skaitykite

Su atleidimu iš darželio-lopšelio „Gintarėlis“ direktorės pareigų nesusitaikstanti buvusi jo direktorė Ilona Milkontė, kurios interesus teisme atstovavo buvęs Palangos miesto Tarybos narys, advokatas Aleksandras Jokūbauskas, blogos žinios sulaukė ir iš Klaipėdos apygardos teismo (KAT). Spalio 22 d. jis paskelbė nutartį, kuria Klaipėdos apygardos teismo...


Lietuvos respublikiniai būsto valdymo ir priežiūros rūmai kreipėsi į šalies Konkurencijos tarybą prašydami pradėti tyrimą dėl Palangos miesto savivaldybės veiksmų. Daugiabučių gyvenamųjų namų butų ir kitų patalpų bendrojo naudojimo objektų valdytojus vienijančiai organizacijai kilo pagrįstų įtarimų, kad kurorto savivaldybė galimai proteguoja savo valdomos įmonės „Palangos...


Lietuvos Aukščiausiojo teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija teismo posėdyje kasacine rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo baudžiamąją bylą pagal nuteistojo Svajūno Bradūno, buvusio Palangos miesto vyriausiojo architekto, ir jo gynėjo advokato Aleksandro Jokūbausko kasacinį skundą dėl Palangos miesto apylinkės teismo 2014 metų sausio 13 dienos nuosprendžio...


Klaipėdos apygardos teismas padėjo tašką nuo 2012-ųjų vasaros besitęsiančioje istorijoje, kai Palangos miesto savivaldybės administracija buvo skyrusi 50 Lt baudą Vincui Nesteckiui už jo valdomame sklype vykdytą komercinę veiklą, neturint tam leidimo. Užuot sumokėjęs baudą, verslininkas nusprendė bylinėtis. Bet birželio 13-ąją teismas priėmė neskundžiamą nutartį – paliko...


Palangoje, Vytauto gatvėje, iki šiol sukasi nelegalūs atrakcionai, o teismas neturi laiko nubausti į jo nutartis dėmesio nekreipiančių sklypų savininkų. Toks Palangos apylinkės teismo lėtapėdiškumas papiktino kurorto merą Šarūną Vaitkų. Pasigedęs ryžtingesnių teismo veiksmų, vakar miesto vadovas kreipėsi į Nacionalinės teismų administracijos direktorių Kęstutį...


Atrakcionai Palangoje vos ne kasmet kaitina aistras tarp verslininkų ir miesto valdžios. Šią vasarą niekaip neišsprendžiama, ką daryti su vaikų žaidimo teritorija Vytauto gatvėje, šalia kurhauzo. Teismų maratonai tęsiasi, tačiau taškas painioje istorijoje taip ir nepadedamas.   Pasiūlė skirti baudas Šiomis dienomis pas...


Palangiškis Jonas Valužis sako, kad šimtams kurorto ir visos šalies vaikų per devynis metus suteikė begalę džiaugsmo žaidimų atrakcionuose Vytauto gatvėje, dešimtims palangiškių – ir darbo vietą, o į savivaldybės biudžetą įbyrėjo ne vienas tūkstantis litų įvairių mokesčių, surinktų vykdant atrakcionų veiklą. Vyrą piktina, kad jis yra lyginamas su...


Baigdami spausdinti kurhauzo padegimo bylos medžiagą, kviečiame mūsų skaitytojus pasidalinti savo nuomone, kam kurhauzo padegimas galėjo būti naudingiausias? Ar tikite, kad jau kitais metais, kaip viliasi savivaldybė, bus pradėta kurhauzo restauracija? Kas kaltas dėl kurhauzo atstatymo darbų vilkinimo? Kas turėtų būti kurhauze jį atkūrus?


Olandai, vadovaujantys atrakcionų parkui J. Basanavičaus gatvėje, yra speičiami į kampą - vakar Klaipėdos apygardos teismas priėmė sprendimą, kol bus priimtas teismo sprendimas, taikyti iki tol laikinąsias apsaugos priemones -  sustabdyti atrakcionų veiklą. Tokiu būdu teismas patenkino Meilės al. 5 dalį sklypo olandams nuomojančios bankrutuojančios bendrovės „Kurorto statyba“...


Viešųjų pirkimų tarnybai užkliuvo praėjusių metų miesto savivaldybės komunalinių atliekų surinkimo iš gyventojų ir įstaigų papildomų paslaugų pirkimas. Tarnybai kilo abejonių dėl apie pustrečio milijono litų pirktos papildomos paslaugos šiukšlėms vežti iš vienintelio tiekėjo „Palangos komunalinis ūkis“. Tarnybos konstatuota, jog sprendimas vykdyti pirkimą neskelbiamų derybų būdu yra...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius